15 نکته عکاسی از رویدادهای شبانه (نور و بهترین تنظیمات دوربین)

ترفند عکاسی از رویدادهای شبانه

این مقاله شما را با 15 ترفند برای عکاسی از رویدادهای شبانه آشنا می کند. این به شما کمک می کند تا مهارت های خود را ارتقا دهید و عکاسی خود را به سطح بعدی ببرید. چه حرفه ای باشید و چه آماتور، یادگیری نحوه عکاسی از رویدادهای شبانه یک مهارت ضروری است.

اگر برای رویداد شب بعدی خود به دوربین نیاز دارید، Fujifilm X100V یک انتخاب عالی است. دارای لنز با دیافراگم سریع برای عکاسی در نور کم. کیفیت تصویر فوق العاده است. و حالت های شبیه سازی فیلم را برای عکس های سبک, یکپارچه سازی با سیستم عامل.

15 نکته برای عکاسی از رویدادهای شبانه

این نکات طیفی از موضوعات را پوشش می دهد. آنها را دنبال کنید و در راه گرفتن عکس های زیبا و خاطره انگیز از رویدادهای شبانه لذت ببرید.

1. در مورد مکان عکاسی رویداد شب تحقیق کنید

آیا قصد عکاسی از کلوپ شبانه را دارید؟ یا این یک رونمایی کتاب با عصرانه است یا یک شب بازار ؟

اولین کاری که باید انجام دهید این است که تا حد امکان در مورد رویداد و مکان آن اطلاعات کسب کنید. سوالاتی که من اغلب قبل از شروع به کار از خودم می پرسم شامل موارد زیر است:

 • آیا جایی برای پارک ماشین یا دوچرخه من وجود خواهد داشت؟
 • محیط زیست چقدر امن است؟
 • فضای خصوصی است یا عمومی؟
 • مکان های مهم با دسترسی سریع و آسان کجا هستند؟
 • نقاط دیدنی منحصر به فرد کجا هستند؟
 • پیش بینی آب و هوا چیست؟
 • چه زمانی خورشید غروب می کند؟ از کدام زاویه؟
 • چه نوع روشنایی در دسترس خواهد بود؟
 • چقدر شلوغ خواهد بود؟
 • آیا من افراد دیگری را آنجا خواهم شناخت؟
 • داشتن پاسخ به این سوالات، غافلگیری را به حداقل می رساند. و به شما کمک می کند تا برای بسیاری از شرایط ممکن آماده شوید.
عکاسی از رویداد شبانه1
لنز 35 میلی متر. f 1/4. ایزو 1600 Andreas Rønningen

2. از بهترین لنزهای عکاسی با نور کم استفاده کنید

آیا از یک رویداد شبانه آرامش‌بخش با فضای زیاد عکاسی می‌کنید؟ تمام لنزهای خود را ببرید و از همه آنها استفاده کنید! بیشتر رویدادهایی که در شب عکاسی می کنم شلوغ و پر انرژی هستند. من باید لنزها را سریع عوض کنم، بنابراین با یک nifty fifty چسبیده و زوم می کنم.

Canon EF 50mm f/1.8 STM بهترین گزینه برای شروع است. کیفیت نوری واقعا خوب است. دیافراگم سریع f/1.8 max دریافت می کنید که در نور کم مفید است. و این یک معامله مطلق است.

این لنزها به من اجازه می دهند سه کار را انجام دهم:

 • خلاق بودن
 • فضا را منتقل کنید
 • عکس‌های رویداد شبانه به سبک پاپاراتزی بگیرید

3. روی سه پایه یا مونوپاد سرمایه گذاری کنید

هر رویدادی در نور کم یا شب در یک کنسرت یا کلوپ شبانه برگزار نمی شود. سه پایه ها و مونوپادها برای رویدادهای هنری و کنسرت در محیط های ساکت تر فوق العاده هستند.

اگر می‌خواهید عکس‌های آتش‌بازی واضح بگیرید، مونوپاد و 3 پایه ضروری هستند. آیا مطمئن نیستید که برای شب به سه پایه یا مونوپاد نیاز دارید؟ یک مونوپاد سبک و جمع و جور بردارید تا شما را سنگین نکند.

اگر بودجه کمی دارید، روی یک سه پایه کوچک سرمایه گذاری کنید که داخل کیف شما قرار می گیرد و در هزینه هایتان صرفه جویی می کند!

ما سه پایه Vanguard Alta Pro 263AB را برای عکاسی در شب پیشنهاد می کنیم. این ترکیبی عالی از کیفیت ساخت و مقرون به صرفه بودن است. قوی است و امکان تنظیمات دقیق را فراهم می کند. این بهترین راه برای گرفتن عکس های عالی در رویدادهای شبانه است.

عکاسی از رویداد شبانه 2

4. در محیط های مختلف عکاسی با نور کم عکاسی کنید

عکاسی در شب نیاز به تمرین دارد. در اواخر بعد از ظهر یک پیک نیک جمع کنید و از بیرون عکس بگیرید. سپس تا عصر ادامه دهید. چگونه تنظیمات دوربین خود را برای نور کم تغییر دادید؟

عکس های گرفته شده در نور روز ابری، ساعت طلایی، ساعت آبی و شب را مقایسه کنید. به منابع نور مصنوعی و اینکه آیا آنها عکس های شما را بهبود می بخشند توجه کنید. سپس متوجه خواهید شد که کدام محیط کم نور مناسب سبک عکاسی شما است.

5. از هر منبع نوری که می توانید پیدا کنید استفاده کنید

مهم نیست که وسایل شما چقدر شیک هستند، همیشه در عکاسی از رویدادهای شبانه خود به منبع نور نیاز دارید. فقط به نور مصنوعی معمولی مستقیم تکیه نکنید. چند مثال جالب تر شامل موارد زیر است:

آتش سوزی ها
نور شمع
چراغ خیابان
آتش بازی
آثار هنری نورانی
انعکاس نور روی فلز و شیشه
لیزرها
چراغ های پری
میله های براق
تلفن های همراه
صفحه نمایش و مانیتور
دوربین دیگران فلاش می زند
بازتابنده ها بهترین راه برای مهار نوری هستند که در دسترس دارید. می توانید از آنها برای انعکاس نور در جهات مختلف استفاده کنید و به خودتان گزینه های نور بیشتری بدهید.

عکاسی از رویداد شبانه 3

6. دیافراگم خود را باز کنید تا نور وارد شود

تنظیم دیافراگم در عکاسی از رویدادهای شبانه، می تواند دشوار باشد. هنگام عکاسی از یک گروه در یک رویداد، از f/5.6 استفاده می‌کنم تا مطمئن شوم همه در فوکوس هستند. اگر از یک شخص یا جزئیات مهمانی عکس می‌گیرم، از f/4 و پایین‌تر استفاده می‌کنم. این باعث ایجاد یک افکت بوکه عالی می شود.

7. برای نور بیشتر در شب، ISO خود را افزایش دهید

عکاسی با ISO 100 بهترین کار را برای به حداقل رساندن نویز در عکس های شما دارد. اما در نور کم، ISO بالاتر اغلب لازم است. از بالاترین ISO استفاده کنید که کیفیت عکس را به خطر نیندازد. این عدد به دوربین ها و محیط های مختلف بستگی دارد. آیا از فلش استفاده می کنید؟ ببینید آیا می توانید تنظیمات ISO 100 را حفظ کنید.

8. سرعت شاتر خود را برای عکس های خلاقانه کاهش دهید

اگر به گرفتن تصاویر واضح عادت دارید، رعایت این نکته ممکن است سخت باشد. با کاهش سرعت شاتر، می‌توانید یک چرخش خلاقانه را به رویداد یا مهمانی‌ای که عکاسی می‌کنید معرفی کنید.

این اجازه می دهد تا نور بیشتری وارد دوربین شما شود. بنابراین اگر نور بیش از حد گرفته شود، می تواند منجر به نوردهی بیش از حد شود. اما شما همچنین می توانید “نقاشی با نور” کنید یا مسیرهای نور یا حس حرکت را در یک عکس ایجاد کنید.

دومی اغلب به عنوان “تاری حرکت” شناخته می شود. هنگامی که یک شی به سرعت حرکت می کند، شی تار به نظر می رسد و شاتر برای مدت طولانی باز است. این می تواند برای ایجاد حس حرکت یا برای انتقال حس سرعت در عکس استفاده شود.
اما در صحنه‌های متحرک به مقداری آزمایش نیاز دارد. این به نکته بعدی ما منجر می شود.

9. از Motion Blur برای انتقال انرژی استفاده کنید

کمی حرکت بخش بزرگی از داستان شما را بیان می کند. از “نقص” تاری حرکت نترسید. رویدادهای شبانه گاهی اوقات می توانند مناسبت های شاد و مفرح باشند. گرفتن سرهای چرخان، تکان دادن دست ها و پاهای رقصنده با کمی تاری بیننده را در صحنه قرار می دهد.

عکاسی از رویدادهای شبانه

10. از حالت عکاسی متوالی استفاده کنید

اگر اکشن در یک باشگاه یا مهمانی سریع انجام می شود، از تنظیمات عکاسی متوالی استفاده کنید. در میانه هرج و مرج، بررسی عکس های خود و منتظر ماندن برای لحظه مناسب دشوار است. استفاده از حالت عکاسی پیاپی عکس های زیادی را برای انتخاب در اختیار شما قرار می دهد. هر کدام افراد را در مکان ها و موقعیت های کمی متفاوت نشان می دهد.

این بر نحوه رسیدن نور موجود به سوژه های مختلف تأثیر می گذارد. چرخش سر یک نفر در لحظه مناسب ممکن است لحظه ای عالی (در مقابل نور روز) را نشان دهد. حرکت رقص یک مهماندار ممکن است نورهای لیزر را برجسته کند.
اما انتخاب بهترین عکس خود در حالی که راحت پشت میزتان نشسته اید، بعد از آن با یک فنجان قهوه بسیار ساده تر است.

11. اتاق را کار کنید و به اطراف حرکت کنید

مواقعی وجود دارد که در طول عکاسی شبانه از رویدادها الهام گرفته ام. معمولاً زمانی است که من سعی می کنم مثلث نوردهی را در نور بسیار کم متعادل کنم. بهترین راه برای رفع این مشکل پیاده روی است. منطقی به نظر می رسد، اما همیشه باید به خودم بگویم این کار را انجام بده! برای یافتن منابع نوری قوی‌تر و غیرعادی‌تر، نقاط برتر را پیدا کنید.

12. با ادیت خود معتبر باشید

فقط به این دلیل که می توانید، به این معنی نیست که باید. هنگام انجام تنظیمات پس از تولید، به یاد بیاورید که نور در آن زمان چگونه به نظر می رسید. شما می توانید به طور چشمگیری کل صحنه را روشن کنید یا تمام سایه ها را روشن کنید.

اما آیا این همان چیزی بود که در شب تجربه کردید؟ چگونه روایت عکس را تغییر می دهد؟ ویرایش اولیه خود را ظرف 24 ساعت پس از یک رویداد زمانی که شرایط نور در حافظه شما تازه است، انجام دهید.

عکاسی از رویداد شبانه 4

13. افزایش درخشندگی برای پایان صاف تر

آیا از ایزو بالا برای عکاسی از رویداد شبانه خود استفاده کردید؟ نوار لغزنده luminance را در ادیت بهینه سازی کنید تا نویز را از بین ببرید. اما زیاده روی نکنید. در غیر این صورت، جزئیات مهم تصویر را از دست خواهید داد.

14. تبدیل به سیاه و سفید

رنگ ها در عکس های رویداد شبانه ظاهر می شوند. اما نور مصنوعی می تواند بر تن ها ویرانی وارد کند. بنابراین سعی کنید عکس خود را به سیاه و سفید تبدیل کنید. لغزنده های رنگی را برای افزایش نور در قسمت های مختلف عکس تنظیم کنید. این به شما کنترل بیشتری را به جای تکیه بر نوار لغزنده نوردهی می دهد.

حس خنکی و ماندگاری

رنگ‌های سیاه و سفید به عکاسی از رویدادها نیز حس خنکی و ماندگاری را اضافه می‌کنند. اگر عاشق عکاسی سیاه و سفید هستید، Leica M10 Monochrome ممکن است دوربین مناسب شما باشد. به بودجه زیادی نیاز خواهید داشت اما تصاویری با کیفیت باورنکردنی برای عکاسی سیاه و سفید در شب ارائه می دهد.

15. تا جایی که می توانید در رویدادها شرکت کنید تا تجربه کسب کنید

یک لیست نهایی از رویدادهای آینده در شب و در نور کم تهیه کنید. ممکن است شامل یک جشن تولد معمولی، یک جشن تعطیلات عمومی، یا یک کنسرت خاص در شهر باشد. سپس تا حد امکان در رویدادهای مختلف عصر شرکت کنید. شما ایده های تازه عکاسی در شب را به دست خواهید آورد. و همچنین زندگی اجتماعی خود را تقویت خواهید کرد!

عکاسی از رویداد شبانه 5

سوالات متداول در مورد عکاسی از رویدادهای شبانه

در اینجا پاسخ رایج ترین سوالات در مورد عکس گرفتن در رویدادهای شبانه وجود دارد.

چگونه در شب عکس های خوبی از داخل خانه می گیرید؟

برای جلوگیری از لرزش دوربین، دست و دوربین خود را ثابت نگه دارید. به دنبال منابع مختلف نور باشید و آماده باشید که تکنیک های مختلف را برای نور کم امتحان کنید.

چگونه در رویدادهایی با نور کم عکس می گیرید؟

تمرین، تمرین، تمرین! محیط خود را بشناسید و از تنظیمات دستی دوربین خود به بهترین نحو استفاده کنید.

آیا برای عکاسی مراسم به فلاش نیاز دارید؟

بله و خیر. مواقعی وجود دارد که فلاش واقعا کمک می کند، به خصوص در عکاسی از رویدادهای رسمی. فلاش به شما امکان می دهد ISO خود را پایین نگه دارید و سرعت شاتر را سریع نگه دارید.

بررسی کنید که آیا اجازه استفاده از عکاسی با فلاش را دارید یا خیر. ممکن است برای عکاسی در برخی کنسرت ها و رویدادها مجاز نباشد.
اما فلاش ممکن است همیشه بهترین گزینه برای رویدادهای شبانه نباشد. نور خشن آن می تواند ناخوشایند باشد. بنابراین، گاهی اوقات استفاده از نور موجود یا منابع نور مداوم مانند پنل های LED ممکن است بهتر باشد.

تنظیمات نورپردازی مختلف را آزمایش کنید تا بهترین را برای شرایط خود بیابید.
اگر می خواهید از فلاش استفاده کنید، Neewer TT560 یک گزینه عالی است. این یک فلاش همه کاره با گزینه های نور زیاد است. و با بسیاری از دوربین ها سازگار است. اینها شامل مدل های نیکون، کانن و سونی می شوند.

چگونه در رویدادها با فلاش عکاسی می کنید؟

چند نکته اساسی در مورد استفاده از فلاش بیاموزید. من از طرفداران استفاده از تفنگ فلاش خارجی متصل به Canon EOS R6 در رویدادهای شبانه هستم.
اگر در استفاده از فلاش تازه کار هستید، با زمان زیادی برای تمرین در رویداد حاضر شوید. یا از قبل در خانه یا در استودیو، گرفتن عکس های فلش داخل ساختمان را تمرین کنید.

نتیجه

اگر به دنبال ارتقاء بازی عکاسی خود هستید، یادگیری نحوه گرفتن عکس های عالی در شب ضروری است. امیدواریم 15 نکته ما برای عکاسی از رویدادهای شبانه به شما کمک کند تا عکس های خارق العاده بگیرید. اگر به دنبال یک دوربین جدید هستید، مقاله بعدی در مورد بهترین دوربین ها برای نور کم را بخوانید.

منبع: expertphotography.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست