18 ترفند عکاسی جواهرات (ثبت تصاویرحرفه ای و متحیر کننده)

ترفند عکاسی جواهرات

بازار عکاسی از جواهرات روز به روز در حال رشد است. عکاسی از جواهرات می تواند یک فعالیت سرگرم کننده، مفید و سودآور باشد. آیا به دنبال راهی برای گرفتن عکسی هستید که محصولات شما را بهتر بفروشد و آنها را زیباتر نشان دهد؟ ممتاز دیزاین با آموزش چند ترفند عکاسی جواهرات به شما کمک می کند تا بتوانید عکس های عالی تری بگیرید.

ترفند عکاسی جواهرات متحیرکننده

ترفندهای عکاسی از جواهرات

قبل از شروع، خوب است به خاطر داشته باشید که دو نوع مختلف عکاسی از جواهرات وجود دارد. هر دوی اینها الزامات و تکنیک های متفاوتی دارند. عکاسی محصول برای مجله و عکاسی برای تجارت الکترونیک (عکاسی برای سایت فروشگاهی). عکاسی تجارت الکترونیک تصاویری هستند که به صورت آنلاین یا در کاتالوگ محصول مشاهده خواهید کرد. این تصاویر معمولاً روی یک پس‌زمینه تک رنگ گرفته می‌شوند. آنها فقط جواهرات را برجسته می کنند. عکاسی مجله یک تبلیغ جواهرات است و نیاز به خلاقیت بسیار بیشتری دارد. عکاسی مجله اغلب یک مدل یا جواهرات را در یک محیط سبک زندگی نشان می دهد.

1.از سه پایه برای عکاسی جواهرات استفاده کنید

برای تصاویر محصولات طبیعت بی جان مانند جواهرات، باید از سه پایه استفاده کنید. این ثابت نگه داشتن دوربین روی سه پایه باعث آسان تر شدن تنظیم نقاط فوکوس و عمق میدان (دیافراگم) می شود. برای جلوگیری یا کاهش نویز می توانید سرعت شاتر کند تر و ISO را بسیار پایین انتخاب کنید.
برای کاتالوگ سبک زندگی یا عکاسی سرمقاله، می توانید سه پایه را در خانه بگذارید. به خاطر داشته باشید که همچنان می خواهید به دستورالعمل های عکاسی تجاری پایبند باشید و کار خود را بسیار واضح نگه دارید.

ترفند عکاسی جواهرات1

2.دوربین مناسب برای عکس های جواهرات را انتخاب کنید

بهترین دوربین برای عکاسی از جواهرات چیست؟ خوشبختانه انتخاب دوربین اختصاصی در عکاسی از جواهرات به اندازه سایر رشته های عکاسی مهم نیست. شما در این سبک عکاسی نیاز به لوازم جانبی دارید. اما این لوازم هم به طور کامل شما از محدودیت ها یا مرزهای دوربینتان عبور نمی دهد.

عکاسی از محصول و تجارت الکترونیک جواهرات (عکاسی برای وب سایت فروشگاهی یا اپلود در اینترنت)

برای تجارت الکترونیک و تصاویر محصولات استاندارد، تعداد مگاپیکسل خیلی مهم نیست. این تصاویر احتمالا کوچک یا فقط برای استفاده آنلاین خواهند بود.
برخی از عکاسان حتی از استفاده از دوربین‌های نقطه‌ای و عکاسی یا کامپکت دوری کرده‌اند. اگر می خواهید کار حرفه ای انجام دهید، ما این را پیشنهاد نمی کنیم. اکثر دوربین های DSLR سطح متوسط برای این دسته مناسب هستند.

عکاسی از جواهرات برای مجله

عکاسی جواهرات برای مجله

در عکاسی از جواهرات برای مجله نوع دوربینی که استفاده می کنید، مهم است. شما به یک دوربین سطح متوسط یا یک DSLR حرفه ای با کیفیت بالا نیاز دارید. بستگی به این دارد که عکاسی شما برای چاپ باشد یا آنلاین، در فضای باز یا در استودیو. همچنین باید در نظر بگیرید که نیازهای مشتری شما چیست.

وقتی وارد کار تجاری می شوید، تعداد مگاپیکسل دوربین شما می تواند بسیار مهم باشد. هرچه تعداد مگاپیکسل بیشتر باشد، چاپ بزرگتر و با کیفیت تر خواهد بود. خوشبختانه، بسیاری از دوربین‌های نسل جدید دارای مگاپیکسل بالا با هزینه کمتری هستند.

عکاسی از جواهرات لنز مناسب

3. ترفند عکاسی جواهرات، انتخاب لنز مناسب

بدنه دوربین ممکن است چندان قابل توجه نباشد. اما لنز عکاسی از جواهرات شما یا کارتان را بسیار حرفه ای و خاص یا افتضاح جلوه می دهد. وقتی از یک محصول عکس می گیرید، باید تا حد امکان واقعی باشد. در عکاسی مجله، آزادی عمل بیشتری برای خلاق بودن وجود دارد. اما شما همچنان می خواهید مطمئن شوید که قطعات جواهرات شما دقیق عکاسی شده است.

معمولا، شما می خواهید به سراغ یک لنز استاندارد بروید. لنزهای استاندارد که به عنوان لنزهای معمولی نیز شناخته می شوند، تصویری را تولید می کنند که تقریباً با آنچه چشم انسان می بیند، مطابقت دارد. تصویر برای بیننده طبیعی به نظر می رسد. لنزهای استاندارد دارای زاویه دید در حدود 50 تا 55 درجه به صورت مورب هستند. این لنزها یکی از ساده ترین لنزها برای استفاده هستند، زیرا مجبور نیستید هیچ نوع اعوجاج را در نظر بگیرید.

لنزهای ماکرو یک انتخاب محبوب برای عکاسی از جواهرات با جزئیات زیاد هستند. لنز ماکرو برای عکاسی از سوژه های کوچک در فواصل بسیار نزدیک است. یک مزیت بزرگ برای لنز ماکرو این واقعیت است که حد فوکوس آنها بسیار نزدیک به شیشه است.

از آنجایی که جواهرات تکان نمی‌خورند، می‌توانید از یک لنز میلی‌متری ثابت استفاده کنید. یک لنز ثابت بسیار واضح تر و به طور کلی کیفیت بالاتر از لنز زوم است. یک 50 میلی متری مانند Nifty Fifty یک انتخاب عالی است.

عکاسی از جواهرات تنظیم نور

4. روی تنظیم نور مناسب سرمایه گذاری کنید

دقیقاً مانند لنز، تنظیم نور نیز بر، عکس جواهرات شما تأثیر می گذارد. من یک سافت باکس حلقه ای یا نور پیوسته را برای عکسبرداری از جواهرات ترجیح می دهم. این به این دلیل است که من دوست دارم نور را هنگام تنظیم آن ببینم تا اینکه به طور مداوم فلاش بزنم.

رینگ لایت برای نورپردازی عکاسی از جواهرات بسیار عالی است، زیرا لبه جسم را روشن می کند. سافت‌باکس‌ها، ظاهری زیبا، نرم و یکنواخت دارند. نورپردازی دقیق در هر نوع عکس محصول حیاتی است. با این حال، در عکاسی مجله آزادی عمل خلاقانه وجود دارد. می‌توانید از نور طبیعی برای این موارد استفاده کنید، و اگر رنگ‌ها کاملا درست نباشند، قابل درک است.

عکاسی از جواهرات 15

5. برای عکاسی از جواهرات باید از چه تظیماتی استفاده کنید؟

مانند عکاسی از هر شیء یا طبیعت بی جان عکاسی از جواهرات نیز نسبتا ساده است.

حالت فوکوس: از آنجایی که جواهرات حرکت نمی کنند، حالت فوکوس خود را روی one-shot تنظیم کنید. one-shot به شما کمک می کند، بدون ترس از تغییر نقطه فوکوس، تصاویرتان را تنظیم کرده و فوکوس کنید.

ISO + سرعت شاتر: به طور کلی، شما می خواهید مطمئن شوید که نویز کمتری وجود دارد. یک سه پایه اضافه کنید و می توانید از یک عدد ISO و سرعت شاتر کمتر برای کاهش نویز استفاده کنید.

دیافراگم: اینجاست که همه چیز کمی پیچیده تر می شود. برای عکس های محصول، به طور کلی عمق میدان بیشتری (عمیق تر) می خواهید. این حالت باعث می شود، جزئیات پیچیده واضح باشد. من f/8 را پیشنهاد می کنم.

اگر می خواهید در عکس هایتان یک قسمت خاص را برجسته کنید و عکس دقیق تری از آن بگیرید ، می توانید از عمق میدان کم استفاده کنید. این کار جزئیاتی را که می‌خواهید روی آن تمرکز کنید برجسته می‌کند و اجازه می‌دهد بقیه تصویر حالت مات و تاری داشته باشد. برای عکاسی مجله، تنظیمات بسته به چیزی که عکاسی می‌کنید، متفاوت خواهد بود. با عکاسی از جواهرات روی دست و بدن یک مدل، تنظیمات عکاسی شما، با عکاسی پرتره هماهنگ خواهد بود!

دکور ساده در عکاسی جواهرات

6. ترفند عکاسی جواهرات، دکور خود را ساده نگه دارید

تجارت الکترونیک (عکاسی وب سایت) و عکاسی محصول نیازی به تنظیمات پیچیده ای ندارد. در هر صورت، پیچیدگی بیش از حد به ضرر شما خواهد بود. حتی می توانید از جواهرات در خانه عکاسی کنید. چگونه؟ تنها چیزی که نیاز دارید یک سطح جامد، یک پس زمینه با کاغذ سفید، دوربین، لنز و نورهایتان است! می توانید از یک گیره فلزی برای محکم کردن پس زمینه در جای خود استفاده کنید. برای عکس های جواهرات روی مجله، هم همین ایده می توانید از همین موارد استفاده کنید. عناصر صحنه تصویر خود را زیاد و پیچیده نکنید. قاب را ساده نگه دارید.

عکاسی جواهرات- از لنزهای اعوجاج بوجود اورنده استفاده نکنید

7. از لنزهای Distortion اجتناب کنید

بزرگترین اشتباه عکاسان جواهرات، استفاده از لنز اشتباه است. وقتی از هر نوع محصولی عکس می‌گیرید، هیچ گونه تغییر زاویه نمی‌خواهید. شاید منطقی تر به نظر برسد که از لنزهای واید استفاده کنید تا بتوانید جزئیات کوچک را گسترش دهید. متأسفانه، این برای عکاسی محصول کار نمی کند، اما باز هم از لنزهای واید بهتر است. این ترفند عکاسی جواهرات یکی از مهم ترین ترفندها برای داشتن عکسی حرفه ای است.

عکاسی از جواهرات بازتابها

8. به بازتاب های خود فکر کنید

عکاسی از جواهرات سخت است. سطوح بازتابنده نور را به روش های آزاردهنده ای به اطراف منعکس می کنند. آنها با تنظیم نور شما مشکل دارند و باعث بازتاب می شوند. شما نمی‌خواهید انعکاس وسایل یا چراغ‌هایتان به عنوان باعث حواس پرتی شود! هیچ چیز بدتر از یک حلقه زمردی زیبا با بازتاب لنز دوربین درست در مرکز آن نیست.

بنابراین، چگونه از جواهرات بدون بازتاب عکاسی می کنید؟ به انعکاس ها توجه کنید و برای جابجایی نور ها در اطراف آماده شوید تا پیکربندی کامل را پیدا کنید. در غیر این صورت، مجبورید در اتاق ادیت بنشینید و تمام آن بازتاب های مزاحم را حذف می کنید. نکته من استفاده از رینگ لایت است. آنها لبه جسم را روشن می کنند و می توانند پنهان کردن انعکاس ها را آسان تر کنند.

عکاسی از جواهرات- وایت بالانس

9. مراقب نور نادرست یا تعادل رنگ سفید باشید

رنگ های دقیق در هر نوع عکاسی محصول بسیار مهم هستند. بسیاری از مشتریان محصولات را بر اساس رنگ های عکس محصول خریداری می کنند. اگر رنگ محصول دریافتی آنها با رنگ عکس مطابقت نداشته باشد، مشتریان از خرید خود ناراضی خواهند بود و معمولا کالا را مرجوع می کنند.

صفحه نمایش همه پلتفرم ها (تلفن، کامپیوتر، تلویزیون و غیره) همه به طور متفاوتی کالیبره رنگی هستند. اما هنوز یک خط پایه برای پیگیری وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که از لامپ‌ها و فلاش‌ها/با ورق‌هایی استفاده می‌کنید که نور سفید واقعی از آنها تابیده می‌شود.


نور سفید واقعی باعث ایجاد هیچ نوع هایلایت رنگی مانند آبی یا سبز نور فلورسنت نمی شود. در نتیجه رنگ عکس با رنگ اصلی محصول کاملا یکسان خواهد بود. در مورد تعادل رنگ سفید، تنظیمات خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که مطابق با نوری که استفاده می کنید تنظیم می کنید. اگر نور خود را ثابت نگه دارید؛ دیگر نیازی به تغییر تعادل رنگ سفید خود نخواهید داشت!

عکاسی جواهرات قاب ساده

10. قاب خود را بیش از حد پیچیده نکنید

به عنوان هنرمندان، وسوسه انگیز است که تصاویر را کمی پیچیده تر از آنچه لازم است بسازیم. نکته کلیدی این است که بدانید چه زمانی باید عکس را خیلی شلوغ نکنید. عناصر داستان گوی تصویر خود را بیش از حد پیچیده نکنید. قاب را ساده نگه دارید به یاد داشته باشید، شما در حال فروش جواهرات هستید!

عکاسی جواهرات عمق میدان

11. ترفند عکاسی جواهرات، توجه به عمق میدان

انتخاب عمق میدان فرصت های سبکی را در هنگام گرفتن تصاویر جواهرات به شما می دهد. من یک دیافراگم عمیق تر را برای بهترین فوکوس توصیه می کنم. می توانید از عمق میدان کم برای جلب توجه به جزئیات جواهرات و محو کردن پس زمینه استفاده کنید.

گفته می شود، رایج ترین مشکل استفاده از یک DOF کم عمق است. یا استفاده از آن در زمان های نامناسب. به یاد داشته باشید، DOF کم عمق برای نشان دادن جزئیات مناسب است، نه عکس کامل محصول!

عکاسی از جواهرات عمق میدان

12. عکس های جزئیات را فراموش نکنید

گاهی اوقات آنقدر روی تصویر بزرگتر تمرکز می کنیم، فراموش می کنیم که جزئیات مهم هستند. از آن عکس های با جزئیات غافل نشوید. مردم پیچیدگی های جواهرات را تحسین می کنند. برای یادآوری این موضوع به مشتری خود نیز اعتماد نکنید! برای هر قطعه، جزئیات همه طرف ها را در نظر بگیرید.

عکاسی جواهرات- تمیزکردن جواهرات

13. جواهرات را تمیز کنید

تمیز نکردن جواهرات قبل از عکاسی، از رایج ترین اشتباهات یک عکاس تازه کار است.
ویرایش لکه ها در ادیت می تواند دشوار و خسته کننده باشد. جواهرات کوچک هستند و جزئیات ظریف زیادی برای کار کردن دارند.
فقط مراقب باشید که قطعات زیر واحدهای نورپردازی شما چگونه به نظر می رسند. همیشه یک دستمال تمیز کننده همراه خود داشته باشید. هنگام دست زدن به جواهرات از دستکش استفاده کنید تا از رد انگشت جلوگیری کنید.

عکاسی از جواهرات- شارپ

14. ترفند عکاسی جواهرات، تصاویر شارپ بگیرید

تصاویر محصولاتی که نرم یا مبهم هستند، فروش خوبی ندارند. به فوکوس دوربین و کنتراست که در تصاویرتان ظاهر می شود توجه کنید. هیچ کس نمی خواهد یک حلقه الماس تار بخرد. اگر تصاویر شما به درستی فوکوس نشده باشند، می تواند کیفیت محصول شما را زیر سوال ببرد.

عکاسی از جواهرات ادیت

15. زمان کافی را صرف ادیت کنید

عکس های جواهرات با جزئیات هستند. با کار درهم و برهم در ادیت، نتیجه عالی نمی شود! مطمئن شوید که کار فتوشاپ شما روی نقطه است، بدون اشتباه رنگ یا عدم شبیه سازی! همچنین ایده خوبی است که عکس را روی صفحه های مختلف مشاهده کنید. دیدن اینکه آیا اشتباهی ظاهر می شود آسان تر خواهد بود.

عکاسی جواهرات cmyk

16. حالت رنگ مناسب را انتخاب کنید (SRGB در مقابل CMYK)


دقت رنگ همیشه به دلیل تنظیم دوربین یا نور شما نیست. این می تواند به دلیل حالت رنگ باشد. دو نوع حالت رنگ وجود دارد – SRGB و CMYK .CMYKبرای چاپ و SRGB برای استفاده آنلاین استفاده می شود. هر دوی اینها بسته به هدف حالت، رنگ ها را کمی تغییر می دهند. برای استفاده آنلاین، مطمئن شوید که تصاویر شما به SRGB تبدیل شده اند!

ترکیب بندی در عکاسی جواهرات

17. ترکیب بندی ضروری است

بیشتر عکس های جواهرات فقط یک حلقه یا گردنبند در پس زمینه سفید هستند. اما ترکیب هنوز مهم است. عکس‌های ساده به این معنی نیست که قوانین ترکیب بندی خود را کوتاه کنید. هنگام عکاسی از جواهرات، قانون یک سوم و نسبت طلایی را در نظر داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که تصاویر شما در مرکز قرار دارند، یا حداقل دارای انحراف زیادی هستند.

عکاسی از جواهرات- حذف سایه های سخت

18. سایه های سخت را در عکس حذف کنید

برای عکاسی تجارت الکترونیک (مانند eBay، Amazon، و غیره) لازمه این است که یک محصول بر روی یک پس‌زمینه سفید بدون درز عکس گرفته شود. اگر سایه های سخت وجود داشته باشد، تصویر نهایی را نمی پذیرند. ویرایش سایه ها در ادیت می تواند دردسر بزرگی باشد! یک راه آسان برای رفع این مشکل داشتن نوری در بالای جواهرات است که سایه ها را از بین می برد.همچنین می توانید از دیفیوژر یا کاغذ کالک استفاده کنید.

ترفند عکاسی جواهرات 16

نتیجه

عکاسی از جواهرات سخت تر از سایر ژانرهای عکاسی محصول است. عکاسی از چیزهای براق بدون انعکاس ناخواسته کار آسانی نیست. همچنین باید با نور ها بازی کنید تا جواهرات به اندازه کافی براق شوند. یک گردنبند الماس مات قرار نیست، خودش را بفروشد. ترفند عکاسی جواهرات ما را برای ایجاد تصاویر مبهوت کننده به کار ببرید. حتما متوجه پیشرفت چشمگیرتان خواهید شد.

برای آشنایی با عکاسی برای تجارت الکترونیک محصول، مقاله عکاسی برای سایت را بخوانید.

منبع: expertphotography.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست