راهنمای کسب درآمد از طریق تولید ویدیو و فیلم آموزشی به صورت آنلاین

کسب درآمد از تولید فیلم

برای کسب درآمد از طریق خرید و فروش فایل های ویدیویی و فیلم ها، هیچوقت چیزی به نام “بهترین زمان” وجود ندارد. همانطور که جامعه شروع به حرکت به سمت یادگیری از راه دور و سرگرمی های آنلاین می کند، محبوبیت ویدیوهای درخواستی به بالاترین حد خود رسیده است. علیرغم دسترسی گسترده به محتوای رایگان، ویدیوهای پولی بیشترین رشد را دارند. کاربران مایلند برای محتوای با کیفیت بالا پول بپردازند، زیرا حرفه ای تر، قابل اعتماد تر و با ارزش تر به نظر می رسد.

این ترند یادگیری تقریباً بر هر نوع محتوای ویدیویی و حتی فرآیند های ساخت فیلم تأثیر گذاشته است، از آموزش ها و دوره ها گرفته تا کلاس های تمرینی و کارگاه های آموزشی. در نتیجه، کسب درآمد از ساخت فیلم ها به صورت آنلاین به یک روش ارزشمند برای متخصصان در بسیاری از صنایع تبدیل شده است. در این مقاله برای اینکه به شما کمک کنیم از این فرصت به بهترین شکل ممکن استفاده کنید، فهرستی از همه نکاتی که در مورد نحوه کسب در آمد از فیلم ها و تولید ویدیو های آموزشی به صورت آنلاین نیاز دارید، از تعریف مخاطب و محتوای خود گرفته تا ایجاد یک وب سایت و تبلیغ کار خود، گردآوری کرده ایم.

چگونه از تولید فیلم و ویدیو درآمد کسب کنیم؟

1. جایگاه خود را پیدا کنید

به منظور فروش موفقیت آمیز ویدیوها به صورت آنلاین، اولویت اول شما باید شناسایی مخاطب هدف خود باشد. به ترتیب کلمات، باید تعیین کنید که می خواهید از چه نوع ویدیوهایی کسب درآمد کنید و به چه کسانی فیلم ها و کلیپ های متنوعی بفروشید. با انجام برخی تحقیقات در مارکت های کوچک تر در مورد موضوعی که در ذهن خود دارید شروع کنید. این به شما امکان می‌دهد ارزیابی کنید که آیا تقاضا برای محتوایی که قصد ارائه آن را دارید وجود دارد یا خیر. همچنین موضوعات شما چقدر چالش برانگیز است که در فضای مورد نظر خود نامی به دست آورید.

شما می توانید با انجام یک تحلیل SWOT کامل از بازیگران اصلی در فضای کاری خود، تحقیقات خود را یک قدم جلوتر ببرید. این به شما امکان می‌دهد ویژگی‌های محتوای ویدیویی موفق را شناسایی کنید و همچنین پتانسیل‌های دست‌نخورده را در جایی که می‌توانید پیشرفت کنید، شناسایی کنید.

2. برای استراتژی های محتوای خود برنامه‌ریزی کنید

هنگامی که دریافتید مخاطبان شما چه کسانی هستند و به دنبال چه چیزی هستند، وقت آن است که برنامه ای برای رفع نیاز های آن ها ارائه دهید. این یکی از مهم ترین مراحل در یادگیری نحوه کسب درآمد از تولید فیلم به صورت آنلاین است، زیرا جنبه های اصلی ارائه شما را تعیین می کند. با تعریف نوع محتوای خود شروع کنید که به بهترین وجه به شما امکان می‌دهد به جایگاهی که در مرحله اول شناسایی کرده‌اید بپردازید.

موضوع ویدیوی شما می تواند هر چیزی باشد، از دوره های آنلاین و وبینارها گرفته تا وبلاگ ها و ویدیو های سفر. به خاطر داشته باشید که فرمت های مختلف ویدیو با مخاطبان مختلف طنین انداز می شود. به عنوان مثال، یکی از موضوعاتی که بسیار ترند شده، ارائه ویدیو به بهترین وجه از طریق ساخت ولاگ (vlogging) انجام می شود، برخی محتوا های دیگر زمانی که به عنوان یک دوره آنلاین ارائه می شوند، موثرتر هستند. هر فرمت از ویدیو را که انتخاب کنید، می‌توانید با ارائه بینش‌های منحصربه‌فرد و منابع تکمیلی، مانند کتاب‌های الکترونیکی یا دسترسی به جوامع آنلاین انحصاری، ارزش افزوده‌ای به مخاطبان خود ارائه دهید.

همچنین باید تصمیم بگیرید که هر چند وقت یکبار محتوای جدید ایجاد و به اشتراک بگذارید. هیچ قانون سیاه و سفیدی درباره زمان انتشار محتوا وجود ندارد، اما اگر محتوا را به طور مداوم به اشتراک بگذارید، مخاطبان بیشتری را جذب خواهید کرد. هنگامی که استراتژی محتوای خود را برنامه ریزی کردید، باید بتوانید یک طرح دقیق و مرحله به مرحله برای نحوه ارائه ویدیوی آنلاین خود تهیه کنید. این کار به عنوان یک شرح مراحل برای پروژه شما و همچنین خلاصه ای است که می توانید برای شرکای بالقوه خود ارائه دهید.

برنامه ریزی برای استراتژی تولید محتوا

3. ویدیوهای جذاب ایجاد کنید

در این مرحله از سفر خود به سمت یادگیری نحوه کسب درآمد از تولید فیلم و ویدیو به صورت آنلاین، باید بدانید که مخاطبان شما چه کسانی هستند و چه نوع محتوایی را می خواهید ایجاد کنید و همچنین یک دستورالعمل کلی از ویژگی های آن داشته باشید. اکنون بالاخره زمان آن رسیده است که همه آن مفاهیم را زنده کنیم.

سه عامل اصلی وجود دارد که باید هنگام ایجاد ویدیوهای خود در نظر داشته باشید: ارزش، کیفیت و منحصر به فرد بودن. هر یک از محتوایی که تولید می کنید باید انتظارات بینندگان را در این زمینه ها برآورده کند. از این گذشته، آن ها نه تنها زمان خود بلکه پول خود را نیز سرمایه گذاری می کنند. به احتمال زیاد برخی از زمینه های تولید محتوای ویدیویی وجود دارد که شما هنوز در آن ها متخصص نیستید. اگر اینطور است، باید این بخش را به یک فرد حرفه ای در این زمینه واگذار کنید تا از به خطر انداختن موفقیت فروش ویدیوی آنلاین خود جلوگیری کنید. به عنوان مثال، می‌توانید در حالی که یاد می‌گیرید چگونه از نرم‌افزار ویرایش فیلم رایگان خود بهترین استفاده را ببرید، یک تدوینگر ویدیوی مستقل استخدام کنید.

درست مانند هر صنعت دیگری، برای ایجاد مداوم محتوای مرتبط، باید از آخرین پیشرفت‌های این صنعت مطلع باشید. حتماً در وبلاگ‌های مرتبط عضو شوید تا مطلب های به‌روز و الهام‌بخش به دست آورید و مرتباً آخرین ترندهای ویدیویی را بررسی کنید.

4. یک وب سایت ویدیویی بسازید

سایت های میزبان ویدیوی زیادی وجود دارد، اما مزایای ایجاد یک وب سایت ویدیویی بی نظیر است. بارز ترین آن ها این است که شما کنترل کاملی بر نحوه نمایش سایت و نمایش ویدیوهای خود خواهید داشت. این به شما امکان می دهد اطمینان حاصل کنید که همه چیز از پالت رنگی وب سایت شما گرفته تا انواع محتواهای مختلف با هویت برند شما هماهنگ است.

دومین دلیل بزرگی که چرا به یک وب سایت برای فیلم های خود نیاز دارید کسب درآمد است. علیرغم اینکه هدف اصلی فروش ویدیوها به صورت آنلاین است، فرصت‌های کسب درآمد اغلب هنگام انتخاب نحوه انتشار ویدیوها نادیده گرفته می‌شوند. اکثر پلتفرم ها درصد قابل توجهی از پولی که با استفاده از فروش خدمات شما به دست می آورند را می گیرند یا سود کمی را برای فروش ویدیو های شما ارائه می دهند. داشتن وب‌سایت شخصی به شما این امکان را می‌دهد که مسئولیت کسب درآمد فیلم های خود را به صورت آنلاین بر عهده بگیرید و همچنین تمام سودی را که به سختی به دست آورده‌اید حفظ کنید.

در نهایت، برای ساختن وب سایت ویدیویی خود، نیازی نیست یک طراح حرفه ای باشید. قالب‌های آماده وب‌سایت فیلمبرداری و ویدیویی که انعطاف پذیری بالایی دارند به شما این امکان را می‌دهند که به صورت رایگان بهترین ظاهر را برای سایت خود داشته باشید.

برای کسب درآمد از تولید فیلم وب سایت ویدیویی بسازید

5. یک درگاه پرداخت انتخاب کنید

آخرین مرحله قبل از شروع کسب درآمد از تولید فیلم به صورت آنلاین این است که سیستم و درگاه پرداختی را که ترجیح می دهید از آن استفاده کنید، تعیین کنید. این به نوع محتوای شما و همچنین پلتفرم میزبانی ویدیوی شما بستگی دارد. سه استراتژی اصلی برای کسب درآمد از ویدیوی آنلاین وجود دارد:

  • SVOD مخفف اشتراک ویدیوی درخواستی است. برای استفاده از محتوای SVOD، بینندگان برای عضویتی ثبت‌نام می‌کنند که به آنها امکان دسترسی کامل به ویدیوها را تا زمانی که اشتراک آن ها معتبر است، می‌دهد. از نمونه های محبوب این نوع کسب درآمد از ویدیو می توان به Netflix و Fitness Blender Plus اشاره کرد.
  • TVOD مخفف ویدیوی تراکنشی در صورت تقاضا است. تحت این استراتژی کسب درآمد، کاربران در ازای دسترسی مادام العمر، ویدیوها را خریداری می کنند. نمونه های شناخته شده محتوای TVOD عبارتند از iTunes و Udemy. همچنبن DTR (دانلود برای اجاره) زیرشاخه TVOD است که از طریق آن کاربران با هزینه کمتری به محتوا دسترسی موقت پیدا می کنند.
  • AVOD مخفف ویدیوی مبتنی بر آگهی در صورت تقاضا است. مانند تلویزیون سنتی، این استراتژی از طریق قرار دادن تبلیغات در ویدیوها درآمدزایی می کند. دو مورد از محبوب‌ترین نمونه‌های آن YouTube و DailyMotion هستند.

ممکن است تعجب کنید که چرا ما به AVOD در راهنمای نحوه کسب درآمد از تولید فیلم و ویدیو به صورت آنلاین اشاره می کنیم، زیرا در این استراتژی مارکتینگ، خود ویدیوها فروخته نمی شوند. تبلیغات فرصتی عالی به سازندگان می‌دهد تا با ارائه محتوای رایگان برای آشنایی کاربران با آن ها، دسترسی خود را به حداکثر برسانند. کارشناسان توصیه می کنند بیش از یک استراتژی کسب درآمد را انتخاب کنید. به قول معروف، تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار ندهید.

6. ویدیوهای خود را تبلیغ کنید

علاوه بر بازدهی تبلیغات، انگیزه بزرگ دیگری برای ایجاد یک کانال یوتیوب موفق وجود دارد: قرار گرفتن برند در معرض دید. این نوع دیده شدن، بسیار خوب است و به شما امکان می دهد به کاربران بیشتری دسترسی داشته باشید و درآمد خود را افزایش دهید. در دنیای تجارت، این مرحله به عنوان “آگاهی” شناخته می شود و اولین مرحله از قیف بازاریابی است.

به منظور بالا بردن ارزش فیلم هایی که قصد فروش آن ها را دارید، محتوایی که به صورت رایگان ارائه می دهید باید فقط به عنوان یک پیش نمایش فریبنده عمل کند. بسته به جایگاه شما، این بخش می تواند هر چیزی باشد، از یک کلاس کوتاه مبتدی تا تریلر آخرین پروژه ویدیویی طولانی شما.

راه های محبوب دیگر برای تبلیغات آنلاین ویدیو شامل رسانه های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی است. اینها بیشتر برای اعلام محتوای جدید و حفظ ارتباط با بینندگان استفاده می شوند که ما را به آخرین نکته در مورد نحوه فروش آنلاین ویدیوها می رساند.

تبلیغات ویدیو در پلتفرم های مختلف

7. با مخاطبان خود تعامل داشته باشید

دهان به دهان چرخیدن یک نوع محتوا، یکی از موثر ترین استراتژی های بازاریابی است. در مورد آن فکر کنید، آخرین باری که چیزی را بدون نگاه کردن به نظرات یا توصیفات دیگران خریدید کی بود؟ در چند مورد از خریدهای خود از طریق دوستان یا پست های رسانه های اجتماعی مطلع شدید؟ مهم نیست چقدر برای تبلیغ محتوای خود تلاش می کنید، بینندگان فعلی شما ممکن است قوی ترین ابزار بازاریابی شما باشند. برای به دست آوردن وفاداری مخاطبان خود، مطمئن شوید که نه تنها محتوای ارزشمند ارائه می کنید، بلکه با آن ها روابط معناداری (تعامل با محتوا) نیز برقرار کنید. ایجاد یک مکالمه نه تنها ارتباط مخاطبان را با ویدیوهای شما تقویت می کند، بلکه به شما این امکان را می دهد که در مورد چگونگی تطبیق بهتر محتوای خود با نیاز های آن ها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

با توجه به نقش مهم رسانه های اجتماعی در ارتباطات انسانی امروزی، فعال بودن در این پلتفرم ها و پاسخگویی مداوم به نظرات و سوالات بسیار مهم است. می‌توانید با استفاده از راه‌حل تالار گفتمان برای ایجاد انجمن آنلاین خود، این تعاملات را یک گام جلوتر ببرید، یا پخش‌های زنده منظمی را برای تعامل با مخاطبان خود به صورت real-time برگزار کنید. دسترسی به انجمن‌ها می‌تواند رایگان یا پولی باشد، به این معنی که می‌توانید برای کاربرانی که می‌خواهند به این محتوای ممتاز دسترسی داشته باشند، هزینه اشتراک دریافت کنید و تلاش‌های کسب درآمد از تولید فیلم های آنلاین خود را بیشتر تقویت کنید.

همچنین شما می توانید با استفاده از برچسب های اینستاگرام که بازدید بالایی دارند، برای نشان دادن ویدیو خود به جامعه اینستاگرام استفاده کنید و همانطور که تلاش زیادی برای ساخت ویدیو و فیلم خود کرده اید، تلاش در جهت دیده شدن آن را نیز فراموش نکنید.

منبع: wix.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست