چگونه یک تیم طراحی وب سایت موفق بسازیم؟

تیم طراحی وب موفق

انتخاب تیم مناسب می تواند کسب و کار طراحی وب سایت شما را مختل کند یا شکست دهد. پیدا کردن بهترین افراد برای موفقیت یک پروژه طراحی وب بسیار مهم است، اما یک تیم طراحی موفق تشکیل شده از چند نفر است، نقش هایی که آن ها انجام می دهند، ابزار ها و روش هایی که به کار می برند و توانایی آن ها برای ایجاد تعادل مناسب بین خلاق بودن و استراتژیک بودن، همه و همه دست به دست هم می دهند تا پروژه شما به موفقیت برسد. اعضای تیم باید ساختار پروژه، نیاز ها و اهداف مشتری را درک کنند و بتوانند این مفاهیم را به واقعیت تبدیل کنند.

این که آیا شما اولین قدم را برای ایجاد یک کسب و کار طراحی وب برداشته اید یا یک تیم جدید را از ابتدا تشکیل داده اید، ایجاد آن تیم و مدیریت صحیح آن، دستورالعمل موفقیت شما است. در این مقاله توصیخ هایی برای ایجاد یک تیم طراحی وب موفق برای شما آورده ایم.

به چه مهارت هایی نیاز دارید؟

یک تیم طراحی وب موفق به نقش های زیر نیاز دارد:

  • مدیر پروژه: بدون یکی از این نقش ها، بسیار آسان است که یک پروژه از کنترل خارج شود. یک مدیر پروژه برای تسهیل ارتباط، مدیریت پروژه و اطمینان از اینکه همه چیز در مسیر خود قرار دارد، وجود دارد.
  • معمار پروژه/استراتژیست: معمار یا استراتژیست به تدوین استراتژیک وب سایت کمک می کند. آن ها در مورد وب سایت فعلی تحقیق و تجزیه و تحلیل می کنند، برای مخاطبان مورد نظر پرسونا ایجاد می کنند و برای سایت جدید وایر فریم ایجاد می کنند.
  • طراح وب: طراح وب بخشی جدایی نا پذیر از تیم، مسئول طراحی و عملکرد وب سایت است. یک طراح با استعداد مفهومی را در نظر می گیرد و آن را زنده می کند.
  • توسعه دهنده Back-end: توسعه دهنده back-end استراتژی و طراحی را در نظر گرفته و چارچوبی برای رابط سایت ایجاد می کند. آن ها کد را توسعه می دهند، تست های متعددی انجام می دهند و با هر گونه اشکال یا مشکلی که بوجود می آید برخورد می کنند.
  • توسعه دهنده Front-end: توسعه دهنده front-end قسمتی از وب سایت را که کاربران با آن درگیر هستند توسعه داده و پیاده سازی می کند و باعث می شود وب سایت شما در طیف وسیعی از مرورگر ها و دستگاه ها ظاهر خوبی داشته باشد.
  • تست کننده سایت: تست کننده وب سایت را در طیف وسیعی از دستگاه ها و مرورگر ها آزمایش می کند و سعی می کند سایت را بشکند تا متوجه شود آیا نقاط ضعفی دارد یا خیر.

علاوه بر این ها، تعدادی نقش تخصصی وجود دارد که ممکن است مورد نیاز باشد، از جمله فروش و بازاریابی، تولید کننده محتوا، متخصص سئو، متخصص امنیت، متخصصان UI و UX و طراح گرافیک.

مهارت های مورد نیاز در تیم طراحی وب موفق

نکات اضافی درباره افراد و نقش ها

در بسیاری از تیم های موفق طراحی وب، افرادی هستند که از چندین نقش استفاده می کنند. نیازی نیست افراد را با هر نقش مطابقت دهید. برخی نقش ها به خوبی با هم ترکیب می شوند، مانند معمار و طراح پروژه.

اگر به تازگی کار خود را در زمینه طراحی وب آغاز کرده اید یا تیمی را برای کار در پروژه ای در مقیاس کوچک آماده کرده اید، ترکیب برخی نقش ها می تواند راهی عالی برای پیوند تیم شما و تشویق به کار تیمی عالی باشد. با این حال اگر تیمی را برای کار بر روی پروژه ای در مقیاس بزرگ گرد هم می آورید، بهتر است افرادی را در نقش های تخصصی تر داشته باشید.

اگر مغز متفکر پشت این سرمایه گذاری هستید، ممکن است وسوسه شوید که نقش مدیر پروژه را بر عهده بگیرید، زیرا این نقشی است که رهبری را نشان می دهد. با این حال اگر این نقشی باشد که در آن مهارت دارید، دوباره درباره آن فکر کنید. اگر تیم شما می خواهد در بهترین حالت خود باشد، شما به هر یک از اعضای تیم در نقش تخصصی خود نیاز دارید. بنابراین اگر طراحی وب یا برنامه نویسی تخصص شماست، وظایف مدیریت را به کسانی که دارای تجربه و مهارت های مناسب برای کار هستند بسپارید.

مطالعه بیشتر

چگونه با ویژوال استودیو کد (Visual Studio Code) یک وب سایت طراحی کنیم؟

پیدا کردن افراد مناسب برای تیم شما

افراد مناسب تیم طراحی وب موفق

پیدا کردن افراد برای تیم طراحی وب سایت موفق برای شما مشکلی نخواهد بود. این مشاغل محبوب هستند و افراد زیادی با مهارت های لازم، از فارغ التحصیلان رشته طراحی گرفته تا فریلنسر ها و هنرمندان دیجیتال خودآموخته وجود دارند. وظیفه شما این است که افراد مناسب را بیابید، آن ها را به تیم خود دعوت کنید و آن ها را حفظ کنید.

مگر اینکه مستقیماً وارد پروژه ای در مقیاس بزرگ شوید، در این شرایط احتمالاً فقط می خواهید نقش های اصلی را برای شروع تعیین کنید. بقیه را می توان به صورت پروژه به پروژه استخدام کرد.

هنگام نوشتن آگهی های شغلی خود، در فهرست محدود کردن نقش ها با فهرست بندی طولانی از مهارت های فنی تخصصی قرار نگیرید. بدیهی است که شما برای انجام این کار به مهارت های مناسب نیاز دارید، اما توسعه دهنده اصلی شما نیازی به دانستن انواع کد های مبهم موجود ندارد. تا زمانی که آن ها از رایج ترین انواع کد مطلع باشند، می توانند به دنبال حل مشکل باشند.

علاوه بر مهارت های فنی لازم، همه اعضای تیم باید انعطاف پذیر بوده و توانایی تفکر آزادانه را داشته باشند. آن ها باید با توانایی مشاهده وظایف تا پایان کار، قابل اعتماد باشند نه اینکه فقط به فکر ایده های بزرگ باشند. آن ها به خلاقیت و الهام نیاز دارند و مهم تر از همه، آن ها باید مناسب تیم شما باشند. استخدام کسی که مهارت ها و دانش فنی او درجه یک است اگر توانایی کار خوب در یک تیم را ندارند یا اگر به سادگی نسبت به آن ها احساس خوبی ندارید، استخدام نمی شود. به یاد داشته باشید موفقیت پروژه شما بستگی به اعضای تیم شما دارد و باید بتوانید به آن ها اعتماد کنید، بنابراین اگر فکر نمی کنید که با آن ها خوب کار می کنید، نباید آن ها را استخدام کنید.

پیوند دادن اعضای تیم

همکاری اعضای تیم طراحی وب موفق

هنگامی که تیم خود را در هیئت مدیره جمع کرده اید، مطمئن شوید که آن ها چشم انداز شرکت شما و اهدافی را که برای رسیدن به آن تلاش می کنید، درک کرده اند. اطمینان حاصل کنید که همه نقش مشخصی دارند. مطمئنا شما نمی خواهید کارهایتان انجام نشده باقی بمانند زیرا همه فکر می کنند شخص دیگری آن ها را انجام می دهد. همچنین نمی خواهید منابع خود را با انجام یک کار توسط دو نفر هدر دهید. اطمینان حاصل کنید که این نقش ها بر اساس نقاط قوت اصلی آن شخص است و از هر گونه ضعف جلوگیری کنید.

خطوط ارتباطی عالی بسیار مهم هستند. تعدادی ابزار آنلاین مانند Slack و Redbooth وجود دارند که برای ارتباطات، همکاری و مدیریت پروژه فوق العاده هستند. شما به عنوان نیروی محرکه تیم باید تعادل ظریفی بین نگاه اعضای تیم به شما و اعتماد به قضاوت آن ها برای نقش ها و مهارت های تخصصی آن ها ایجاد کنید.

همچنین تشویق روحیه مثبت تیمی ضروری است. کار آن ها نباید یک کار خسته کننده 10 ساعته باشد. کار باید سرگرم کننده، الهام بخش و یک فرایند لذت بخش باشد. بازی برای یک محیط خلاق بسیار بیشتر از یک فضای استرس زا و تحت فشار زمان مفید است.

تیم خود را رشد دهید

مانند بسیاری از موارد، رشد و پیشرفت تیم شما آزمون و خطا خواهد بود و ممکن است مدتی طول بکشد تا به فرمول مناسبی برسید. اگر متوجه شدید که یکی از اعضای تیم کار نمی کند، از اخراج کردن او نترسید، نمی توانید انتظار داشته باشید که سایر اعضای تیم شخصی را حمل کنند که پا به پای آن ها نیست.

هنگامی که چند پروژه مناسب را در دست دارید، احتمالاً به افزایش افراد تیم خود فکر خواهید کرد به خصوص اگر افرادی را داشته باشید که در ابتدا چندین نقش را پوشش می دهند. هنگامی که اعضای جدید تیم را انتخاب می کنید، آن ها را در اسرع وقت در روند تیم مشارکت دهید تا بتوانند مراحل کار را یاد بگیرند. این بهترین راه برای ادغام آن ها در تیم است.

به یاد داشته باشید که یادگیری جزء ضروری هر شغلی است، به ویژه در نقش طراحی وب، زیرا ابزار ها، روش ها و فرآیند های جدیدی به طور منظم ظاهر می شوند. اطمینان حاصل کنید که اعضای تیم شما زمان کافی برای یادگیری روش های جدید را دارند و با اطمینان از اینکه هرگز یادگیری را نیز متوقف نمی کنید، از آن ها الگو بگیرید. این کار به الهام بخشیدن به تیم کمک می کند و آن ها را تشویق می کند تا از استاندارد های دقیق شما پیروی کنند.

ایجاد یک تیم طراحی وب سایت موفق یک شبه اتفاق نمی افتد. به برنامه ریزی دقیق، ارتباطات عالی و استخدام استراتژیک نیاز دارد. شما باید انعطاف پذیر باشید و آماده باشید تا قبل از استفاده از فرمول برنده، افراد مختلف و فرایند های کاری مختلف را آزمایش کنید. اما وقتی تیم خود را جمع کنید، ارزش تلاش را خواهد داشت.

منبع: getflywheel.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست