آشنایی کامل با نکات مهم طراحی بنر‌های خیابانی

طراحی بنر خیابانی

بنرهای خیابانی یک ابزار بازاریابی عالی هستند، زیرا می توانند به کسب و کار ما را در معرض دید قرار دهند. با این حال، اگر می‌خواهیم بنرهایمان جذاب و مؤثر باشند، چندین جنبه وجود دارد که باید در نظر بگیریم. داشتن هدف مشخص، طراحی یک بنر واضح، رساندن پیامی به مخاطب شما و انتخاب بهترین مکان چهار نکته ای است که باید در طراحی بنرهای خیابانی موثر در نظر بگیرید. اگر از این توصیه پیروی کنیم، استراتژی های بازاریابی شرکت شما یک نتیجه کاملاً مثبت خواهد داشت.

بر خلاف بسیاری از دیگر متریال بازاریابی چاپی، بنرها باید به سرعت قابل خواندن و از راه دور قابل مشاهده باشند و بنابراین، عناصر خاصی از طراحی وجود دارد که برای اطمینان از این موضوع باید بر آن ها تأکید شود.

مطمئن شوید که هدف شما روشن است

یکی از مهم ترین جنبه هایی که باید در طراحی بنر های خیابانی موثر در نظر گرفت، اطمینان از داشتن هدف مشخص است. در وهله اول به دلیل اینکه چرا می خواهید بنرهای خیابانی داشته باشید فکر کنید. آیا در حال تبلیغ یک رویداد، خدمات ویژه یا تخفیف هستید؟ برای طراحی بنری که هدف مشخصی دارد، به یاد داشته باشید که عناصر برندسازی شرکت خود را درج کنید، آن را آموزنده جلوه دهید و به آن بازاریابی و تبلیغات مناسب را بدهید.

رساندن پیام واضح در بیلبورد های خیابانی

یک بنر واضح، جذاب و زیبا طراحی کنید

داشتن هدف مشخص یک عنصر کلیدی در طراحی بنر های خیابانی موثر است، اما تنها هدف نیست. شما می خواهید که بنرهای شما واضح، اما جذاب و زیبا باشند. برخی از عناصر مهمی که باید در نظر بگیرید عبارتند از رنگ، پیام، تصویر و تایپوگرافی که انتخاب می کنید. مطمئن شوید که همه این عناصر در هماهنگی کامل جریان دارند و سعی کنید تعادل کامل را پیدا کنید. در غیر این صورت، ممکن است با یک بنر گیج کننده، به هم ریخته و غیر اصولی مواجه شوید.

پیامی بدهید که به مخاطب شما برسد

پیام بنر یک عنصر ضروری است که باید در نظر گرفته شود و شما باید مطمئن شوید، پیامی که قصد بیان آن را دارید، به مخاطبانتان برسد. برای رسیدن به این هدف، باید به زمان بندی مناسب فکر کنید. برای مثال، نصب بنرهای خیابانی قبل از یک رویداد، به مردم کمک می کند تا در مورد آن اطلاعات کسب کنند و در برنامه خود جایی برای آن باز کنند. با این حال، اگر بنر شما زمان زیادی قبل از رویداد نصب شده باشد، فراموش می شود و بی ربط جلوه می کند. یکی از راه‌های جلوگیری از این امر، به‌روزرسانی دوره‌ای بنر است تا مخاطبان خود را درگیر و علاقمند به پیام خود نگه دارید.

مکان قرارگیری بنر

مکان قرارگیری بنر خیابانی

در نهایت، جنبه ای که برخی از شرکت ها هنگام طراحی بنر های خیابانی موثر به آن توجه کافی نمی کنند، یافتن مکان مناسب برای بنر است. قبل از انتخاب نقاط مختلف برای بنرهای خود، مطمئن شوید که با قوانین محلی و استانی که ممکن است مورد نیاز باشد، مطابقت داشته باشد. سپس به مخاطبان خود فکر کنید و نقاطی را پیدا کنید که بیشتر به آن ها مربوط است. یک خیابان اصلی شلوغ ممکن است یک انتخاب واضح به نظر برسد، اما اگر برای مخاطبان شما کارساز نباشد، بنر شما هدف خود را از دست خواهد داد.

از متن بزرگ استفاده کنید

نکته ای که باید در مورد بنرها به خاطر بسپارید (که با بسیاری از متریال های بازاریابی دیگر مانند بروشورها متفاوت است) این است که در بیشتر موارد، هدف جلب توجه از راه دور است. به همین دلیل، باید مطمئن شوید که هر محتوایی که بر روی بنر شما نوشته شده است با متن خوانا بزرگ نوشته شده باشد، زیرا بدون انجام این کار، بعید است که بنر شما برای کسی در فاصله چند متری قابل خواندن باشد. برای اطلاعات بیشتر درباره بنر های تبلیغاتی به مقاله ما مراجعه کنید.

یک فونت پررنگ و خوانا را انتخاب کنید

فقط اندازه فونت متن شما مهم نیست. همچنین باید به فونتی که استفاده می کنید و وزن آن فونت فکر کنید. فونت های مختلف زیادی وجود دارد و انتخاب یک فونت بیش از حد پر زرق و برق می تواند وسوسه انگیز باشد، اما وقتی صحبت از طراحی بنر های خیابانی می شود، همیشه باید خوانایی را در نظر بگیرید. به طور معمول، فونت‌های sans-serif پررنگ‌تر از فونت‌های سریف قابل خواندن هستند، اما این قانون همیشه رعایت نمی شود. به عنوان مثال، برخی از فونت های سریف مانند Times New Roman می توانند حتی به عنوان فونت روزنامه بسیار خوانا باشند.

نکته بسیار مهم دیگری که هنگام طراحی بنر خیابانی خود باید به خاطر بسپارید این است که کپی رایتینگ/پیام خود را تا حد امکان ساده نگه دارید. بسیاری از بنرهای موفق از نظر محتوای متنی بسیار ساده هستند زیرا اکثر آن ها چیزی بیش از چند کلمه ندارند. دلیل این کار ساده این است؛ بنرها باید پیام شما را در کمترین زمان ممکن منتقل کنند زیرا اکثر مخاطبان هدف صرفاً وقت خواندن پاراگراف های متن را ندارند (بیشتر آن ها در حال پیاده روی یا رانندگی هستند). هنگام طراحی بنر خود، مطمئن شوید که واقعاً در مورد کلماتی که مورد نیاز است و مورد نیاز نیست فکر کنید. سعی کنید هر چیزی را که غیر ضروری است حذف کنید و پیام خود را به ساده ترین شکل ممکن منتقل کنید.

از گرافیک و عکس های با کیفیت بالا استفاده کنید

استفاده از عکس با کیفیت در طراحی بنر خیابانی

از آنجایی که هدف اکثر طراحی بنر های خیابانی بزرگ، جلب توجه است (اغلب از راه دور)، شما باید هر کاری که می توانید انجام دهید تا تمرکز رهگذران را به بنر خود جلب کنید. ما قبلاً به رنگ، تایپوگرافی و اندازه اشاره کردیم، اما یکی دیگر از جنبه های مهم گنجاندن تصاویر گرافیکی با کیفیت بالا است. تصاویر می توانند به عنوان نقطه فوکوس برای بنر شما عمل کنند و بنابراین اغلب رهگذران را ترغیب می کنند تا نگاهی به بنر شما بیندازند. گرافیک های باکیفیت نه تنها به جلب توجه کمک می کنند، بلکه می توانند به تقویت پیام شما و/یا انتقال احساسات بدون نیاز به متن بیشتر کمک کنند.

رنگ های مناسب را انتخاب کنید

همه رنگ‌ها تداعی‌های مختلفی دارند و مهم است که در نظر بگیرید چه نوع احساساتی را می‌خواهید در بینندگان خود برانگیزید. انتخاب رنگ شما باید دقیقاً مشخص باشد، زیرا رنگ ها اولین چیزی هستند که بینندگان در یک بنر بزرگ متوجه آن می شوند. رنگ‌ها همچنین می‌توانند احساسات درونی داشته باشند و در فرهنگ‌های مختلف تداعی‌های متفاوتی داشته باشند، بنابراین هنگام انتخاب ترکیب رنگ‌ ها، حتماً مخاطب هدف خود را بسنجید. در زیر فهرست رنگ‌ها و انواع احساساتی که معمولاً در بینندگان ایجاد می‌کنند، آمده است.

استفاده از رنگ مناسب در طراحی بنر خیابانی
 • قرمز: با خطر، اشتیاق، خشم، هیجان، سرعت و عشق همراه است. قوی ترین و جذاب ترین رنگ برای همه مخاطبان که به تحریک اشتها نیز معروف است. حتما باید در حد اعتدال از آن استفاده کنید.
 • نارنجی: با سرزندگی و شادی همراه است. این سرشار از احساسات قدرتمندی و پرانرژی، دعوت کننده و دوستانه است اما نه به اندازه رنگ قرمز(این یک رنگ عالی برای دکمه تماس به اقدام است.)
 • زرد: با طنز، آفتاب، خوش بینی و انرژی همراه است. لمس رنگ زرد می تواند توجه بیننده را به بنر خیابانی جلب کند و حتی از رنگ نارنجی و قرمز پرانرژی تر است و باید با احتیاط از آن در طراحی ها استفاده کرد. رنگ زرد بیش از حد چشم بیننده را آزار می دهد زیرا بیشترین نور را در بین هر رنگی منعکس می کند.
 • سبز: با سلامتی، طراوت، ثروت، محیط زیست، رشد، پرورش و شروع های جدید مرتبط است. این ساده ترین رنگ برای چشم است.
 • آبی: با ایمنی، اعتماد، وضوح، آرامش، عقل، رسمیت، ظرافت، حقیقت، طراوت، سردی و مردانگی مرتبط است.
 • بنفش: با تجمل، سلطنت، اسراف، خرد، جادو، جاه طلبی، زنانگی و خلاقیت مرتبط است. این رنگ اثر تسکین دهنده و آرام بخشی را بر روی بیننده می گذارد.
 • صورتی: با عشق، شیرینی، زنانگی و نوزادان مرتبط است. زنانه ترین رنگ صورتی است.
 • مشکی: با انحصار، شرارت، رمز و راز، قدرت، اعتبار، اندوه و احساسات رسمی مرتبط است. این رنگ سنتی است و متن شرکتی و مشکی روی پس‌زمینه سفید خواناترین ترکیب رنگی است.
 • سفید: همراه با پاکی، مدرنیته، رهایی، سادگی، صداقت، معصومیت و خوبی است.
 • قهوه ای: با طبیعت، چوب، چرم و فروتنی همراه است. رنگ های قوی تر را متعادل می کند و برای رنگ ها و بافت های پس زمینه خوب است.
 • خاکستری: با بی طرفی همراه است. هنگامی که به عنوان پس زمینه استفاده می شود، رنگ های دیگر را تشدید می کند.

منابع: printastic.com و cracustom.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست