لوگو ترکیبی چیست؟ + کاربرد، مزایا و معایب آن!

لوگو ترکیبی

لوگوی ترکیبی ، ترکیبی از لوگوی متنی و تصویری است که در آن متن و تصویر می توانند از هم جدا شوند، اما متن و لوگو تصویری به گونه ای با هم در آمیخته شده اند که جدا کردن آن ها غیر ممکن است. در طراحی یک لوگو حرفه ای، تصویر و متن می توانند برای ایجاد یک لوگوی ترکیبی با هم ترکیب شوند. در این مقاله می خواهیم کاربرد، مزایا و معایب لوگوی ترکیبی را با هم بررسی کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید…

لوگوی ترکیبی چیست؟

لوگوی ترکیبی در واقع ترکیبی از لوگو تایپ و لوگو تصویری است که با استفاده از نام برند (تایپ) و تصاویر این لوگو ساخته می شود. طراحی لوگوی ترکیبی باید به گونه ای باشد که تصویر و نوشتار با یکدیگر هماهنگ باشند. در لوگوی ترکیبی، تصویری به عنوان نماد برند و متن منحصر به فرد برای نام برند طراحی می شود.

طراحی لوگوی ترکیبی به صورت ترکیبی با توجه به کاراکتر ها، تصاویر و حروف انجام می شود و با توجه به اصول روانشناسی، سعی بر آن است که نیاز کاربر بهتر شناخته شود.

لوگو ترکیبی
یک نمونه لوگوی ترکیبی

لوگوی ترکیبی چه کاربردی دارد؟

از لوگوی ترکیبی در هر نوع کسب و کاری می توانید استفاده کنید. اگر به لوگو های معروف نگاه کنید در می یابید که آن ها ترکیبی هستند.

لوگوی ترکیبی می تواند پیام مورد نظر برند خود را به صورت خلاقانه در قالب متن، تصویر و نماد های منحصر به فرد به مشتریان نشان دهد.

طراح باید بین متن و تصویر، هماهنگی ایجاد کند و با ترکیب سبک های مختلف یک لوگوی خاص، منحصر به فرد و زیبا خلق کند. در بعضی مواقع اگر قابلیت جداسازی، تصویر از متن در لوگو وجود داشته باشد، می تواند آن ها را از هم جدا کند و به صورت مستقل از آن ها استفاده کند.

لوگوی ترکیبی چه مزایایی برای برند شما دارد؟

  • لوگوی ترکیبی تاثیر گذاری بیشتری در ذهن مخاطب نسبت به لوگو تایپ و لوگو تصویری به صورت جداگانه دارد.
  • از لوگوی ترکیبی برای رستوران ها، مراکز تفریحی، ورزشی، انجمن های اجتماعی و … استفاده می شود.
  • لوگوی ترکیبی از فاصله دور و در اندازه های کوچک و با کیفیت پایین قابل شناسایی است.

معایب لوگوی ترکیبی

  • برخلاف لوگو تایپ تبدیل آن به سیاه و سفید جالب نیست.
  • طراحی مجدد یا بازطراحی لوگو های ترکیبی هزینه بر است.
  • اگر از نوع لوگوی ترکیبی پیچیده استفاده شود، قابلیت شناسایی آن کم می شود.
  • انعطاف پذیری آن در تغییر رنگ کم است.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست