عکاسی هتل- 12 راز عکاسی برای گرفتن تصاویر باورنکردنی از هتل

عکاسی هتل

عکاسی از هتل یکی از رشته های پردرآمد عکاسی صنعتی است. در این رشته شما باید عکاسی معماری ساختمان، دکوراسیون داخلی و عکاسی از غذا و محصول را آموزش دیده و تا حدی مسلط باشید. عکاس هتل شدن یک شغل رویایی برای عکاسان صنعتی است، چرا که می توانید وارد اتاق های vip مجلل و استراحتگاه های شگفت انگیز شوید.

اما اگر وارد این رشته شدید، مسلما از شما انتظار کارهایی عالی خواهند داشت. ممتاز دیزاین در این مقاله 12 راز برای گرفتن عکس های عالی و شگفت انگیز از هتل را به شما آموزش می دهد.

ترفندهای عکاسی هتل

12. عکاسی هتل فروش تجربه مهمان نوازی هتل!

در عکاسی از هتل هدف ایجاد تمایل در بیننده برای رزرو آن اقامتگاه است و مانند عکاسی داخلی نیست که بخواهید به خواننده الهام دهید یا اشیاء آن مکان را بفروشید.

از طرفی عکاسی هتل با عکاسی معماری متفاوت است، زیرا قرار نیست هتل اتاق ها یا ملک هتل را بفروشید. بلکه مدیران هتل می خواهند تجربه هتلشان در پذیرایی و ایجاد فضایی آرام و مفرح را به مشتری نشان بدهند. پس عکس های شما باید یک محل اقامت فراموش نشدنی را در عکس ها نشان دهد.

برای رسیدن به این هدف باید فضایی منسجم و دلنشین در عکس هایتان ایجاد کنید. شما باید به همه ی جزئیات توجه کنید: از طراحی داخلی گرفته تا امکانات رفاهی خاص و فضاهایی که مشتری می تواند از آن ها استفاده کند.

قبل از شروع عکاسی هتل در اطراف ملک قدم بزنید و با آن آشنا شوید. کشف کنید اولین برداشتتان چیست، زیرا مهمانان دقیقا همین حس را دریافت می کنند. با مکان آشنا شوید و عکس ها را به داستان هایی تبدیل کنید که همه بگویند، مکان چه قدر زیباست.

عکاسی هتل- فضای بیرون

11. تجهیزات مناسب تهیه کنید

مثل سایر استودیو های عکاسی شما باید تجهیزات حرفه ای داشته باشید. حتی اگر اینفلوئنسر هستید و عکاسی با گوشی هوشمند انجام می دهید، توصیه می کنم روی یک دوربین مناسب سرمایه گذاری کنید.

شما به یک 3 پایه هم احتیاج دارید. تا زمانیکه از سرعت شاتر طولانی تر استفاده می کنید، از لرزش دوربین جلوگیری شود. شما باید کل صحنه را ثبت کنید. به همین دلیل از یک لنز واید انگل استفاده کنید. یک لنز 16-35 میلی متری گزینه مناسبی برای شماست. این لنز می تواند جزئیات بیشتری را در قاب شما بگنجاند.

عکاسی هتل- عکاسی لابی

10. از نور طبیعی یا با انگیزه استفاده کنید

نور پردازی در هتل و عکاسی معماری بسیار مهم است. یک اتاق می تواند جذابترین طراحی داخلی را داشته باشد. اما اگر در عکس، غار تاریکی ثبت کنید، هیچکس نمی خواهد در آن بماند.

در صورت امکان از نورطبیعی استفاده کنید، پرده ها و کرکره ها را باز کنید. از فلاش یا نور طبیعی بیشتر استفاده کنید، زیرا باعث ایجاد تصورات نادرست می شود. شما می خواهید مهمانان را جلب کنید و اما نمیخواهید آن ها را ناامید کنید.

توصیه می کنم از روش hdr برای ثبت تصاویر واقعی استفاده کنید.

اگر می خواهید نور مصنوعی را آزمایش کنید، روشی وجود دارد که من توصیه می کنم. به آن نورپردازی انگیزشی می گویند و شما با منابع مصنوعی خود از نور طبیعی تقلید می کنید. اغلب در صنعت فیلم استفاده می شود.

می توانید با قرار دادن نور مصنوعی نزدیک به نور طبیعی موجود، عکاسی کنید. برای مثال می توانید از رفلکتور استفاده کنید و آن ها را نزدیک پنجره قرار دهید. شما باید از وجود منبع نور در قاب خود جلوگیری کنید. این کار با لنزهای واید دشوار خواهد بود. اگر دستیار دارید که به شما کمک کند، آن ها می توانند منبع نور را به اطراف حرکت دهند.

عکاسی هتل- عکاسی اتاق ها

9. در عکاسی هتل، زوایای خود را انتخاب کنید

عکاسی در سطح چشم(eye level) خسته کننده است. معمولا در این زاویه نمی توانید عکسی مبهوت کننده بگیرید. از زاویه low angle استفاده کنید تا دید بهتری داشته باشید. با این کار می توانید اعوجاج مبلمان را کاهش دهید.

اگر راهرو یا طراحی معماری خیره کننده ای برای عکاسی دارید، از زاویه high angle عکاسی کنید. با تنظیم موقعیت دوربین خود، کل صحنه را در کادر ثبت کنید. اگر مطمئن نیستید از کدام زاویه می خواهید استفاده کنید، چند عکس آزمایشی بگیرید تا ببینید چه زاویه ای برای آن مکان بهتر است.

عکاسی هتل- عکاسی غذاخوری

8. اتاق را شلوغ نکنید و از راه حل های خلاقانه استفاده کنید

اتاق هتل باید تمیز و مرتب باشد. هر کاری می توانید انجام دهید تا زندگی در این مکان را ساده و جذاب تر نمایش دهید. درب دستشویی را ببندید، هر چروک روی تخت را از بین ببرید. اصلاح این اشتباهات در ادیت زمان زیادی طول می کشد.

یک لباس حمام کرکی ممکن است، رویای هر مهمان باشد. اما همیشه در عکس خوب به نظر نمی رسد. به مشتریان بگویید برای عکاسی آماده باشند. آن ها ممکن است چیزی را که شما به عنوان عکاس می بینید، نبینند.

اگر کابلی همیشه سر راه است یا پرده ها از جای خود می افتند، از راه حل های خلاقانه استفاده کنید. چسب نواری می تواند در این مورد به شما کمک کند.

عکاسی هتل- عکاسی سرویس بهداشتی و حمام

7. در عکاسی هتل به ترکیب بندی توجه کنید

ترکیب بندی در عکاسی هتل بسیار مهم است. از قانون یک سوم برای گرفتن تصاویر جذاب استفاده کنید. فقط از فضای داخلی عکاسی نکنید! از دوربین به عنوان بوم نقاشی خود برای خلاقیت فکر کنید. حرکت در اطراف اشیاء کوچکتر؛ به دنبال جزئیات جالب باشید.

اگر اتاق ویژگی های طراحی خوبی دارد، آن ها را برجسته کنید. تفاوت هتل را با رقیبانش نشان دهید. یک اقامتگاه ایده آل مانند خانه است، اما در اصل مانند یک قلعه است، که در آن مهمان، پادشاه است. عکس ها باید این حس رویایی را منتقل کنند.

عکاسی هتل- امکانات هتل

سعی کنید عکس هایی بگیرید که کامل به نظر برسد و تنها چیزی که در آن گم است، مهمان باشد. برای آشنایی با انواع ترکیب بندی مقاله 21 قانون ترکیب بندی را مطالعه کنید.

6. از مهارتهای عکاسی خود برای چیدمان داخلی استفاده کنید

در این ژانر شما بیشتر از یک عکاس هستید. توجه به استایل داخلی می تواند بسیار مفید باشد. به جزئیات ظریفی فکر کنید که مکان را جذاب تر می کند. بالش ها را به حالت پف کرده در بیاورید، حوله ها را روی تخت تا بزنید. چند گل در اطراف پذیرایی و لابی قرار دهید.

عکاسی هتل- سالن پذیرایی

وقتی از اتاق غذاخوری عکس می گیرید، کاسه های میوه یا شیرینی تازه را در تصاویر خود قرار دهید. اگر هتل یک بطری شامپاین برای ماه عسل فراهم می کند، آن را در تصویر نشان دهید. به مکانی که اتاق را استریل می کنند، توجه کنید.

عکاسی هتل- امکانات هتل

5. از نمای بیرونی نیز عکس بگیرید

محل اقامت نه تنها از اتاق ها تشکیل شده است. از لابی، اتاق غذاخوری و نمای بیرونی نیز عکس بگیرید.

نمای بیرونی ساختمان همان چیزی است که مهمان ابتدا می بیند. بیرون و اطراف آن چیزهای زیادی در مورد تسهیلات خواهد گفت. مطمئن شوید که آن را در بهترین نور عکاسی می کنید. اگر برای هتل کار می کنید، محیط اطراف را در قاب خود بگنجانید. نشان دهید آیا مکان به اقیانوس نزدیک است یا خیر.

عکاسی هتل- عکاسی معماری در تایم طلایی

بلافاصله پس از طلوع خورشید یا در ساعت طلایی از نمای بیرونی هتل عکاسی کنید. این زمان ها بهترین شرایط نوری را دارند، زیرا نور به آرامی پخش می شود. ممکن است مجبور شوید بیش از یک روز برای عکاسی خود برنامه ریزی کنید. هنگام برنامه ریزی برای کار خود، آب و هوا و جهت ملک را در نظر بگیرید.

عکاسی هتل- عکاسی نمای بیرون

4. در عکاسی هتل، امکانات ویژه را برجسته کنید

آیا هتل امکانات بی نظیری را ارائه می دهد؟ آن ها را در عکستان برجسته کنید! آیا در نزدیک اقامتگاه چشمه آب گرم وجود دارد؟ یا جکوزی در حمام؟ شاید منظره خیره کننده از برج، پل، دریا یا مکان زیارتی؟

عکاسی هتل- استخر

اگر می توانید از مکان برای رویدادهایی مثل عروسی یا کنفرانس استفاده کرد، این ویژگی ها را نیز برجسته کنید. اگر اتاق smoking در هر طبقه وجود دارد، آن را در عکستان نشان دهید. اگر غذا و نوشیدنی معروفی که بیزینس من ها دوست دارند، امتحان کنند را به نمایش بگذارید. مطمئن شوید آن ها را در عکستان قرار داده اید. این ها می توانند آخرین تلنگرها به مهمان برای انتخاب هتل باشند.

عکاسی هتل- عکاسی تبلیغاتی

3. شخصیت هتل را نشان دهید

عکاسان هتل باید مطمئن شوند، شخصیت هتل را در تصاویر خود نشان می دهند. این شامل عناصر برند مانند نام یا لوگو می شود. شما می توانید لوگو هتل را در همه قسمت های اطراف هتل ببینید. روی بالشت، خودکار، منو رستوران، کافی شاپ، میز پذیرش و …. . خیلی وقتها نیازی نیست روی آن زوم کنید، اما آن ها را در تصاویر خود بگنجانید.

حال و هوا بخش دیگری از شخصیت مکان است. یک هتل مجلل شخصیتی متفاوت، دورتر و زیباتر از تختخواب و صبحانه دارد. عکاسان باید بتوانند این ویژگی های شخصیتی را از طریق عکس های خود منتقل کنند.

عکاسی هتل- شخصیت هتل

طوری فکر کنید انگار 2 نفر را خواستگاری می کنید. یکی مهمان است و دیگری هتل. آن ها به دنبال چه خواستگاری می گردند؟ فرض کنید محل اقامت دارای زمین تنیس و رستوران فوق لاکچری است. سعی کنید آن را برای فردی که عاشق بازی تنیس و خوردن غذای خوب است، جذاب کنید.

2. مشتری را درگیر کنید

حتما در جریان عکاسی هتل، مشتری را مشارکت دهید. آن ها بیشتر از هر کس دیگری در مورد برند و امکاناتتان می دانند. مشتریان در این ژانر ایده های خوبی دارند که می تواند پیام شما را راحت تر منتقل کند. بهتر است با آن ها گفت و گو کنید و ایده های آنها را مرور کنید.

اگر خلاصه کاملی داشته باشید، کار شما را آسان تر و چالش های کارتان را هموارتر می کند. شما می توانید طرح ها را امتحان کنید، چند عکس آزمایشی بگیرید و آن ها را به مشتریان نشان دهید. شما نمی خواهید همه چیز را دوبار انجام دهید، پس بهتر است ببینید که آیا در همان صفحه هستید یا خیر.

عکاسی هتل- مسافران را درگیر کنید

1.کمی حضور مسافر را نشان دهید

تصاویر شما ممکن است باورنکردنی به نظر برسند، اما بدون حضور انسان بسیار دست نیافتنی به نظر می رسند. در پایان روز، مهمانان به جز افراد خندان، که در هنگام ورود از آن ها استقبال می کنند. می خواهند هنگام انتخاب منو با پیشخدمت تعامل داشته باشند.

کارکنان را در عکس خود بگنجانید. آنها بخشی از هتل هستند و مطمئن می شوند مهمانان بهترین خدمات را دریافت می کنند. یک چهره خندان باعث می شود، همه چیز بسیار جذاب تر به نظر برسد. اگر فرصت دارید می توانید افراد واقعی یا مدل هایی را که از امکانات لذت می برند، در عکستان داشته باشید. این کار عکس های شما را زنده تر می کند.

استفاده از مشتریان در عکاسی هتل

عکاسی هتل توسط اینفلوئنسرها

اینفلوئنسرها یا وبلاگ نویسانی که به عنوان عکاس کار می کنند. ممکن است، بپرسند چطور در اتاق ژست می گیرید؟ شما باید خودتان باشید. نمی توانید از این مدل ها استفاده کنید. زیرا می خواهید با مخاطبان صادق باشید.

عکاسی هتل- زندگی لاکچری

ژست گرفتن در اتاق هتل آسان است! خودتان را در خانه تصور کنید! هر کاری دوست دارید، در اتاق انجام دهید. حمام کنید و روی کاناپه استراحت کنید. با یک لیوان آبمیوه در جکوزی استراحت کنید. سفارش سرویس اتاق و صرف صبحانه در رختخواب. به این ترتیب می توانید نشان دهید، بهترین زندگی را دارید و آن چه را هتل ارائه می دهد، برجسته کنید. بینندگان راحت تر می توانند خود را در این مکان ها مجسم کنند.

عکاسی هتل- امکاناتvip

نتیجه:

عکاسی هتل یک رشته شگفت انگیز و سودآور است. تصاویر شما بهترین ابزار بازاریابی هستند و برندها با خوشحالی روی آن سرمایه گذاری می کنند. ممکن است از خودتان بپرسید: چطور عکاس هتل شوم؟ شما می توانید به عنوان یک عکاس معماری یا دکوراسیون داخلی شروع کنید و به سمت رشته هتل بروید.

بسیاری از هتل ها به پتانسیل مخاطبان رسانه های اجتماعی پی برده اند. آن ها اغلب وبلاگ نویسان و اینفلوئنسرهای گردشگری را انتخاب می کنند. عکاسان این ژانر باید در زمینه های کاری خود متخصص باشند. تمرین کردن خوب است حتی زمانی که برای تعطیلات سفر می کنید. از ترفندهای بالا استفاده کنید و می توانید در بین عکاسان رقیب، بهترین شوید!

منبع: expertphotography.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست