عکاسی با دید یک کرم(آموزش عکاسی راهنمای مبتدیان)

عکاسی از دید کرم

امتحان کردن تکنیک های جدید یک راه عالی برای آزمایش مهارت های شماست. گاهی اوقات، یک دیدگاه جدید تمام چیزی است که برای باز کردن یک دنیای کاملاً جدید از خلاقیت نیاز دارید! عکاسی با دید کرم یک تکنیک عالی و بسیار ساده است. عکس‌ها می‌توانند چشم بیننده را به جزئیات جزئی جلب کنند یا مقیاس را افزایش دهند. همچنین می توانید اشیاء دیگر را در پیش زمینه قرار دهید تا تصاویر خود را با هم ترکیب کنید.

عکاسی با دید کرمی چیست؟

از آنجایی که بیشتر مردم ترجیح می دهند از دنیای اطراف خود عکس بگیرند، ما اغلب هنگام عکس گرفتن مستقیم به بالا نگاه نمی کنیم. اما عکاسی از دید کرم دقیقاً این است – عکسی که مستقیماً به بالا یا از زاویه بسیار پایین به نظر می رسد. با وجود نام، لازم نیست مانند یک کرم روی زمین دراز بکشید. می توانید عکس بگیرید و به یک ساختمان بلند یا هر شی دیگری نگاه کنید. این سبک عکاسی چشم اندازی جدید از یک سوژه قابل تشخیص ارائه می دهد و آن را بلندتر نشان می دهد. این حس متفاوتی را به بیننده منتقل می کند و حتی می توانید از این دیدگاه برای بیان داستان در تصاویر خود استفاده کنید.

این سبک عکس، دیدگاه شما را نسبت به اشیاء موجود در تصویر متکی می کند. این کمک می کند تا عکس های شما ملموس و پر از عمق به نظر برسند. یک مثال عالی، نمای کرمی همراه با یک عکس نوردهی طولانی از آسمان شب است.

یک تکنیک رایج‌تر شناخته‌شده‌تر، نمای چشم پرنده است – عکس‌هایی که مستقیم به پایین نگاه می‌کنند. به عکاسی با دید کرمی فکر کنید، اما دقیقا برعکس. اگر می خواهید این سبک شات را تمرین کنید، می توانید الهامات و نکات زیر را ببینید.

عکاسی از دید کرم ordan Hipwell

چگونه عکس‌های با دیدکرم را بگیریم: پنج نکته برای مبتدیان

برای گرفتن عکس های کرمی عالی، باید دوربین خود را به سمت بالا زاویه دهید. یا صاف دراز بکشید یا با دوربین رو به بالا بنشینید. اگر در تلاش هستید که عکس های خود را با دست ثابت نگه دارید، یک سه پایه یا مونوپاد این مشکل را حل می کند. اگر دوربین شما سازگار است، می‌توانید از یک ماشه از راه دور یا برنامه عکاسی موبایل استفاده کنید. شما می توانید مستقیما به سمت آسمان یا به سمت یک شی با زاویه شلیک کنید.

یکی از مزایای عکس با دید کرمی این است که تصاویر چقدر می توانند چشمگیر باشند. همچنین می توانید جلوه های نور و مقیاس قابل توجهی را با سوژه های خود دریافت کنید. شما به راحتی می توانید اجسام با اندازه های مختلف را در قاب خود قرار دهید.

در حالی که هدف گرفتن دوربین به سمت بالا ساده به نظر می رسد، استفاده حداکثری از این رویکرد می تواند دشوار باشد. ما پنج نکته برتر را برای کمک به شما در بهبود عکاسی از دید کرمی گردآوری کرده ایم!

عکاسی از دید کرم BertK212

1. برای مقابله با نور به دفترچه راهنما بروید

مانند بسیاری از تکنیک های عکاسی دیگر، نور برای گرفتن تصاویر عالی حیاتی است. همانطور که مستقیماً یا در زاویه عکس می گیرید، احتمالاً نور زیادی را به لنز خود هدایت خواهید کرد. در حالی که تنظیمات دوربین و نوردهی خودکار شما ممکن است در برخی شرایط به اندازه کافی خوب باشد، بهتر است با تنظیمات دستی دوربین تان عکس بگیرید.

حتما نوردهی تصویر خود را اندازه بگیرید. شما همچنین می خواهید با دیافراگم خود آزمایش کنید. دیافراگم خود را روی f/8 – f/11 تنظیم کنید. این مقدار نوری که به سنسور شما برخورد می کند را محدود می کند. برعکس آن نیز می تواند صادق باشد. اگر در نور کم عکاسی می کنید، دیافراگم باز ممکن است بهترین کاربرد را داشته باشد. اگر نوردهی را تنظیم نکنید، عکس های شما فاقد وضوح و کنتراست خواهند بود. همچنین ممکن است متوجه شوید که عکس های شما سوخته و بیش از حد نوردهی شده اند.

استفاده از ISO پایین به حفظ جزئیات در عکس شما کمک می کند، به خصوص با لنزهای زاویه باز. مقادیر ISO بین 200 تا 400 را امتحان کنید. برای تکمیل مثلث نوردهی، استفاده از سرعت شاتر بالاتر می‌تواند به وضوح و فوکوس خوب کمک کند.

قبل از قرار گرفتن در موقعیت و آزمایش ترکیب، نوردهی خود را تنظیم کنید. به خاطر داشته باشید که اگر در حال عکاسی از معماری هستید، ممکن است مجبور باشید انعکاس و تابش خیره کننده را جبران کنید.

عکاسی از دید کرم Kyle Bushell

2. از لنزهای مختلف برای عکس های مختلف استفاده کنید

بسته به آنچه می خواهید در عکس بگیرید، باید با لنزهای مختلفی آزمایش کنید. لنزهای استاندارد 35-70 میلی متری می توانند عالی عمل کنند، به خصوص با ترکیب موثر. آنها به شما این امکان را می دهند که عکسی با ظاهر کرمی بگیرید. اما اگر می‌خواهید عکس‌هایتان برجسته باشند، یک لنز با زاویه دید عریض در نظر بگیرید. به دنبال زاویه دید فوق العاده نباشید، مگر اینکه اعوجاج ناشی از آن را بخواهید.

میدان دید وسیع تر به این معنی است که می توانید بیشتر به ترکیب عکس خود وارد شوید. این به ویژه هنگامی که در حال عکاسی نزدیک به زمین هستید مفید است. لنزهای واید برای ثبت تصاویر خیره کننده از جنگل ها، کوه ها و معماری عالی هستند. آنها به شما این امکان را می‌دهند که عکس‌های بیشتری بدون کشیدگی غیرطبیعی بگیرید. برای زاویه باز، به لنزهای 24-35 میلی متری بچسبید. اینها برای گرفتن واضح تمام اشیاء موجود در ترکیب بندی شما عالی هستند.

گزینه دیگر لنز چشم ماهی است. اینها برای عکس‌های خلاقانه‌تر و تحریف‌شده عالی هستند. اگر بخواهید ادیت های خیره کننده ای را در ادیت انجام دهید یا از سوژه خود از نزدیک عکس می گیرید، فوق العاده است.

گزینه نهایی لنز تله فوتو است. اگر می خواهید اشیاء دور را در دید کرمی خود ثبت کنید، این لنز انتخابی برای شماست. به عنوان یک مزیت، آنها همچنین یک فاصله کانونی متغیر را ارائه می دهند.

عکاسی از دید کرم Daniela Micali

3. با ترکیب خود خلاق باشید

مانند هر تکنیک دیگری، ترکیب بندی حیاتی است. در نظر بگیرید که چه چیزی را می توانید در عکس خود قرار دهید تا آن را منحصر به فرد یا چشمگیرتر کنید. چگونه می توانید از سایه، سیلوئت و نور در رویکرد خود استفاده کنید؟ دانستن قوانین اولیه ترکیب بندی همیشه عکس های شما را بهبود می بخشد.

قانون یک سوم را فراموش نکنید! اگر از اشیاء یا الگوهای متقارن عکس می گیرید، این نکته کلیدی است. در نظر بگیرید که چگونه می توانید تمرکز و حرکت را در عکس خود ایجاد کنید. نمونه ای از عکسی را که از کف جنگل به بالا نگاه می کنید، در نظر بگیرید. شکل درختان و تاج پوشش جنگلی مار، الگوها، جریان و جهت را ایجاد می کند.

عکس های با دید کرم برای ثبت معماری عالی هستند. سقف‌های موزاییکی یا آجرکاری‌های پرآذین را در یک عکس که از پایین گرفته‌اید، کاملاً تراز کرده‌اند. اشیاء را در تصاویر خود متعادل کنید و در نظر بگیرید که آیا می خواهید روی یک نقطه خاص تمرکز کنید. این نباید یک شی باشد، بلکه یک نقطه در کادر شما باشد. در اصل، به دنبال چیزی باشید که جذاب است و سعی کنید پتانسیل آن را در عکاسی از دید کرمی خود به حداکثر برسانید.

عکاسی از دید کرمAldino Hartan
الگویی از درختان و برگ‌ها که از پایین عکس گرفته شده است، به عنوان نمونه‌ای از عکاسی از دید کرم‌ها

4. برای عکس‌های واضح‌تر از راه دور بروید

ثابت ماندن در حالی که صاف روی زمین دراز کشیده یا در یک زاویه می تواند مشکل باشد. یک مونوپاد یا سه پایه می تواند به شما در تراز کردن عکس کمک کند. اگر دوربین شما سازگار است، باید آن را با یک ماشه از راه دور ترکیب کنید. حتی ماهرترین عکاسان نیز هنگام عکس گرفتن باعث لرزش خفیف دوربین می شوند.

استفاده از یک ماشه از راه دور این پتانسیل لرزش دوربین را که برای عکس های ماکرو ایده آل است، از بین می برد. آنها همچنین برای تنظیم فوکوس هنگامی که دوربین شما پایدار است عالی هستند. اگر قصد دارید از یک حیوان عکس بگیرید، دور بودن شما از دوربین ممکن است کلیدی باشد.

اگر منتظر تغییر نور یا تنظیم کامل سوژه هستید، استفاده از کنترل از راه دور می تواند شما را از فشار به عقب نجات دهد! اگر از دید کرمی پرتره می گیرید، می توانید از تایمر دوربین خود استفاده کنید. این فوکوس را قفل می کند و به شما امکان می دهد اشیاء را در کادر قرار دهید.

یک عکس ماکرو از یک گل بنفش که از پایین گرفته شده است، به عنوان نمونه ای از عکاسی از چشم کرم ها
© Flax Linacaea

عکاسی از دید کرم Flax Linacaea

5. با عمق میدان و فوکوس کم آزمایش کنید

برای اینکه سوژه خود را برجسته کنید، باید از عمق میدان و نقطه کانونی در عکس خود آگاه باشید. می‌توانید عمق میدان را در عکستان تنظیم کنید تا سوژه‌ها برجسته شوند و واضح بمانند. عمق میدان در یک تصویر نیز بر میزان تمرکز سوژه شما تأثیر می گذارد. اگر از اجسامی مانند گل ها یا گیاهان از نزدیک عکس می گیرید، عمق میدان کم به خوبی کار می کند.

عمق میدان وسیع‌تر برای عکس‌هایی از ساختمان‌های بلند یا عکس‌های با زاویه دید عالی است. اگر می خواهید فوکوس را به جنبه خاصی از تصویر خود جلب کنید، مطمئن شوید که عمق میدان را درک کرده اید.

عکاسی از دید کرم  Rodion Kutsaev

نتیجه

عکس دید کرمی پتانسیل بسیار خوبی را ارائه می دهد. این سبک برای گرفتن تصاویر عالی از مناظر جنگلی و شهری مناسب است. همچنین گزینه خوبی برای عکاسی از حیات وحش است. معماری و عکاسی ماکرو از گیاهان و اشیا نیز فوق العاده به نظر می رسد. نوردهی طولانی مدت با تنظیم چشم کرم پایدار می تواند رویای یک عکاس نجومی باشد. عکاسی با دید کرمی خلاقانه، ساده و پر از پتانسیل است.

می توانید با حداقل کیت و تجربه شروع به تمرین عکاسی کرمی کنید. این همان چیزی است که آن را به یک رویکرد همه کاره تبدیل می کند. چه یک عکاس حرفه ای یا مبتدی باشید، می توانید آن را در زرادخانه خود بگنجانید.

دفعه بعد که در حال عکاسی هستید، به خصوص در سطح زمین، این تکنیک را امتحان کنید. دنیای اطراف ما پتانسیل زیادی برای عکس های زیبا در سطح چشم ارائه می دهد، اما فراموش نکنید که به بالا نگاه کنید!

منبع: expertphotography.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست