10 اشتباه رایج در طراحی کارت ویزیت که باید از آن اجتناب کنید!

طراحی کارت ویزیت

داشتن یک کارت ویزیت با طراحی مناسب می تواند شما را در نظر مشتریان بالقوه معتبر نشان دهد. این به آن ها اجازه می دهد تا بدانند که شما یک شرکت قابل احترامی هستید که می توانید در زمینه خدمات و یا محصولات خود به آن ها کمک کنید. قبل از شروع طراحی کارت ویزیت ، ما اشتباهات رایجی را ذکر کرده ایم که باید از آن ها در طی مراحل طراحی جلوگیری شود.

کارت ویزیت باید به گونه ای باشد که باعث شود مردم شما را به یاد بیاورند و برای کسب و کار و تجارت با شما تماس بگیرند. اما اگر کارت ویزیت شما ضعیف طراحی شده است، دارای اطلاعات مهم تماس با فونت های غیرقابل خواندن است، یا غیرحرفه ای به نظر می رسد، فایده ای نخواهد داشت.

کارت ویزیت یکی از مهم ترین و مقرون به صرفه ترین ابزارهای بازاریابی است. این به افراد کمک می کند بعد از بازگشت از جلسه شما را به یاد بیاورند و به آن ها راهی می دهد تا در آینده با شما تماس بگیرند.

10 اشتباه رایج در طراحی کارت ویزیت

اغلب مشاغل کوچک در کارت های ویزیت خود اشتباهاتی انجام می دهند که مانع از تأثیرگذاری کارت می شود. برای تهیه کارت ویزیت خوب نیازی به یک طراح حرفه ای نیست. با اجتناب از این اشتباهات رایج کارت ویزیت، می توانید آن را به ابزاری موثر در بازاریابی تبدیل کنید.

1. کارت ویزیت با کاغذ نازک

این یکی از رایج ترین اشتباهات در طراحی کارت ویزیت است که افراد مرتکب می شوند. هیچ چیز بدتر از این نیست که کارت ویزیتی که به شما تحویل داده می شود به راحتی تا بخورد و مچاله شود. این پیام “من ارزان هستم” را به گیرنده می فرستد و نشان می دهد که شما به برند خود اهمیت نمی دهید.

2. تصاویر بی کیفیت

هنگام طراحی کارت ویزیت ، استفاده از تصاویر با وضوح بالا بسیار مهم است. اگر از تصاویر با وضوح پایین استفاده کنید، در آخر کارت ویزیتی خواهید داشت که پیکسل های آن مشخص است و تصاویر دانه ای دیده می شوند و این ظاهر خوبی ندارد.

تصاویر بی کیفیت یک اشتباه رایج در طراحی کارت ویزیت

بسته به اندازه صفحه، رایانه ها معمولاً تصاویر را در حدود 72DPI (نقطه در هر اینچ) نمایش می دهند و این برای ابزارهای چاپی بسیار کم است. اگر بخواهید تصویری با 72DPI روی کاغذ چاپ کنید، بسیار پیکسلی و دانه ای به نظر می رسد.

با استفاده از کارت های ویزیت، می توانید از تصاویری استفاده کنید که حداقل 300DPI برای عکس ها یا 600DPI برای آرم و آثار هنری باشد. با این کار تصاویر شما زیبا و واضح به نظر می رسند. اگر کارت ویزیت خود را با استفاده از Adobe Photoshop ،InDesign یا Illustrator طراحی می کنید، می توانید اندازه کارت را در اینچ تعیین کنید و (Pixels / Inch (DPI را که می خواهید استفاده کنید مشخص کنید.

3. فونت کوچک

متن باید نسبتاً بزرگ باشد تا توسط بیشتر افراد قابل خواندن باشد، خصوصاً افرادی که مشکل بینایی دارند. همه افراد دید 100% ندارند و اگرهم داشته باشند، زحمت خواندن کارت ویزیتی که از فونت کوچک استفاده کرده را به خود نمی دهند. بنابراین مطمئن شوید فونت هایی که استفاده کرده اید، کوچک تر از 8 نیستند.

فونت کوچک یک اشتباه رایج در طراحی کارت ویزیت

همچنین توصیه می کنیم از متن رنگ روشن استفاده نکنید. نمی توانید از یک فونت تیره در پس زمینه ای که رنگ تیره دارد استفاده کنید.

4. اندازه کارت ویزیت

یک اشتباه رایج توسط برخی شرکت ها انحراف از اندازه کارت ویزیت استاندارد (8.5 در 5.5‎) سانتی متر است. با تهیه کارت بزرگ تر از این، نمی توانید آن را در هر کیف پول استاندارد یا کیف پول هایی که مخصوص کارت ویزیت هستند قرار دهید. بنابراین احتمالا کارت ویزیتتان دور انداخته می شود.

بهتر است اندازه کارت ویزیت را در فتوشاپ 6*9 تنظیم کنید تا در زمان چاپ به اندازه استاندارد 8.5 در 5.5‎ برسد.

5. مطابقت نداشتن کارت ویزیت با نام تجاری شما

کارت ویزیتی که برای کسب و کار شما تهیه می شود باید به گونه ای باشد که به حیطه کاری شما نزدیک باشد. به عنوان مثال طرح رنگ، فونت ها و گرافیک کارت ویزیت شما با وب سایت و شرکت شما باید مطابقت داشته باشد.

مطابقت نداشتن کارت ویزیت با نام تجاری شما  یک اشتباه رایج در طراحی کارت ویزیت

6. بی توجهی در استفاده از حالت رنگی CMYK (به جای RGB)

RGB (قرمز، سبز، آبی) حالت رنگی است که همه رایانه ها و وب سایت ها از آن استفاده می کنند. در واقع، شما می توانید هر رنگی را که می خواهید با ترکیبی متفاوت از این 3 رنگ بدست آورید. CMYK (فیروزه ای، سرخابی، زرد، سیاه) به همان روش کار می کند و برای رسانه های چاپی مانند کارت ویزیت و اساساً هر چیزی که چاپ می شود، استفاده می شود.

بنابراین باید کارت ویزیت خود را با استفاده از حالت رنگی CMYK در فتوشاپ ایجاد کنید. به این ترتیب، بین طرح پیش نویس و نسخه چاپی تفاوت رنگی وجود نخواهد داشت.

7. خطاهای املایی و دستوری

یک بار قبل از ارسال پیش نویس نهایی چاپ، کارت ویزیت خود را مطالعه کنید. باور کنید گرفتن چاپ نهایی با غلط املایی کاملا شرم آور است.

اگر اطلاعات را برای طراح خود ارسال می کنید، این امر از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا تصحیح اشتباه تایپی برای طراح به طول می انجامد.

8. اطلاعات بیش از حد

ساده نگه داشتن کارت ویزیت یک روش خاص برای اطمینان از این است که افراد می توانند اطلاعات تماس شما را به وضوح بخوانند.

نوشتن اطلاعات بیش از حد  یک اشتباه رایج در طراحی کارت ویزیت

برای اینکه بتوانید سطح بالایی از حرفه ای بودن را ارائه دهید، کارت ویزیت شما باید فقط اطلاعات ضروری تماس شما را داشته باشد. اطلاعات ضروری شامل لوگو با طراحی سفارشی، نام، مکان، آدرس ایمیل، شماره تلفن و آدرس وب سایت شما باشد.

9. قسمت سفید در پشت کارت ویزیت

می توانید از پشت کارت هم استفاده کنید. بقیه اطلاعات را در پشت کارت ذکر کنید. حتی می توانید شعار مخصوص به خود را در قسمت سفید پشت کارت تایپ کرده و از همان سمت به گیرنده بدهید.

قسمت سفید در پشت کارت ویزیت

این کار باعث می شود ناخودآگاه گیرنده در نگاه اول شعار شما را مشاهده کند. همچین می توانید سایر اطلاعات مانند وب سایت و بقیه موارد مهم را در پشت کارت قرار دهید.

10. ناسازگاری در نمایش برند

گنجاندن برند در یک کارت ویزیت، بسیار با ارزش است. با این کار، برند شما قوی تر شده و درک حرفه و شغلتان برای مشتریان راحت تر است. به یاد داشته باشید که کارت ویزیت شما در واقع بخشی از حرفه تجاری شماست و مهم تر این که شما را به افراد مختلف معرفی می کند.

ناسازگاری در نمایش برند یک اشتباه رایج در طراحی کارت ویزیت

شما یک وب سایت، یک لوگو و چیزهای دیگری در رابطه با معرفی برند خود دارید. کارت ویزیت شما باید منسجم و سازگار باشد. اگر شکل و موضوع خاصی را پذیرفته اید، از همان برای کارت ویزیت خود نیز استفاد کنید.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست