7 نکته برای طراحی وب سایت عکاسی که باید بدانید!

طراحی وب سایت عکاسی

شما به عنوان یک عکاس ساعت های زیادی را صرف توسعه سبک خود و بهبود تصاویر خود کرده اید. همچنین احتمالاً سرمایه زیادی در زمینه تجهیزات، دوره ها و مسافرت ها سرمایه گذاری کرده اید. بهترین راه برای ارزش دادن به تمام این تلاش ها طراحی و ایجاد یک وب سایت عکاسی خیره کننده برای به نمایش گذاشتن کارهایتان به دنیا است.

هر کسی که به وب سایت شما دسترسی پیدا کند باید بتواند تمام سختی کار پشت هر تصویر را درک کند. با این حال، درک چگونگی ارائه بهتر عکس اصلی همیشه آسان نیست. وب سایت های عکاسان اغلب درگاه مشتریان جدید و کار بیشتری هستند.

در این مقاله 7 نکته سریع و کاربردی برای طراحی وب سایت عکاسی ارائه می دهیم.

نکاتی برای طراحی وب سایت عکاسی

1. گالری ها را براساس موضوع جدا کنید

برای طراحی وب سایت عکاسی گالری ها را براساس موضوع جدا کنید

یک اشتباه رایج در وب سایت های عکاسی این است که یک بخش “گالری” را به تمام کارهای خود اختصاص دهید. اما از آنجا که محتوای اصلی سایت شما تصاویر است، قرار دادن همه آن ها در یک مکان جالب نیست.

اگر در چند نوع مختلف عکاسی تخصص دارید یا از موضوعات خاصی طرفداری می کنید، مکان خوبی برای شروع است. به عنوان مثال، تیلر اسمیت در زیر، گالری های خود را توسط هر دو صنعت (“تجارت الکترونیکی”) و موضوع (“سگ”) متمایز کرده است.

این نه تنها هضم گالری های عکس شما را آسان می کند، بلکه به هدایت کاربران نیز کمک می کند. برخی از بازدید کنندگان شما از قبل می دانند که چه می خواهند، بنابراین اجازه دهید بدون هیچ سردرگمی مستقیماً به آنجا بروند.

یک نمونه از طراحی وب سایت عکاسی تیلر اسمیت
یک نمونه از طراحی وب سایت عکاسی تیلر اسمیت

2. موارد اضافی را حذف کنید

گالری های وب سایت عکاسی بی شباهت به گالری های آجر و ملات نیستند. در هر دو مکان باید فقط بهترین ها را به نمایش بگذارید. زیرا هر چیزی کوتاه و جذاب تاثیر بیشتری خواهد داشت و نمایش دادن بیش از حد به تماشاگران نتیجه خوبی ندارد.

به خصوص اگر از وب سایت عکاسی خود به عنوان نمونه کار استفاده می کنید، بهترین کار خود را به نمایش بگذارید.

با جستجو در وب سایت های عکاسان، بخش های زیادی مانند “مجموعه های شخصی” یا “آثار برگزیده” را می بینید ( آلن شالر در زیر). این یک استراتژی خوب برای نمایش بهترین های شماست.

نمونه طراحی وب سایت عکاسی آلن شالر

3. اهداف خود را در اولویت قرار دهید

طراحی وب فقط در مورد ظاهر یک سایت نیست، بلکه شامل چگونگی عملکرد سایت نیز می باشد. طراحان حرفه ای وب سایت، می توانند از تنظیم سایت برای تأثیرگذاری در تصمیم گیری بازدیدکننده، تشویق به اقدامات خاص و حتی بهبود فروش استفاده کنند. اما قبل از انجام هر یک از این موارد، باید بدانید که اولویت های شما چیست.

هدف اصلی وب سایت عکاسی شما چیست؟ جذب مشتری جدید؟ فروش چاپ؟ نمونه کارها را به مشتریان احتمالی نشان می دهید؟ تحت تأثیر موزه داران و مدیران گالری هنری؟ ترتیب اولویت بندی این اهداف، بهترین استراتژی های طراحی وب را برای استفاده در سایت تعیین می کند.

به عنوان مثال، یکی از اهداف Adrieana Blazin این است که مردم را مجبور به عضویت در خبرنامه خود کند، بنابراین او در هر صفحه یک صفحه دعوت برای خبرنامه را در پایین صفحه قرار داده است – در این نوع قرار گرفتن در معرض مکرر در فضای ظریف، تمایل به تبدیل را افزایش دهید.

اهداف خود را در اولویت قرار دهید

4. خود را در صفحه About توصیف کنید

برای رویدادهای شخصی مانند عروسی، افراد نمی خواهند افراد غریبه را استخدام کنند. راه حل این Catch-22 خاص در صفحه About – فضای موجود در وب سایت های عکاسی برای معرفی خود است.

از صفحه About استفاده کنید تا کمی درباره خود صحبت کنید و جزئیات شخصی را به اشتراک بگذارید. باز هم، هر چقدر کوتاه و مختصر و مفید باشد بهتر است. در چند پاراگرافی که دارید سعی کنید به طور کلی خود را توصیف کنید.
اگر مشاغل مستقلی دارید، این مکان جای مناسبی برای درج مشتری یا نشریات قبلی خود است.

خود را در صفحه About توصیف کنید

5. اطلاعات تماس خود را وارد کنید

در معرض خطر قرار دادن موارد واضح، از جمله اطلاعات تماس در سایت خود برای راه اندازی مشاغل عکاسی ضروری است. اطلاعات تماس یک هدف دوگانه دارد: از یک جهت، به بازدید کننده اجازه می دهد برای تجارت با شما تماس بگیرد، اما به همان اندازه، انسان بودن شما را نیز اثبات می کند.

استخدام شخصی از اینترنت ریسک دارد، بنابراین دیدن یک شماره تلفن یا شبکه های اجتماعی فعال، می تواند مقداری از ترس را کاهش دهد و نشان دهد که فعال هستید.
از آنجا که بازدیدکنندگان شما ترجیحات مختلفی دارند، تا آنجا که می توانید اطلاعات تماس را در اختیار همه قرار دهید. حتما ایمیل، شماره تلفن و لینک به همه شبکه های اجتماعی خود را ارائه دهید.

ذکر شهر یا شهرستان نیز بسیار مهم است زیرا به بازدیدکنندگان نشان می دهد که شما در کجا فعالیت می کنید. اغلب افراد برای تهیه گزارش از رویدادها به دنبال عکاسان محلی هستند.

اینکه اطلاعات تماس خود را در کجا قرار می دهید به خودتان بستگی دارد. بسیاری از عکاسان اطلاعات تماس خود را در صفحه About خود آورده و تب “مخاطبین” را برای ارسال پیام مستقیم از طریق وب سایت رزرو می کنند.
روش دیگر، «پدرو اولیویرا» شماره و ایمیل خود را در پایین صفحه اصلی قرار داده تا مردم مجبور نباشند برای تماس با او سردرگم شوند.

در طراحی وب سایت عکاسی اطلاعات تماس خود را وارد کنید

6. بر روی سئو تمرکز کنید

سئو یکی از مواردی است که بیشتر افراد با آن آشنایی ندارند مگر اینکه با وب سایت کار کرده باشند. یادگیری آن برای عکاسان، یک مهارت مهم است که می توانند با استفاده از آن از طراحی وب سایت عکاسی خود بیشترین بهره ببرند.

برای عکساسان محلی، یکی از مهم ترین کلمات کلیدی SEO موقعیت مکانی است. شما می توانید تا آنجا که ممکن است از شهر، شهرستان، روستا و استان مورد علاقه خود استفاده کنید. به این ترتیب افرادی که به دنبال این نام های خاص هستند، سایت شما را مشاهده می کنند.
به همین دلیل شما می توانید تخصص خود را ذکر کنید. اگر عکاس عروسی هستید، تا آنجا که ممکن است از کلمات مربوط به عروسی استفاده کنید.

به جز صفحه درباره ما، وبلاگ ها یک روش عالی برای کار ارگانیک با کلمات کلیدی سئو هستند. آن ها نه تنها به جذب بازدید کنندگان جدید به سایت شما کمک می کنند، بلکه فرصتی را برای نشان دادن جنبه های انسانی شما فراهم می کنند. همچنین باعث افزایش زمان ماندن بازدید کنندگان در سایت خود می شوید که این به نو به خود به رتبه سئو سایت شما بیشتر کمک می کند.

کریستینا ماری، یک عکاس عروسی، با کلماتی مانند “عروسی” و “نامزدی” و حتی “غروب آفتاب” در وبلاگ خود کار می کند تا سایت خود را در این زمینه تقویت کند و زمانی که مردم این کلمات را جستجو می کنند، سایت او ظاهر شود.

یک نکته مهم دیگر این است که از آنجا که تصاویر زیادی را میزبانی می کنید، فراموش نکنید که متن alt را برای هر یک از تصاویر قرار دهید. این یک کار ایده آل برای تقویت کلمات کلیدی در این زمینه است.

7. استفاده از واترمارک را فراموش کنید

هیچ کس واترمارک های روی عکس را دوست ندارد. نه مخاطبان و نه عکاسان. آن ها حواس خود را از جریان بصری تصویری که کاملاً به جریان بصری بستگی دارد ، منحرف می کنند. اگر می خواهید مهارت عکاسی خود را به نمایش بگذارید، واترمارک ها فقط توانایی های شما را تضعیف می کنند. به طور خلاصه، معایب آن ها بیشتر از مزایای آن ها است.

“آیا دیگران عکس های من را نمی دزدند؟” اگر کسی بخواهد تصویر شما را بدزدد، آیا واقعاً فکر می کنید که یک واترمارک از این کار جلوگیری می کند؟ برای اطمینان از اینکه کسی نتواند تصویر را دستکاری کند، باید واترمارک را در وسط تصویر قرار دهید که در این صورت تصویر جلوه خوبی نخواهد داشت.

اگر نگران هستید، روش های دیگری نیز برای محافظت از کار شما وجود دارد. به عنوان مثال، اگر سعی کنید تصویر را از وب سایت کپی کنید، Adam Bird Photography اطلاعات مربوط به حق چاپ را نمایش می دهد.

نمایش کادر اطلاعات مربوط به حق چاپ در عکس

یا با استفاده از متن ظریف اطلاعات کپی رایت را در مکانی که به راحتی قابل رویت است قرار دهید. در عکس زیر فقط به گوشه پایین سمت چپ سایت Nukem نگاه کنید.

نمایش اطلاعات مربوط به کپی رایت در عکس

سخن آخر

همه می توانند عکس بگیرند اما همه نمی توانند عکس خوبی بگیرند. به همین دلیل افراد عکاس استخدام می کنند. با این منطق، چقدر برای ساخت یک وب سایت خوب مهارت دارید ؟ مطمئناً، وب سایت های عکاسی تقاضای زیادی ندارند، اما اگر می خواهید از بی نقص بودن و بهینه سازی آن برای تجارت اطمینان حاصل کنید، به فکر استخدام یک طراح وب حرفه ای باشید تا سایت شما را بسازد.

منبع: 99designs

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست