چند نمونه از بهترین طراحی برای سایت های فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی

فروشگاه اینترنتی شما می تواند فرصتی باشد برای اثبات ارزش برندتان به مشتریان. برای دستیابی به این هدف، شما باید به مشتریان دلیلی بدهید که از وب سایت شما خرید کنند. این واقعیت که سایت بزرگی مانند دیجی کالا در ایران رقیب شماست، باعث می شود با خود فکر کنید که چطور می توانید با چنین وبسایتی رقابت کنید. طراحی وب سایت فروشگاهی مناسب همیشه یک چالش بوده است و امروز قصد داریم با نگاهی به برترین طراحی های سال 2020 به بررسی این برندگان بپردازیم.

چرا مردم از سایت هایی به جز دیجی کالا خرید می کنند؟

 • آن ها محیطی صمیمی تر با پاسخگویی بهتر می خواهند.
 • آن ها سرویس دهی و پشتیبانی خوب می خواهند.
 • آن ها قیمت های منطقی تر و منصفانه تر می خواهند.
 • آن ها سیاست های بازگشت آسان تر می خواهند.

اگر می خواهید کاربران از سایت شما بازدید و خرید کنند، به وب سایتی نیاز دارید که بتوانید تجربه کاربر پس از فروش را کنترل کنید. شما به یک طراحی مبتنی بر تبدیل نیاز دارید که باعث شود بازدید کنندگان شما احساس کنند عضوی از یک جامعه هستند و می توانند به شما اعتماد کنند.

برای راهنمایی شما، ما چند نمونه از بهترین طراحی ها برای سایت های فروشگاهی را که در سال 2020 انتخاب شده اند، مورد بررسی قرار می دهیم. این سایت ها توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب می کنند، احساس تعلق و اجتماع را ایجاد می کنند و فروش ماهانه را افزایش می دهند.

هیئت داوران:

 • جیمی دووال: مدیر ارشد محصولات، BigCommerce
 • اریک یونگ: مدیر ارشد اجرایی، EYStudios
 • کلی ونزل: مدیر، بازاریابی جهانی، آمازون
 • Chris Coyier: بنیانگذار CodePen
 • تام برنو: بنیانگذار و مدیر خلاق، IdeaTwentyOne

عناوین

 • بهترین طراحی وب سایت فروشگاهی به طور کلی
 • بهترین طراحی وب سایت فروشگاهی جدید
 • بهترین طراحی صفحه اصلی فروشگاهی
 • بهترین تجربه مشتری

بهترین طراحی وب سایت فروشگاهی اینترنتی به طور کلی

بهترین طراحی وب سایت فروشگاهی به طور کلی به سایت هایی تعلق می گیرد که از طریق سازگاری با برند تجاری، UX پاسخگو و دوستانه تلفن همراه و یک فرآیند تسویه حساب سریع موفق به ایجاد یک تجربه کاربری عالی شوند.

New Chapter

برنده بهترین طراحی وب سایت فروشگاهی به طور کلی

برنده بهترین طراحی وب سایت فروشگاهی اینترنتی

New Chapter، برند P&G، از نظر نوآوری، مشارکت مصرف کننده و تجربه کلی تجارت الکترونیکی در سایت خود، از عملکرد برند دیجیتال بومی (DNVB) تقلید می کند.

از آزمون ها گرفته تا بسته های نرم افزاری و موارد دیگر، New Chapter تجربه شخصی و ماجراجویی را برای مشتریان خود فراهم می کند. آن ها همچنین از آزمایشات دقیق A / B برای ایجاد بهترین تجربه کاربر استفاده کرده اند.

طبق گفته تیم طراحی New Chapter، این سایت در کمتر از یک سال، به دلیل طراحی خارق العاده، از یک وب سایت با نام تجاری 0 دلار به یک کانال پر رونق و هفت رقمی تبدیل شده است. با استفاده از آزمایش تکرار، بهینه سازی های تبدیل از حالت پرتاب تقریبا 0.4٪ به تقریبا 2٪ افزایش یافته است.

رویکرد متمرکز بر محتوا و آموزش فصل جدید واقعاً به بازدید کنندگان کمک می کند تا مزایای محصولات خود را درک کنند. به علاوه، آن ها از طبقه بندی استفاده زیادی کرده اند و به بازدید کننده اجازه می دهند مکمل ها را بر اساس نیاز های بهداشتی یا مواد تشکیل دهنده انتخاب کند.

بهترین طراحی وب سایت فروشگاهی جدید

برخی از سایت های فروشگاهی جدید معمولا برای مشاغل کوچک، بازار های میانی و شرکت های سطح سازمانی هستند. سایت های دیگر پس از یک تجربه خسته کننده با پلتفرم های قبلی، راه اندازی های جدید هستند.

همه این برند ها در BigCommerce در 12 ماه گذشته راه اندازی شده اند، روند طراحی و UX خود را در ترکیب با نیاز ها و عملکرد پیچیده تجارت الکترونیکی به نمایش می گذارند.

Skullcandy

برنده بهترین طراحی وب سایت فروشگاهی اینترنتی جدید

برنده بهترین طراحی وب سایت فروشگاهی اینترنتی جدید

سایت Skullcandy با رنگ های عالی و عکاسی منحصر به فرد از محصول احساس واقعی تری به کاربر می دهد. روند طراحی و در نظر گرفتن مخاطبان آن ها برای ساخت سایتی مهم بود که در بین رقبا برجسته باشد.

به گفته تیم Skullcandy، این سایت در تلاش است محدودیت ها در هر کاری که انجام می دهند را کنار بزند همچنین برای فروش محصولات خود از پلتفرم BigCommerce استفاده می کنند. تلاش اخیر برای تغییر طراحی مجدد در فوریه آغاز شد. این طرح همچنین برای بهره مندی از آزادی بیشتر در بستر کامل خدمات BigCommerce ارتقا یافت.

یکی دیگر از جنبه های جالب سایت skullcandy.com سهولت استفاده و جریان روان سفر مشتری است که کاربر را در هر نوبت درگیر خود می کند. با تلفیق محصول با برند و برند با محصول، بدون کوشش برای لمس محصولات، می توانید کیفیت آن ها را احساس کنید.

این طراحی به عنوان یک تجربه دست اول برای مشتریان Skullcandy طراحی شده است و در ارائه تصاویر جذاب با سرعت زیاد لود بی نظیر است.

بهترین طراحی صفحه اصلی تجارت الکترونیکی

استوارت مک میلان، معاون رئیس تجارت الکترونیک در Schuh، می گوید که کیفیت صفحه اصلی سایت فروشگاهی حدود 30٪ جذب مشتری را ایجاد می کند. این بدان معنی است که شما باید تخصص، اعتماد و جامعه تجاری خود را به سرعت به این گروه بزرگ منتقل کنید.

Optimizely لیستی از عناصری را که صفحه اصلی باید شامل شود فراهم می کند، مانند:

 • یک عنصر دارای داستان
 • ذهنیت ساده داشته باشید (یعنی نیازی به درج همه موارد نیست)
 • یک ویدیو(در صورت امکان، برای توصیف اینکه شما کی هستید و هدف تجاری شما چیست)
 • اثبات اجتماعی از طرف مشتریان و نشریات
 • گزینه های فروش ویژه، به ویژه برای محصولات جدید یا تبلیغات دیگر

برند های زیر کار خوبی در اجرای این روش ها و سایر روش های بهینه سازی تبدیل در صفحه اصلی خود انجام داده اند.

Azteca

برنده بهترین طراحی صفحه اصلی فروشگاهی اینترنتی

برنده بهترین طراحی صفحه اصلی فروشگاهی اینترنتی

صفحه اصلی Azteca Soccer با رنگ های زیبا و عکاسی عالی از محصولات، بسیار برازنده است. آن ها به کاربران این امکان را می دهند تا در صفحه اصلی به راحتی و با دسته بندی های مختلف یا محصولات برترشان بگردند.

به گفته تیم آزتکا، آن ها تصمیم گرفتند از احساس معمول سازنده فروشگاه آنلاین دور باشند و یک تجربه خاص بوتیک را ارائه دهند. آن ها بر روی داشتن عناصر svg و حفظ تصاویر با کیفیت بالا تمرکز کردند.

کاربران می توانند سریع تر پیمایش کنند و سریع تر آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند. این سایت با استفاده بسیار عالی از عکس های محصول روشن را همراه با عکس های سبک زندگی به نمایش می گذارد، بازدید کنندگان را ترغیب می کند تا کل وب سایت را جستجو و کلیک کنند.

بهترین تجربه مشتری

تجربه مشتری شامل ایده های اصلی است که در مورد خریداران قبلاً گفته شد. این مورد برای صاحبان فروشگاه مهم است زیرا یک تجربه منحصر به فرد و عالی مشتری همان چیزی است که به شما در وفادار کردن بازدید کنندگان و مشتریان کمک می کند.

با توجه به 42٪ از مدیر عاملان، از داده های گارتنر، بهبود تجربه مشتری عامل اصلی افزایش بیشتر سود است. روش های مختلفی برای بهبود تجربه مشتری با استفاده از داده های مصرف کننده وجود دارد و تعدادی از بازرگانان ما به برخی از روش های ابتکاری به این موفقیت رسیده اند.

Scentos

برنده بهترین تجربه مشتری

برنده بهترین تجربه مشتری

تجربه کاربری Scentos تعادل بین فروش محصول و پرورش جامعه را پیدا می کند.

طبق گفته تیم Scentos، آن ها هرگز حتی یک مورد را به صورت آنلاین نفروخته بودند، اما در سطح جهانی حضور خرده فروشی زیادی داشتند. پس از پیوستن به BigCommerce، آن ها با فروش در بازار هایی مانند آمازون شروع به توسعه حضور تجارت الکترونیکی همه کانال خود کردند.

این سایت توانست به یک صفحه اصلی برای سرگرمی و احساس خلاقیت در کودکان در هر سنی تبدیل شود! Scentos به طرز شگفت انگیزی رنگارنگ است به گونه ای که اغلب نمی بینید. این نوع طراحی کاملا متناسب با برند تجاری است.

کودکان محتوایی را که فقط محصولات نیستند، بلکه مواردی مانند پروژه هایی را که می توانند انجام دهند، دوست دارند، که واقعاً باعث ایجاد تخیل می شود. بسیاری از جزئیات جالب مانند navigation لرزان و پرجنب و جوش وجود دارد و به زیبایی از بالا جمع شده است.

بهترین نامزد های عناوین رتبه بندی

همانطور که می دانید تعداد وب سایت های بررسی شده آنقدر زیاد است که نمی توان از خیلی از آن ها که تقریباً در یک سطح هستند چشم پوشی کرد.

Bliss

نامزد بهترین طراحی وب سایت فروشگاهی به طور کلی

نامزد بهترین طراحی وب سایت فروشگاهی به طور کلی

Bliss احساس سرگرمی، جوانی و انرژی in-spa، محصولاتش را به کانال آنلاین خود برده است. این سایت با استفاده از رنگ های روشن، گرافیک جالب و حتی فایل های گرافیکی شما را به کاوش، تعامل و خرید تشویق می کند.

TRUE linkswear

نامزد بهترین طراحی وب سایت فروشگاهی اینترنتی جدید

نامزد بهترین طراحی وب سایت فروشگاهی اینترنتی جدید

TRUE linkswear پس از سوئیچ به BigCommerce و بهبود طراحی سایت خود، تقریباً کمتر از 700٪ افزایش درآمد داشته است.

طبق گفته جاستین ازTRUE linkswear، آن ها با یک شرکت توسعه کار کردند تا یک تم سفارشی بسازند که به آن ها امکان می دهد تمام ویژگی های خاص عملکردی را که به دنبال آن بودند (به عنوان مثال کشیدن و رها کردن، پنجره بازشو) را داشته باشند. تیم طراحی بر اساس زیبایی ظاهری ای که مد نظرشان بود، آن سایت را از نو طراحی کردند که برای راه اندازی مجدد برندشان بسیار مؤثر بود.

Fronks

نامزد بهترین طراحی صفحه اصلی فروشگاهی اینترنتی

نامزد بهترین طراحی صفحه اصلی فروشگاهی اینترنتی

Fronks دارای یک صفحه اصلی منحصر به فرد است که به وضوح نشان می دهد آن ها چه کسانی هستند و محصولات ارائه شده توسط آن ها چیست.

طبق گفته تیم Fronks، آن ها با استفاده از استنسیل و با همکاری یک استودیوی محلی یک سایت فوق العاده ساده، تمیز و مدرن ایجاد کردند که احساس محصول و بسته بندی را به نمایش می گذارد.

همچنین، آن ها بیت های تعاملی سرگرم کننده ای دارند که حس خوبی را برای مشتری ایجاد می کند.

KOI Computers

نامزد بهترین تجربه مشتری

کامپیوتر های KOI می خواستند تجربه سایت خود را برای مخاطبان هدف از نظر فنی بهبود بخشند. این به معنای بهبود معماری سایت آن ها و نحوه اشتراک پیشنهادی آن ها بود.

طبق تیم کامپیوترهای KOI، شکایت اساسی نرخ بالای پرش و متعاقباً تماس کم و دریافت از وب سایت بود. طراحان این چالش را به عهده گرفتند که کل وب سایت را دوباره طراحی کنند و عناصر مفیدی را برای غلبه بر این مسائل اضافه کنند.

آن ها یک ویدیو را در صفحه اصلی، یک سبک جدید از کشویی آکاردئون، اضافه کردند و راه حل های ارائه شده توسط KOI Computers را برجسته کردند. این تغییرات تأثیر زیادی بر کسب و کار آن ها گذاشت.

سخن آخر

در مجموع، سایت های فوق برای جذب مخاطب هدف خود، در یک معیار تجاری خاص خود کار می کنند، تجربه ای بی نظیر را ارائه می دهند و در نهایت ارزش برند را در این کانال بیش از سایت های دیگر ثابت می کنند.

طراحی خوب یک سایت فروشگاهی به برند ها کمک می کند ارزش ویژه و ارزش ماندگاری مشتری را بالا ببرند. ارزش بالای مشتری در طول زندگی، میزان هزینه شما برای خرید را افزایش می دهد و بنابراین تعیین می کند که آیا می توانید سایر رقبا را در بازار شکست دهید یا نه.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست