طراحی بروشور و هر آنچه باید در این رابطه بدانید!

طراحی بروشور

طرح استراتژی تبلیغات

ممکن است وسوسه انگیز باشد که مستقیماً به طراحی بروشور تبلیغاتی بپردازید. اگر می خواهید بروشور از جنبه بازاریابی برای شما نقش موثری داشته باشد، باید بدانید که نقش آن دقیقاً چگونه خواهد بود.

بنابراین، قبل از اینکه وارد مراحل طراحی شوید، مطمئن شوید که در مورد استراتژی کار خود وقت گذاشته اید. در ادامه سوالاتی که در ابتدای کار باید از خودتان بپرسید را مطرح کرده ایم:

1. هدف کلی شما برای کمپین بازاریابی چیست؟

قبل از اینکه بروشور طراحی کنید، سوال این است که در حال حاضر سعی در دستیابی به چه چیزی دارید؟ به دنبال چه نتایجی از فعالیت های بازاریابی خود هستید؟ آیا سعی در آگاهی از برند جدید دارید؟ رونمایی از محصول جدید را تبلیغ می کنید؟ تعامل را افزایش می دهید؟ شما باید هدف کلی خود را قبل از تعیین اینکه آیا بروشور ابزار مناسبی برای پشتیبانی از آن هدف است، تعیین کنید.

2. بروشور چه نقشی در کمپین بازاریابی شما دارد؟

هنگامی که اهداف مشخص خود را برای بازاریابی به طور کلی تعیین کردید، می توانید هدف مشخصی را برای بروشور تعیین کنید. بروشور های تبلیغاتی ابزاری کم هزینه و هدفمند برای بازاریابی است که می تواند به ویژه در ارتقا مشاغل محلی یا رویداد ها و سوق دادن مکان های خاص موثر باشد.

3. مخاطبان شما چه کسانی هستند؟

همانند هر کاری که در بازاریابی انجام می دهید، در وهله اول باید بدانید که مخاطبان شما چه کسانی هستند؟ و در واقع با چه کسانی صحبت می کنید؟ این شامل اطلاعات دموگرافیک – سن، جنس، موقعیت مکانی و … – و همچنین روانشناسی – افکار، نگرش ها و رفتارها است.

آیا افرادی را هدف قرار داده اید که هرگز نام شما را نشنیده اند یا سعی در جلب مجدد مشتریان قبلی خود دارید؟ آیا سعی در جذب مشتری به دور از یک رقیب دارید؟ آیا کسی هست که از آنچه که شما ارائه می دهید فورا بهره مند شود؟

4. پیام اصلی چیست؟

اکنون که مخاطبان خود را در اختیار دارید، پیام اصلی که می خواهید از دیدن بروشور برداشت کنند چیست؟ می خواهید چه فکری کنند، چه احساسی کنند یا چه کاری انجام دهند؟

آن ها چه چیزی را باید در مورد برند یا محصول شما به خاطر بسپارند؟ در انتها ممکن است اطلاعات بیشتری روی بروشور چاپ شده باشد، اما باید در مورد آن یک پیام مهم کاملاً دقیق برسانید.

ساخت مفهوم طراحی بروشور

خوب، شما این استراتژی را دارید، اما قبل از شروع طراحی، یک قدم دیگر وجود دارد! شما باید از نظر سبک و محتوای بروشور مشخصات بیشتری کسب کنید. هنگامی که این کار را انجام دهید، طراحی شما به آسانی انجام می شود.

ساخت مفهوم طراحی بروشور

1. می خواهید از چه رنگ هایی استفاده کنید؟

رنگ های پررنگ و روشن توجه مردم را به خود جلب می کند، اما طراحی باید با نام برند، صنعت و مخاطبان شما همخوانی داشته باشد.

چه رنگ هایی پیام شما را تقویت می کنند؟ به عنوان مثال، رنگ سبز و زرد برای سلامتی و یا رنگ های اصلی روشن برای کودکان مناسب است. آیا می خواهید بسیار پر جنب و جوش و رنگارنگ باشد یا با دو یا سه رنگ طرح را ساده نگه دارید؟ باید این موارد را برای انتخاب رنگ بروشور مد نظر قرار دهید.

2. کدام عناصر هویت برند باید برجسته شوند؟

پیام شما در بروشور هرچه باشد، باید مطمئن شوید که مخاطب می داند این پیام از طرف چه کسی است. عناصر هویت نام برند شما چه چیزهایی است که باعث می شود افراد به خاطر بسپارند شما کیستید و چه کاری انجام می دهید؟

چه چیز هایی حتما لازم است که در بروشور تبلیغاتی وجود داشته باشد، لوگو سفارشی طراحی شده، تگ لاین برند و آدرس وب سایت شما؟ در مورد تایپوگرافی چه می کنید، آیا فونت مخصوص برند خود را دارید؟ یا تصویر یا نشانه دیگری دارید که فورا قابل شناسایی باشید؟

3- چه نسخه ای را می خواهید در چه اولویتی قرار دهید؟

اکنون وقت آن است که متن دقیق موجود در بروشور را تعیین کنید. پیام اصلی را که قبلاً شناسایی کرده اید به خاطر بسپارید و مطمئن شوید که این پیام اصلی است.

در مرحله بعد، تصمیم بگیرید که چه اطلاعات دیگری باید در بروشور باشد و به چه ترتیب باید ظاهر شود. اگر فضای کافی وجود نداشته باشد، آیا می توان چیزی را کنار گذاشت؟

4. آیا بروشور به اندازه و شکل خاصی نیاز دارد؟

بروشور ها به صورت کاملاً استاندارد ارائه می شوند. آن ها اغلب A5 هستند. اگر طراحی بروشور شما برای یک محصول لوکس است و اطلاعات زیادی برای ارائه دارید، شاید به قالب بروشور در اندازه بزرگ نیاز داشته باشید.

شکل و اندازه بروشور

نکاتی که برای طراحی بروشور باید بدانید!

اکنون که استراتژی و ایده خود را در مورد بروشور تبلیغاتی دارید، می توانید با طراحی واقعی پیش بروید.

1. بروشور های تبلیغاتی دیگری را که دوست دارید پیدا کنید

برای دریافت ایده، از بروشورهای دیگر دیدن کنید و ببینید چه چیزی را دوست دارید و چه چیزی را دوست ندارید. طرح های موجود را به صورت آنلاین مرور کنید تا ببینید چه سبک هایی شما را مجذوب خود می کنند.

2. طراحی را ارزیابی کنید

 آیا برند تجاری مشخص است؟ آیا بروشور حاوی تمام اطلاعات مربوطه است؟ آیا سلسله مراتب پیام ها صحیح است؟ پایبندی به این معیار های عینی به شما کمک می کند تا طرح ها را مرتب کنید.

3. طرح نهایی خود را انتخاب کنید

یک طراحی بروشور موثر مخاطب مناسب را به خود جلب می کند، پیام واضح و روشنی را به او منتقل می کند و مخاطب را به اقدام خاصی ترغیب می کند. طرحی را انتخاب کنید که متناسب با معیارهای شما باشد و برای مخاطبان شما مناسب باشد.

طراحی نهایی بروشور

4. طرح را تصحیح کنید

هنگامی که طرح نهایی را دریافت کردید، بررسی کنید که اشتباه تایپی وجود نداشته باشد. از شخص دیگری بخواهید تا به آن نگاه کند، شخصی که به اندازه شما درگیر پروژه نیست. مطمئن شوید که تمام اطلاعات در آن وجود دارد. مطمئنا نمی خواهید که تلاش شما با چنین خطا های پیش پا افتاده اما مهم از بین برود.

5. مطمئن شوید که فایل های مورد نیاز را دریافت کرده اید

برای طراحی بروشور باید از مدل رنگی RGB استفاده کنید. اما برای چاپ باید آن را به CMYK تبدیل کنید. بنابراین اگر قرار است طراحی تان را به طراح بسپارید، مطمئن شوید که فایل های تبدیل شده را دریافت می کنید. اگر به عنوان بخشی از طراحی عکس دارید، باید عکس آن با وضوح بالا باشد. برای چاپ به وضوح حداقل 300 dpi نیاز دارید.

سخن پایانی

در این مقاله نکاتی که قبل و بعد از طراحی بروشور باید بدانید را به شما گفتیم. بعد از اتمام تمام مراحل ذکر شده در بالا، طراحی خود را برای چاپ آماده کنید و نوع چاپگر و کیفیت و بافت کاغذ را انتخاب کنید و سپس یک چاپ آزمایشی از بروشور بگیرید تا بتوانید، کیفیت متن و تصاویر چاپ را مشاهده و مقایسه کنید و در صورت نیاز آن را تصحیح کنید.

امیدوارم این مطلب برایتان مفید باشد، موفق و پیروز باشید.🙂🌹

منبع: 99designs

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست