نکات کلیدی و مهم در طراحی امضا ساده و شیک

طراحی امضا

آیا داشتن امضا شیک و زیبا در حرفه ی شما تاثیر دارد؟ آیا زیبایی امضا روی اعتماد به نفس موثر است؟ آیا طراحی امضا کار پیچیده ای است؟

در این مقاله ما به شما نکات کلیدی و مفیدی را می گوییم تا با در نظر گرفتن آنها بتوانید امضای مورد نظرتان را طراحی کنید.

برای اینکه بتوانید امضای زیبایی داشته باشید باید به مواردی مثل نام و نام خانواگی، خطوط منحنی، ضخامت و نرمی جوهر روی کاغذ، اشکال، نماد و … دقت کنید.

انواع امضاء

امضا

امضاها می توانند به دسته هایی مثل رسمی، فانتزی، فروشگاهی و … تقسیم شوند. اگر بخواهیم به صورت خلاصه امضا را توصیف کنیم باید بگوییم امضاء یک عبارت است که گاها شامل (لقب، شکل خاص، نمایش دست نویس از نام و اشکالی که برای هر فرد متفاوت است) می شود.

مراحلی که باید برای رسیدن به امضای شیک طی کنید

بررسی امضای خود

ظاهر امضا خود را چگونه می بینید؟ آیا آنها را شیک و زیبا می بینید؟ خط های کج و انحرافی دارد؟

تمرین امضا با چشم بسته

یک ورق کاغذ بردارید و چشمانتان را ببندید سپس اسم تان را همانگونه که می خواهید بنویسید، روی آن را امضا کنید. حال به چند روش گوناگون آن را طراحی کنید تا مدل به دستتان بیاید.

امضا با حرف انگلیسی یا فارسی؟

اصل کار تصمیم گیری درباره فارسی و یا انگلیسی بودن نامتان است شما قبل از هرکاری باید تصمیم بگیرید که می خواهید به فارسی نام تان را بنویسید و یا انگلیسی؛ سپس دست به کار شوید و به مراحل بعد فکر کنید.

امضاء فوق حرفه ای می خواهید؟ توانایی امضاء حرفه ای را ندارید ما به شما کمک می کنیم مجموعه ممتاز دیزاین آماده همکاری با شماست فقط در 7 روز امضاء دلخواه تان را تحویل بگیرید. برای دیدن نمونه کارها بر روی کلمات لینک داده شده کلیک کنید.

انتخاب نام خود برای امضا

اول نام و نام خانوادگی تان را بزرگ بنویسید سپس بقیه را با حروف کوچک بنویسید. بهتراست حرف اول اسم و نام خانوادگی تان در امضا باشد.

اگر می خواهید تمرین کنید تا امضای مورد نظرتان را بنویسید ابتدا باید به صورت افقی، عمودی، مورب و … آن را طراحی کنید ضمن اینکه می توانید از خط هایی با ضخامت های مختلف استفاده کنید.

راهنمای استفاده از خطوط در امضا

پس از نوشتن نام و اطلاعات لازمه در امضا می توانید از حرف آخری که نوشته اید خطی رسم کنید که در افق محو شود. با چند خط افقی، عمودی و.. امتحان کنید.

الهام گرفتن و تقلید از شیپ های امضا

الهام گرفتن به معنی تقلید از امضا نیست؛ بلکه شما با دیدن نمونه های دیگر ذهن تان را باز و متمرکز می کنید. شما با دیدن امضای سایرین تجربه کسب می کنید و می توانید سریع تر امضای مورد نظرتان را بکشید.

امضا شیک

تمرین امضا

حال که امضای مورد نظرتان را پیدا کرده اید آن را به تعداد بالا روی کاغذ بکشید تا در آن مهارت پیدا کنید و بدون لغزش دست بتوانید آن را رسم کنید.

نکات لازم در طراحی امضاء

  • در آخر نام و یا نام خانوادگی تان بهتر است از نمادهای قلب، گل و… استفاده کنید تا امضاء منحصر به فردی داشته باشید.
  • از نمادهای کوچک در زیر امضای تان استفاده کنید.
  • اگر طراحی امضا شما بیش از 7 ثانیه طول کشید امضای شما ایراد دارد، آن را کوتاه کنید تا در کمترین زمان ممکن بتوانید امضا بزنید.
  • اول اسم تان را با حروف بزرگ بنویسید.
  • امضاء مجاز امضایی است که در کمتر از 4 ثانیه طراحی شود.

هشدار

  • عوض کردن مداوم امضا موجب اشکال در هویت تان می شود؛ زیرا در برخی مکان ها مثل پاسپورت و امضا دست چک، امضاء شما چک می شود.
  • از طراحی امضا های بلند و پرکار دوری کنید.
  • اگر از آن دسته افرادی هستید که دائم در حاله امضا کردن سند و قرار داد هستید؛ امضا راحتی را انتخاب کنید تا در صورت جعل شدن آن به راحتی بتوانید ثابت کنید.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست