آموزش سفید کردن و مرواریدی شدن دندان ها در فتوشاپ فقط در 5 دقیقه!!!

سفید کردن دندان

می خواهید دندان هایی همچون مروارید داشته باشید؟ در عکس دندان هایتان زرد می افتد؟ می خواهید عکس هایتان را ویرایش کنید؟ در این مقاله ما برای شما آموزش سفید کردن دندان در فتوشاپ را تدارک دیده ایم. با ما همراه باشید.

برای این کار ما با ابزار اسفنج یا همان sponge برای غیر اشباع کردن رنگ ها استفاده می کنیم. اما توجه داشته باشید سفید کردن بیش از اندازه عکس را از حالت طبیعی بر می گرداند و همه متوجه ویرایش عکس شما می شوند.

مقاله مرتبط: آموزش ویرایش و روتوش عکس به صورت حرفه ای

سفید کردن فوری دندان ها و استفاده از ابزار اسفنج

1- عکس مورد نظر را داخل نرم افزار فتوشاپ باز کنید. لازم به ذکر است این ترفند برای سفید کردن برخی نقاط از عکس می باشد شما نیز می توانید رنگ مو، رنگ دندان و … را تغییر دهید.

2- برای شروع به کار ابتدا از لایه بک گراند یا همان تصویر اصلی کپی بگیرید و تغییرات را روی کپی انجام دهید. برای این کار ابتدا روی لایه کلیک کنید و سپس برای کپی کردن لایه ctrl+ j را از روی صفحه کلید فشار دهید تا از لایه کپی بگیرد. سپس ابزار اسفنج یا sponge را فعال کنید.

آموزش سفید کردن دندان

ابزارها و راه های زیادی وجود دارد تا به شما در این کار کمک کند اما در این مقاله ما می خواهیم آموزش مان را با این ابزار کامل کنیم. پس از انتخاب ابزار در تنظیمات فعال شده بالای صفحه کار شما سه گزینه دارد.

گزینه اول Mode یا حالت که آن را روی زیر مجموعه Desaturate فعال می کنیم . گزینه دوم Flow  آن را روی 100% قرار می دهیم. گزینه سوم Vibrance را غیر فعال کنید. (تیک داخل باکس آن را خاموش کنید.)

در قسمت تنظیمات قلمو می توانید سایز قلم را تغییر دهید. اگر می خواهید کارتان تمیز از آب در بیاید برای دور دندان حتما از سایز های کوچک قلم استفاده کنید تا خطای دست تان کمتر شود. یک راه ساده تر و سرعتی تر برای سفید کردن دندان لازم است ابتدا کلیدهای ترکیبی فتوشاپ را یاد بگیرید و سپس با سرعت به کارتان ادامه دهید.

توجه داشته باشید دندان های عقب به دلیل افتادن سایه روی آن مقداری باید تیره تر از دندانهای جلو باشد. حالا اگر تمام دندان ها را اشباع کردید زمان آن رسیده تا آنها را سفید کنید برای این قسمت ما از ابزار Dodge استفاده می کنیم.

عادی سازی سفیدی دندان با ابزار Dodge

ابتدا ابزار را انتخاب کنید و سپس در بالای صفحه تنظیمات آن را با تنظیماتی که در ادامه توضیح می دهیم کنترل کنید.

سفید کردن سریع دندان

در تنظیمات نوار ابزار یا Tool options درباره قلمو نرم و سایز کوچکی را انتخاب کنید سپس روی گزینه Range  در نوار ابزار کلیک و زیر مجموعه Midtone  را انتخاب کنید. گزینه دوم: Exposure  را 15% تنظیم کنید. گزینه سوم: روی مربع گزینه Project Tones کلیک کنید تا فعال شود.

با انجام این کار ویرایش تان را طبیعی تر می کنید. امیدواریم از این مقاله نیز لذت برده باشید. شما می توانید برای مطالعه دیگر دیگر مطالب ما روی لینک آنها کلیک کنید.

مقاله مرتبط: آموزش ابزارهای فتوشاپ از مبتدی تا حرفه ای

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست