سبک انیمیشن – آنچه انیمه ژانپی را منحصر به فرد می کند

سبک انیمیشن انیمه

انیمیشن از زمان ایجاد اولین فیلم های متحرک شکل های مختلفی به خود گرفته است. امروزه، شکل هنری تقریباً به همان اندازه که برای انیماتور ها وجود دارد، به سبک ها و تکنیک های مختلف تبدیل شده است. یکی از محبوب ترین این سبک ها انیمه است. این سبک ژاپنی از تولید کارتون مزایای منحصر به فردی را برای هر گونه تولید انیمیشن که در آن استفاده می شود، ارائه می دهد. همانطور که در پست های سابق در مورد طراحی سبک مانگا توضیح داده شد، بد نیست بدانید که انیمه ها اکثراً از روی مانگا ها ساخته می شوند و تا حدودی می توان آن ها را به عنوان مکمل انیمیشنی مانگا های ژاپنی در نظر گرفت. در این پست برخی از ویژگی هایی که سبک انیمیشن انیمه را منحصر به فرد می کند ذکر شده است.

قطعات مجتمع

سبک انیمیشن انیمه - قطعات مجتمع
انیمه Zero Kara Hajimeru Mahou No Sho

یکی از ویژگی های متمایز انیمه، نوع طرح هایی است که در آن ظاهر می شود. این طرح ها بسیار پیچیده تر از طرح های کارتونی متحرک معمولی یا بسیاری از پروژه های متحرک دیگر هستند. به عنوان مثال، یک طرح انیمه معمولاً در طول ده ها قسمت ایجاد می شود و یک خط داستانی واحد می تواند بیش از 50 قسمت طول بکشد تا به طور کامل توسعه یابد.

برای مطالعه بیشتر:

علاوه بر طرح های پیچیده، شخصیت های انیمه اغلب خود پیچیده هستند. انواع دیگر انیمیشن به شخصیت هایی ارجاع می دهد که در آن ها تنها یک یا دو ویژگی شخصیتی توسعه یافته و مورد تأکید قرار گیرد. با این حال، طراحی شخصیت های انیمه اغلب شخصیت هایی را توسعه می دهد که دارای لایه های زیادی هستند. شکل هنری این لایه ها و ویژگی های شخصیتی را به منظور ارائه یک فرد چند وجهی توسعه می دهد. علاوه بر این، اغلب شخصیت های اصلی زیادی در یک داستان انیمه وجود دارند. نتیجه این ویژگی ها زمینه ای غنی از شخصیت های جذاب است که با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند تا داستانی طولانی را بیان کنند. این یکی از دلایل محبوبیت سبک انیمیشن انیمه است.

تمرکز بر بزرگسالان

سبک انیمیشن انیمه - تمرکز بر بزرگسالان
انیمه Death Note

مانند هر نوع انیمیشنی، افراد در هر سنی می توانند از انیمیشن لذت ببرند و پروژه های انیمه ای وجود دارد که مخصوص کودکان طراحی شده است. با این حال، به دلیل ماهیت طرح در انیمه، این شکل از انیمیشن اغلب به بهترین شکل توسط بزرگسالان درک می شود و از آن لذت می برند. به عنوان مثال، طرح های طولانی مستلزم آن است که بینندگان در دراز مدت به خط داستان علاقه نشان دهند، و شخصیت های پیچیده بینندگان را ملزم می کند که بتوانند این پیچیدگی را درک کرده و با آن درگیر شوند، مانند انیمه محبوب توکیو غول.

داستان های انیمیشن نیز اغلب بر روی موضوعات بزرگسالان متمرکز هستند. در حالی که یکی از ویژگی های جذاب انیمیشن به طور کلی توانایی آن در جذابیت و متناسب با طیف وسیعی از افراد است، سبک انیمیشن انیمه اغلب بر موضوعات بزرگسالان تمرکز می کنند. حتی وقتی انیمه ها ژانر طنز دارند (که اغلب این ژانر را دارند)، طنز اغلب برای کاهش تم تیره تر یا خشن تر استفاده می شود که در درجه اول برای تماشای بزرگسالان مناسب است.

ویژگی های فیزیکی مبالغه شده

سبک انیمیشن انیمه - ویژگی های فیزیکی مبالغه شده
انیمه One Punch Man

یکی از بارز ترین ویژگی های سبک انیمیشن انیمه در چهره شخصیت ها نهفته است. در حالی که شخصیت های انیمه ممکن است دارای اندامی نسبتاً متناسب باشند، سر، مو و حالات صورت آن ها معمولاً اغراق آمیز و رنگ روشنی دارند. در حقیقت، بیشتر عناصر اغراق آمیز انیمه ها در رابطه با چهره ها، اعمال، عبارات و رنگ های مورد استفاده ایجاد می شود.

برجسته ترین اغراق فیزیکی معمولاً در چشم شخصیت ها رخ می دهد. این چشم ها بزرگ هستند و تقریباً نیمی از چهره شخصیت را می گیرند. آن ها همچنین دارای ویژگی های متمایز دیگری مانند شیب، مرکز سیاه و لبه بیرونی رنگی هستند. این چشم های بزرگ یک راه خروجی مؤثر را فراهم می کند که از طریق آن انیمیشن می تواند احساسات شخصیت ها را آشکار کند.

علاوه بر چشم های بزرگ، تعدادی ویژگی فیزیکی دیگر نیز وجود دارد که انیمه را از سبک های دیگر انیمیشن متمایز می کند. شخصیت ها اغلب موهای فراوان، به هم ریخته و رنگی غیر طبیعی دارند. علاوه بر این، سر شخصیت های انیمه اغلب بسیار بزرگ است. بسته به آنچه انیماتور سعی می کند در مورد شخصیت بیان کند، سایر اعضای بدن ممکن است بزرگ تر از اندازه معمولی انسان (مانند دست یا پا) ترسیم شوند.

سبک انیمیشن انیمه - ویژگی های فیزیکی مبالغه شده
انیمه Tokyo Ghoul

حالت چهره و عملکرد شخصیت ها نیز اغلب اغراق آمیز است. به عنوان مثال، قطره های اشک بزرگ تصویری استاندارد از خجالت یا ناراحتی هستند. شخصیتی که چکش در دست دارد و با آن می تواند به شخصیت دیگری ضربه بزند، ممکن است تسکین کمدی را ارائه دهد. هدف از همه این ویژگی های فیزیکی و عناصر اغراق آمیز، به تصویر کشیدن زندگی درونی فرد روی صفحه است. شخصیت و احساسات شخصیت نیروی محرکه ویژگی های طراحی است. به عنوان مثال، انیماتور بیشتر بر ایجاد ظاهری برای شخصیتی که ویژگی های مهم آن شخصیت را منعکس می کند تمرکز خواهد کرد تا ایجاد یک نگاه واقع بینانه.

انیمیشن محدود

سبک انیمیشن انیمه - انیمیشن محدود
انیمه Naruto

آخرین ویژگی سبک انیمیشن انیمه تکنیکی است که برای ایجاد آن استفاده می شود. انیمه نوعی انیمیشن سنتی است که اغلب توسط یک استودیوی انیمیشن دو بعدی تولید می شود. با این حال، از آنجایی که از انیمیشن محدود استفاده می کند، با سایر سبک های انیمیشن متفاوت است. این تکنیک انیمیشن شامل استفاده از قطعاتی از هر صحنه است که در صحنه بعدی یکسان هستند. این فرایند به انیماتور اجازه می دهد تا فقط عناصر جدید را در صحنه ترسیم کند، نه اینکه هر بار که به صحنه نیاز دارد، صحنه ای کاملاً جدید ترسیم کند.

انیمیشن محدود دارای مزایای متعددی است. به عنوان مثال، هزینه آن به طور کلی کمتر از سایر تکنیک های انیمیشن است و همچنین زمان کمتری نسبت به سایر استایل های انیمیشن می برد. در نتیجه، انیمه راهی سریع تر و ارزان تر برای ایجاد یک پروژه انیمیشن جذاب ارائه می دهد. علاوه بر این، محصول سبک تری ایجاد می کند که انیماتور ها را از پایبندی شدید به واقع گرایی رهایی می بخشد.

انیمه تنها یکی از بسیاری از سبک ها و تکنیک های موجود از انیمیشن دو بعدی است. مانند هر سبک دیگری، انیمه مزایا و معایبی دارد. سنجش جوانب مثبت و منفی این سبک خاص از انیمیشن ممکن است به کمک یک انیمیشن ساز نیاز داشته باشد که جنبه های مختلف سبک های مختلف را درک کرده و می تواند از طریق طراحی مفهومی و طراحی شخصیت با شما همکاری کند تا مشخص کند کدام سبک به بهترین شکل با انیمیشن خاص شما مطابقت دارد.

امیدواریم این پست به شما در درک ویژگی های منحصر به فرد سبک انیمیشن انیمه کمک کرده باشد.

منبع: showmetheanimation.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست