رنگ سال 2022 توسط شرکت پنتون اعلام شد!

رنگ پنتون 2022

اگرچه ما در دوران تحولات عظیم، زندگی می کنیم. اما، رنگ ها همچنان می توانند بر رفتار و خلق و خوی ما تاثیر به سزایی داشته باشند. موسسه رنگ پنتون هر ساله برای کنترل تغییر و تحولات و بهبود روحیه مردم جامعه چند ماه قبل از شروع سال جدید، رنگ های مختلفی را به عنوان رنگ سال اعلام می کند. به عنوان مثال: او بنا به شرایط کرونا و قرنطینه در سال گذشته ترکیبی از دو رنگ (زرد و خاکستری) را اعلام کرد تا استقامت و امید به زندگی را در افراد جامعه احیا کند. همچنین، امسال با بیان این که دنیا به سمت تحولات عظیم در حرکت است و از قرنطینه کرونا خارج می شوند، شرکت پنتون یک رنگ جدید و خاص (رنگ بنفش وری پری) را برای سال 2022 اعلام کرده است. در ادامه مقاله، به بررسی فرآیند انتخاب رنگ سال و اهمیت استفاده از آن در صنایع مختلف می پردازیم. با ما همراه باشید.

چرا رنگ بنفش وری پری، رنگ سال 2022 اعلام شد؟

در طی 23 سال گذشته ساخت یک رنگ جدید توسط شرکت پنتون، برای اولین بار اتفاق می افتد. این به نوبه خود نشان دهنده نوآوری و تحولی بزرگ بوده است. با توجه به تغییر و تحولات زیادی که در جهان، در حال رخ دادن است، انتخاب رنگ بنفش وری پری توسط شرکت پنتون به عنوان رنگ سال 2022، مناسب ترین انتخاب بوده است.

همانطور که گفته شد، این رنگ یک ابداع جدید از شرکت پنتون می باشد. بنفش وری پری در حالی که به رنگ آبی نزدیک است، در ترکیباتش کمی رنگ قرمز هم دارد (ته رنگ بنفش-قرمز: این ترکیبات نگرش شادی آور و حضوری پویا را نشان می دهد که خلاقیت ما را نیز افزایش می دهد). شاید دلیل انتخاب این رنگ 2022 توسط پنتون این باشد که در کنار القای آرامش به مخاطب، حس حرکت را نیز القاء کند و این موجب افزایش خلاقیت افراد جامعه نیز می شود.

به کار بردن رنگ بنفش پنتون در سال 2022

رنگ سال، آنچه در فرهنگ جهانی رخ می دهد را منعکس می کند و بدین شکل بیان می کند که مردم به دنبال چه چیزی هستند.

درباره فرآیند انتخاب رنگ سال توسط پنتون

انتخاب رنگ سال داری فرآیند پیچیده ای است. زیرا، نیاز به بررسی متفکرانه تغییر و تحولات، تجزیه و تحلیل روندی که مردم در طی سال گذشته گذرانده اند، دارد. این تغییر و تحولات می‌تواند شامل: بلایای طبیعی، بیماری، بحران اقتصادی، صنعت سرگرمی و فیلم‌ های در حال تولید، مجموعه‌ های هنری، در نظر گرفتن تمام زمینه‌ های طراحی و مد و همچنین سبک‌ های زندگی جدید و شرایط اجتماعی و اقتصادی و… باشد. همچنین، آن ها در هنگام انتخاب رنگ سال تلاش می کنند تا تمام زوایای مختلف زندگی افراد جامعه و صنعت را در نظر بگیرند.

بنابراین، برای رسیدن به انتخابی صحیح هر ساله تعدادی از کارشناسان رنگ، در موسسه رنگ پنتون گرد هم جمع می شوند تا به بررسی تغییر و تحولات جهانی بپردازند و با توجه به اطلاعات به دست آمده از پیرامون، رنگ مورد نظر خود را اعلام نمایند.

نکته: به مدت 23 سال است که رنگ سال انتخاب شده توسط پنتون بر توسعه محصول و تصمیمات خرید در صنایع مختلف از جمله: مد، مبلمان منزل و طراحی صنعتی و همچنین بسته بندی محصول و طراحی گرافیک تأثیر بسزایی داشته است.

اهمیت استفاده از رنگ سال در صنایع مختلف

رنگ می تواند بر فناوری‌ ها، مواد، بافت‌ ها و جلوه‌ های جدیدی که بر رنگ، پلت‌فرم‌ های رسانه‌ های اجتماعی مرتبط و حتی رویداد های ورزشی آتی که توجه جهانی را به خود جلب می‌کنند، تأثیر بگذارد. همجنین، افراد جامعه رنگ را به عنوان یک راه مهم ارتباط و راهی برای بیان و تأثیرگذاری بر ایده‌ ها، احساسات و تعامل و ارتباط می‌شناسند و این موضوع به قدری حائز اهمیت است که بسیار مورد توجه و استقبال طراحان و صاحبان صنایع مد و پوشاک قرار می گیرد.

به عنوان مثال: هر ساله طراحان گرافیک تا طراحان لباس و … سعی می کنند از رنگ های جدید در کار های خود استفاده کنند تا تغییر و تحولات عظیمی را در زندگی مردم ایجاد کنند. آنچه با رنگ سال 2022 در حال تولید است شامل موارد زیر می باشد:

  • پوشاک
  • کیف و کفش
  • ملزومات و اکسسوری
  • لوازم آرایشی
  • دکوراسیون
کاربرد رنگ سال پنتون در صنایع مختلف
به کار بردن رنگ بنفش وری پری در صنعت پوشاک

سخن آخر

موسسه رنگ پنتون، رنگ بنفش وری پری را به عنوان رنگ سال 2022 انتخاب می‌کند و به شرکت‌ ها انتخاب این رنگ را به عنوان هویت بصری محصول و برند، توصیه می‌کند. موسسه رنگ پنتون از طریق پیش‌بینی‌ های روند فصلی، روان‌شناسی رنگ‌ ها و مشاوره رنگ، با برند های جهانی همکاری می‌کند تا به طور موثر از قدرت، روانشناسی و احساسات رنگ در استراتژی طراحی خود استفاده کنند.

منبع:

www.pantone.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست