رنگ سال 2021 توسط کمپانی پنتون اعلام شد!

رنگ سال 2021

در حالی که سال 2020 به پایان پر فراز و نشیب خود نزدیک می شود، موسسه رنگ پنتون وظیفه سالانه خود را برای پیش بینی رنگی که سال آینده را به بهترین وجه منعکس می کند، انجام داده است. این موسسه برای رنگ سال 2021 و 1400 دو رنگ را اعلام کرده است: زرد روشن و خاکستری روشن. موسسه پنتون با انتخاب رنگ زرد و خاکستری در کنار هم، پیام خوشبختی با تکیه بر تلاش و کوشش را صادر کرده است.

لوری پرسمن، معاون رئیس موسسه رنگ پنتون، در یک تماس ویدیویی به همراه مدیر اجرایی گفت: “ترکیب این دو رنگ بیانگر خوش بینی و امید مثبتی است که قدرت و انرژی مثبت را برای ما تداعی می کند.”

درباره شرکت پنتون

شرکت پنتون در سال 1950 فعالیت خود را با عنوان یک شرکت چاپ و نشر در شهر نیویورک آغاز کرد. این موسسه بعد ها یک سیستم دقیق را برای استاندارد سازی رنگ ها ایجاد کرد که بر اساس جدول مندلیف طراحی شده و به هر رنگ، یک عدد خاص اختصاص داده شده است.

هر رنگ در پنتون یک کد دارد و توسط آن شناسایی می شود. این کد رنگ باعث می شود به هر رنگ یک هویت تعلق گیرد و از اشتباهاتی که در مورد رنگ ها پیش می آید، جلوگیری می کند. مراجع بین المللی رنگ ها از سیستم استاندارد سازی آن استفاده می کنند. اکنون این شرکت به عنوان تعیین کننده رنگ جهان، شهرت جهانی دارد.

هر ساله در ماه های می و نوامبر، موسسه پنتون با حضور نمایندگان مختلف سراسر جهان یک جلسه برگزار می کند. در این جلسه نمایندگان اشیائی که رنگ های الهام بخش دارند را به اعضای دیگر نشان می دهند و در طی دو روز متوالی رنگ سال انتخاب می شود.

رنگ سال 2021 چیست؟

معمولا رنگ های مشابه در پوشاک، تبلیغات، دکوراسیون خانه و صنایع و شرکت ها دیده می شود. این تشابه رنگی از طرف شرکت پنتون، هر سال به عنوان رنگ ترند و اصلی سال معرفی می شود. رنگ های انتخابی این شرکت در تمام کالا های تولیدی با توجه به کاربرد اجناس استفاده می شود.

رنگ زرد و خاکستری رنگ سال 2021

این دو رنگ به عنوان رنگ های اصلی معرفی شده اند. زرد روشن (Vibrant yellow illuminating) و خاکستری نهایی و خنثی (Ultimate Gray). این ترکیب رنگ بسیار هوشمندانه انتخاب شده و یکی از معدود دفعاتی است که دو رنگ به عنوان ترند سال معرفی می شود.

رنگ زرد و خاکستری رنگ سال 2021

وقتی یک رنگ به عنوان رنگ شاخص معرفی می شود، مقصد تمام رنگ های زیر مجموعه ی آن است. به عنوان مثال رنگ های خاکستری و زرد که رنگ شاخص هستند، از زیر مجموعه کم رنگ و پر رنگ آن می توان استفاده کرد.

رنگ زرد

همان طور که می دانید رنگ زرد یکی از رنگ های اصلی است. رنگ زرد در میان مردم غرب نماد سرخوشی و خوش گذرانی و سرگرمی است و در میان مردم شرق، رنگ زرد نماد رشد و گرما و زندگی دوباره است.

رنگ خاکستری

رنگ خاکستری طیف رنگی بین رنگ های سفید و سیاه و در واقع چیزی بین این دو رنگ و رنگی خنثی است. رنگ خاکستری در بین بسیاری از فرهنگ ها رنگ سکون، افسرده حالی و رخوت دارد. البته این رنگ در طراحی دکوراسیون، نمادی از آرامش به حساب می آید.

استفاده از رنگ زرد و خاکستری در مد و فشن

این دو رنگ همیشه در مد و فشن و لباس ترکیب زیبایی با هم دارند. مطمئنا با معرفی رنگ زرد و خاکستری به عنوان رنگ سال 1400 ، طراحان مد دوباره از این رنگ در طراحی لباس استفاده خواهند کرد.

لباس رنگ سال 2021 زرد و خاکستری

همچنین می توانید در طراحی لاک ناخن و آرایش صورت نیز این ترکیب را به کار ببرید.

لاک زرد و خاکستری رنگ سال 2021

استفاده از رنگ زرد و خاکستری در دکوراسیون داخلی

رنگ خاکستری یکی از رنگ هایی است که می توان از ترکیب آن با رنگ های دیگر، ترکیبی زیبا ایجاد کرد. به همین دلیل یکی از محبوب ترین رنگ ها در طراحی و دکوراسیون مدرن می باشد. در تصور زیر می توانید ترکیب زیبای این دو رنگ را ببینید.

رنگ زرد و خاکستری رنگ سال 2021 در طراحی دکوراسیون

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست