صفر تا صد راه اندازی کسب و کار و تبدیل شدن به برندینگ

راه اندازی کسب و کار

در این مقاله قصد داریم 0 تا 100 راه اندازی کسب و کار و تبدیل آن به برندینگ را برای شما توضیح دهیم با ما همراه باشید.

هر گاه درباره شرکت های بزرگ و یا کمپانی هایی مانند دیزنی و یا مایکروسافت فکر می کنیم تصویر خاصی به ذهن مان می آید. این تصویر به صورت مستقیم به محصولی که این کمپانی ها تولید کرده اند ارتباط دارد. به عنوان مثال حروف بزرگ و یا نحوه چیدمان فانتزی حروف آن به بیننده جذابیت، شوخ طبعی، نرمی و لطافت دست می دهد.

هر انیمیشنی از دیزنی را که مشاهده کنید اول آن یک تبلیغ لوگو موشن نمایش داده می شود که حتی اگر شما ناقافل جلوی تلویزیون قرار بگیرید با دیدن لوگو موشن دیزنی متوجه می شوید که این نیز تولیدی دیگر از این کمپانی است. (علامت گذاری برند)

هر کسب و کار و یا بیزینسی برای بهتر دیده شدن نیاز به برجسته کردن خود در ذهن مخاطب دارد تا مخاطب به مخض مشاهده آن به یاد برند شما افتد.

با ما همراه باشید تا 8 قدم اصلی را برای راه اندازی کسب و کار به شما معرفی کنیم.

1- نام برند

نام برند

نام برند یکی از مسائلی است که شما باید با دقت کامل آن را انتخاب کنید زیرا نام شما دائمیست و تا سالیان سال همراه شما است. پس بهتر است از اسمی استفاده کنید که در گذر زمان زیبایی خود را داشته باشد و مشتری جذب کند؛ بله یکی از راه هایی که می توانید مشتری جذب کنید انتخاب نام برند است. اسم برندتان باید به قدری قابل اعتماد باشد که مشتریان به راحتی به شما اعتماد کنند.

در مقاله قبل برای شما انواع برند را توضیح دادیم تا به صورت کامل آن را متوجه شوید؛ برای مطالعه بیشتر شما می توانید بر روی کلمات لینک شده کلیک کنید.

2- لوگو

طراحی لوگو

یکی از مهم ترین راه های ارتباطی میان شما و مخاطب لوگوی شما است، لوگو باید به قدری جذاب باشد تا در نگاه اول مخاطب به شما اعتماد کند و احساس خوبی داشته باشد. اگر می خواهید برای کسب و کارتان برند تشکیل دهید دقت کنید که هر چیزی که برای برند تان درست می کنید به قدری جذاب باشد تا مردم از دیدن آن خسته نشوند و اگر برای بار دوم و یا سوم آن را می بینند تلاش کنند تا متوجه شوند لوگوی شما است و کسب و کارتان را به یاد بیاورند.

اگر بخواهیم به شرکت معتبر و برند شده دیگری اشاره کنیم می توانیم از شرکت مایکروسافت اشاره کنیم. این لوگو از چندین رنگ تشکیل شده است و در حال حاضر با توجه به سابقه درخشانی که این برند داشته و رنگ ها و آیکون های زیبایی که در لوگوی خود به کار برده تصویری به یاد ماندنی در ذهن مشتریان و عامه مردم درست کرده اند.

در این قسمت شما باید مقداری با روانشناسی رنگ ها آشنایی داشته باشید تا متوجه شوید چه رنگی برای لوگوی شما مناسب است.

2- تهیه ست اداری

ست اداری فانتزی
ست اداری

پس از لوگو اگر می خواهید برند شوید شما نیاز به کارت ویزیت، کاغذ های یادداشت، سربرگ، فاکتور فروش اختصاصی، مهر شخصی، تبلو سردر، استیکر برای کرکره برقی، تقویم رومیزی با نام برند و… دارید. این اقلام نام برده باتوجه به کسب و کارتان متغیر است و شما می توانید به دلخواه مثلا فقط دو قلم را انتخاب کنید.

اقلام نام برده سبب می شود تا مخاطب به شما اعتماد کند و حتی شما را به همکاران خود معرفی کند.

3- کامل کردن تیم فروش و پشتیبانی

کامل کردن تیم فروش و پشتیبانی

شما پس از تکمیل کردن ست اداری و تیم فروش و یا شرکت خود نیاز به تیم فروش دارید تا شما را به مخاطبان معرفی کنند.

4- تبلیغات

تبلیغات

شما می توانید از طریق تبلیغاتی بنری در سایت ها، تبلیغات اینترنتی، تبلیغات کلیکی، ویدئو تبلیغاتی، پیام متنی تبلیغاتی، تبلیغات در شبکه های اجتماعی، تبلیغات به صورت تراکت، بیلبورد، بروشور و … را داشته باشید.

هیچ کسب و کاری بدون تبلیغات برجسته نشده است و همه آن ها از طریق تبلیغات اینترنتی و تبلیغات چاپی توانستند تا برند خود را به مخاطبان معرفی کنند.

5- پرزنت مناسب

پرزنت مناسب

شما باید مخاطب را به مشتری تبدیل کنید؛ باید شمرده شمرده حرف بزنید، با اطمینان صحبت کنید تا اگر مشتری گاردی نسبت به شما و یا کسب و کارتان دارد بی طرف شود. یا اگر آگاهی کاملی نسبت به محصولات شما ندارد آن را کاملا آگاه کنید تا به شما اعتماد کند.

حتما برای شما هم پیش آمده وسیله و یا محصولی را نیاز نداشتید اما بخاطر برخورد مناسب فروشنده آن را خریده اید. پس حتما در رفتار خود، زبان بدن خود کنترل کافی را داشته باشید.

6- خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش

یکی از راه های جذی مشتری اضافه کردن خدمات پس از فروش است. اگر می خواهید مشتری را دائمی کنید به آن خدمات پس از فروش بدهید و یا آن را از پشتیبانی اگاه کنید که اگر در هنگام استفاده از محصول به مشکلی برخورد می تواند با یکی از خطوط شما تماس برقرار کند و از شما راهنمایی بخواهد.

حتی می توانید درصد تخفیف برای خرید بعدی به مشتری بدهید تا آن را راغب کنید خرید های بعدی اش را نیز از شما بخرد.

7- طراحی پیج اینستاگرام

طراحی پیج اینستاگرام

شما می توانید در شبکه های اجتماعی فعالیت کنید و مشتریان خود را جذب کنید. اگر می خواهید پیج تان را راه اندازی کنید می توانید برای پیج خود قالب هایی طراحی کنید تا محصولات تان یک دست با پس زمینه ای زیبا به مشتریان نمایش داده شود.

مدیریت شبکه های اجتماعی می توانند به شما کمک کنند تا در کسب و کارتان موفق تر باشید و روز به روز حتی زمانی که در تخت خواب تان هستید عده ای از مردم با کسب و کار شما آشنا شوند. اگر علاقه ندارید یا آگاهی های لازم را برای مدیریت پیج های خود ندارید می توانید آن را شرکت هایی که تولید محتوا می کنند بسپارید تا توسط مدیران و افراد مجرب با رعایت تمامی استاندارد ها پیج تان را مدیریت کنند.

8- طراحی سایت

طراحی سایت

حال که شما برای کسب و کارتان همه چیز را دارید و مشتریان تان نیز از سراسر ایران شده اند شما برای بیشتر دیده شدن نیاز به سایت دارید چرا؟ چون هر زمان که نام شما را در گوگل سرچ کنند برند شما قابل رویت می شود. شما می توانید نمونه محصولات خود را در سایت قرار دهید ضمن اینکه می توانید درگاه خرید تهیه کنید و سایت خرید و فروش داشته باشید تا مشتریان به راحتی بتوانند نیازشان را از فروشگاه شما خریداری کنند.

تفاوت برند سازی در کسب و کارهای بزرگ و یا کوچک

برند سازی مخصوص کسب و کار های بزرگ نیست و شما نیز می توانید برای کسب و کار کوچک خود برند سازی کنید؛ شاید روزی کسب و کار شما نیز به معتبر ترین و شناخته ترین برند معرفی شد. تنها تفاوت کمپانی های بزرگ با بیزینس های کوچک این است که بیزنس های کوچک خودشان را برند می کنند و کمپانی های بزرگ محصولات و یا خدمات شان را.

اگر بخواهیم مثال بزنیم هنگامی که شخصی از محصولات شما خرید می کند به شما اعتماد کرده است و وقتی که این اعتماد صورت بگیرد مخاطب به مشتری دائم تبدیل می شود و حتی شما را به اقوام و آشنایان خود نیز می سپارد تا آن ها نیز از شما خرید کنند. پس اگر شما لوگوی مناسب و حرفه ای داشته باشید مخاطب روی شما جور دیگری حساب می کند و این فرایند اعتماد سازی سریع تر پیش می رود.

نکته آخر

برای راه اندازی کسب و کار شما باید از افراد مجرب استفاده کنید و از تجربیات آن ها درس بگیرید تا در زمان کم به سود برسید. اگر توانایی طراحی لوگو، ست اداری، طراحی سایت، طراحی پیج اینستاگرام و …. را ندارید می توانید آن را به ما بسپارید. شرکت تبلیغاتی ممتاز دیزاین دارای سابقه ای درخشان همراه با تیم مجرب و حرفه ای به شما کمک می کند تا برتر از همه بدرخشید. به ما اعتماد کنید.

شما می توانید از طریق کانال تلگرامی، پیج اینستاگرام و یا شماره تلفن 31072-051 تماس بگیرید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست