تریلر فیلم چیست؟ (راهنمای ساخت تریلر فیلم برای مبتدیان)

تریلر فیلم

وقتی چراغ های سینما کم کم خاموش می شود، اینطور می دانیم که زمان تریلر فرا رسیده است. اما امروزه تریلر ها فقط در فیلم ها وجود ندارند. آن ها در بین انواع پروژه های هنری، از جشنواره ها تا مسابقات و حتی تیزر هایی برای مشاغلی که محصولات جدید را عرضه می کنند، همه جا حضور دارند. تریلر فیلم یک ابزار تبلیغاتی است که نکات برجسته یک فیلم را به نمایش می گذارد تا تماشاگران را متقاعد به دیدن فیلم کند. یک تریلر عالی باید بینندگان را در یک بازه زمانی فشرده جذب کند.

تریلر فیلم چیست؟

یک تریلر مانند تیزر تبلیغاتی برای یک فیلم بلند است که در آینده منتشر می شود و به منظور جلب تماشاگران و ایجاد هیجان برای فیلم است. یک تریلر، پیش نمایشی از داستان فیلم را بدون فاش شدن اسپویل ها ارائه می دهد و استعداد خلاق فیلم (بازیگران اصلی به همراه کارگردان، نویسندگان یا تهیه کنندگان) را معرفی می کند و تاریخ اکران را نیز شامل می شود.

تریلر بخشی جدایی ناپذیر از بازاریابی ویدیویی شما است. این اولین برداشت است، در واقع همان مقدمه است، نه تنها برای پروژه خاصی که تریلر روی آن تمرکز می کند، بلکه برای خود فیلمسازان یا خالقان آن. مطمئناً تریلر یک تبلیغ است، اما ساختن یک تریلر که اغلب مورد توجه قرار نمی گیرد، هنری دارد.

با این وجود برخی از مشکلات رایج در تریلر ها وجود دارد که باید به هر قیمتی که شده از آن ها اجتناب کنید و با تمرین های زیاد، عناصر اصلی یک تریلر فیلم خوب را بشناسید. سپس می توانید تریلر پروژه بعدی خود را با اطمینان خاطر بسازید. در ادامه با ما همراه باشید تا نکات طلایی ساخت تریلر را با هم بررسی کنیم.

چرا پیش نمایش ها “تریلر” نامیده می شوند؟

تریلر ها به این دلیل اینگونه نامیده می شوند که در ابتدا پس از پایان فیلم در سینماها نمایش داده شدند. استودیو های فیلمبرداری سرانجام متوجه شدند که تماشاگران اغلب بدون تماشای تریلر ها سالن را ترک می کنند، بنابراین تصمیم گرفتند که تریلر ها قبل از فیلم ها باشند تا اطمینان حاصل شود که تماشاگران آن ها را دیده اند. امروزه تریلر ها به عنوان “پیش نمایش” نیز شناخته می شوند.

نامگذاری تریلر فیلم

مدت زمان پخش تریلر چقدر است؟

تریلر های فیلم که برای نمایش در تئاتر یا سینما در نظر گرفته شده اند معمولاً بین یک و نیم تا دو و نیم دقیقه هستند. تریلر های تیزری زودتر منتشر می شوند تا برای تریلر اصلی تبلیغاتی ایجاد کنند و عموماً حدود یک دقیقه طول می کشند. آن ها معمولاً اطلاعات مربوط به طرح را فاش نمی کنند و اغلب فاقد فیلم واقعی هستند زیرا فیلم هنوز پس از تولید به پایان نرسیده است. تریلر های تلویزیونی (که به عنوان اسپات های تلویزیونی نیز شناخته می شوند) حتی کوتاه تر هستند و بین 15 تا 60 ثانیه طول می کشند.

نحوه ساخت تریلر فیلم

در ادامه نکات مفیدی را بیان خواهیم کرد که در هنگام ساخت یک تریلر بسیار کاربردی هستند.

به متخصصان تکیه کنید

وقتی در حال کار روی اولین فیلم کوتاه یا پروژه ویدئویی خود هستید، می توانید به راحتی احساس کنید که بدون دست و پا زدن به دریا رفته اید، یک غریبه در سرزمینی عجیب هستید. خوشبختانه یکی از نکات زیبا در صنعت ویدئو این است که تعداد زیادی خلاقان سینمایی وجود دارد که می توانید از آن ها الهام بگیرید. حتی اگر به تنهایی در حال ساخت تریلر خود هستید، واقعاً تنها نیستید. شما عقل و بینش فیلمسازان، نویسندگان، کارگردانان و سازندگان دیگری را که قبلاً جای شما بوده اند، دارید.

مخاطبان را کنجکاو کنید

همه ما تریلر هایی را دیده ایم که تقریباً کل فیلم را ارائه می دهند. اگر توصیه ای حرفه ای می خواهید، این کار را نکنید. بهترین تریلر ها شما را با شخصیت های اصلی آشنا می کنند، درگیری اصلی فیلم را تنظیم می کنند و با یک چالش بزرگ به پایان می رسند و معما را حل نشده می گذارند. اگر این کار را با موفقیت انجام دهید، با شخصیت خود همدلی ایجاد خواهید کرد و بینندگان از دیدن این که چگونه آن معما حل می شود، کنجکاو شده و منتظر خواهند ماند.

تحریک حس کنجکاوی مخاطب در تریلر فیلم

برای مستند ها رویکرد شما مشابه است، اما ممکن است بر روی موضوع خاصی تمرکز کنید تا شخصیت اصلی. اگر ویدیوی آموزشی را تبلیغ می کنید، ممکن است تریلر شما کمی متفاوت به نظر برسد. مهم تر از همه، بیننده باید تا انتهای تریلر مجذوب شود و با خود بگوید، “اوه. من باید آن فیلم را ببینم. ”

لوگو ها و credit ها را کات کنید

زمانی که همه ما مجبور به پرداخت اعتبار باشیم، در زمان مقرر اعتبار داریم، آن را برای پایان تریلر بگذارید. لوگوی شرکت توزیع کننده یا شرکت تولیدی واقعاً نیازی به نمایش در تریلر ندارد و مطمئناً نباید اولین چیزی باشد که روی صفحه نمایش قرار می گیرد. تریلر های آنلاین باید سریع، سرگرم کننده و کاملاً ناگهانی به پایان برسند تا مردم را مجذوب خود کند.

اگر شخصی در حال جستجوی ویدئو در پلتفرم های ویدئویی و رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک است، باید بیننده را در عرض چند ثانیه جذب کنید. با حذف تمام اطلاعات غیر ضروری، تریلر خود را کوتاه نگه دارید.

بیننده را برای انجام کاری فرا بخوانید

شما باید از تریلر خود برای جلب بینندگان استفاده کنید، به عنوان مثال جملاتی مانند فیلم خود را بخرید، در لیست پستی خود ثبت نام کنید و غیره را به کار ببرید. در غیر این صورت ایجاد یک تریلر بدون انجام اقداماتی توسط بینندگان، یک فرصت از دست رفته بزرگ است. اگر هنوز ویدئوی خود را برای خرید در دسترس قرار نداده اید، سعی کنید به جای آن از لیست ایمیل کسانی که ثبت نام کرده اند، استفاده کنید و برای آن ها ایمیل ارسال کنید.

به جای این که به بینندگان این فرصت را بدهید تا قبل از ظاهر شدن دکمه ها تریلر را ترک کنند، مستقیماً از داستان فیلم وارد call to action خود شوید. به هر قیمتی از تبلیغ اعتبارات تمدید شده و قاب های مشکی خودداری کنید.

همزمان با صحبت کسی، نقل قول را روی صفحه قرار ندهید. شما برای برجسته شدن به نقل قول نیاز دارید و خواندن و گوش دادن همزمان برای بیننده بسیار سخت است. زیرنویس کردن همزمان متن صحبت شده و متن روی صفحه بسیار دشوار است.

نشانی اینترنتی را در تریلر خود قرار ندهید

این ممکن است ساده به نظر برسد، اما تفاوت بزرگی ایجاد می کند. پایانی که می گوید: “برای مشاهده آن به http://website.com بروید” می تواند باعث شود افراد کمتری پروژه شما را ببینند. شما می خواهید مردم برای خرید یا تماشای فیلم شما روی دکمه ای کلیک کنند، نه اینکه با خود بگویند “اوه من باید آن نشانی اینترنتی را تایپ کنم.” نکته اصلی این است که تا حد ممکن موانع را از بین ببرید، بنابراین باعث ایجاد یک اقدام آسان و مورد نیاز مخاطبان می شوید.

فراموش نشدنی ترین صحنه ها را نشان دهید

صحنه های برجسته در تریلر فیلم

یک تریلر خوب، خیره کننده ترین و جذاب ترین صحنه ها را به نمایش می گذارد بدون اینکه نقاط اصلی طرح را خراب کند. این یکی از سخت ترین جنبه های مراحل ساخت تریلر فیلم است، اما مهم است که هر فیلمی را که دارای شانس قوی برای متقاعد کردن تماشاگران برای تماشای فیلم است، قرار دهید. به عنوان مثال یک تریلر برای یک فیلم اکشن پرفروش ممکن است صحنه ها را با جلوه های ویژه فوق العاده برجسته کند. تریلر یک فیلم کمدی ممکن است از برخی از خنده دار ترین جوک ها استفاده کند که بر طرح تأثیر نمی گذارد.

موسیقی را انتخاب کنید که فضای تریلر را تنظیم می کند

موثر ترین تریلر ها با استفاده از موسیقی مناسب انتخاب می شوند. به عنوان مثال ممکن است برای یک فیلم هیجان انگیز یک موسیقی سرشار از فراز و نشیب استفاده کنید یا برای یک فیلم کمدی عاشقانه یک آهنگ پاپ انتخاب کنید. برای درام ها، اوج سوم تریلر اغلب شامل یک قطعه ارکستری قوی بر روی مونتاژ صحنه های احساسی است. شما می توانید موسیقی تریلر را از منابع معتبر تهیه کنید تا نگرانی در مورد کیفیت موسیقی نداشته باشید.

برای کنترل سرعت از تکنیک های ابزار تدوین فیلم استفاده کنید

تدوین تریلر فیلم

افزودن جلوه های صوتی برای تحریک انتقال پیام آن صحنه، استفاده از برش های سریع برای نشان دادن عمل، کنترل سرعت با محو شدن در داخل و خارج از صحنه و همگام سازی نشانه های موسیقی با لحظات خاص همگی به برجسته شدن صحنه مورد نظر شما کمک می کنند.

استعداد های فیلم را برجسته کنید

بازیگران فیلم مورد نظر شما مجموعه ای از بازیگران ستاره ای هستند که در فیلم ظاهر می شوند، همراه با کارگردانان، تهیه کنندگان یا نویسندگان نامدار که دخالت آن ها می تواند مخاطبان را به خود جلب کند. اجرای بازیگران اغلب در پیش نمایش فیلم هنگام آخرین مرحله تریلر هنگام رسیدن به اوج خود ظاهر می شود.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شود و مقدمه ای برای ساخت بهترین تریلر ها توسط شما باشد.

منابع: masterclass.com و vimeo.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست