ترند ها و آمار مربوط به طراحی بنر تبلیغاتی در سال 2021

ترند طراحی بنر تبلیغاتی

ترند ها در دنیای ما قوانین جدید، متغیر و جالبی اند که برخی افراد با آن ها همراه می شوند و برخی با آن ها به چالش کشیده می شوند. ما چه آن ها را دوست داشته باشیم و چه از آن ها متنفر باشیم، آن ها می توانند اطلاعات مفیدی در مورد تحولات هر صنعت به ما بدهند. با توجه به اینکه دنیای بازاریابی و تبلیغات یکی از سریع ترین و متغییر ترین حیطه ها است، بهتر است به کار هایی که دیگران انجام می دهند نگاهی بیندازید و ترفند هایی را یادداشت کنید که ممکن است برای شما مفید باشد. در اینجا ترند ها و آمار های طراحی بنر تبلیغاتی 2021 آورده شده است تا به شما کمک کند همیشه به روز باشید.

خلاصه آمار ترند های طراحی بنر تبلیغاتی 2021

 • در سال 2021 تقریباً 54% از طراحی های مربوط به بنر تبلیغاتی به صورت تبلغات انیمیشنی بودند و این آمار محبوبیت رو به رشد این قالب و ترند بودن آن را بار دیگر ثابت کرد.
 • بیشترین اندازه های استفاده شده در طراحی بنر تبلیغاتی، 336×280 (مستطیل بزرگ) برای فرمت های ثابت و 300×250 (مستطیل متوسط) برای فرمت های انیمیشنی و تبلیغات ویدیویی است.
 • Roboto پر استفاده ترین فونت انگلیسی 2021 است و در 11٪ از طرح هایی که ما تجزیه و تحلیل کردیم، یافت می شود.
 • از نظر رنگ های پس زمینه، در بیشتر طراحی های بنر تبلیغاتی از طیف های سیاه، سفید، آبی و قرمز استفاده می کنند.
 • در 92.22% از بنر های تبلیغاتی طراحی شده تصاویری که شخصاً عکاسی شده اند، به جای عکس های پولی( stock ) استفاده شده بود.
 • کاربران ترجیح می دهند به جای استفاده از الگو ها، طرح های شخصی خود را ایجاد کنند، 70٪ از بنر های تبلیغاتی از پایه ساخته شده اند.
 • 25% از طرح ها (چه طرح های تکی و چه مجموعه های طراحی) با فرمت JPG بودند.

روش شناسی

به منظور دستیابی به دیدگاهی جامع از ترند های طراحی بنر تبلیغاتی امسال، داده هایی را از بیش از 500 هزار طرح ایجاد شده، بین فوریه تا سپتامبر 2021 جمع آوری کرده ایم. در این داده های آماری جزئیات زیر را در نظر گرفتیم که می توانند یک طرح را از طرح دیگر متمایز کنند:

 • اندازه نمایش آگهی؛
 • وجود صوت یا تصویر در آگهی؛
 • طراحی های استاتیک، انیمیشنی و ویدیویی؛
 • انواع فونت های استفاده شده؛
 • رنگ های مورد استفاده در طراحی بنر تبلیغاتی؛
 • استفاده از تصاویر شخصی در مقابل تصاویر stock؛
 • استفاده از قالب ها در مقابل طرح های سفارشی؛

برای داشتن یک نمای کلی بهتر در مورد تغییرات و ترجیحات طراحی توسط کاربران، برخی از یافته های خود را با یافته های آماری مربوط به ترند های طراحی بنر تبلیغاتی در سال ۲۰۱۸ مقایسه کردیم.

1. پرکاربرد ترین انواع طراحی

طراحی بنری پر کاربرد

هنگامی که در مورد پرکاربرد ترین انواع طراحی صحبت می کنیم، به فرمت های استاتیک، انیمیشنی و آن هایی که شامل صدا و تصویر هستند اشاره می کنیم. اولین چیزی که متوجه شدیم، این بود که از مجموع کل طراحی های مربوط به بنر های تبلیغاتی، 54% آن ها انیمیشنی و 44% ثابت بودند.

علاوه بر این، %1.17 از طرح ها ویدیو های بدون صدا و 0.19% فقط شامل صدا و بدون ویدیو بودند. تبلیغات ایستا و ثابت همیشه برای تبلیغ کنندگان مورد استفاده بوده است، اما علاقه به تبلیغات انیمیشنی نیز تعجب آور نیست.

چرا تبلیغات انیمیشنی محبوب شد؟

همچنین ما می توانیم بین محبوبیت تبلیغات انیمیشنی و افزایش مصرف ویدیو آنلاین هماهنگی مشاهده کنیم. اگرچه دومی در طول سال ها شاهد رشد ثابتی بوده است، اما در سال 2020 به شدت افزایش یافت، زیرا ما ویدیو های آموزشی یوتیوب را بیشتر تماشا می کردیم و پلتفرم های استریم را بیش از هر زمان دیگری استفاده می کردیم. اغلب نیز ما به یک تصویر جالب کمتر توجه می کنیم و بیشتر به حرکت و صدا جذب می شویم.

همچنین در سال های اخیر مردم به رسانه های تعاملی علاقه مند شدند. این از فشردن دکمه لایک در تیک تاک و اینستاگرام گرفته تا بحث و جدل های عجیب در توییتر، خلاصه مردم درگیر تعامل شده اند. آن ها عاشق تعامل شده و فعالانه به دنبال راه هایی برای تعامل با رسانه هایی اند که مصرف می کنند و تبلیغات انیمیشنی این خواسته را بهتر از تبلیغات ثابت برآورده می کند.

البته این بدان معنا نیست که تبلیغات استاتیک به طور ناگهانی ارزش بازاریابی خود را از دست داده است. بلکه به این معنی است که ایجاد تبلیغات انیمیشنی ارزش توجه بیشتری دارد، زیرا به نظر می رسد محتوای جذاب تر، حتی در دنیای تبلیغات نیز طرفدار بیشتری دارد.

2. ترند های اندازه بر اساس فرمت در سال 2021

اندازه بر اساس فرمت

برای یافتن ترند مربوط به اندازه های تصاویر در طراحی بنر های تبلیغاتی، ابتدا باید به پرکاربرد ترین اندازه ها، بدون در نظر گرفتن ویژگی های دیگر، نگاهی کلی بیاندازیم. پس از آن، سه فرمت استاتیک، انیمیشنی و ویدئویی را به طور جداگانه بررسی می کنیم.

بدون در نظر گرفتن ما بقی ویژگی ها، به طور کلی می بینیم که بیشترین اندازه استفاده شده برای بنر های تبلیغاتی 336×280 (مستطیل بزرگ) است. همچنین وقتی صحبت از فرمت های استاتیک به میان می آید، همین اندازه بسیار عالی است.

آمار مربوط به تصاویر استاتیک (ایستا)

ترند طراحی بنر تبلیغاتی

هنگامی که ما تجزیه و تحلیل در مورد ترند های طراحی بنر تبلیغاتی خود را در سال 2018 انجام دادیم، اندازه 336×280 دومین اندازه پرکاربرد بود، در حالی که 300×250 (مستطیل متوسط) اولین اندازه بود، اما امسال جایشان را عوض کردند.

تنها تفاوت بین این دو این است که 336×280 بزرگ تر است. سایز 336×280 تمام مزایای ابعاد کوچک تر از خود را دارد، اما امتیاز اصلی آن این است، که خوانایی بهتری را به دلیل مساحت بزرگ تر ارائه می دهد و امکان قرار دادن فونت ها و تصاویر بزرگ تر را نیز فراهم کرده است.

آمار مربوط به تصاویر انیمیشنی

اندازه بنر تبیغاتی

با این حال، وقتی صحبت از فرمت های انیمیشنی و ویدیویی می شود، بیشترین اندازه استفاده شده هنوز هم 300×250 است. این واقعیت که این یک اندازه رایج برای تبلیغات در تلفن همراه مناسب ترین است، ممکن است دلیل اصلی این باشد. اندازه کوچک تر زمان بارگذاری تبلیغات غیر ایستا را کاهش می دهد و تجربه کاربری موبایل را بهتر می کند.

ابعاد بنر تبلیغاتی

این اعداد به ما می گویند که کیفیت یکی از مهم ترین ویژگی های ایجاد تبلیغات نمایشی است. طراحی تیز و تمیز بودن کار یکی از آن جزئیات به ظاهر کوچکی است که تا حد زیادی به شما کمک می کند. همچنین کیفیت به خوبی روی برند منعکس می شود، آن را در بین رقبای خود متمایز می کند و می تواند اولین تاثیر فوق العاده خود را بر مشتریان بگذارد.

3. فونت های پرکاربرد

رنگ در تبلیغات 2021

در مورد فونت های پر کاربرد، یافته های خود را با گزارش خود در سال 2018 مقایسه کردیم و دیدیم که سه فونتی که در آن زمان ترند بودند، عبارت اند از: Gotham و Myriad Pro و Helvetica Neue LT Std. البته این سه فونت امسال نتوانستند جایی در پنج فونت برتر برای طراحی بنر تبلیغاتی کسب کنند.

در حال حاظر فونت Roboto ترند بوده و پیشتاز است و تقریباً 11٪ از طرح های مربوط به بنر های تبلیغاتی حاوی این فونت خاص هستند. همچنین در آمار خود خواهر یا برادر کوچک تر آن Roboto Condensed را می بینیم که جایگاه پنجم را به خود اختصاص داده است و تقریباً در 5 درصد از طرح هایی که آنالیز کرده ایم حضور دارد. در لیست خود ما Poppins و Montserrat و Lato را نیز داریم، که این پنج فونت متعلق به خانواده حروف sans-serif هستند که با وزن خنثی و حروف باز مشخص می شوند.

همچنین بررسی کردیم که فونت ها از کجا آمده اند و متوجه شدیم که 80% از طرح ها فونت های Google را نشان می دهند و 15% آن ها سفارشی ساخته شده اند و فقط 4% از فونت از Creatopy یا منابع دیگر بودند.

انتخاب فونت مناسب

وقتی صحبت از ظاهر فونت ها می شود، نظرات بسیار متفاوت خواهد بود. برخی از طراحان فونت خاصی را صمیمانه توصیه می کنند، در حالی که برخی دیگر به شما می گویند که اگر بیش از حد یک فونت استفاده شده باشد، شما باید به دنبال چیزی تازه برای تبلیغات خود باشید.

ارزیابی احساسات واقعی افراد در مورد فونت ها، صرف نظر از اینکه تعداد انگشت شماری از آن ها به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند، دشوار است. ناگفته نماند که انتخاب فونت شما به شدت به ماهیت کسب و کار شما و نوع پیامی که می خواهید منتقل کنید نیز بستگی دارد.

با این حال، این اعدادی که ما دیدیم گواهی بر این واقعیت است که شما هرگز نمی توانید با یک چیز ساده و آسان در طراحی خود اشتباه کنید. در مورد منبع فونت ها نیز، اعداد به ما می گویند که کاربران ترجیح می دهند به جای استفاده از فونت های خود، از بین فونت هایی که از قبل موجود اند چیزی انتخاب کنند.

همچنین با توجه به اینکه ایجاد فونت های سفارشی می تواند بسیار وقت گیر و گران تر باشد، قابل درک است که چرا کاربران از گزینه های فونت متنوعی که توسط Google و سایر منابع در دسترس است، استفاده می کنند.

4. رنگ های پرکاربرد

رنگ های پر کاربرد بنر تبلیغاتی

در حین شناسایی رنگ های ترند امسال، اطلاعاتی را از طراحی های برخی بنر های تبلیغاتی بدون در نظر گرفتن تصویر، استخراج کردیم. به این ترتیب، نتایجی که مشاهده می کنید مربوط به رنگ های پس زمینه طرح ها است. همچنین باید توجه داشته باشید که این ها منحصراً پس زمینه های جامد نیستند، بلکه بیشتر طرح ها دارای پس زمینه های گرادیان هستند.

بر اساس تحقیقاتی که در مورد استفاده از ترکیب رنگ ها در تبلیغات بنری انجام دادیم، به این نتیجه رسیدیم که رنگ هایی که کاربران معمولاً به آن ها جذب می شوند، سفید و سیاه هستند و پس از آن رنگ های اصلی، قرمز و آبی هستند.

دقیقاً مانند فونت ها، دلایل بی پایانی وجود دارد که چرا شخصی از رنگ خاصی برای تبلیغات بنری خود استفاده می کند. این انتخاب به شدت، به پیام برند و همچنین ترجیحات شخصی متکی است.

با این حال، می توان مطمئن بود که استفاده جهانی از رنگ‌های سفید، سیاه، قرمز و آبی به ما کمک می کند تا در چشم کاربران محبوبیت پیدا کنیم. به عنوان مثال، آبی می تواند با آب، آسمان، پرواز، آزادی، صداقت و موارد دیگر مرتبط باشد. به همین دلیل در تبلیغات شرکت های داروسازی، آژانس های مسافرتی، موسسات آموزشی و استراحتگاه های شیک استفاده می شود.

 به همین ترتیب، قرمز می تواند نماد هر چیزی بین اعتماد به نفس و عشق باشد، به همین دلیل است که آن را در تبلیغات Old Spice و تبلیغات با موضوع روز ولنتاین خواهید دید. سیاه و سفید را اغلب می توان در تبلیغات برند های لوکس و شرکت های فناوری یافت. البته تطبیق پذیری این چهار رنگ هم آن ها را کاندیدای عالی برای هویت بصری بسیاری از برند ها می کند.

5. استفاده از تصاویر شخصی در مقابل عکس های Stock

مقایسه انواع عکس در تبلیغات

این یک واقعیت شناخته شده است که به همان اندازه که تصاویر Stock راحت هستند، همیشه به طراحان و بازاریابان توصیه می شود که در هر زمان و هر کجا که ممکن است از تصاویر شخصی برند خود استفاده کنند. بنابراین این واقعیت که تقریباً 93% از طرح هایی که ما آنالیز کرده ایم از تصاویر برند خود استفاده می کنند، تکان دهنده نیست.

وقتی آن را با ترند ها و آمار های طراحی بنر های تبلیغاتی خود در سال 2018 مقایسه کردیم، دیدیم که درصد ها تقریباً یکسان هستند. سه سال پیش، حدود 88% از طرح هایی که به آن ها نگاه می کردیم، تصاویر برندینگ بودند، در حالی که بقیه از تصاویر Stock استفاده می کردند.

این نشان می دهد که اگرچه منبع بسیار غنی برای عکس های Stock با کیفیت به‌صورت رایگان یا با قیمت بسیار پایین وجود دارد، اما زمان زیادی طول می کشد تا تصاویر شخصی خود برند ها از دور رقابت حذف شوند.

6. استفاده از الگو ها در مقابل طرح های سفارشی

الگو های تبلیغات بنری

با دیدن نتایج بالا، به راحتی می توانیم پیش بینی کنیم که آیا طرح های سفارشی هنوز یک انتخاب محبوب هستند یا خیر. بر اساس یافته های ما، تقریباً 70% از طرح هایی که آنالیز کرده ایم از پایه ایجاد شده اند و تنها 30.26 درصد از طراحان قالب های پیش ساخته استفاده می کنند. اگرچه در سه سالی که از آخرین تحلیل ما می گذرد، قالب های آماده چند درصد افزایش یافته اند، اما طرح هایی که از ابتدا ساخته شده اند همچنان اکثریت قاطع را به دست آورده اند.

درست مانند مورد قبلی در مورد تصاویر Stock و تصاویر شخصی، در این جا هم می توانیم ببینیم که کاربران تمایل دارند به سمت طرح های کاملاً سلیقه ای است گرایش پیدا کنند. علیرغم این واقعیت که طرح های شخصی سازی شده به معنای صرف زمان بیشتر برای یک تبلیغ است.

البته این بدان معنا نیست که قالب ها کاملاً هم بی فایده هستند. بلکه به این معنی است که در هر زمان و هر کجا که ممکن است، کاربران مشتاق اند تا سلیقه شخصی خود را به تبلیغات خود اضافه کنند، تا از دیگران متمایز شوند.

7. محبوب ترین فرمت ها برای دانلود

فرمت آماده بنر تبلیغاتی

برای اینکه تصویری دقیق از محبوب ترین فرمت ها داشته باشیم، به سوابق دانلود نگاهی انداخته ایم. یک سابقه دانلود می تواند به معنای دانلود یک طرح واحد یا یک مجموعه کامل طراحی باشد (یعنی یک مجموعه شامل چندین طرح).

با در نظر گرفتن این موارد، دیدیم که JPG بهترین فرمت برای دانلود بوده است. 25٪ از طرح های دانلود شده ای که ما به آن ها نگاه کردیم فرمت های JPG بودند، در حالی که 21٪ HTML و 20٪ MP4 بودند. همچنین تنها 16٪ از طرح ها با فرمت PNG و 6٪ GIF بودند.

محبوبیت مداوم JPG را می توان به راحتی آن نسبت داد، زیرا این فرمت کمترین فضا را اشغال می کند. همین موضوع را می توان در مورد MP4 در فیلم ها نیز گفت. به همین دلیل، MP4 به عنوان چند منظوره ترین فرمت شناخته می شود، زیرا با اکثر سایت های پخش جریانی، سیستم عامل ها و پخش کننده های رسانه سازگار است.

فرمت احتمالی آینده

با این اوصاف، هیچ فرمتی کامل نیست و در مورد JPG و MP4، هم اندازه کوچک آن ها می تواند کیفیت تصاویر و فیلم ها را کاهش دهد. بنابراین جای تعجب نیست که کاربران به دنبال فرمت های جایگزینی باشند که بتوانند طرح های خود را در آن ذخیره کنند و اینجاست که HTML وارد بازی می شود. 

HTML آزادی بیشتری را برای طراحان در طراحی بنر تبلیغاتی فراهم می کند، زیرا می توانند از اسکریپت های مختلف در هنگام ویرایش آن استفاده کنند، و از مواردی مانند CSS یا جاوا اسکریپت در این ترند بهره بگیرند. همچنین HTML به راحتی سازگار با موبایل بوده و به راحتی پاسخگو نیاز کاربران است و به شما امکان می دهد محتوای رسانه ای غنی ای را جاسازی کنید. همه این کار ها را نیز می توان بدون کاهش کیفیت انجام داد و این، آن را به جایگزینی شگفت انگیز برای JPG و MP4 تبدیل می کند.

نتیجه:

اگر یک چیز باشد که همه ما می توانیم از این تحقیق بیاموزیم، این است که حتی اگر ترند ها تغییر کنند، چیز هایی وجود دارند که همیشه یکسان است، آن هم نیاز به کیفیت و کارایی است.

صرف نظر از ترند ها چه از عکس های Stock استفاده کنیم یا نه، فونت های خودمان را بگذاریم یا از Google دریافت کنیم، از آبی فیروزه ای برای پس‌زمینه استفاده کنیم یا سفید، در حقیقت همه ما به دنبال راه هایی برای ارائه بهترین بنر تبلیغاتی طراحی شد در کوتاه ترین زمان و با کمترین تلاش هستیم. همچنین تا زمانی که ابزار لازم برای انجام این کار را داشته باشیم، خلاقیت ما بی حد و حصر خواهد بود.

منبع:

creatopy.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست