ایده های تبلیغات خلاقانه که می توانید استفاده کنید!

تبلیغات خلاقانه

تبلیغات بخشی جدایی ناپذیر در ساختن برند است که به شما کمک می کند تا در مورد اینکه چه کسی هستید صحبت کنید و این تکرار باعث می شود نام تجاری شما در ذهن مشتری بماند. با ایده های خلاقانه تبلیغاتی می توانید به سرعت آنچه شما را از بقیه متمایز می کند مشخص کنید.

افراد مشهور از سبیل های خامه ای استفاده می کردند، حکایتی کوتاه را به اشتراک می گذاشتند و برای تشویق مصرف شیر در موقعیت های چشمگیر قرار می گرفتند. فقط در طی یک سال، فروش شیر در کالیفرنیا 7 درصد افزایش یافت. این تبلیغات به یک پدیده فرهنگی تبدیل شد.

کمپین “شیر گرفتی؟” ثابت کرد که با خلاقیت و استراتژی می توانید حتی ساده ترین و معمولی ترین محصول را تبلیغ کنید و تأثیر بسزایی بگذارید.

ایده تبلیغات خلاقانه

ما ایده ها و مثال های الهام بخش تبلیغاتی را برای اهداف این مقاله به سه دسته اصلی تقسیم کرده ایم: چاپی، دیجیتال و در حال حرکت. تبلیغات یک سرمایه گذاری است، پس ارزش آن را بدانید! برای کسب اطلاعات بیشتر مطلب را تا آخر بخوانید.

چاپ ایده های تبلیغاتی

تبلیغات چاپی قدیمی به نظر می رسند اما بسیار قدرتمند هستند. در عصر دیجیتالی که به طور فزاینده ای رقم می خورد، بسیاری از ما تجربه های “دنیای واقعی” را می خواهیم، مانند انتخاب کتاب به جای Kindle (کتابخوان الکترونیکی ساخت شرکت آمازون).

تبلیغات چاپی اشکال مختلفی دارند که در مجله ها، بروشور ها، روزنامه ها و کارت پستال ها ظاهر می شوند و اگر به اندازه کافی جذاب باشند، در نهایت بر روی دیوار کسی قاب می شوند. ایده های تبلیغاتی زیر را برای برخی از الهامات بررسی کنید!

تبلیغات مجله

آگهی چاپی Barilla مثالی عالی در مورد چگونگی تصاویر زیبا می تواند باعث شود تبلیغات دو بعدی یا سه بعدی شود. ماکارونی که از نظر استراتژیک قرار گرفته زنده می شود و یک تجربه بصری بی نظیر را برای خواننده ایجاد می کند.

تبلیغات مجله

تصاویر تبلیغاتی لزوماً نباید زیبا باشند، اما باید جذاب باشند. شما ممکن است درب خودکار جویده شده را نقاشی رنگ روغن (یا حداقل به معنای سنتی) آن ننامید اما این یک مفهوم جالب توجه و هوشمندانه است.

درب خودکار جویده شده

این آدیداس را ببینید که به یاد ماندنی است و توجه را به جسمانیت و قدرت بدن انسان جلب می کند.

تبلیغات مجله تبلیغ برند آدیداس

بروشورها

بروشور یک تعادل سخت بین ابعاد، محتوای اطلاعاتی و ایجاد چیزی جذاب و بصری است. یک بروشور چندین طرف را برای ایجاد طراحی فراهم می کند و همچنین امکان تاشو و باز کردن را فراهم می کند. تولید آن به صورت انبوه، نسبتاً ارزان است.

ایده تبلیغات خلاقانه بروشورها

مانند هر طراحی دیجیتال یا مجله چاپی، بروشور های معاصر نیز فرصت های تبلیغاتی هستند که مصرف کنندگان می توانند به خانه خود ببرند.

ایده های تبلیغات دیجیتال

یکی دیگر از ایده های تبلیغات خلاقانه ایده های تبلیغات دیجیتال است. تبلیغات دیجیتال می تواند به اشکال مختلفی از جمله تبلیغات بنری، انیمیشن ها و تبلیغات شبکه های اجتماعی ارائه شود. دریابید که کدام روش برای کسب و کار شما مناسب تر است و بهترین عملکرد را دارد و برای مخاطبان جذاب تر است.

در یک فضای دیجیتالی، تبلیغات شما باید به گونه ای جذاب باشد که کاربران فضای فعلی که در آن هستند را ترک کرده و روی تبلیغات شما کلیک کنند.

شبکه های اجتماعی

از هر شبکه اجتماعی که استفاده می کنید و آن را هدف قرار می دهید، مخاطب خود را در ذهن داشته باشید. تبلیغات رسانه های اجتماعی کاسپر در واقع اضافه کردن عناصر سرگرم کننده به محصولی است که کاملاً چرت و پرت است. اما سگ های جذاب بلافاصله توجه کاربر را به خود جلب می کنند.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

وقتی نوبت به TikTok می رسد، ابتکاری ترین تبلیغات تبلیغاتی است که همزمان محصول را تبلیغ می کند در حالی که کاربر را برای تولید محتوای خود به چالش می کشد.

تبلیغات بنر

چالش تبلیغات دیجیتال برقراری ارتباط با مخاطب آنقدر عمیق است که باعث شود مخاطبان CTA را دنبال کنند. نحوه انجام این کار به مخاطب و برند شما بستگی دارد.

انیمیشن ها راهی درخشان برای جذب مخاطب است. شما می توانید ترکیبی از طنز و سورئالیسم را به تبلیغ خود اضافه کنید.

تبلیغات تلویزیونی

تبلیغات تلویزیونی صرف نظر از آنچه تبلیغ می کنید، از طریق صدا، تصویر، حرکت و هیجان یک کمپین را زنده می کند. تبلیغات با داشتن یک موضوع یا شعار عالی برای رونق بخشیدن به نام تجاری، فرصتی کلیدی برای استفاده از تکرار برای شناخته شدن نام تجاری شما ارائه می دهد.

تبلیغات خلاقانه برای کارآمد بودن نیازی به زرق و برق ندارند و کمپین “Get a Mac” این را ثابت کرد. این مجموعه تبلیغاتی 66، دو بازیگر کمدی را در کنار هم قرار می دهد که نقش های مک و رایانه شخصی را تجسم می بخشد. با پس زمینه سفید، لباس ساده و کمترین وسایل، کمپین فوق العاده ایجاد کرده است.

از طریق شوخ طبعی، آن ها به طور استراتژیک در موضوعات رایانه ای پیش پا افتاده مانند امنیت، ویروس ها و راه اندازی مجدد سیستم کار می کردند و به لطف بازیگران خنده دار و فیلم نامه هوشمندانه، مخاطبان مدام بیشتر می شدند.
در حالی که هدف نهایی این تبلیغات توضیح دادن دلیل برتر بودن رایانه Mac بود، اما لحن كلی آن بسیار خونگرم و خوش اخلاق بود.

تبلیغات تلویزیونی

تبلیغات سه بعدی و AR

تبلیغات سه بعدی و واقعیت افزوده (AR) با ارائه یک تجربه شگفت انگیز از دست اول (اعم از شخصی یا مجازی)، “نوآوری” را فریاد می زنند.

Times Square نمادی برای تبلیغات است. در سطح جهان به دلیل بیلبوردهای جالب و متحرک، جمعیت شلوغ و چراغ های روشن معروف است. بنابراین منطقی است که چرا کوکا کولا برای تبلیغات برجسته خود تمام تلاش خود را انجام داده تا در آن حواس هر رهگذر را به خود جلب کند.

با استفاده از جلوه های سه بعدی برای ایجاد بافت های موج دار که به نظر می رسد از صفحه خارج می شوند، این کمپین در بهترین حالت تبلیغات خود را تبلیغ می کند. چه بودجه ای برای تبلیغ در Times Square داشته باشید یا نداشته باشید، این طراحی تبلیغاتی جذاب و خلاق، آینده آنچه را که ما به عنوان یک بیلبورد فکر می کنیم، نشان می دهد.

یک نمونه از تبلیغات سه بعدی

ایستگاه های اتوبوس یکی دیگر از ایده های طراحی تبلیغات خلاقانه است و برند قهوه Nespresso با تجربه شگفت انگیز بسیار واقعی خود از این فرصت استفاده واقعی کرد. طراحی هوشمندانه این واقعیت را پذیرفته است که یک پناهگاه اتوبوس و یک دستگاه نسپرسو به طور اتفاقی دارای نقاشی های مشابه هستند.

این مورد با امتداد برجسته بالای سقف تأکید می شود. علاوه بر این، قدم زدن در ایستگاه، مشتریان بالقوه را قادر می سازد تا در مورد محصول اطلاعاتی کسب کنند.

تبلیغ در ایستگاه های اتوبوس

ایده های تبلیغاتی در حال حرکت

از دیگر ایده های تبلیغات خلاقانه ایده های تبلیغاتی در حال حرکت است. برخی از موثرترین تبلیغات در خارج از فضاهای چاپی و دیجیتالی به طور سنتی و با ارائه تجربه ای برای مصرف کننده در حالی که مشغول کار هستند، صورت می گیرد.

به کالاهای پوشیدنی، بیلبورد های تبلیغاتی، بسته بندی وسایل نقلیه فکر کنید. همه این ها فرصتی است که به شما اجازه می دهد تا بتوانید برند تجاری خود را برجسته کنید.

ایده های طراحی کالا

چه مشتری شما برای حمایت از نام تجاری شما کالایی را خریداری می کند و چه آن را به عنوان یک هدیه تجاری به او می دهید، کالا راهی برای تقویت حضور برند شما و نشان دادن وفاداری به مشتریان ارائه می دهد.

با کمترین هزینه تولید و طول عمر جذاب، تی شرت ها به مصرف کننده شما امکان می دهند هر کجا که بخواهد تبلیغات را برای شما انجام دهد.
تی شرت پیتزا Levantes با رنگ پررنگ و گرافیکی چشم نواز و به شکل پیتزا، با فونت شکسته و الهام گرفته از پنیر از آگاهی از برند برای زنجیره کوچک پیتزا پشتیبانی می کند. این آگهی نه تنها به پیتزا اشاره می کند، بلکه باعث می شود هوس پیتزا کنید.

ایده تبلیغات خلاقانه طراحی کالا

بیلبورد ها

ما قبلاً به بیلبورد های سه بعدی اشاره کردیم، اما نسخه های ایستا چه مزایایی دارند؟ یک بیلبورد یک بوم بزرگ را برای طراحی یک تبلیغ عالی و هوشمندانه ارائه می دهد.

آنچه شما باید در نظر بگیرید این است که یک بیلبورد باید سریع هضم شود. به استثنای یک ترافیک، فقط برای مدت زمان کوتاهی مشاهده می شود، بنابراین باید آن را ضخیم، قابل خواندن و مختصر کنید.

تبلیغات بیلبورد

تبلیغات روی وسایل نقلیه

وسایل نقلیه منبع تبلیغاتی هیجان انگیز و پویایی را ارائه می دهند. وسایل نقلیه تجاری شامل، مترو، تاکسی و اتوبوس می باشد.
به یاد داشته باشید که فقط به دلیل بزرگ بودن وسیله نقلیه، لازم نیست طراحی بیش از حد شلوغ باشد. علاوه بر این، مطمئن شوید که کلمات شما به راحتی قابل خواندن هستند، زیرا خواندن از یک جسم در حال حرکت چالش برانگیز است.

این نوع تبلیغ را برای بازی PS4 مرد عنکبوتی در نظر بگیرید. این یک مثال عالی برای بیانیه جسورانه است که می تواند در یک طراحی تبلیغاتی خلاقانه استفاده شود. این تبلیغ با رنگ های زنده و تصویرگری چشمگیر خود فوراً با شما ارتباط برقرار می کند.

اگر به فکر استفاده از این نوع روش ها بودید، مطمئن شوید که آنچه شما ارائه می دهید به اندازه کافی برای مخاطب هدف شما صریح است.

تبلیغات روی وسایل نقلیه

خلاقانه ترین ایده های تبلیغاتی خود را به واقعیت تبدیل کنید

تبلیغات یک بازی عجیب است. آن ها می توانند چشمگیر، خنده دار یا فاجعه بار باشند. مخاطبان خود را همراه با هویت برند خود در اولویت قرار دهید و این ایده های تبلیغاتی خلاقانه را انجام دهید. چه کسی می داند شاید با استفاده ازاین تبلیغات بتوانید ماندگار شوید.

امیدوارم از مقاله ایده های تبلیغات خلاقانه لذت برده باشید.

منبع: 99designs

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست