بهترین مقاله ها در حوزه بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۲۱

بهترین مقاله بازاریابی

یکی از بهترین راه‌ها برای تشخیص ارزشمند بودن یک نمایش یا فیلم این است که مردم هرگز از تماشای مجدد آن خسته نشوند. چه نمایش تلویزیونی موفق فرندز یا فیلم کلاسیک فارست گامپ، اکثر مردم هرگز فرصتی را برای تماشای صحنه های فوق العاده از برنامه ها رد نمی‌کنند حتی اگر قبلاً آن را ۲۷ بار تماشا کرده باشند. بازاریابی محتوا در مقایسه با تلویزیون و فیلم در مراحل ابتدایی خود است، اما برخی از بهترین نویسندگان و نشریات در صنعت ما قبلاً مقاله هایی تهیه کرده اند که ما آن ها را در لیست بهترین مقاله در حوزه بازاریابی قرار می دهیم.

بسیاری از تولید کنندگان محتوا مقالات ارزشمندی درباره انواع تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ نوشته اند که مطالعه آن ها خالی از لطفا نیست اما در ادامه ما لیستی از بهترین مقاله ها در حوزه بازاریابی را برای شما آورده ایم تا با نگاهی حرفه ای در این زمینه مطالعه کنید و دانش خود را با ما در میان بگذارید.

۱. خلاقیت در بازاریابی امروز چگونه به نظر می رسد؟ | بررسی Harvard Business

انتخاب بهترین مقاله بازاریابی و تبلیغات به‌عنوان مقاله مورد علاقه‌ همگان دشوار است، اما مقاله‌ای که تأثیر ماندگاری بر روی عموم داشته است، «خلاقیت در بازاریابی امروز چگونه به نظر می‌رسد» HBR است. Mark Bonchek و Cara France کار بزرگی را انجام می دهند که دانش مدیران ارشد بازاریابی را از ده ها برند برتر، از Old Navy گرفته تا OpenTable، استخراج می کنند.

یکی از بخش های مورد علاقه من این است “مردم کانال جدید هستند”. راه تقویت تأثیر، الهام بخشیدن به خلاقیت در دیگران است. در نهایت، من طرفدار هر چیزی که HBR منتشر می کند، هستم و اگر می‌خواهید بیشتر در مورد کارهایی که برندهای برتر برای برجسته شدن در صنعت امروز انجام می‌دهند، بیشتر بدانید، این قطعه به‌ویژه برای بررسی آن مناسب است.

۲. ما 11.8 میلیون نتیجه جستجوی گوگل را تجزیه و تحلیل کردیم. این چیزی است که ما در مورد SEO یاد گرفتیم | Backlinko

بخشی از داده های اصلی و بخشی راهنمای سئو، این یکی از بهترین مقاله های برایان دین در زمینه بازاریابی (Marketing) است. این الگوریتم از زمان انتشار خود تغییر کرده است، اما این مقاله به بازاریابان جدید کمک می کند تا بفهمند سئو چگونه و چرا کار می کند. این یک راهنمای نحوه کار سئو است، همچنین داده هایی که از هر جزء از یک استراتژی سئو موفق بوده را بازگو می کند. ما این مقاله را بسیار دوست داریم زیرا به ما یادآوری می‌کند که در حالی که الگوریتم گوگل هر روز تغییر می‌کند، یک عامل هرگز تغییر نمی‌کند: بهینه‌سازی موتورهای جستجو باید بیش از هر چیز برای انسان باشد.

۳. SEO بازگشته است. خدا را شکر. | مجله نیویورک – Intelligencer

این مقاله در مورد بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) و اینکه چگونه موتورهای جستجو به مرور زمان و پس از ورود کانال های جدید به انبار اطلاعات یک بازاریاب رشد کرده اند، موضع درخشانی گرفت. بسیاری از بهترین مقاله های بازاریابی، اهمیت سئو را تایید می کنند، اما تعداد کمی از آن ها پیامد های سایت هایی مانند گوگل را در مورد نحوه یافتن، مصرف و انتظار عموم برای دیدن اطلاعات آنلاین در نظر می گیرند.

این مقاله شجاعانه از نقش مثبت الگوریتم‌ های رتبه‌ بندی در صنعتی که اغلب با دستکاری و مسئله ای به نام کلیک اشباع شده است، دفاع می‌کند. این چیزی است که هم مصرف‌کنندگان و هم بازاریابان می‌توانند از آن بیاموزند و من پس از خواندن این مطلب اطلاعات بسیار زیادی را در این زمینه کسب کردم.

بهترین مقاله حوزه بازاریابی در شبکه های اجتماعی

۴. چگونه گوگل آنالیتیکس بازاریابی را خراب کرد | TechCrunch

در حوزه کاری مارکتینگ، ما تمایل داریم که داده‌ها را بالاتر از جذابیت عاطفی، قابلیت ارتباط و همدلی حفظ کنیم (شاید همه این‌ها یکسان باشند). در نتیجه بازاریابی کمتر انسانی و بسیار دیجیتالی شده است. این مقاله از بهترین مقاله های بازاریابی است زیرا ما را به ریشه های مارکتینگ بازمی گرداند و به ما می گوید که چرا نگاهی جامع به عملکرد یک برند در کانال های مختلف بسیار مهم است. مهم‌تر از همه، خلاقیت در استفاده از اعداد و داده های سخت در این مقاله حاکم است. مردم یک کمپین خلاقانه و هدفمند را که یک بار ظاهر شده به یاد خواهند آورد تا اینکه یک کمپین اسپم مانند که در همه جا ظاهر می شود را به خاطر بسپارند و دوست داشته باشند.

۵. نحوه ایجاد محتوای 10x | از Moz

این یکی از بهترین مقاله های کلاسیک بازاریابی محتوا است. احتمالاً اولین پستی است که شما به عنوان یک فرد حرفه ای در بازاریابی محتوا می خوانید. اگر با Moz آشنایی دارید، احتمالاً یکی از وایت برد فرایدی های آن را تماشا کرده‌اید. راهنمای رند فیشکین برای ایجاد آنچه او «محتوای 10X» می نامد پس از ظهور ضرب المثل «محتوا پادشاه است» ارائه شد. حتی سال‌ها پس از انتشار اولیه، این راهنما به شما می‌گوید چگونه می‌توانید محتوای قوی و معتبر بنویسید که خوانندگان بیشتری را جذب کند و در نتیجه رتبه‌بندی را بهبود بخشد.

۶. ما می خواهیم این پلتفرم ها سالم باشند: چرا بازاریابان برتر فیس بوک را ترک نمی کنند | Digiday

این یک مقاله قدیمی است اما از بهترین های بازاریابی است. هنوز هم پس از سال ها بسیار مناسب است، به خصوص که ما همچنان نسبت به فیس بوک محتاط هستیم. به عنوان کسی که یک “زندگی دوگانه” به عنوان یک بازاریاب و یک نویسنده تکنولوژی زندگی می کند، این مقاله را هم جذاب خواهید یافت. سال سخت فیس بوک را از یک لنز جالب بررسی می کند: برای کسانی که در سنگر های صنعت فناوری زندگی می کنند و کسانی که به طور یکسان آن را پوشش می دهند جالب است. اما مهم است که از مخاطبان بازاریابان و شرکت ‌های در حال رشد سؤالات مشابهی بپرسیم.

۷. بازاریابی در عصر مقاومت | Harvard Business Review

بودن در این حوزه به جای صحبت کردن در مورد آن نه تنها برای تیم بازاریابی، بلکه برای کل شرکت ها یک اولویت بزرگ است. ما این مقاله را در این لیست آورده ایم زیرا به ما می گوید که کمپین های وبلاگ، تبلیغات و وب سایت ما در خلاء جدایی از بی عدالتی های اجتماعی وجود ندارند. در اکثر تیم ها بازاریابی را اغلب با ارائه ایده ها شروع می کنند، اما این تنها پیشروی برای تغییرات نهادی تر و در مقیاس بزرگتر در سازمان ها است. تیم های بازاریابی در همه جا از ذخیره و بازخوانی این مقاله سود خواهند برد.

مقاله های برتر مارکتینگ

۸. چگونه به یک متخصص جذب مشتری تبدیل شویم | Brian Balfour

بازاریابی به حوزه‌ای با عناوین بی‌شمار گسترش یافته است، صرفاً اینکه خود را یک بازاریاب بنامید، دیگر پاسخ کافی به این سؤال نیست، «چه کار می‌کنی؟» بالفور توضیح می‌دهد که چگونه با لایه‌ بندی کردن کار، خود را به یک بازاریاب حرفه ای تبدیل کنید. مهارت ها در حین پیشرفت این قطعه همیشه سبز به ما می آموزد که بازاریاب ها تستر، ریسک پذیر و حل کننده مشکل هستند و ثابت می کند که تقریباً هر کسی در صورتی که حوصله ایجاد و پایبندی به یک برنامه را داشته باشد، تمایل به موفقیت در این زمینه را دارد. برای هر بازاریاب که در تلاش است مسیر خود را تعیین کند، این مقاله می تواند از بهترین های بازاریابی باشد.

۹. هفت سنت و الگوی باستانی که داستان سرایی برند شما باید استفاده کند | Content Marketing Institute

نوشتن یک پست مقاله وبلاگ مانند نوشتن یک داستان کوتاه است. مقدمه، توضیح است، بخش عمده ای از پست، عمل رو به رشد است و نتیجه، پایان نمایش است. خیلی ساده به نظر می رسد، درست است؟ اما بدون ایجاد پستی بلندی های عاطفی و قرار دادن خواننده خود به عنوان قهرمان، خطر شکست پیام خود را دارید. ما این پست را دوست داریم زیرا مانند یک نسخه فشرده از دونالد میلر در حال ساخت یک برند داستانی است. در حین نوشتن پست به راحتی قابل رجوع است.

۱۰. راهنمای ناقص زبان فراگیر برای استارتاپ ها و فناوری | Buffer

این مقاله برای هر کسی که محتوا تولید می کند یک مقاله ضروری است. این یک یادآوری است که انتخاب‌های به ظاهر بی‌اهمیتی که ما در مورد زبان روزانه انجام می‌دهیم، در واقع قدرت زیادی دارند. ایجاد محتوا با زبانی فراگیر می‌تواند برای برخی دشوار یا حتی احمقانه به نظر برسد (مخصوصاً زمانی که انتخاب‌های کلمه جزئی به نظر می‌رسند)، اما این مقاله این سوال را مطرح می‌کند: چرا فقط تلاش نکنیم؟

منبع: hubsfijvdpot.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست