آشنایی با برچسب ها و تگ ها در تبلیغات بنری و نحوه استفاده از آن ها

تبلیغات کلیکی

بنر تبلیغاتی یکی از انواع مهم تبلیغات بوده و بهترین روش برای بهره وری از تبلیغات در سایت ها است. برچسب ها و تگ ها در بنر های تبلیغاتی نقش به سزایی برای بهینه سازی استراتژی های تبلیغاتی شما ایفا می کنند و می توانند به شما در تعیین میزان عملکرد تبلیغ تان کمک کنند. بیایید این مقاله را با تجزیه و تحلیل برچسب ها در تبلیغات بنری شروع کنیم.

برچسب های تبلیغات بنری

برچسب یک قطعه کد HTML غیر فعال است، که کد منبع را در صفحه وب سایتی که آگهی بنری در آن نمایش داده خواهد شد قرار می دهد.

برچسب ها در بنر های تبلیغاتی شامل دو قسمت اند که عبارت است از:

 • نشانی اینترنتی (URL)، که از مرورگر تقاضای تبلیغات می کند.
 • برخی از کدهای HTML یا جاوا اسکریپت، که هدف آن اطلاع از نحوه نمایش بنر و تبلیغات به مرورگر است.
برچسب آگهی تبلیغاتی

نحوه کار این بنر های تبلیغاتی

 1. وقتی شخصی از یک وب سایت بازدید می کند، مرورگر اطلاعات کاربر را به سرور تبلیغات دهنده آن سایت ارسال می کند. معمولاً مرورگر کاربر، حاوی اطلاعاتی در مورد کاربر و برچسب های تبلیغاتی کلیک شده توسط او است.
 2. گام بعدی این است که سرور، اطلاعات مربوط به کاربر را به یک تبلیغ کننده شخص ثالث منتقل کند تا تبلیغ کننده کاربر هدف را بیابد.
 3. سپس سرور، تبلیغات مربوط به برچسب بنر مورد نظر را به سایت تبلیغ دهنده اصلی منتقل می کند.
 4. آخرین چیزی که اتفاق می افتد این است که سرور تبلیغات، تبلیغ بنری را به مرورگر کاربر تحویل می دهد. این بدان معناست که یک برچسب تبلیغاتی با یک URL مشخص کاربر را به جایی که تبلیغات دهنده میزبان کابر است هدایت می کند.

چرا باید از برچسب ها در بنر تبلیغاتی استفاده کنیم؟

برچسب های کلیکی

هنگام ساخت یک بنر تبلیغاتی برچسب ها می توانند ما را به اهداف زیادی برسانند. در اینجا دلایل اصلی استفاده از برچسب های تبلیغاتی در کمپین های بازاریابی دیجیتال را ذکر شده کرده ایم که می تواند به خوبی جواب سوال شما را بدهد:

 • با استفاده از برچسب ها در تبلیغات بنری می توان اطلاعات مهمی را در مورد کاربران هدف جمع آوری کرد و کاربران را برای نشان دادن تبلیغات مناسب آن ها تقسیم بندی کرد.
 • در این نوع تبلیغات، روند انجام تبلیغات خیلی سریع تر و سفارشی تر است و می توان در اشکال مختلف از آن استفاده کرد.
 • با وجود برچسب ها به جای اینکه مستقیماً به با تبلیغ کنندگان وارد در ارتباط باشید، می توانید از طریق سرور تبلیغات تغییرات و بهینه سازی های خود را اعمال کنید.
 • برچسب ها در آگهی های بنری قابلیت ردیابی و مشاهده دارند.

برچسب های تبلیغات بنری شخص ثالث

این نوع برچسب تبلیغاتی قطعه ای کد جاوا اسکریپت است که توسط یک سرور تبلیغاتی شخص ثالث ایجاد می شود، سپس در یک فضای مخصوص به تبلیغات در یک وب سایت قرار می گیرد تا بنری که توسط سرور شخص ثالث طراحی شده، در آن قسمت نمایش داده شود. مزیت قابل توجه این نوع برچسب های تبلیغاتی این است که می توان آن ها را در وب سایت های مختلفی که دارای فضای مخصوص به تبلیغات هستند قرار داد.   

در ادامه در مورد تگ های کلیکی یا تگ های مربوط به آگهی کلیکی (clickTag) نیز صحبت می کنیم.

تگ کلیکی چیست؟

تگ کلیکی متغیری است که برای اولین بار برای ساخت یک بنر تبلیغاتی فلش استفاده شد. در حال حاضر، این تگ ها توسط همه سرور های تبلیغاتی اصلی پشتیبانی می شوند و حتی برای تبلیغات بنری در بستر HTML5 نیز کار می کند.

تگ های کلیکی، بر روی سرور های تبلیغاتی شخص ثالث، توسط ناشران بنر مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین تگ ها می توانند نشانی اینترنتی که بر روی برچسب بنر برای باز کردن صفحه فرود قرار دارد را ردیابی کنند.

مزیت اساسی استفاده از تگ کلیکی این است که این تگ ها اطلاعاتی در مورد تعداد کلیک هایی که برای بنر خود دریافت کرده اید و اینکه این کلیک ها از سمت کدام سایت ها دریافت شده اند، را به شبکه های تبلیغات بنری ارائه می دهند.

این نوع داده ها می تواند به شما به عنوان یک تبلیغ دهنده کمک کند تا کارآیی یک کمپین تبلیغاتی را ارزیابی کنید، بنابراین می توانید به راحتی تصمیم بگیرید که آیا برای بهبود تأثیر آن نیاز به انجام تغییرات دارید یا خیر. همچنین به لطف تگ های کلیکی، می توانید URL برچسب ها را بدون نیاز به برنامه نویسی مشاهده و اصلاح کنید.

دستور العمل های تگ کلیکی در Google

تبلیغات در گوگل

زمانی که شما در حال بارگذاری داده های بنر در Ad Manager گوگل هستید، این بخش به طور خودکار تگ های کلیکی و برچسب های بنر تبلیغاتی شما را تشخیص می دهد و خبر خوب این است که می توانید پس از انتشار برچسب ها و تگ ها، URL آن ها را مجدداً تغییر دهید.

در اینجا مهم ترین توصیه های Google هنگام استفاده از تگ های کلیکی برای شما آمده است:

 • سازنده بنر باید از متغیر تگ کلیکی به عنوان مقصد نهایی تبلیغات بنری استفاده کند.
 • هنگام طراحی برچسب با تگ کلیکی نباید از چیز های مبهم یا کوچک شده استفاده شود زیرا به هر حال خواندن آن برای سرور تبلیغات آسان است.
 • شما باید از قرار دادن نشانی های اینترنتی که دارایی کد های سخت هستند اجتناب کنید، زیرا از ردیابی آن ها در Ad Manager جلوگیری می شود.

نتیجه نهایی:

ابزار های مناسب مانند برچسب ها و تگ ها می تواند کار شما را بسیار آسان کرده و سطح بهره وری شما را بهبود ببخشند. ما امیدواریم که این مقاله یک منبع مفید برای شما باشد و تگ های کلیکی و برچسب های تبلیغاتی دیگر برای شما رمز و راز نباشد.

برای جمع بندی همه چیز، فکر کردم بهتر است مقاله را با منابع مفیدی که می توانید هنگام کار با برچسب های تبلیغاتی استفاده کنید، به پایان برسانم. اگر به دنبال ایجاد برچسب تبلیغاتی هستید، می توانید از Ad Manager Tags Generator & Tester که در حال حاضر در مرحله بتا است استفاده کنید. این مولد به شما کمک می کند تا بدون نیاز به نوشت و ویرایش کد های دستی، آگهی های بنری خوبی را ایجاد کنید.

همچنین برای بررسی دریافت نتایج اعتبارسنجی از تیم پشتیبانی Google، می توانید از تست کننده برچسب های تبلیغاتی گوگل”Google ad tag tester ” استفاده کنید .

منبع:

creatopy.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست