هر آنچه باید در مورد بازسازی لوگو بدانید و چند ترند طراحی مجدد لوگو

بازسازی لوگو

طراحی یک لوگو به صرف زمان، تلاش و بررسی دقیق نیاز دارد، اما این روند یک معامله تک نیست. حفظ ارزش ها و ارتباط با توسعه و تکامل یک کسب و کار می تواند بدون بازسازی لوگوی موجود مشکل باشد. یک طراحی لوگوی خوب باید بتواند سازگار باشد تا اطمینان حاصل شود که یک کسب و کار می تواند چهره خود را حفظ کند، زیرا چه بخواهید و چه نخواهید همه تغییرات ایجاد می شود. در این پست قصد داریم شما را با بازسازی لوگو بیشتر آشنا کنیم.

حتی لوگو هایی که در بدو تأسیس عالی بودند، با گذشت زمان نیاز به تازه شدن دارند و این امر، نیاز به یک لوگوی کاملاً منعطف را مهم تر می کند. با تغییر دنیای طراحی و شرکت ها (و جامعه)، یک لوگو نیز قدیمی می شود. برای اطمینان از اینکه یک لوگو به طور مناسب یک کسب و کار را نشان می دهد، مهم است که کار خود را بر محور لوگوی فعلی نگه دارید و در راه تازگی عناصر تجاری باشید. گاهی اوقات این به معنای بازسازی های کوچک است، گاهی اوقات طراحی مجدد کامل لوگو جواب می دهد.

آیا لوگوی شما نیاز به طراحی مجدد دارد؟

تجزیه و تحلیل کلی به صورت عینی نیاز دارید برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا لوگو اصلاً به بروزرسانی نیاز دارد یا نه؛ و سپس بررسی کنید تا چه حدی به آن نیاز دارد و تصمیم بگیرید. برای انجام یک عمل کارآمد، بر روی موارد کلیدی ای که در ادامه به آن ها می پردازیم تمرکز کنید.

آیا لوگو قدیمی شده است؟

این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما از این قدم اول ساده صرف نظر نکنید. حتی اگر یک لوگو در چند سال گذشته ایجاد شده باشد، ممکن است به عنوان مثال در صورت تایپوگرافی بودن لوگو، فونت آن قدیمی شده باشد یا اگر یک طراحی عمومی محبوب بوده باشد، ممکن است الان بسیار قدیمی به نظر برسد.

ما فقط در مورد آنچه که ترند است صحبت نمی کنیم. طرح اصلی ممکن است دیگر با همه پیشرفت های تکنولوژیکی و دستگاه های جدیدی که ممکن است اکنون مشتریان بالقوه شما برای مشاهده یک لوگو از جمله تبلت ها و دستگاه های تلفن همراه با وضوح صفحه بالاتر مانند صفحه نمایش شبکیه چشم Apple سازگار باشد، سازگار نباشد. برعکس، اگر لوگوی اصلی در صفحه های موبایل چاپ شده باشند، ممکن است به خوبی نمایش داده نشود و یا شاید دارای جزئیات بیش از حد یا اسکریپت پیچیده و ظریف باشد.

آیا کسب و کارتان تغییر یا رشد کرده است؟

یک تجارت موفق با گذشت زمان پیشرفت می کند و باید لوگوی آن نیز همراه باشد. در سال های گذشته از راه اندازی یک لوگو، ممکن است تعداد بیشتری کارمند، مکان، سرویس جدید، به روزرسانی محصول یا خطوط محصول جدید بیشتر باشد. یک لوگو، چهره یک کسب و کار است و باید نمایانگر آنچه یک شرکت انجام می دهد یا ارائه می دهد باشد، بنابراین با توجه به این که تکامل رخ می دهد، ارزش دارد که بازسازی لوگو را برای بهبود برند خود انجام دهید.

آیا مخاطب تغییر کرده است؟

به یاد داشته باشید، یک هنر ظریف در نام برند وجود دارد و یک لوگو باید برای مشتری وفادار، مشتری احتمالی و نیاز های تکامل یافته آن ها جذاب باشد و ضمن جلب توجه نسل های جدید مصرف کننده، طراحی عالی باید بتواند با مخاطبان گسترده و متنوع در سنین مختلف و با علایق مختلف ارتباط برقرار کند.

آیا رقابت تغییر کرده است؟

تشخیص یک شرکت از میان گزینه های مناسب کار ساده ای نیست، اما بهترین کاری است که لوگو و برند تجاری انجام می دهد، به ویژه هنگامی که یک کسب و کار دیگر تنها بازیکن در یک مکان خاص نیست. رقابت کسب و کار ها تنها در سال 2018 بسیار بیشتر از یک دهه قبل بود! به لطف اینترنت، یک بازار واقعاً جهانی راه افتاده است و صنایع، اشباع بیشتری دارند. توانایی به روز بودن و مدرن بودن برای حفظ جایگاه در بازار های شلوغ از هر زمان دیگر بسیار مهم تر است، به این معنی که با بازسازی یک لوگو می توان با یک کسب و کار به رقابت ادامه داد و تعهد مداوم به برتری خود را ثابت کرد.

آیا ارزش های کسب و کار شما تغییر کرده است؟

برای یک کسب و کار در حال رشد به روز رسانی و تغییر دادن ارزش ها و کامل شدن آن ها غیرمعمول نیست. با بالغ شدن شخصیت یک شرکت، باید بازسازی لوگو نیز انجام شود. گوگل را به عنوان مثال در نظر بگیرید: همانطور كه این ​​شركت به سمت تأسیس خود به عنوان یک نهاد جدی و جهانی پیش رفت، این بلوغ با دور شدن از تایپوگرافی حباب دار فانتزی، سایه های رنگی و غیره همراه بود. شخصیت بازیگوش گوگل به دلیل سازگاری، ظرافت بیشتری پیدا کرد.

بازسازی لوگو را انجام دهیم یا نه؟

تشخیص اینکه نیاز به بازسازی لوگو است یا نه و این که در صورت نیاز چقدر تغییر نیاز است، همیشه آسان نیست. بعضی اوقات فقط یک تنظیم برای طرح کلی یا رنگ لوگو است، گاهی اوقات هم یک بازبینی کامل است. به همین دلیل بسیار مهم است که یک لوگو به طور رسمی انعطاف پذیر باشد. اگر هویت بصری برندتان غیر منعطف یا بیش از حد پیچیده باشد، به روزرسانی ها می توانند ناخوشایند، اجباری یا حتی غیرممکن شوند. اگر سیستم هویتی به خوبی طراحی شود، به روزرسانی ها یکپارچه و مؤثر خواهند بود.

شرکت یوتیوب در سال 2017 لوگوی خود را با هدف اصلی تغییر تمرکز به دکمه “پخش” و انعطاف پذیری لوگو، خصوصاً در صفحه های کوچک تر و به صورت آیکون، بازسازی کرد.

بازسازی لوگو در یوتیوب

این یک ظاهر کاملاً جدید نیست. بیشتر از قبل طرح رنگ و تایپوگرافی تا حد زیادی بدون تغییر باقی مانده است، اما همچنین اجازه می دهد تا برند به راحتی با این عناصر شناخته شود. این نوع بازسازی لوگو کاربران را از خود بیگانه نمی کند و باعث پویایی می شود. از طرف دیگر، طراحی مجدد لوگو ظاهری جدید است و به هر حال تنوع ایجاد می کند. این نوع رویکرد چشمگیر است و بیشتر مناسب تغییرات بزرگتر در یک شرکت است، مانند نام جدید، تمرکز محصول جدید یا تغییر اساسی برای تجارت.

بازسازی لوگو در یوتیوب

F1 (همچنین مسابقات فرمول 1 یا فرمول یک) برای طراحی مجدد کامل در سال 2017 تصمیم گرفت. این “فرمول” را به طور کامل از لوگو حذف کند، اکنون در این طراحی کاملاً سبک “Wieden + Kennedy” لندن منحصرا “F1” را نشان می دهد. این طراحی مجدد به دلیل نیاز به مدرنیزاسیون، دستیابی به پایگاه هوایی جوان و احیای مجدد این ورزش انجام شد. این موضوع در دنیای طراحی نیز به عنوان موضوعی قطبی مطرح بود، زیرا اغلب برندسازی کاملی از آن صورت می گیرد.

قبل از بازسازی لوگو:

قبل از بازسازی لوگو - F1

پس از بازسازی لوگو:

پس از بازسازی لوگو - F1

هنگامی که تصمیم می گیرید چه مقدار لوگو تغییر کند، چندین فاکتور را در نظر بگیرید

کدام عناصر لوگوی فعلی من کاملاً قابل قبول نیستند؟

نوع متن، وزن متن، طرح رنگ، جهت گیری، فاصله، عناصر طراحی و سایر عوامل کلی مانند مقیاس پذیری را در نظر بگیرید. همانطور که پائولا شر در دوره Skillshare خود گفت: “اگر هویتی طراحی کنید که سیستم آن بسیار سخت باشد، خیلی زود کسل کننده می شود و این بدان معناست که احتمالاً عوض خواهد شد زیرا مردم به تغییر نیاز دارند. اگر می خواهید چیزی طولانی مدت بماند، باید مطمئن شوید که توانایی انعطاف پذیری را دارد.” اگر لوگوی فعلی احساس انعطاف ناپذیری می دهد یا چندین عنصر وجود دارد که به کار نیاز دارند، احتمالاً بیشتر به بازسازی کامل می پردازید.

کدام قسمت از لوگوی فعلی باید باقی بماند؟

اگرچه پریدن و شروع به ساختارشکنی و طراحی مجدد وسوسه انگیز است، اما مراقب باشید خیلی زود از هدف اصلی دور نشوید. قبل از شروع، توجه داشته باشید که کدام عناصر طراحی از قبل برند را به خوبی نشان می دهند و کدام یک برای پیام برند ضروری هستند. به عنوان مثال، اگر تجارت کالا های بازیافتی در برند تجاری خود به شدت به رنگ سبز متمایل باشد، ممکن است ترکیبی از سایه های زیبای سبز عاقلانه باشد.

مشتریان فعلی چقدر لوگوی فعلی را با نام تجاری ارتباط می دهند؟

حتی موفق ترین طراحی های مجدد یا بازسازی لوگو نیز می تواند قطبی باشد و در برخی از پروژه های طراحی های مجدد (حتی از شرکت های بزرگ) به فاجعه ختم می شوند. وفادارترین مشتری ها به احتمال زیاد یک طراحی ناخوشایند را برای طراحی مجدد می بینند، زیرا ارتباطات احشایی اغلب آن ها با نام تجاری بصری قبلی بسیار قوی است. اطمینان حاصل کنید که ارزیابی تأثیر طراحی مجدد بخشی از روند شماست، آزمایش گروه متمرکز را در نظر بگیرید و مطمئن شوید که در صورت بیگانه شدن بیش از حد طراحی مجدد برای مخاطب، برنامه پشتیبان تهیه کرده اید.

ترند های بازسازی لوگو

هنگامی که یک لوگو را حسابرسی کردید، تغییراتی را که باید ایجاد کنید ارزیابی کرده و چالش های احتمالی را در این راه تجزیه و تحلیل کنید، روند طراحی مجدد می تواند به طور جدی آغاز شود. برای اینکه پروژه به راحتی اجرا شود، عناصر رسمی طراحی، مخاطبان و پیامی را که باید منتقل کند در نظر بگیرید. اگر یک طراح هستید، از نزدیک با مشتری خود کار کنید تا اطمینان حاصل کنید که اطلاعات مورد نیاز را دارید. اگر از هر لحاظ با یک طراح کار می کنید، اطمینان حاصل کنید که دقت لازم را انجام داده اید تا از ایجاد مانع در مسیر جلوگیری کنید.

پس از تهیه محصول نهایی، از مقایسه مستقیم طرح های قدیمی و جدید خود جلوگیری کنید، مخصوصاً وقتی که برای اندازه گیری موفقیت لوگو جدید دردسر هایی ایجاد می شود. اگر می خواهید روی تأثیرگذاری لوگوی جدید تمرکز کنید، معیار هایی را ببینید که به شما می گوید چگونه مشتریان جدیدی را جذب می کند یا نمایندگی برند را نشان می دهد.

به خاطر داشته باشید که طراحی مجدد لوگو به طور مداوم امکان ندارد و ممکن است برای ارائه برخی هماهنگی ها انجام شود. این به معنای به روزرسانی وب سایت، امضا های ایمیل، وثیقه بازاریابی، هرگونه پلتفرم آنلاین است که از آن استفاده می کنید، چاپ روی اشیاء، علامت گذاری و غیره.

معرفی چند مورد از ترند های بازسازی لوگو

لوگو های متنی و ریسپانسیو

در سال 2018، افزایش آگاهی از زمینه و سازگاری در طراحی لوگو بالا تر رفت و اکنون طراحی لوگوی ریسپانسیو از واجبات طراحی است. در صورت لزوم، لوگو ها بیشتر و بیشتر باید ریسپانسیو باشند. یک لوگوی خوب باید انعطاف پذیر و همچنین زیبا و هوشمند باشد، بنابراین هنگام شروع یک پروژه طراحی مجدد حتماً از راه های ممکن استفاده از لوگو آگاهی داشته باشید.

زمینه مهم است: “هویت سازمانی که زیرمجموعه های زیادی دارد بهترین استفاده را می توان با استفاده از اشیاء حمایتی در سیستم ها (بسته بندی، وب سایت ها، نشانه ها) زنده کرد. این یک روش به خصوص مؤثر است زیرا می تواند به یک لوگو یا سیستم هویت بصری اجازه دهد با گذشت زمان در ارتباط با اشیایی که توانایی بیانگری بیشتری نسبت به لوگو ها دارند، طنین انداز و شناخته شود. یک طراحی لوگوی پیچیده، طرحی که در کلاس طراحی ممکن است “تک” باشد، ممکن است به سادگی در این نوع زمینه های واقعی خیلی شلوغ به نظر برسد.”

الهام معماری

طرح های لوگو با نفوذ معماری بسیار محبوب هستند و فضای فیزیکی را به هویت برند می بخشد. این سبک همچنین احساسات معماری و هنر را در یک دنیای بسیار دیجیتالی تقویت می کند و شخصیت “دنیای واقعی” را به حضور آنلاین اضافه می کند.

بازسازی لوگو - DOMUMGMT

ساختمان ها یا سازه ها نیز معمولاً دارای ارتباط هستند یا نمادین هستند و می توانند برای الهام بخشیدن به طرح های آرم مانند آتشگاه یا فانوس دریایی مورد استفاده قرار گیرند:

تایپوگرافی تجربی

تایپوگرافی باید چیزی جز یک نقشه دوم باشد. سفارشی کردن حروف چینی با بافت و شخصیت های به روز شده به لطف تکنیک های عکاسی و گویا به لوگو های تایپوگرافی کمک می کند تا یک برند از میان سایر لوگو ها مشخص باشد.

لوگو های مبتنی بر شبکه

شروع با شبکه یک تکنیک کلاسیک برای طراحی لوگو است، آوردن شبکه به جلو از لحاظ بصری روندی است که بیشتر و بیشتر شاهد آن هستیم، به ویژه در زمینه روند فوق الذکر به هندسه. شبکه ها کنترل، منطق، کمال و تفکر را منتقل می کنند، اما همچنین به عنوان مثال امکان تجزیه ساختار و تجزیه متن جالب از لوگو های ساده تر و متنی را دارند. بسته به فرم اصلی لوگو که در حال طراحی مجدد است، آزمایش نسخه ای مبتنی بر شبکه از طرح خود و یا ظریف جلوه دادن شبکه، روش های جالبی برای بازآفرینی شکل اصلی لوگو است.

بازسازی لوگو - NETZGURUS

سخن آخر

جهش های صورت گرفته در طراحی لوگو (و به طور کلی طراحی دیجیتال) همیشه تماشای آن را هیجان انگیز می کند. از این فرصت استفاده کنید و به روشی جدید و جامع شروع به بازسازی لوگو کنید و همیشه شخصیت برند را متناسب با تغییرات بازار، مخاطبان و تجارت به طور خاص سازگار کنید. روند طراحی مجدد یک لوگو فرمولی نیست، اما با در نظر گرفتن ترند های موجود در دنیای طراحی گرافیک و پس از پرسیدن انواع مناسب سوالات از خود، این یک روند ارزشمند و لذت بخش است.

منبع: thelogocreative

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست