97 ترفند ناگفته برای حرفه ای شدن در عکاسی غذا (Food Photography)

97 نکته عکاسی از غذا

برای حرفه ای شدن در عکاسی غذا آماده اید؟ ما در این مقاله تمام ترفند عکاسی از غذا را به شما می گوییم. همه ما در مراحل مختلف عکاسی از غذا هستیم و همه ما به توصیه افرادی که با تجربه تر از ما هستند، نیاز داریم. چیزی که من در مورد عکاسی غذا دوست دارم، این است که خلاقان چقدر سخاوتمندند و به یکدیگر برای پیشرفت کمک می کنند.

لیست زیر شامل ترفندهای ناگفته ایست که به عکاسان غذا کمک می کند، عکس های بهتری بگیرند.

ترفند عکاسی از غذا

1. از زوایای مختلف استفاده کنید

با ارتفاع و ایجاد سطوح مختلف عکاسی کنید. از یک تخته برای بالا بردن بخشی از صحنه استفاده کنید. چیزی را روی پایه کیک بگذارید یا از لیوان هایی در ارتفاع های مختلف استفاده کنید. حتی مجبور نیستید بالاتر بروید، قرار دادن عناصر صحنه روی یک حوله آشپزخانه چروک شده، بافت ایجاد می کند.

با به وجود آوردن تفاوت های بصری و لایه ها، عناصر از یک سطح بودن، خارج می شوند. افزودن ارتفاع می تواند یک فریم طبیعی ایجاد می کند، که می توانید از آن استفاده کنید، به خصوص اگر روبه رو یا در زوایای مختلف عکاسی می کنید

2. یک نمونه کار منسجم به وجود بیاورید

من به سمیناری رفتم که یک عکاس در مورد قدرت نمونه کار صحبت می کرد، این عالیه.

داشتن یک نمونه کار ثابت برای برگزاری نمایشگاه بسیار مهم است و جالب است بدانید نمونه کارها باید بازتابی از شخصیت شما باشد. اگر شخصیت منحصر به فرد خود شما را نشان دهید، مطمئنا مردم توجه بسیار بیشتری به کارهای شما می کنند.

3 .3 پایه روش عکاسی من را تغییر داد

بهترین نکته ای که تا امروز دریافتم، استفاده از 3 پایه است.این روش عکاسی من را تغییر داد.

4. ترفند عکاسی غذا- تصاویر زیبا را جذب کنید

به طور مداوم به عکاسی از غذای خوب نگاه کنید. 10-15 دقیقه در روز صرف جذب تصاویر زیبا از وبلاگ ها و جستجو در پینترست واقعا خلاقیت من را شکوفا می کند و به من انگیزه می دهد تا از طریق لنز خود خلق کنم.

هدف من این است که ضمیر ناخودآگاهم را با تصاویری که باعث آه کشیدن من می شود، اشباع کنم، تا وقتی شروع به عکاسی می کنم، بدانم چه چیزی مرا از نظر عاطفی تحت تاثیر قرار می دهد.

عکاسی از غذا نکته

5. آموزش تعادل عمق میدان و سرعت شاتر

مهارتی که به شما امکان می دهد، ترکیبی از لحظات مختلف را با سبک های بسیار متفاوت ثبت کنید. کلیت را یاد بگیرید و اجازه دهید که راهنمای شما برای گفتن داستان از طریق وضوح، تمرکز و البته نوردهی باشد.

6. خروجی، آپلود، اشتراک گذاری

گاهی اوقات باید به طور خاص برای هر رسانه یا فرم چاپی که استفاده می کنید، ادیت کنید.
در تجربه شخصی من با انتقال، خروجی، آپلود و اشتراک گذاری عکس ها، اگر مثلا در پلتفرم وردپرس هستید، کیفیت می تواند کاهش پیدا کند و تحریف شود، مراقب باشید.

از قبل با دیدن نمونه چاپ شده یا پیش نمایش تصاویر خود در سایت آزمایش کنید، تا محصول نهایی شما دقیقا همانطور که می خواهید، باشد.

نکته عکاسی غذا2

7.برای عکس های بهتر، به صورت مجموعه عکس بگیرید

من می دانم که بعضی از عکاسان ایده اتصال به اینترنت را دوست ندارند، زیرا احساس می کنند، محدود شده اند. با این حال تک شات برای من تغییر دهنده بازی بوده است.

8. ترفند عکاسی غذا- دید کلی خود را روی کاغذ ثبت کنید

ایده های خود را برای عکساسی با استفاده از طرح ها برنامه ریزی کنید. نگران جزئیات نباشید، فقط طرح هایی سریع ایجاد کنید تا دید کلی خود را روی کاغذ بیاورید. هنگام طراحی روی داستانی که می خواهید بگویید، تمرکز کنید. به وسایلی که استفاده می کنید، فکر کنید. یک پالت رنگ را انتخاب کنید و از جهت نور و تمام جنبه های ترکیب بندی یادداشت برداری کنید.

این به شما کمک می کند تصویر ذهنی ای را که در اولین برنامه ریزی و گرفتن عکس داشتید، زنده کنید. نه اینکه صرفا عکس بگیرید و امیدوار باشید که در این فرایند تصویر خوبی به دست آورید.

9. از فضای منفی استفاده کنید

به بیننده فضایی برای نفس کشیدن بدهید، یعنی تا آخر بزرگنمایی نکنید، بگذارید مقداری فضای منفی در تصویر وجود داشته باشد، تا تسکین دهنده چشم و ذهن باشد.

نکته عکاسی غذا 3

10. ترفند عکاسی غذا- ظروفی که بیشترین قدرت را دارند، بیابید

من همیشه موقع عکاسی از خودم سوال میپرسم بزرگترین قدرت آن ظرف یا غذا چیست؟ آیا تازگی؟ بافت؟رنگ و شکل است؟ بسیار مهم است این غذا چه نوع احساسی را به ارمغان می آورد، می تواند راحتی، طراوت، آرامش و سلامتی باشد. حتی ممکن است قهرمان باشد.

این ترکیب همان چیزی است که تمام کارهای من را به تصویر نهایی، نورپردازی، زاویه و ترکیب بندی می برد.

11. دانستن اینکه چطور عکس های خود را کادربندی کنیم

از 3 پایه استفاده کنید. من اخیرا شروع به استفاده از 3 پایه کرده ام. حالا می توانم صحنه بهتری تنظیم کنم و دقیقا می دانم چگونه عکسم را کادربندی کنم. فکر می کردم تفاوت زیادی در کاهش لرزش دوربین ایجاد کند، علاوه بر آن تفاوتی که در استایل ایجاد کرد، بهترین امتیاز برای من بود.

12. قبل از شروع طراحی چیدمان، زاویه خود را مشخص کنید

قبل از شروع طراحی ظاهر صحنه در مورد زاویه آن تصمیم بگیرید. بارها صحنه مورد نظرم را چیده ام و فقط برای اینکه متوجه شده ام زاویه مناسب نیست، مجبور شده ام ان را تغییر دهم و از ابتدا صحنه را بچینم.

13. به لایه ها و بافت فکر کنید

بافت چیزی است که عکس های غذای من را به سطح بالاتری رسانده است. هدف من این است که در عکس هایم حدود 3 لایه بافت داشته باشم. مانند دستمال سفره، کارد و چنگال، گیاهان و ادویه ها یا مواد تشکیل دهنده. چیزهایی که در ظرف هستند وقتی در عکس قرار می گیرند عالی به نظر می رسند.

عکاسی غذا 4

14. ترفند عکاسی غذا- از استند غذا استفاده کنید

کاری که عکاسان هالیوود در زمان کار با ستارگان انجام می دهند، انجام دهید. دوربین را روی یک پایه نصب کنید. نور و ترکیب بندی را مرتب کنید، بشقاب را با بلوک علامت گذاری کنید، غذای قهرمان را دوباره بپزید، آن را در بلوک ها قرار دهید. بلوک ها را بردارید و تا جایی که می توانید سریع عکس بگیرید.

15. تا جایی که می توانید عکس خوب ببینید و با استفاده از منابعی که دارید، دوباره خلق کنید.

عکس های مورد علاقه تان را از نظر نور، استایل، زاویه دوربین و…. بررسی کنید. سپس سعی کنید با منابعی که دارید، آن را بازآفرینی کنید، یوتیوپ کلیپ های زیادی برای تماشا دارد. وقتی روش را فهمیدید می توانید آن را به روش خودتان بازسازی کنید.

16. در زمان عکاسی همیشه یک باتری اضافه پر شارژ داشته باشید

یکی از بدترین اتفاقاتی که می تواند در طول عکاسی بیفتد، این است که چون شارژ باتری دوربینتان خالی می شود، مجبورید ساعت ها عکاسی را به تاخیر بیندازید. اگر با فرمت RAW عکاسی می کنید، داشتن باتری اضافه یکی از ضروریات کار شماست.

عکاسی غذا5

17. ترفند عکاسی غذا- برای تصاویر Razor sharp از 3 پایه استفاده کنید

برای گرفتن عکس از 3 پایه استفاده کنید. هیچ کس جذب یک عکس کسل کننده تار نمی شود. برای گرفتن عکس های شفاف و واضح، به یک 3 پایه و یک کنترل از راه دور برای شاتر احتیاج دارید. تفاوت بزرگی که در نحوه کمک 3 پایه هایتان به شما می بینید که عکس های جذاب، واضح و کاملی داشته باشید. پس استفاده از 3 پایه نه فقط برای زمانی که با نور کم عکاسی می کنید، بلکه در موارد دیگر هم ضروری است.

18. عکس شما باید در عین مختصر بودن، مفهومی را در برداشته باشد

من نمی توانم به اندازه کافی بر اهمیت این موضوع تاکید کنم، زیرا نه تنها تضمین می کند که من آنچه را مشتری می خواهد، را دنبال می کنم. بلکه چشم انداز مشتریان را برای برندشان به آن ها نشان می دهم.

خیلی وقت ها قبل از فیلمبرداری از آن ها می خواهم خلاصه یا مفهومی از آنچه می خواهند بیان کنند. اگر خوش شانس باشم جزئیات دقیقی را دریافت خواهم کرد. با این حال اغلب اوقات، مشتری در هنگام عکاسی به من می گوید که می خواهد چطور به نظر برسد. بدون اینکه از قبل آماده سازی زیادی انجام شده باشد.

19. تراز سفیدی برای سفیدهای روشن تر و تمیز تر

من از لایت روم استفاده می کنم. این کار کمک می کند سفیدی ها روشن تر و تمیز تر به نظر برسند. اگر احساس کنم تصویر غذا یا محصولاتم تم سرد دارد، اشباع رنگ را چند درجه بالا می برم. نوردهی را افزایش می دهم، عکس را تا آنجا که ممکن است واضح می کنم. کنتراست را کمی افزایش می دهم تا سایه ها و مشکی ها کمی دراماتیک تر به نظر برسد. اگر تنظیمات جزئی دیگری هم نیاز بود، آن را انجام می دهم.

20. ترفند عکاسی غذا- یک لنز پرایم خوب بخرید

یک لنز پرایم خوب دنیای متفاوتی را در عکس های غذا ایجاد می کند. من با یک لنز 50میلی متری f1.8 شروع کردم و تقریبا 2 سال فقط از این لنز ارزان قیمت استفاده کردم.

با این حال زمانی که شروع به استفاده از لنز ماکرو 90 میلی متری f2.8 کردم و در حال حاضر برای 95 درصد از عکس هایی غذا از این لنز استفاده می کنم. متوجه پیشرفت زیاد در عکس های غذا خود شدم. فاصله کانونی بیشتر پس زمینه را فشرده می کند و ظاهری واقعا جذاب ایجاد می کند.

عکاسی غذا 6

21. The Nifty Fifty

برای من استفاده از 3 پایه، استفاده از نور طبیعی عصر (این عمدی نیست فقط به این دلیل است که من بعد از کار عکاسی می کنم).

22. ترفند عکاسی غذا- تمرین، تمرین، تمرین

عکس را تجسم کنید، خلاق باشید، به جزئیات و نور توجه کنید. همه چیز در عکاسی غذا ضروری است و فقط در اینجا تمام نمی شود. تمرین، تمرین، تمرین

23. عکس را به نوعی مال خود کنید

مطمئن شوید عکس را به نحوی مال خود کرده اید. ظاهر و سبکی به آن بدهید که منعکس کننده خود، فلسفه ها و نگرش شما نسبت به زندگی روزمره باشد.

24. تنظیمات خود را ترسیم کنید

اکثر عکاسان حرفه ای غذا به طور کلی تنظیمات مورد علاقه خود را دارند و فقط آن را با سوژه خود تنظیم می کنند. بنابراین ترسیم تنظیمات به شما یک معیار می دهد که می توانید جلسه عکاسی خود را براساس آن بسازید

25. برای عکس های از زاویه بالا حتما یک 3 پایه داشته باشید.

سرمایه گذاری روی یک 3 پایه خوب ارزشش را دارد. به خصوص اگر می خواهید عکس های با زاویه بالا بگیرید. همین نکته کوچک کیفیت عکاسی من را به شدت تغییر داد.

26. ترفند عکاسی غذا- با شکم پر عکس بگیرید

وقتی گرسنه هستید، عکس گرفتن خوب نیست. زیرا احتمالا قبل از گرفتن عکس عالی غذا را می خورید.

27. زوایای 75 و 25 درجه

من معمولا از بالا، رو به رو در 75 درجه و 25 درجه عکس می گیرم، تا زاویه قهرمان را مشخص کنم.

28. مردمی باشید

من معتقدم که تجارت ما براساس ارتباطات انسانی است. شما برند خود هستید. شما کسب و کار خود را در همه جا و همیشه بازاریابی می کنید. مهربان، باز و دوستانه باشید. تمام روز. هر زمان که با مردم صحبت می کنید. وقتی صحبت می کنید می توانید در مورد کاری که انجام می دهید به آن ها بگویید، چه چیزی باعث می شود این کار را انجام دهید.

نکات روشنایی

29. از یک ورقه سفید در پنجره استفاده کنید.

استفاده از ملحفه سفید در پنجره یکی از بهترین خریدهایی بود که تا به حال انجام دادم. نور همیشه شگفت انگیز است.

30. ترفند عکاسی غذا- به سایه ها نگاه کنید

به سایه ها نگاه کنید، سایه ها به شما می گوید، نور چه می کند

31. نور خود را تغییر دهید

من می گویم سبک است. مانند همه انواع عکاسی، نور نقش مهمی در عکاسی غذا دارد. فقط با کمی تغییر در منبع نور، می توانید یک عکس خوب را به یک عکس عالی تبدیل کنید. ترجیح شخصی من همیشه نور طبیعی است. بنابراین سعی میکنم تا حد امکان در طول روز عکاسی کنم.

32. نور همیشه جانبی، پشتی یا بالا

نور همیشه عقب، کنار یا بالا. منبع نور از زاویه یا جهتی مشابه دوربین نباشد.

33. نور مصنوعی می تواند بهترین دوست شما باشد

ما همواره آن را می شنویم. من فقط از نور طبیعی استفاده می کنم. نور طبیعی تنها نور قابل استفاده است.

نکته عکاسی از غذا7

34. ترفند عکاسی غذا- درک نور طبیعی با یک پنجره بزرگ

استفاده از نور طبیعی توسط یک پنجره بزرگ، درک نور و استفاده از تنظیمات دستی روی دوربین برای ثبت یک ظاهر خاص. سپس اینکه بتوانم چیزها را در لایت روم لمس کنم، واقعا من در عکاسی از غذا به سطح بالاتری رسانده است.

35. نور مصنوعی را در پنجره خود قرار دهید

به پنجره موردعلاقه تان نگاهی بیندازید. وقتی عکس میگیرید، معمولا کجاست؟ چقدر بزرگ است؟ آیا ازبالا به پایین می تابد یا اینکه نور را کاملا از کنار پخش می کند؟

کاری که می خواهید انجام دهید این است که نور پنجره خود را به بهترین شکل ممکن تقلید کنید. منبع نور خود را دقیقا در جایی که نور پنجره معمولی است، قرار دهید. به این ترتیب شما با جایی که سایه ها معمولا انجا هستند، آشنا هستید و به شما یک نقطه مرجع بهتر برای ظرافت نور می دهد.

36. از side یا Black light برای افزودن سایه و عمق استفاده کنید

نور صرف نظر از اینکه چه چیزی را انتخاب می کنید، زمانی که از بغل یا حتی از پشت وارد می شود، به نظر بهترین حالت را دارد. نور استفاده شده در این روش باعث افزایش جذابیت و سایه می شود که به غذا عمق بیشتری می دهد.

عکاسی غذا 8

37. ترفند عکاسی غذا- از آزمایش نور طبیعی نترسید

از آزمایش نور طبیعی نترسید. نور طبیعی زمانی که در دسترس باشد، عالی است. اما تلاش برای گرفتن تمام عکس هایتان در ساعات روشنایی روز، زمانی که درگیر یک شغل تمام وقت، یک زندگی اجتماعی و هر چیز دیگری هستید، می تواند استرس زا باشد. نور مصنوعی می تواند یک تغییر واقعی بازی و کاهش دهنده استرس زیاد باشد.

38. برای بازی با نور از درب و آینه آلومینیومی استفاده کنید

من با canon 5D و لنز دوست داشتنی 50میلی متر عکاسی می کنم. به جای استفاده از پانل های حرفه ای بازتابنده، من از تخته های بریستول سیاه و سفید بزرگ، پانل های پلی استایرن، درب های آلومینیومی و آینه ها برای بازی با نور استفاده می کنم.

39. از یک منبع نور اصلی استفاده کنید تا زمانی که در نورپردازی تسلط پیدا کنید

چه از نور طبیعی استفاده کنید یا نورهای استودیویی، با یک نور اصلی شروع کنید. عکاسی از غذا یک موضوع طبیعی است، بنابراین معمولا هدف این است که سعی کنید چیزها را طبیعی نگه دارید. تنها یک منبع نور اصلی منطقی است. این نور جو را برای عکس شما تنظیم می کند.

اگر کم باشد، ممکن است شبیه صبح زود یا اواخر بعد از ظهر باشد. بالاتر از آن روشن تر و جو کمتر است. هنگامی که نور اصلی را تنظیم کردید، می توانید عکس را با نور پر کننده بسازید. من دوست دارم نور را با تابشی از روی تخته های پلی استایرن، فویل، فویل طلا، فویل مسی و حتی آینه های کوچک آزمایش کنم، تا نور را به سایه های عکس منعکس کنم. این به ساده و ظریف نگه داشتن همه چیز کمک می کند.

نکات عکاسی از غذا9

40. از ساعت طلایی برای عکاسی استفاده کنید

در عکاسی از غذا، یکی از مهمترین عناصری که باید در نظر گرفته شود، نور است. نور می تواند تغییر کند و بر شکل ظاهری عکس شما تاثیر بگذارد، شما باید نور کافی داشته باشید تا جزئیات عکس را در عکس های خود ببینید، اما نباید خیلی داغ باشد، در غیر اینصورت رنگ های عکس شما زیبا به نظر نمی رسد. من شخصا دوست دارم عکس هایم را با نور طبیعی بگیرم، مخصوصا در صبح.

41. پنجره های طلا را پیدا کنید

نور اطراف خانه خود را در طول روز دنبال کنید تا پنجره های طلایی را پیدا کنید. هر خانه حداقل یک نقطه عالی خواهد داشت. که نور را به زیبایی از خود عبور می دهد.

عکاسی غذا11

42. به front flash نه بگویید

P&S یا DSLR از فلاش داخلی دوربین استفاده نکنید. آنها تصاویر رنگی خسته کننده، کسل کننده، غیرواقعی، غیرجذاب و خنده دار ایجاد می کنند. عکاسان حرفه ای از فلاش خارجی برای تابش نور استفاده می کنند، اما هرگز این کار را روی سوژه انجام نمی دهند.

43. ترفند عکاسی غذا- از سایه ها نترسید

از سایه ها نترسید و از تخته سیاه برای تاکید بر سایه ها در زندانی استفاده کنید. سایه های نرم ایجاد شده توسط نور طبیعی می تواند به تصویر شما عمق دهد و جذابیت بصری زیادی ایجاد کند.

44. با یک جعبه عکس های بد بگیرید

مقداری نور زرق و برق دار درون یک جعبه عمیق وجود دارد. از این سایه های عمیق با جا به جایی تنظیمات خود در جعبه استفاده کنید. این به شما احساس خوش خلقی می دهد.

هک های عکاسی غذا

45. هنگام عکسبرداری از نوشیدنی ها، بازتاب ها را مدیریت کنید.

کلاهک لنز خود را در وسط یک قطعه بزرگ فوم یا مقوای سفید قرار دهید. دایره ها را با کاترهای جعبه برش دهید. هنگام عکاسی لنز خود را روی مقوا قرار دهید. این به شما کمک می کند تا انعکاس روی شیشه را بدون نیاز به روتوش مدیریت کنید.

46. ترفند عکاسی غذا- پس زمینه قابل حمل بسازید

می توانید گرافیک های پس زمینه را روی وینیل چاپ کنید. بنابراین به جای اینکه تکه های حجیم تخته را بچرخانید، می توانید از یک پس زمینه گرافیکی سبک، بادوام و قابل حمل دقیقا مناسب رنگ و بافتی که می خواهید، بچرخانید.

من اغلب یک فایل با رزولوشن بالا را از یک کتابخانه عکس می خرم( مثلا تخته های چوبی و سپس آن را کپی و ترکیب می کنم تا اندازه ای که برای چاپ کیفیت چاپ 300 DPI در نظر دارم ( اغلب حدود 1.2 متر مربع) باشد. بیشتر تابلوسازان ماشینی خواهند داشت که بر روی مواد بوم دیجیتال مات خروجی خواهد داشت. تفاوت قیمت ها می تواند بسیار زیاد باشد.

47. کارد و چنگال خود را با ضد تابش اسپری کنید

برای مات شدن فوری قاشق و چنگال خود را با اسپری ضد تابش اسپری کنید.

48. فیلتر پلاریزه برای کنترل تابش خیره کننده

از یک فیلتر پلاریزه دایره ای خوب برای کنترل تابش خیره کننده استفاده کنید، همچنین به برجسته شدن رنگ ها کمک می کند.

12 نکته عکاسی غذا

49. شربت ذرت برای چسباندن چیزها

با ارزش ترین نکته من استفاده از شربت ذرت برای چسباندن چیزهایی است که ممکن است در غیر این صورت نباشد. به عنوان مثال من شربت ذرت را روی قسمت بیرونی این کیک ها قبل از فرو بردن آن ها در شکلات ها مالیدم تا مطمئن شوم که در جای خود باقی می مانند.

50. برای روشنایی یکنواخت روی بطری ها بروید

برای روشنایی بهتر و یکنواخت تر، برچسب ها را از پشت بطری ها بردارید، WD40 برای خلاص شدن از شر چسب هایی که به سختی جدا می شوند، عالی است. لاک پاک کن را می توان برای حذف اعداد و تاریخ انقضا که مستقیما روی شیشه چاپ می شود، استفاده کرد.

51. ترفند عکاسی غذا- عکاسی روی زمین را در نظر بگیرید

حتی کفپوش خود را تا زمانی که زیبا و تمیز است، در نظر بگیرید. می توانید از کفپوش چوبی خود یا هر سطح دیگر به عنوان پس زمینه برای عکس های عالی استفاده کنید.

52. از یک دمنده موشک برای حالت دادن به خرده ها استفاده کنید

برای اینکه خرده ها و تکه ها در صحنه فیلمبرداری طبیعی به نظر برسند، به آرامی هوا را از راکت دمنده خود به قطعات بریزید تا ظاهری پراکنده طبیعی داشته باشید.

لوازم جانبی و نکات استایل

53. روی افزایش کیفیت کارتان سرمایه گذاری کنید

پس زمینه زیبا غذای شما را متحول می کند، اما مطمئن شوید که غذای شما ستاره است. چیزی را انتخاب کنید که بافت های جالب و رنگ های خنثی داشته باشد. من شرکت خود را Bessie Bakes Backdrops راه اندازی کردم تا پس زمینه های وینیل با کیفیت را با هزینه کم دریافت کنند.

از سنگ مرمر تا بتن، چوب تا کاشی. ظاهر خاص خود با با پس زمینه ای با کیفیت کشف کنید.

آموزش ساخت بک دراپ:

54. لوازم جانبی باید از غذای شما تعریف کنند

غذا قهرمان شماست، بنابراین به سبک آن فکر نکنید. همانطور که در همه چیز کمتر، بیشتر است. از زیباترین موادی که می توانید تهیه کنید، استفاده کنید. لوازم جانبی فقط باید غذا را تعریف کنند. ببینید کدام وسیله ضروری است.

55. از کاغذ قهوه ای برای افزودن بافت استفاده کنید

از کاغذ کاردستی قهوه ای مچاله شده به عنوان سطحی برای قرار دادن اقلام روی انها برای عکاسی استفاده کنید، تا به بافت علاقمند شوید. اخیرا اقلامی برایم ارسال شده است، که دارای تکه های کاغذ قهوه ای چروک شده بسیار زیبایی بودند. ان ها برای لایه بندی در داخل بسته استفاده می شد. من ظاهر قهوه ای چروک شده را دوست داشتم و از ان برای عکاسی از قاشق های پیوتر قدیمی پر از ادوی با ادویه جات و برگ بو پراکنده روی سطح کاغذ بافت استفاده کردم.

13 نکته عکاسی از غذا

56. روغن و یخ بهترین دوست شما هستند

روغن به غذای شما که ممکن است مدت زیادی از فر خارج شده باشد و تازه به نظر نمی رسد، درخشندگی می بخشد و آب یخی تزئینات گیاهی شما را تازه نگه می دارد.

57. ترفند عکاسی غذا- رنگ از همه مهم تر است

وقتی می گویم در مورد عکاسی غذا صحبت می کنم، می گویم که رنگ برای من مهم ترین است. مهم ترین چیز غذا رنگ است و حتی زمانی که خود ظرف غذای قدرتمندی ندارد، من دوست دارم آن را با وسایل و سطوح اضافه کنم.

نکته عکاسی غذا15

58. سبزی ها را در یک دستمال مرطوب در یخچال نگه دارید

برای موادی با ظاهر تازه مانند سالاد، کاهو و سبزیجات، من همیشه آن را در یک دستمال مرطوب در یخچال نگهداری می کنم و درست قبل از اینکه آماده عکاسی شوم، ان ها را بیرون می آورم. گاهی اوقات نیز آن ها را با آب سرد می شویم. بنابراین چند قطره آب روی سطح باقی می ماند.

59. ترفند عکاسی غذا- مواد را برای نشان دادن مراحل کار به هم بریزید

من دوست دارم عکس هایم مانند یک کار در حال انجام به هم بریزید. با استفاده از آرد سوخاری یا پودر قند یا آرد در نزدیکی شیرینی، یا چیزی شبیه به آن

60. افزودن عنصر انسانی برای جذابیت بصری

افزودن عنصر انسانی به عکس ها باعث جذابیت بصری آن می شود. به عنوان مثال: در دست گرفتن لیوان قهوه یا هم زدن قابلمه یا ریختن نوشیدنی در حین صبحانه

عکاسی غذا 16

61. روی SIGNATURE PROPS سرمایه گذاری کنید

اگر به تازگی مجموعه لوازم خود را شروع کرده اید، سعی کنید یک پالت رنگ خنثی بخرید که بتوانید بارها و بارها از آن استفاده کنید. بدون اینکه قطعات بیش از حد به یاد ماندنی شوند. سپس روی لوازمی سرمایه گذاری کنید که باعث می شود ظرف غذایتان جذاب شود.

سرامیک های دست ساز برای اضافه کردن جزئیات به عکس شما معجزه می کنند.

62. ترفند عکاسی غذا- وسایل کوچک با غذای شما رقابت نمی کنند.

هنگام خرید وسایل، به سمت وسایل کوچکتر (پیش دستی، کاسه سوپ خوری و….) بروید. زیرا می توانید اقلام بیشتری را در قاب قرار دهید و آنها با غذا رقابت نمی کنند. این باعث صرفه جویی در زمان و پول من می شد.

63. فروشگاه های محلی Bric_A_Bric برای لوازم

برای عکاسی از غذا بسیار جدید بود و برای من روشن کننده ترین لحظه این بود که متوجه شدم فروشگاه های محلی پر از ظروف چینی، بشقاب ها و کتانی به سبک قدیمی معجزه می کرد. تا به امروز وبلاگ من به انبار فعلی آشپزخانه من متکی بود، اما خردل را قطع نمی کرد.

من اخیرا قاشق ها، تخته ها و سینی های شیرینی قدیمی و دوست داشتنی پیدا کرده ام و امیدوارم از آن ها استفاده کنم.بافت های فرسوده، مفاهیم تاریخی، غذا را واقعی تر می کنند، یادآور دستورالعمل هایی که مادربزرگ ها و مادران ما درست کرده اند.

عکاسی از غذا 17

64. قبل از خرید لوازم جانبی فکر کنید

پول خود را برای وسایل هدر ندهید( مخصوصا زمانی که در عکاسی غذا تازه کار هستید. از آن هایی که در خانه هستند، استفاده کنید. از خانواده، همسایه و دوستان خود بخواهید قطعاتی را که ممکن است به آن ها علاقمند باشید، به شما قرض دهند.

استفاده از مواد تشکیل دهنده به عنوان لوازم جانبی نیز یک راه ساده و ارزان برای گرفتن عکس های جالب است. من پول زیادی را برای وسایل غذایی که یکبار استفاده کرده ام ( بعضی از آن ها حتی یکبار) از زمانی که آن ها را خریده ام، استفاده نکردم. آنها در مغازه باحال به نظر می رسیدند اما در عکس های من نه! پس قبل از خرید آن ها فکر کنید.

65. در استایل من طبیعی است

شیک پوشی و شلوغی بیش از حد در استایل من به گذشته مربوط می شود. عکس های من اگر کمی آشفتگی یا واقعیت داشته باشد، بسیار قابل ربط تر می شوند.

66. ترفند عکاسی غذا- کمتر بیشتر است

یک چیز را کنار بگذارید. لباس بپوش و قبل از خروج از خانه، یک چیز را بردارید. به عبارت دیگر کمتر، بیشتر است. من وسایل زیبای زیادی دارم و می توانم مقصر باشم که می خواهم لباس را بیش از حد بپوشم.

67. تا آنجا که ممکن است حواس خود را تحریک کنید

برای من به عنوان یک استایلیست، برخی از بهترین فرصت های خلاقانه و مشارکتی تاکنون هستند. کیمیاگری و جادویی که با گرد هم آمدن استعدادهای خلاق اتفاق بیفتد، انرژِی است که به من الهام می دهد تا برای تولید تصاویر شگفت انگیز غذا تلاش کنم که تا حد امکان حواس را تحریک کند. وای عالی به نظر می رسد. من می خواهم آن را بسازم. من می خواهم آن را بخورم.

عکاسی غذا18

68. برای داستان خود برنامه ریزی کنید

بهترین توصیه ای که گرفتم این بود که از قبل برنامه ریزی کنم و به آنچه می خواهم بگویم فکر کنم. یک داستان بگویید، فقط یک ظرف را با چند وسیله خم نکنید. همچنین در مورد لوازم جانبی زیاده روی نکنید. کمتر، بیشتر است. من سعی می کنم قبل از انجام عکس به غذا، نوع غذا و غیره فکر کنم.

69. رنگ های متضاد را اضافه کنید

از تئوری رنگ استفاده کنید، یک تکه کیک زرد رنگ را در یک بشقاب تیره قرار دهید. اگر غذا تیره است از بشقاب های سفید استفاده کنید. یا به سادگی یک گیاه سبز یا یک گل در تصویر اضافه کنید. عکس با رنگ های متضاد جالب تر و چشم نواز تر است.

70. با قهرمانان شروع کنید و اضافه کنید

آن را ساده نگه دارید، کمتر، بیشتر است. وسوسه خواهید شد که همه چیز را به اضافه سینک آشپزخانه اضافه کنید، این کار را نکنید. با آیتم قهرمان خود شروع کنید و به آرامی عناصر اضافی را اضافه کنید. با هر موردی که اضافه می کنید به عقب برگردید و به طور عینی از خود بپرسیدکه آیا این چیزی را که من می خواهم از آن عکس بگیرم را بهبود می بخشد یا تصویر را به هم می ریزد؟

نکته عکاسی غذا 19

71. ترفند عکاسی غذا- عکس و استایل را تجسم کنید

برای من بهترین نکته این است که عکس را تجسم کنم، به استایل آن فکر کنم ، به ایده های جدید فکر کنم که می خواهم امتحان کنم و اگر این باعث می شود آب دهانم راه بیفتد، عالی است.

72. خارج از جعبه تزئین معمولی فکر کنید

از تزیین استفاده کنید که واقعا غذا را جذاب تر می کند و عکس شما را زنده می کند. منظور من فقط استفاده از سبزی و گیاهان سبز مثل جعفری، گشنیز و پیازچه نیست. بلکه هر چیزی را که می توانید روی غذا و نوشیدنی میل کنید. و ابعاد و بافت های مختلف غذا و نوشیدنی را نشان میدهد.

مانند پنیر رنده شده، پارمزان، پنیر فتا/ بز خورد شده، آجیل خرد شده، حتی حبه های گوجه فرنگی، ذرت، دانه ها ( پیتاس، تخمه آفتاب گردان، دانه چیا و…) انار، فلفل آُسیاب شده، فلفل چیلی، نمک دریایی درشت، رنده شده شکلات، تکه های نارگیل، چیپس کرن بری و….

73. ساده= موثرترین

عکس خود را بیش از حد پیچیده نکنید! آن را ساده نگه دارید. ساده= موثرترین

عکاسی غذا 20

74. استایل واقعی و شخصی

استایل واقعی، شخصی و طبیعی تحسین برانگیزتر و گرمتر است. تصاویر تمیز، ساده، با رنگ های پررنگ و واضح. من دوست دارم قطره ها، خرده ها، تکه های کوچک، شیارها، لکه ها را ببینم. برای دیدن هر دانه شکر یا آرد را که روی کیک یا کاسه می افتد، دوربین را روی 3 پایه قرار دهید و سرعت شاتر بسیار کند را بر روی دوربین تنظیم کنید. چندین فلاش خارجی را در کنار دوربین روشن کنید.

75. شامل مواد تشکیل دهنده به عنوان لوازم جانبی

وقتی صحبت از یک ظاهر طراحی به میان می آید، فکر می کنم گنجاندن یک یا دو مورد از مواد مورد استفاده در دستور غذا، به عنوان لوازم جانبی با محصول نهایی یکی دیگر از عناصر تغییر دهنده زندگی است. این کار عکس را لایه لایه و جذابتر می کند.

نکات داشتن ذهنی خلاق

76. در عکاسی غذا هر لحظه تمرکزتان فقط روی یک چیز باشد

سعی می کنم در زمان عکاسی روی یک چیز متمرکز باشم. نورپردازی، ترکیب بندی یا شناخت بیشتر دوربینم ( بازی با سرعت شاتر، دیافراگم، ایزو یا وایت بالانس) شما می توانید هر بار که عکس می گیرید، برای مدتی یک هدف را تعیین کنید، هر جنبه عکاسی غذا را انتخاب کنید تا زمانی که با آن احساس راحتی کنید، سپس می توانید هدف دیگری را تعیین کنید.

در مدت زمان کوتاهی تفاوت زیادی خواهید دید! اما می توانم بگویم مهم ترین نکته من این است که همیشه از سفر به عکاسی غذا لذت ببرید. من میدانم در هر مرحله ای باشم، هنوز نیاز به آموزش دارم. مرحله ای دیگر از عکاسی غذا خواهد بود. صبور باشید چون می دانید به جایی که می خواهید، می رسید.

77. همه قوانینی را فراموش کنید و قوانین خودتان را به وجود بیاورید

دنبال دلت باش، اشتیاق به غذا. منظورم این است که گاهی باید همه قوانین ، همه منطق را فراموش کرد و فقط به وجود آورد.

21 نکته عکاسی غذا

78. ترفند عکاسی غذا- یک لحظه صبر و کشیدن نفس عمیق می تواند معجزه کند

نفس کشیدن. عکاسی اغلب می تواند بسیار گیج کننده باشد. آشپزخانه من معمولا یک فاجعه است. همه جا غذا و وسایل ضروری است. ممکن است گاهی اوقات احساس عجله یا غرق شدن کنم.

من همیشه متوجه می شوم که یک لحظه صبر و کشیدن یک نفس عمیق می تواند معجزه کند. تنظیماتتان را مجددا انجام دهید و به عکاسی برگردید. همیشه بعد از این لحظات است که من در نهایت زاویه ای متفاوت یا روشی جدید برای استایل می بینم.

79. خلاقیت واقعی زمانی اتفاق می افتد که از خودکار فاصله بگیرید

وقتی یاد گرفتم که چگونه از تنظیمات دوربینم استفاده کنم و معنی تمام زبان عکاسی ( ایزو، سرعت شاتر، عمق میدان و …) چیست و توانستم از تنظیمات خودکار دور شوم. در آن زمان بود که خلاقیت واقعی شروع شد.

درک اینکه هر عنصر به چه معناست و استفاده از آن ها برای به تصویر کشیدن ظاهری که هدف من بود، آزاد بود. از دوربین تان نترسید.

عکاسی غذا 22

80. علاقه و اشتیاق محرک های کلیدی هستند

رشته حرفه ای را انتخاب کنید که واقعا به آن علاقه دارید. اگر باید در چیزی تخصص داشته باشید، مهم است آن را دوست داشته باشید.

تخصص مستلزم خودسازی مستمر است. برای مدت طولانی برای یافتن انگیزه برای کار، پیشرفت، باید کاری را انجام دهید که واقعا می خواهید و واقعا دوست دارید. علاوه بر این در زندگی ما زمان زیادی را صرف کار می کنیم. شرم آور است آن را صرف فعالیت هایی کنیم که برای ما جالب نیستند.

81. زمانی را برای عکاسی، برای خود اختصاص دهید

تا حد امکان تمرین کنید. هر هفته زمانی را به عکاسی برای خود اختصاص دهید، خواه صرفا برای سرگرمی، تصاویر برای رسانه های اجتماعی یا نمونه کارها.

به بازار بروید. موادی را انتخاب کنید که شما را مجذوب خود می کند. به خانه بروید و به خودتان یک تکلیف بدهید. مجموعه ای از عکس های عکاسان دیگر را که تحسین می کنید، نگه دارید و سعی کنید این تصاویر را با توجه ویژه به حال و هوا و نور موجود در این عکس ها بازسازی کنید.

82. ترفند عکاسی غذا- نقص نیز زیباست

اگر نتیجه آنطور که برنامه ریزی شده، نیست. استرس نداشته باشید. لازم نیست هر عکسی بی نقص باشد.

83. با ناراحت شدن، رشد کنید

ناراحت شوید، آن وقت است که جادو اتفاق می افتد و شما فرصت های لازم برای رشد مهارت های خود را پیدا می کنید.

23 نکته عکاسی غذا

84. از خراش دادن تنظیمات اصلی خود و امتحان چیز جدیدی نترسید

بارها صحنه ای را تنظیم کرده ام و به جایی رسیده ام که کاملا متفاوت از جایی که شروع کردم. صادقانه بگویم این عکس ها معمولا عکس های مورد علاقه من هستند. زیرا می دانم که به خودم فشار آوردم تا بهترین عکس را پیدا کنم، حتی اگر به معنای صرف دو برابر زمان باشد.

85. هرگز تسلیم نشوید

برای اینکه عکاس بهتری باشید، باید سرسخت باشید. خیلی سرسخت باش، همیشه آن مایل اضافی را طی کنید. همیشه تلاش کن اگر در اولین تلاش دست از کار بکشم، اکثر تصاویر من وجود نداشتند. پس از شکست قدردانی کنید و بگذارید به شما انگیزه دهد.

86. ترفند عکاسی غذا- به دنبال چیزهای جدید برای استاد شدن باشید

هرگز از یادگیری و تکمیل هنر خود دست نکشید. اگر فکر می کنید در چیزی تسلط دارید، به دنبال چیزهای جدید برای تکمیل باشید.

87. اجازه ندهید دیدن کارهای عالی افراد شما را بترساند

سبک های زیادی را مطالعه کنید، اما هرگز آن ها را کپی نکنید. همچنین اجازه ندهید دیدن کارهای عالی افراد مختلف شما را بترساند.

88. همه ما باید از جایی شروع کنیم.

نکته نهایی من و چیزی که مدام به مردم می گویم این است که از جای شروع کنید. خیلی ساده است، اما صادقانه بگویم، ای کاش کسی به من می گفت که زودتر، من برای مدت طولانی در فکر راه اندازی یک وبلاگ عکاسی از غذا بودم، زیرا فکر نمی کردم به اندازه کافی خوب یا آماده باشم.

حقیقت این است که من هنوز به اندازه کافی خوب یا اماده نیستم! اما از جایی شروع کنید و فقط به راه خود ادامه دهید.

عکاسی غذا 24

89. آرام متمرکز شوید

زمانی که بخشی از چیزی که من در حال طراحی یا عکاسی هستم، به نظر می رسد، مناسب باشد، یا نمی توانم عکس را آنطور که در چشم ذهنم آرزو داشتم به تصویر بکشم. تمرکز تا حد امکان کمک بزرگی است. لحظه ای که مسیر ناامیدی را شروع می کنم، میدانم که همه چیز از هم خواهد پاشید.

به جای اینکه از اینکه تصویرم آنطور که تصور می کردم، نشد ناراحت شوم یا به نظر نرسد، دقیقا همان ظاهری را که در ابتدا دنبالش بودم، خلق کنم. به خودم یادآوری می کنم که خلاقیت یک فرآیند است. تکامل می یابد، رشد می کند. گیر افتادن یا تمرکز بیش از حد روی چیزی که دقیقا طبق برنامه پیش می رود، به ندرت دستورالعملی برای رشد خلاقیت است.

وقتی چیزی در تصویر شما کاملا آنطور که می خواهید نیست، اما مطمئن نیستید که چگونه ادامه دهید. نفس عمیق بکشید، انتظارات را کنار بگذارید و اجازه دهید خلاقیت از قلب شما جاری شود.

90. ترفند عکاسی غذا- قانون 2 ساعت را در عکاسی غذا جدی بگیرید

اگر در عرض 2 ساعت به چیزی که در ذهن داشتید، یا چیزی که باعث می شود، لبخند بزنید، نرسیدید، آن را رها کنید. شاید باید فردا آن را امتحان کنید یا ایده خود را تغییر دهید. خود را مجبور نکنید، ذهن خود را مجبور نکنید.

91. منتظر نشوید تا کار شما کامل شود

چیزی به نام کامل وجود ندارد. عکاسی موضوع بزرگی است که زمان زیادی طول می کشد تا شما هر آنچه در مورد آن وجود دارد، یاد بگیرید. برای اینکه یک عکاس عالی باشید، زمان و تکرار زیادی لازم است. حتی در آن زمان عالی بودن یک اصطلاح نسبی است و هر کسی نسخه خاص خود را از آن دارد.

مهم نیست که چقدر در مورد نوردهی، وایت بالانس، لایت روم، دوربین و لنز خود می دانید. با همین دانش شروع کنید. هر روز عکاسی کنید و به عقب برگردید و روند پیشرفتتان را در رایانه ببینید. آنچه را دوست داشتید و آنچه دوست نداشتید بنویسید. از آن درس بگیرید و روز بعد، هر روز تکرار کنید.

عکاسی غذا 26

92. خیلی به غذای خود نزدیک نشوید

لنزهای ماکرو در عکاسی غذا شگفت انگیزند. اما این در مورد غذاست. بیننده می خواهد چیزی بیش از یک خرده روی کیک ببیند. شما هرگز نمی خواهید خیلی به غذا نزدیک شوید و گر نه بیننده شما نمی تواند با عکس ارتباط نوستالژیک برقرار کند.

93. تصاویر شما را ویرایش می کند تا ظاهر شوند

آخرین قطعه از پازل عکاسی ویرایش تصاویر است. ویرایش به ما کمک می کند تا آخرین ضربه های خود را بر روی تصویر بگذاریم . آن را با سبک خود مهر کنید. وقتی میدانید چگونه عکس های غذا را در لایت روم ویرایش کنید، قطعا می توانید تصاویر خود را برجسته کنید.

عکاسی از غذا25

94.یک لنز تیلت شیفت برای عکاسی غذا امتحان کنید

برای کسانی که به دنبال ارتقا سطح عکاسی از غذا هستند و چند لنز در کیت خود دارند، با عکاسی با لنز شیب دار، آن را تا حدی بالا ببرند. شما می توانید سطح فوکوس را تغییر دهید و تاری بسیار زیبایی ایجاد کنید که برای عکاسی تجاری ضروری است.

95. موضوع خود را در پیش زمینه/ میانه زمین قرار دهید

بهترین مکان برای قرار دادن سوژه هنگام عکاسی از غذا، قرار دادن ان در پیش زمینه یا میانه است. این بیشترین تاثیر را در کادر شما دارد. سپس مطمئن شوید که نقطه فوکوس را به درستی انتخاب کرده اید.

96. ترفند عکاسی غذا- کنتراست رنگ را جستجو کنید

استفاده از رنگ های مکمل یکی از جنبه های مهم هنر و عکاسی زیباست. تضاد رنگ های مکمل باعث ایجاد نقطه تمرکز در کادر شود و ظاهری پر جنب و جوش از غذا ایجاد می کند. مینیمالیسم یک سبک عکاسی است که اغلب در عکاسی غذا استفاده می شود. غذاهای با رنگ تیره در پس زمینه روشن پویا تر و از نظر بصری جذابتر به نظر می رسند.

28 عکاسی از غذا

97. تا زمانی که تمام زوایا، هر امکانی را خسته نکرده اید، متوقف نشوید

اگر تا اینجا پیش رفته اید، نکته عکاسی غذای مورد علاقه خود را از لیست به اشتراک بگذارید. چه چیزی شما را هیجان زده تر کرد؟

6 ترفند در عکاسی غذا

twolovesstudio.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست