7 ترفند جالب در عکاسی خیابانی

ترفند عکاسی خیابانی

عکاسی خیابانی یک ژانر بسیار گسترده است که عکاسان بزرگ، سوژه های بسیار متفاوتی را با شیوه های کاملاً متفاوت عکاسی می کنند. این می تواند هم الهام بخش باشد و هم بیش از حد غم انگیز باشد. هدف ما در این مقاله، این نیست که به شما بگوئیم چه چیزی باعث ایجاد عکس جالب در عکاسی خیابانی می شود. هدف بیان 7 ترفند جالب در عکاسی خیابانی است. ما این 7 ترفند جالب را به شما ارائه دهیم تا به شما کمک کنیم در هنگام عکاسی هدف خود را به آسانی پیدا کنید و آنچه را که برای شما جالب است کشف کرده و عکس بگیرید.

هرچند، عکاسی یک حرفه فوق العاده سرگرم کننده است. اما، نیاز به کار زیاد و عکاسی زیاد دارد. برای اطلاعات بیشتر درباره ترفند های جالب عکاسی خیابانی با ما همراه باشید.

7 ترفند عکاسی خیابانی

1. بارها و بارها از همان مکان ها دیدن کنید

ترفند عکاسی خیابانی

زمانی که با منطقه ای بیشتر هماهنگ تر می شوید، بهتر متوجه زوایای پنهان آن خواهید شد. در نتیجه بهتر آن را درک می کنید. این که یک یا دو بار در منطقه ای قدم زده اید، به این معنی نیست که دفعه بعد که به آنجا می روید می توانید به راحتی آن را درک کنید. زیرا، نورپردازی تغییر خواهد کرد، افراد متفاوت خواهند بود، روحیه کلی ممکن است متفاوت باشد و مهم تر از همه، شما تغییر خواهید کرد.

بنابراین، ممکن است در بازدید دهم، خیلی چیز ها برای شما فاش شود. یا شاید در صدمین بازدید. بنابراین، یکی از ترفند ها در عکاسی خیابانی این است که بارها و بارها از آنجا دیدن کنید. تا بتوانید سوژه مورد نظر را بیابید.

بنابراین، شما پس از بازدید های متداول و فراوان، آنجا را بهتر درک خواهید کرد. در آن زمان خواهید فهمید که چگونه زندگی روزمره را بهتر ثبت کنید. هم چنین، می توانید با گذشت زمان از آن تجربه به شکل بهتری استفاده کنید.

2. منطقه ای را انتخاب کنید که جالب باشد و منتظر بمانید

سوژه ای جالب را انتخاب کنید.

راه رفتن و کاوش یکی از ترفند های عکاسی خیابانی است. مکانی را انتخاب کنید که در آن احتمال وقوع یک لحظه (یک حادثه) را می بینید و منتظر بمانید. بنابراین ممکن است لازم باشد، مدتی را در یک منطقه بگذرانید.

در هنگام انتظار، می توانید بیشتر توجه خود را صرف نگاه کردن به اطراف و توجه به چیزهای مختلف کنید. همچنین می توانید از افراد مختلف استفاده کنید. این امر به طور قابل توجهی پویایی را نشان می دهد. وقتی حوصله تان سر رفت، کافیست کمی جا به جا شوید و به منطقه دیگری بروید و در آنجا کمی صبر کنید!

3. به چشم ها نگاه کنید

به چشم ها نگاه کنید

آن لحظات باورنکردنی عکاسی خیابانی وجود دارد که فقط به چشم شما می آیند. شما هرگز نمی توانید بگویید آن ها چه خواهند بود و چه زمانی رخ خواهند داد. اما پس از آن لحظات ظریفی وجود دارد که باید با دقت به دنبال آن ها باشیم.

یکی از ارکان جالب در عکاسی خیابانی، توانایی به تصویر کشیدن احساسات و عواطف است و نگاه کردن به چشم ها یکی از این راه ها برای نشان دادن احساسات و عواطف دیگران یکی از زیبا ترین ترفند ها است.

دقت بسیار مهم است. زیرا، این صحنه ممکن است در یک لحظه اتفاق بیفتد و ناپدید شود.

برای انجام این کار، باید سعی کنیم افرادی را که به راحتی احساسات خود را نشان می دهند، پیدا کنیم و این معمولاً از طریق نگاه در چشم ها، حالت چهره یا ژست در بدن آن ها است.

4. با عکاسی خیابانی احساسات درونی خود را نشان دهید

احساسات درونی خود را نشان دهید

چه فکر کنید چه نکنید، به طور ناخود آگاه در ذهن داستانی برای گفتن دارید. اکنون در چه حالی هستید (شاد، عاشقانه، پر اضطراب، عصبانی یا غمگین) ؟ در عکاسی خیابانی موضوعات و صحنه هایی را که از نظر احساسی با آن ها ارتباط دارید، جستجو کنید.

این احساسات را بپذیرید و سعی کنید آن ها را در عکس های خود به تصویر بکشید. شما در تشخیص آن ها بسیار بهتر از افرادی خواهید بود که در هنگام عکاسی احساسی ندارند.

5. به مکانی جالب و شلوغ بروید. سپس، به مکانی خلوت”خسته کننده” بروید

عکس های خوب همه جا هست. سعی کنید از جاهای مختلفی دیدن کنید. این به شما کمک می کند تا موضوعات متفاوت و جذابی را دریافت کنید. می توانید به مکان های شلوغی بروید که اتفاقات زیادی در حال رخ دادن است. هم چنین، از دیدن مکان های خلوت چشم پوشی نکنید.

به مکانی جالب و شلوغ بروید

رفتن به مکان هایی که اتفاقات زیادی در حال رخ دادن است، بسیار مهم است. زیرا، هرچه اتفاقات بیشتر باشد، شانس بیشتری برای ثبت لحظات منحصر به فرد و فوق العاده وجود دارد. همچنین، می توانید برای داشتن عکس های جذاب در جهت مخالف حرکت کنید، بازدید از مکان های خلوت به همان اندازه مهم است که مکان های شلوغ جذاب است. بنابراین، به مناطق آرام، مناطق «خسته کننده» بروید. اگر از دیدن آن مناطق ساکت و آرام چشم پوشی می کنید. با خود فکر کنید که چرا آن را نادیده می گیرید. البته در این مکان ها روزهای عکاسی وحشتناکی وجود خواهد داشت. اما هرچه بیشتر تلاش کنید، بیشتر خواهید یافت و ممکن است متوجه شوید که برخی از بی نظیرترین عکس های شما در این مناطق گرفته شده اند.

6. آثار دیگر عکاسان خیابانی را کاوش کنید

آثار دیگر عکاسان خیابانی را کاوش کنید

مانند هر هنر دیگری، یکی از بهترین راه ها برای توسعه، کاوش در آثار دیگر هنرمندان است. با دیدن انواع عکس ها، لحظات و سبک های خاص بیشتر متوجه تاثیر آن ها خواهید شد و با گذشت زمان، عناصری از عکاسان مورد علاقه خود را در سبک خود قرار می دهید.

برای کاوش استادان قدیمی و عکاسان جدیدتر معاصر می توانید از اینترنت استفاده کنید. اما پیشنهاد می کنم چند کتاب عکاسی خیابانی نیز تهیه کنید، به نظر من، کتاب های عکاسی بیشترین فرصت و ترفند ها را برای عکاسان به اشتراک می گذارند تا دیدگاه ثابتی را به اشتراک بگذارند. دیدگاهی که مشاهده و درک آن تنها با نگاهی به نمونه کارهای “بهترین بازدیدها” در اینترنت دشوار است.

7. هنگام ادیت کار خود را گروه بندی کنید

ترفند عکاسی خیابانی

ترفند های ادیت عکس به اندازه بیرون رفتن و عکاسی مهم است. زمانی را برای ترتیب دادن عکس های هم فکر با هم، اختصاص دهید. ببینید چگونه عکس ها بر یکدیگر تأثیر می گذارند و چگونه می توانند بیننده را به یک داستان یا احساس کلی سوق دهید.

ویرایش نقطه ای است که در آن شما می توانید نحوه انجام کار خود، بهترین کاری که انجام می دهید و آنچه از دست داده اید را ارزیابی کنید. اما، شما باید زمان خود را صرف کار با عکس های خود در سکانس ها و گروه ها کنید تا از جلسات ویرایش خود نهایت استفاده را ببرید.

و در پایان، زیاد عکس بگیرید. اگر در انجام مداوم آن لذت نمی برید. هیچ یک از این نکات، کاربردی نخواهد داشت. آن لحظات باورنکردنی زمانی اتفاق می افتد که شما می آیید تا از آن ها به اندازه کافی برای ساختن یک کار قوی و ثابت استفاده کنید. شما باید زیاد عکس بگیرید تا با تمرین زیاد آن چه گفته شده را به راحتی درک کنید.

منبع:

photographylife.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست