45 ایده عالی برای ساخت استاپ موشن و کلیپ (STOPMOTION IDEA)

ایده استاپ موشن

انیمیشن استاپ موشن شاخه ای از فیلم سازی است. استاپ موشن یکی از داغ ترین حوزه های فیلم سازی است. یک هنر در انیمیشن سازی که به وسیله ی آن می توان به اشیاء جان بخشید و کار های غیر طبیعی انجام داد و مهم ترین عامل آن ایده ساخت استاپ موشن است.

این کار با ثبت یک قاب‌ (فریم) از یک شی، کمی حرکت دادن همان شیء و ثبت قابی دیگر انجام می شود. هنگامی که فیلم به حالت پشت سر هم در یک پروژکتور یا سیستم پخش دیگر فیلم اجرا می شود، توهم حرکت سیال در بیننده ایجاد شده و به نظر می رسد اشیاء به خودی خود حرکت می کنند. این شبیه انیمیشن های کارتونی است، با این تفاوت که در آن به جای نقاشی از اشیاء واقعی استفاده می شود.

ایده ساخت استاپ موشن یکی از مهم ترین موارد مورد نیاز برای ساخت استاپ موشن است. یک ایده خوب می تواند کار شما را از سایرین متمایز کند.

چگونه از انیمیشن استاپ موشن در وب سایت های طراحی استفاده کنیم؟

بعضی از مراکز طراحی، ایده های استاپ موشن خود را به نمایش می گذارند. بعضی ممکن است از آن برای ارائه محصول یا خدمات استفاده کنند.

مهمترین مزیت این روش این است که واقعا متفاوت و غیرطبیعی است؛ به همین دلیل معمولا به یاد ماندنی می شود.

از نظر فنی استاپ موشن انواع مختلفی دارد که با استفاده از تکنیک متحرک سازی اشیاء و فیلم برداری از آن ساخته می شوند.

انواع آن عبارت است از:

  • پیکسیلیشن(pixelation)
  • انیمیشن کاغذی یا انیمیشن کات اوت (cut out)
  • انیمیشن تایم لپس (time laps)
  • انیمیشن خمیری (clay animation) و انواع دیگر …

برای آشنایی با نحوه ی ساخت استاپ موشن در خانه مقاله ساخت استاپ موشن را بخوانید

استاپ موشن، انیمیشن زمان بر

ساخت استاپ موشن
فرآیندی زمان بر

استاپ موشن یک فرآیند وقت گیر و زمان بر است که نیاز به صبر و حوصله بسیار دارد.

جالب است بدانید انیماتور های حرفه ای با اینکه ایده استاپ موشن و کل سناریو را مو به مو دارند، در هر 24 ساعت تنها میتوانند 5 ثانیه از یک استاپ موشن را تولید کنند.

ممتاز دیزاین درادامه چند نمونه شگفت انگیز از فیلم های استاپ موشن ( ایده ساخت استاپ موشن) را با احترام به انیماتور های سخت کوش این آثار به هنرمندان و افراد خلاق ارائه می دهد،‌ تا با الگو گیری از آن بتوانند به ایده استاپ موشن عالی برسند و آثار خود را تولید کنند.

این ایده ها شامل:

  • چند فیلم فراموش نشدنی
  • چند نمونه نمایش متحرک تایپو گرافی
  • چند موزیک ویدئوی درخشان

چند ایده ساخت استاپ موشن

چند ایده خلاقانه ساخت استاپ موشن

استاپ موشن ابتکاری

اگر می خواهید ایده استاپ موشن خود را به شکل حرفه ای تر بسازید. نیاز دارید با نحوه ی نورپردازی و صداگذاری در استاپ موشن را آشنا شوید. مقاله نورپردازی در استاپ موشن از صفر تا صد(STOP MOTION LIGHTING) و صداگذاری در استاپ موشن و تاثیر آن در استاپ موشن حرفه ای این موارد را به شما آموزش می دهند.

انیمیشن

این مقاله ترجمه مقاله 50 Incredible Stop Motion Ideas And Videos که ممتاز دیزاین برای اولین بار آن را ترجمه کرده است. امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست