10 ایده عکاسی از شیرینی و کوکی( ایده خلاقانه، کمپوزیسیون و ساخت دکور مناسب)

ایده عکاسی از کیک و شیرینی

شیرینی ها سوژه فوق العاده ای برای عکاسان غذا هستند. عکاسی از شیرینی ها فرصت های بی شماری برای گفتن داستان های مختلف فراهم می کند. ممتازدیزاین در این مقاله نکات ساده و ارزشمندی به شما می گوید، تا بتوانید ایده های جذاب و خلاقانه عکاسی از شیرینی داشته باشید.

1. ایده عکاسی شیرینی براساس هدفتان، یک برنامه برای عکاسی از شیرینی ها بچینید

مهم ترین چیز قبل از هر کار، مشخص کردن هدف شما از انجام دادن آن کار است. اینکه شما فقط می خواهید، از یک شیرینی عکس بگیرید، کافی نیست. راه های زیادی برای عکاسی از شیرینی ها وجود دارد، اما شما باید یکی را انتخاب کنید.
جواب دادن به این 3 سوال به شما کمک می کند.

چه کسی؟

چه کسی این شیرینی های خوشمزه را می پزد؟ شخصیت آن فرد چطور است؟ این جو حاکم بر شات شما را مشخص می کند.
اگر شخصیت شما مادربزرگی است، که برای نوه های عزیزش شیرینی می پزد، صحنه شما باید تا حدامکان گرم و صمیمی باشد. از رنگ های گرم، بافت های قابل مشاهده و وسایل قدیمی استفاده کنید.

و اگر شخصیت شما یک سرآشپز حرفه ای است، همه چیز باید واضح و مینیمالیستی باشد. این شیرینی ها شاهکار هنر شیرینی پزی خواهد بود. هیچ چیز نباید بیننده شما را از آن منحرف کند.
به قناد فکر کنید، این مسئله در انتخاب رنگ ها و وسایل به شما کمک می کند، تا دکور و فضای رسایی ایجاد کنید.

ایده عکاسی شیرینی
ایده عکاسی شیرینی

کِی؟ چه زمانی؟

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار زمان است. آیا این شیرینی برای صبحانه مناسب است؟ اگر جوابتان بله است. صحنه خود را با یک نور ملایم روشن کنید و حس تازه ای از شروع یک روز بوجود بیاورید.

اگر این ها کلوچه عصرانه یک کودک است، که قبل از خواب بعدازظهرش هدیه گرفته، می توانید آن ها را در یک سینی با یک لیوان شیر بگذارید و یک کتاب داستان را در نزدیکی آن قرار دهید.
این سوال فقط نشان دهنده زمان روز نیست، در مورد زمان سال هم استفاده می شود!

کوکی های هالووین با کوکی های کریسمس یکی نیستند. شما می توانید از لوازم مختلف و رنگ های مختلف برای حالت دادن به آن ها استفاده کنید.
همین طور شیرینی های یک مهمانی، با یک شیرینی میان وعده در محیط کار متفاوت است.

کجا؟ در چه مکانی؟

به جایی که این شیرینی ها در آنجا میل می شود، دقت کنید. آنجا چه شکلی است؟
آیا می خواهید شیرینی ها را مستقیما از فر بیرون بیاورید؟ خب. پس می توانید آشپزخانه مدرنتان را به نمایش بگذارید. همچنین آشپزخانه روستایی مادربزرگ را نشان دهید.

یا شاید می خواهید شیرینی ها را به جای دیگری ببرید؟ آنها را در پارک بخورید؟ یک پیک نیک کوچک ترتیب دهید؟ آنها را در طول طوفان های فکری با همکارانتان میل کنید؟
سوال مکان ممکن است خیلی واضح به نظر برسد. اما یک بینش کلیدی در مورد دکوری که می خواهید بچینید، به شما می دهد.

ایده عکاسی شیرینی در محیط کار
ایده عکاسی از شیرینی در محیط کار

ایده عکاسی شیرینی تئوری رنگ برای انتخاب وسایل صحنه

کوکی ها در بیشتر مواقع رنگی گرم دارند و طیف رنگی آن ها از شکلاتی تیره تا زرد کرم متغیر است. اگر برای آن ها از پس زمینه و رنگ های سردتر در دکور استفاده کنیم، می توانیم به کنتراست زیبایی دست پیدا کنیم.

رنگ مخالف نارنجی آبی است. بنابراین اگر می خواهید کنتراست رنگی در چهره خود داشته باشید، یک پس زمینه آبی روشن انتخاب کنید.
پس زمینه آبی تیره یا یک پس زمینه خاکستری تقریبا خنثی با ته رنگ آبی، سبز یا بنفش می تواند انتخاب دقیقتری باشد.

این قانون در مورد وسایلی مانند دستمال، فنجان چای یا ظروف پخت صدق می کند. سرامیک های آبی با شیرینی ها کاملا فوق العاده به نظر می رسند. آن ها نه تنها کنتراست رنگ را فراهم می کند، بلکه تضاد بافت را نیز به وجود می آورد، صاف در برابر خشن.

افزودنی هایی از این دست با اینکه بخش کوچکی از صحنه را اشغال می کنند، اما عکس ها را بسیار زنده تر و دیدنی تر می کنند.

ایده عکاسی شیرینی- تضاد رنگ
ایده عکاسی شیرینی- تضاد رنگ

3. از زاویه ها برای نشان دادن بهترین طرف های شیرینی استفاده کنید

کوکی ها به اندازه کیک های کوچک یا اسکوپ های بستنی متنوع نیستند، اما در عین حال می توانند بهترین جنبه خود را داشته باشند. پس به زاویه ای که می خواهید از آن ها عکاسی کنید، فکر کنید. تخت خواب برای کوکی های با تزئینات پیچیده، یک دکور عالی است.

اگر آشپز وقت خود را صرف کشیدن طرحی روی شیرینی ها می کند، هر چه قدر هم کوچک و جزئی باشد، آن را به تصویر بکشید. کوکی ها را روی هم نریزید، آن ها را از بالا روی سینی کاغذ مومی، بشقاب زیبا یا حتی کاغذ روغنی بچینید.

ایده عکاسی از کوکی در تخت خواب
ایده عکاسی از کوکی در تخت خواب

از این زاویه هم می توانید از کوکی های ساده و بدون تزئین عکاسی کنید. در این مورد، یا یک عکس ماکرو بگیرید، یا یک کمپوزیسون (ترکیب بندی) خیالی ترتیب دهید.
عکس ماکرو از این زاویه به شما کمک می کند، بر بافت ها تاکید کنید. این کار مخصوصا برای شیرینی های شکلاتی عالی است.
کمپوزیسیون بهتر همیشه وقتی دکور اصلی روی یک تخت خواب باشد، عالی است. سعی کنید آن ها را به صورت شکلی هندسی مثل مثلث، یا در یک منحنی S بچینید.

بهترین شکل عکاسی از شیرینی های تزئین نشده

بهترین شکل عکاسی از شیرینی های تزئین نشده، مثل کراکر یا کوکی های بلغور جو دوسر، این است که دسته ای از آن ها را نشان دهید. کمی تنوع به آن ها اضافه کنید.
یک کلوچه را گاز بگیرید و آن ها را به جایی تکیه دهید. یا 3 شیرینی را روی لبه یک فنجان چای یا یک لیوان شیر قرار دهید.
هم جذابیت بصری دارند و هم تخیلی به نظر می رسند. برای عکس های دسته ای، زاویه ای نزدیک به نمای روبه رو انتخاب کنید.

ایده عکاسی شیرینی
ایده عکاسی از شیرینی های ساده

اگر تعداد زیادی شیرینی روی هم چیده شده دارید، می توانید زاویه low ngle (دوربین پایین تر از موضوع)را انتخاب کنید. این باعث می شود ارتفاع شیرینی ها چشمگیرتر به نظر برسد.

شاید خیلی از مشتریان شما برای گرفتن بازدید بیشتر، تقاضای ساخت استاپ موشن را داشته باشند. شما می توانید با مشخص کردن کمپوزیسون مناسب هر لوکیشن، یک استاپ موشن جذاب بسازید. مقاله ایده ساخت استاپ موشن در کسب و کار به شما کمک می کند.

4. برای داشتن عکس های چشم نواز از تکنیک های خلاقانه استایل کردن غذا استفاده کنید

می توانید از کوکی ها در استایل های مختلف عکاسی کنید. از شکلات، شکر یا پودر کاکائو، پوست لیموترش، آجیل، قطره چکان، لعاب و سایر مواد تزئینی استفاده کنید.
می توانید آن ها را در بشقاب ها قرار دهید، یا در پس زمینه بچینید.

ما 3 روش برای استایل دادن به شیرینی ها در عکاسی مینیمالیستی استفاده می کنیم. در عکس زیر ما می خواستیم از کسل کننده ترین کوکی جو دوسر استفاده کردم، پس با تغییر استایل آنها، به شیوه ی کارتون سیندرلا (موش پنیرها را روی هم قرار میداد، تا راحت تر حمل کند)

ایده خلاقانه عکاسی از شیرینی به روش موش سیندرلا

ایده عکاسی شیرینی با قطره شکلات

اولین و ساده ترین راه استفاده از قطره های شکلات است. اگر سس شکلات ندارید، یک سرنگ بردارید، آن را پر از شکلات مایع کنید و چند قطره از آن را به صورت منحنی، دور شیرینی بریزید. این خط ها را با چند آجیل یا برگ نعناع ادامه دهید، مارپیچی از پوست لیمو و فویلا بسازید. با اینکه کشیدن آن بسیار ساده است، اما خیلی زیبا می شود.

ایده عکاسی خلاقانه شیرینی با شکلات
ایده عکاسی خلاقانه شیرینی با شکلات

ایده عکاسی شیرینی با حلقه های شیرین

می توانید از حلقه غذا برای تشکیل دسرهای لایه ای یا سرخ کردن تخم مرغ استفاده کنید. از این مورد، می توانید برای حالت دادن به دسرها هم استفاده کنید. یک سمت حلقه را با شکلات یا لعاب رنگارنگ آغشته کنید و آن را به سطح زمینه فشار دهید. حلقه استیل بسیار نازک است، پس شکلات علامت بسیار برجسته ای از خود به جای می گذارد. اگر از چیزی با لبه پهن تر استفاده می کنید، شکلات در لایه نازک تری چاپ می شود.

استفاده از قوطی نازک فلزی برای ایده عکاسی خلاقانه شیرینی

وقتی دایره شکلاتی داشتید، یک کلوچه را داخل آن قرار دهید. یک تکه پرتقال، مقداری دارچین، یک گلبرگ بادام، یک گل خوراکی، چند برگ نعناع، هر چیزی که می توانید در انبار تزئینات خود پیدا کنید، به آن اضافه کنید.

ایده عکاسی از شیرینی با لیمو و برگ
ایده عکاسی از شیرینی با لیمو و برگ

قاشق چایخوری

راه عالی برای جذابتر کردن، دکورتان استفاده از یک قاشق چایخوری است. با سس شکلات، لعاب یا مارمالاد این کار را انجام دهید. آن را در یک قاشق بریزید و با نوک قاشق، آن را روی سطح بکشید تا سس چشم نوازی روی سطحتان باقی بماند. شما می توانید با آن یک منحنی روی سطحتان ایجاد کنید.
پس از آن، کوکی را روی سوهان بگذارید و چند چیز تزئینی کوچک مثل برش های میوه به ان اضافه کنید.

ایده خلاقانه عکاسی از شیرینی
ایده خلاقانه عکاسی از شیرینی

نکته آخر:

هرگز و هرگز به طرحی که با قاشق کشیدید، دست نزنید. همه چیز به هم می ریزد. همه چیز به هم می ریزد. اگر طرحی که کشیدید خوب نشد، آن را پاک کنید و دوباره بکشید.
از این ترفندها به صورت جداگانه استفاده کنید یا آن ها را با هم ترکیب کنید، تا یک الگوی دوست داشتنی برای عکاسی از شیرینی ها به دست بیاورید.

5. از لوازم جانبی اضافی برای ترکیب بندی جالب تر استفاده کنید

کوکی ها با یک لیوان شیر، مانند بیکن با تخم مرغ خوب می شوند. اما برای جذاب تر کردن کمپوزیسیون، می توانید لوازم دیگری را اضافه کنید.
اول از همه، سعس کنید دستور پخت شیرینی را به نمایش بگذارید. اگر در شیرینی های شما مواد خاصی مانند: چیپس شکلات، کشمش، تافی یا میوه دارند، آن ها را نشان دهید.
تعدادی از ظروف پخت غذا مثل همزن، قاشق یا ورقه روغنی را اضافه کنید.
از نشان دادن روند آشپزی نترسید، حتی ممکن است جذاب باشد.

ایده عکاسی خلاقانه از شیرینی-وسایل جانبی
ایده عکاسی خلاقانه از شیرینی-وسایل جانبی

همچنین می توانید از وسایلی مانند ترازو، جعبه یا حتی کتاب برای اضافه کردن ارتفاع به دسته ای از شیرینی ها استفاده کنید.
استفاده از آن ها باید براساس داستان شما باشد. عکس خواننده ای که غرق در خواندن کتاب، خوردن میان وعده خود را فراموش کرده است، امتحان کنید.

برای آشنایی با استاپ موشن، مقاله استاپ موشن را بخوانید.

6. ایده عکاسی شیرینی خلق یک شخصیت خیالی

راه مورد علاقه من برای ایده گرفتن در عکاسی شیرینی و غذا، فکر کردن به یک شخصیت است.
در این تکنیک سعی می کنم شخصیت را با جرقه یک فکر تجسم کنم. یک مسافر، یک باغبان، یک هنرمند، یک دزد دریایی، یک جادوگر و…
سپس سعی میکنم تجسم کنم، آن ها چطور یک کار روتین، مثل خوردن یک کلوچه را انجام می دهند.

ایده عکاسی شیرینی- باغبان چطور کلوچه می خورد
ایده عکاسی شیرینی- باغبان چطور کلوچه می خورد

مثلا می توانید با ترکیب تکالیف هندسه شیرینی، یک تکلیف هندسه عالی برای فرزندتان بسازید. راه سرگرم کننده تر کردن تکالیف، البته اضافه کردن کوکی ها است!
شیرینی ها را با عناصر هندسی ترکیب کنید تا یک طرح اصلی روی تخته سیاه بوجود بیاورید.

ایده عکاسی شیرینی- حل کردن ریاضیات

یا می توانیم کیمیاگری را تصور کنیم، که نمی تواند آشپزی کند، اما سعی می کند با کشیدن یک پنتاگرام، چند کوکی را احضار کند.

ایده عکاسی شیرینی- احضار شیرینی ها با پنتاگون
ایده عکاسی شیرینی- احضار شیرینی ها با پنتاگون

7. با عکس های کوکی خلاق باشید و یک ارائه را تغییر دهید

یکی دیگر از راه های عالی برای نزدیک ترشدن به عکاسی از شیرینی ها، این است که غذای خود را مانند چیزی باارزش و فوق العاده دوست داشتنی ارائه دهید.
القای حسی مثل اینکه، هر بار کسی آن را بر میدارد، من هم هوس می کنم. به صحنه ای فکر کنید که یک شیرینی می تواند نقش چیزی کلیدی مثل یک شیء گرانبها در موزه، یک قطعه طلا، یا آخرین نقطه روی نقشه گنج باشد.

ایده عکاسی شیرینی- گنج
ایده عکاسی شیرینی- گنج

شیرینی خود را در جعبه حلقه ازدواج قرار دهید. از آن مانند یک جواهر گرانبها، عکس بگیرید. تصور کنید شیرینی ها ارز نهایی هستند. اجازه دهید مرغ خیالتان پرواز کند، دکوری که خیال کردید، را بسازید.

ایده عکاسی شیرینی-خیالی
ایده عکاسی شیرینی-خیالی

ممکن است تهیه یک نقشه ذهنی یا فهرستی از مکان هایی که افراد در آنها وسایل گرانبهایی می گذارند. همه چیز از سلول های یک بانک تا گالری های هنری، جعبه های 2 لت و صندوقچه های دزدان دریایی را یادداشت کنید. داستانتان را انتخاب کنید و نشان دهید شیرینی های شما چه قدر خوب هستند.

ایده عکاسی شیرینی- شیرینی شیء گرانبها
ایده عکاسی شیرینی- شیرینی شیء گرانبها

8. ایده عکاسی شیرینی ها معلق

معلق کردن غذا یک راه فوق العاده برای اضافه کردن پویایی به عکس شماست. و کوکی های پرنده هم از این قائده جدا نیستند.
ساده ترین راه این است که کوکی ها را در هوا نگه دارید و جداگانه از آن ها عکس بگیرید. این عکس ها را با نرم افزارهای ادیت عکس، با هم ادغام کنید. مطمئن شوید نیاز به کشیدن سایه های اضافی ندارید.

ایده عکاسی شیرینی- در فضا باز
ایده عکاسی شیرینی- در فضا باز

اگر می خواهید تصویر پویاتری داشته باشید. همه شیرینی ها را با سیم و نخ یا سیخ های چوبی، یا هر تکیه گاهی که دوستدارید، در هوا ثابت نگه دارید.
به این ترتیب لازم نیست، نگران سایه ها یا بازتاب های اضافی باشید. آنها کاملا طبیعی به نظر می رسند.می توانید چیزهای دیگر مثل مقداری پودرقند را در هوا پخش کنید.
بعد از آن عکس را روتوش کنید.

ایده عکاسی شیرینی- پرواز شیرینی در هوا
امتیاز جایزه ویژه برای ترکیب کوکی های پرنده با پاشیدن شیر یا شکلات

غذا در حال حرکت واقعا فوق العاده به نظر می رسد، پس نترسید و امتحان کنید.

ایده عکاسی شیرینی- پرواز شیرینی و وسایل آشپزی
ایده عکاسی شیرینی- پرواز شیرینی و وسایل آشپزی

در این عکس کوکی هایی که با آرد در تعامل هستند ثابت هستند، من آنها را به میل بافتنی چسباندم. اما من کوکی ها را جداگانه عکاسی کردم، تا به چیزی برخورد نکنند.
اگر دوست دارید از عکاسی درآمد بیشتری کسب کنید، مقاله کسب درآمد از عکاسی را بخوانید.

9. از یک تخته سیاه برای گفتن داستانتان استفاده کنید

اگر تنها چیزی که دارید، شیرینی ها و پس زمینه تیره تان است. سعی کنید از نقاشی با گچ استفاده کنید، تا همه چیز روشن شود.
یک بالن بکشید و یک کلوچه را به عنوان قسمت ضروری آن بگذارید و آهنگ کوکی را پخش کنید.
شیرینی خود را در قاب یک کره قرار دهید، تا بتوانید کل زمین را نشان دهید.
یا شاید شیرینی ها یک صور فلکی را تشکیل می دهند، مقداری آرد پراکنده به عنوان کهکشان راه شیری به آن اضافه کنید.

ایده عکاسی از شیرینی- ظرف کره با مقوا و گچ
ایده عکاسی از شیرینی- ظرف کره با مقوا و گچ

گچ یک ابزار فوق العاده برای عکاسانی است که می خواهند از طبیعت بی جان، عکس های خلاقانه بگیرند، اما تجهیزات و وسایل لازم را در اختیار ندارند.
هم مقرون به صرفه است، هم استفاده از آن ساده است و هم فرصت داستان گویی های فراوانی را ایجاد می کند.
شما می توانید شیرینی های خود را به هر چیزی، از چوب تنیس تا سفینه فضایی تبدیل کنید.

ایده عکاسی شیرینی- کشیدن بالون

یا می توانید با کشیدن کتاب و فنجان های چای در اطراف شیرینی های واقعی، محیط را متحول کنید. ناگفته نماند که می توانید دستور و مواد اولیه را هم روی تخته خود یادداشت کنید.

ایده عکاسی شیرینی- نقاشی
ایده عکاسی شیرینی- نقاشی

10. نوشتن یک پیام یا تایپو گرافی با شیرینی

مورد آخر، سعی کنید نامه ها و پیام های را از کوکی بسازید.به همه جملات شیرینی که می توانید بگویید، فکر کنید!
سه راه برای نزدیک شدن به متن در عکاسی وجود دارد:

راه اول:

ابتدا برش های کوکی را براساس حروف الفبا پیدا کنید و کلماتتان را با آن ها بسازید. این نیاز به آمادگی دارد، اما نتیجه عالی می شود.
اگر به اندازه کافی حروف بسازید، می توانید در طول یک جلسه تعداد زیادی عکس های مختلف بگیرید.
به یاد داشته باشید، کلمات خود را از قبل برنامه ریزی کنید و تعدادی حروف اضافی بسازید تا در صورت شکستگی، گم شدن، یا هر اتفاق دیگر مشکلی نداشته باشید.

ایده عکاسی شیرینی- نوشتن با حروف شیرینی
ایده عکاسی شیرینی- نوشتن با حروف شیرینی

راه دوم

خرید کلوچه های آماده و درست کردن حروف از آنهاست. آن ها را برش دهید، گاز بزنید یا عناصر اضافی را با دارچین و شکلات بکشید. به این ترتیب بیننده می تواند پیام شما را به راحتی بخواند.

ایده عکاسی شیرینی- نوشتن حروف شیرینی
ایده عکاسی شیرینی- نوشتن حروف شیرینی

راه سوم:

استفاده از الگو هایی برای ساختن حروف از آرد، کاکائو یا پودر قند و قرار دادن شیرینی ها به عنوان بخشی از یک عکس شیرینی خلاقانه است.
از کاغذ ضخیم یک الگو درست کنید، روی آن شکر بپاشید و سپس قالب را، به آرامی با موچین بردارید.

ایده عکاسی شیرینی- نوشتن با پودرقند
ایده عکاسی شیرینی- نوشتن با پودرقند

نامه هایی از شکر شیرینی پزی با فضا خالی در اطراف آنها که می توانید با کوکی ها و فنجان های چای پر کنید، به دست می آورید.

نتیجه گیری ایده عکاسی شیرینی:

عکاسی از شیرینی کاری فوق العاده سرگرم کننده است، ایده های خلاقانه بی شماری وجود دارد که می توانید امتحان کنید.
امیدواریم از این نکات ساده الهام بگیرید و عکس های خارق العاده ای خلق کنید.

منبع این مقاله سایت: expertphotography.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست