10 اشتباه بزرگ که در استراتژی بازاریابی ویدئویی نباید انجام دهید!!!

10 اشتباه در استراتژی بازاریابی ویدئویی

ما مطمئن هستیم که یکی از بهترین راه ها برای ایده پردازی یا معرفی محصولات جدید و پیچیده، ساخت فیلم تبلیغاتی برای محصول یا برند شماست. ممتاز دیزاین در این مقاله 10 اشتباه بزرگی که در بازاریابی ویدئویی باید از آن ها اجتناب کرد را، به شما می گوید.

چرا باید از اشتباه در استراتژی بازاریابی اجتناب کنیم؟

بازاریابی ویدیویی نمی تواند یک فعالیت «مستقل» در برنامه بازاریابی شما باشد. ما می دانیم که مصرف کنندگان بیش از هر زمان دیگری با ویدیو درگیر هستند. به همین دلیل است که صرف نظر از صنعت شما، بازاریابی ویدئویی باید بخشی از استراتژی بازاریابی دیجیتال باشد (و به همین دلیل است که می‌خواهید از اشتباهات بازاریابی ویدیویی خودداری کنید!)

بر اساس گزارشی از Wyzowl در سال 2020، حدود 40 درصد از بازاریابان گفتند که بحران سلامت، برندها را به استفاده از ارتباطات استراتژیک و جذاب سوق داده است. از دیدگاه کاربر، حدود 68 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که این بیماری همه گیر میزان محتوای ویدیویی را که به صورت آنلاین مشاهده می کنند، افزایش داده است.

مصرف ویدیو روند صعودی دارد و برندهای بیشتری ویدیو را در استراتژی بازاریابی خود گنجانده اند. در یک مطالعه اخیر، Hubspot گزارش داد که 80٪ از کاربران توانسته اند یک تبلیغ ویدیویی را که در 30 روز گذشته مشاهده کرده اند، به خاطر بیاورند. این داده‌هایی است که برندها نمی‌توانند نادیده بگیرند! برای به حداکثر رساندن ROI بازاریابی ویدیویی، در اینجا 10 اشتباه وجود دارد که باید هنگام ایجاد استراتژی بازاریابی ویدیویی از آنها اجتناب کنید.

قبل از اینکه به اشتباهات بازاریابی ویدیویی که می خواهید از آنها اجتناب کنید بپردازیم. مهم است که تأکید کنیم که ایجاد محتوای ویدیویی قوی راه خوبی برای دستیابی به بازارهای مختلف و جذب مخاطبان مختلف (و آزمایش واکنش های مختلف هدف) است. از دیدگاه مصرف کننده، ویدئوهای هر برند بازتابی از خود برندها هستند.

10 اشتباه در استراتژی بازاریابی ویدئویی:

1) ساخت یک ویدیو بدون اهداف قوی

بنجامین فرانکلین زمانی گفت: “اگر در برنامه ریزی شکست بخورید، در حال برنامه ریزی برای شکست هستید.” این جمله کاملاً در مورد استراتژی بازاریابی و بازاریابی ویدیویی صدق می کند. قبل از شروع فیلمبرداری، باید به این سؤالات بپردازید: آیا این ویدیو هدف استراتژیک بالاتری را دنبال می کند؟ چرا درستش میکنی.
مانند هر کمپین بازاریابی دیگر، در زمان ساخت ویدیوی خود، باید اهدافی را که می خواهید به آنها برسید، برنامه ریزی کنید.

اشتباه بازاریابی ویدئویی برند

2) برندینگ درست محصولات/خدمات

شنیدن اینکه کسی ویدیوی شما را به خاطر می آورد، شگفت انگیز است. اما اگر آنها نمی توانند نام شرکت شما را به خاطر بسپارند، ماموریت شما تقریبا شکست خورده است. بسیاری از اوقات، آنقدر در ویژگی ها و جزئیات غرق می شویم، که هدف را فراموش می کنیم: هدف اصلی برقراری ارتباط و ترویج مزایای کسب و کار شماست. شما باید ویدیوی خود را با لوگوی خود واتر مارک کنید و آدرس وب سایت، برچسب یا هر عنصر دیگری که هویت برند را به یاد می آورد، در آن قرار دهید.

3) طولانی کردن ویدیوی شما (یا نامناسب برای کانال توزیع)

آخرین ویدیوی آنلاینی که تماشا کردید چقدر بود؟ در عصر اینترنت، ما می دانیم که مردم توجه محدودی به مصرف رسانه دارند. این به این معنی است که اگر می‌خواهید ویدیوی شما تماشا شود، باید کوتاه و مستقیم باشد.

طول “درست” حدود 60 تا 90 ثانیه است. اما باید در نظر داشته باشید که بسیاری از افراد قبل از پایان، تماشای ویدیوی شما را متوقف خواهند کرد. با در نظر گرفتن این موضوع، باید مطمئن شوید که لوگو، URL وب سایت، ارزش پیشنهادی و فراخوان اقدام را در ابتدای ویدیوی خود لحاظ کنید.

4) اشتباه عدم تمرکز بر یک پیام واحد در بازاریابی ویدئویی

تولید ویدیویی که پیام مشخصی ندارد در واقع یک اشتباه رایج است. به خاطر داشته باشید که شما فقط چند ثانیه فرصت دارید تا بیننده خود را آگاه کنید، درگیر کنید و آموزش دهید. شما باید یک پیام متمرکز ایجاد کنید، ویدیوی خود را هدف قرار دهید، و یک شماره تلفن مستقیم برای تماس یا برقراری ارتباط قرار دهید.

اگر هنوز ایده ای برای ساخت فیلم تبلیغاتی خود ندارید، مقاله 32 نوع فیلم تبلیغاتی به شما کمک می کند.

اشتباه بازاریابی ویدئویی شفاف نبودن cta

5) فراخوانی برای اقدام (CTA) خود را شفاف نمی کنید

فراخوان برای اقدام یک جهت ساده یا مجموعه ای از دستورالعمل ها است که گام بعدی را که می خواهید بینندگان شما بردارند. برای شما مشخص می کند. “از وبسایت ما دیدن کنید.” “به ما زنگ بزن.” “ما را در رسانه های اجتماعی ما دنبال کنید.” اینها انواع مختلفی از CTA هستند که می توانید از آنها استفاده کنید. تا مطمئن شوید بینندگان شما دقیقاً همان کاری را که شما می خواهید انجام می دهند.

6) استفاده نادرست (یا عدم استفاده) از تکنیک های سئو

واداشتن مخاطبان به تماشای ویدیوی شما بسیار مهم است. فقط ارسال آن در YouTube/Vimeo (یا هر چیز دیگری) دیگر کافی نیست. ترفندها و تکنیک های خاصی وجود دارد که می تواند ترافیک وب را به سمت ویدیوی شما هدایت کند و رتبه سایت شما را در نتایج جستجو افزایش دهد. همیشه به یاد داشته باشید که محتوای خوب فقط زمانی خوب است که کسی آن را دیده باشد.

7) اشتباه انتظار نتایج فوری در بازاریابی ویدئویی

اکثر کمپین‌های بازاریابی برای ایجاد بازده، زمان می‌برند و به ندرت اتفاق می‌افتد که یک ویدیو ویروسی شود. هنگامی که یک ویدیو ویروسی می شود، بیشتر اوقات به این دلیل است که کمپین دارای استراتژی برای توزیع و پخش ویدیوهای خود (با رسانه های اجتماعی، تبلیغات اجتماعی، تبلیغات گوگل) است. بازاریابی ویدئویی یک تلاش مداوم است که می تواند در طول زمان به نتیجه برسد.

اشتباه عدم تمرکز بر یک هدف در بازاریابی ویدئویی

8) جا انداختن نقاط فروش

منتظر ماندن تا پایان ویدیوی شما برای انتقال امتیازات فروش شما خطرناک است. همانطور که در اشتباه شماره سه گفتیم، مردم زمان زیادی را برای ویدیوی شما صرف نمی کنند. به همین دلیل است که بازاریابان باید مطمئن شوند که مزایای شما و دعوت به عمل در ابتدای ویدیو، ترجیحاً در 10 تا 20 ثانیه اول به اطلاع شما می‌رسد.

9) اشتباه عدم توجه به مخاطبان هدف در بازاریابی ویدئویی

همانطور که قبلاً گفتیم، اگر روی یک نقطه تمرکز کنید، ویدیوی ما موثرتر خواهد بود. توجه به این نکته ضروری است که افراد مختلف نقاط درد متفاوتی دارند. شما باید تصمیم بگیرید که به کدام یک از آنها رسیدگی کنید. هنگامی که در مورد پیام خود تصمیم گرفتید، می توانید آن را بر روی یک مخاطب هدف خاص و کاملاً تعریف شده متمرکز کنید.

10) کار با شریک یا تهیه کننده اشتباه

بینندگان شما (و مشتریان بالقوه) ویدیوی شما را قضاوت خواهند کرد. آنها از کیفیت ویدیوی شما انتقاد می کنند و آن را با کیفیت کسب و کار شما برابر می دانند. این می تواند مستقیماً نه تنها برند شما، بلکه بر موفقیت شما نیز تأثیر بگذارد. اگرچه هر کسی با گوشی هوشمند می‌تواند ویدیو بسازد، اما یکی از اشتباهات بزرگی که کسب‌وکارها می‌توانند مرتکب شوند، انتشار ویدیویی است که نشان‌دهنده ضعیفی از نام تجاری و کسب و کار آن‌ها است.

ما در مورد اشتباهات بازاریابی ویدیویی صحبت کردیم اما می خواهیم پیشنهادی برای برندها اضافه کنیم. اگر به استراتژی بازاریابی ویدیویی فکر می کنید، باید یک موضوع مهم را در نظر بگیرید: شخصی سازی.

همانطور که بسیاری از بازاریابان می دانند، شخصی سازی به ابزاری قدرتمند برای برندها تبدیل شده است. زیرا به ایجاد ارتباط بهتر با مخاطبان کمک می کند. بنابراین، اگر دو تا از قدرتمندترین ابزارهای بازاریابی با هم ترکیب شوند، چه؟ تصور کنید یک ویدیوی شخصی دریافت می کنید که به زبان شما صحبت می کند و محتوای آن منحصراً برای شما ساخته شده است.

ویدیوی شخصی‌سازی‌شده مبتنی بر کسب داده‌ها برای ایجاد تجربیات منحصربه‌فردی است که هدف آن برآوردن نیاز یا نیازهای خاص مشتریان است. موفقیت با استفاده از ویدیوی شخصی سازی شده بسیار آسان خواهد بود! این یکی از راه‌هایی است که برندها می‌توانند بین برند و مشتریانشان پیوند برقرار کنند تا به وفاداری بلندمدت دست یابند. اگر برای کسب و کار، معرفی برند یا محصول خود به دنبال استفاده از بازاریابی دیجیتال هستید، می توانید با شماره گیری: 31072-051 از مشاوره رایگان متخصصین ما برای تعیین استراتژی و ساخت تیزر حرفه ای کمک بگیرید.

منبع: babelee.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست