نحوه گرفتن عکس پروفایل حرفه ای بدون داشتن تجهیزات!

گرفتن عکس پروفایل

در عصر دیجیتال امروز، عکس پروفایل مانند کارت ویزیت عمل می کند و فرد اولین برداشت را از شما می کند. هنگامی که عکس پروفایل شما دیده می شود یا مشتری بالقوه ای در صفحه LinkedIn شما قرار می گیرد، قطعا نمی خواهید تصویری داشته باشید که بازتاب ضعیفی از شما ایجاد کند. شما می خواهید که آن ها یک فرد آراسته، خوش فکر و خوش بین را ببینند.
برای گرفتن عکس پروفایل حرفه ای تمام آن چه به آن نیاز دارید، چند اصل اساسی در ترکیب بندی و البته دوربین است.

چه عواملی باعث برتری یک عکس می شود؟

ابتدا باید بفهمیم که چگونه ویژگی های یک عکس برتر عالی را قبل از اینکه خودمان آن را ایحاد کنیم شناسایی کنیم.

باید به مواردی مانند رنگ (لباس، پس زمینه، کنتراست)، نور (قوی تر در صورت، تضاد با پس زمینه برای اطمینان از دیده شدن شما) و حالت صورت (خندیدن، لبخند، حالت جدی، یا آرام) توجه شود.
هنگامی که این عناصر را با هم ترکیب کنید و در کنار هم استفاده کنید می توانید تصاویر خود را بهبود داده و شاهکار بسازید.

در اینجا خلاصه ای از آنچه باعث می شود یک عکس عالی شود وجود دارد:

  • تصاویر باید از قفسه سینه به بالا قاب شوند (سه چهارم عکس، نه تصویربرداری فوق العاده)
  • ارتباط چشمی خود را با دوربین حفظ کنید (خیره نشوید اما مطمئن شوید که با مخاطبان خود ارتباط برقرار می کنید).
  • نور را متعادل کنید (در صورت نور قوی تر، یک طرف صورت را سایه بزنید تا کنتراست ایجاد کند و ویژگی ها را نمایان کند).
  • از پس زمینه ای استفاده کنید که حواس شما را پرت نکرده و می تواند به نمایان سازی شما کمک کند (تضاد با پس زمینه خوب است، هدف شما این است که الگوهایی نداشته باشید یا اتفاقات زیادی رخ ندهد تا باعث حواس پرتی مخاطبان نشود).
  • شخصیتی را که می خواهید مردم در عکس شما ببینند به نمایش بگذارید (خندیدن، لبخند زدن، اعتماد به نفس و غیره).
  • مطمئن شوید که حتی در صورت کوچک بودن تصویر به وضوح قابل مشاهده هستید (کادر بندی به اینجا کمک می کند).

حالا که دانستیم چه چیزی باعث ایجاد یک عکس عالی می شود، بیایید روش های گرفتن عکس پروفایل خوب و عالی را با هم مرور کنیم.

6 روش گرفتن عکس پروفایل عالی

1. نور خوب پیدا کنید

پیدا کردن نور مناسب برای گرفتن عکس پروفایل عالی

نور مناسب برای داشتن یک عکس خوب ضروری است. از مکان هایی که نور مستقیم خورشید به شما می تابد، خودداری کنید. نور مستقیم خورشید صورت را سفید می کند و سایه های زاویه دار سختی ایجاد می کند و علاوه بر این، چه کسی می تواند در مکانی که به سختی می تواند چشم های خود را باز کند عکس می گیرد؟

گرفتن عکس در جای تاریک و بدون روشنایی ممکن نیست، اما برای بهینه سازی تصویر باید نور بین نور خورشید و سایه متعادل شود. این بدان معناست که عکس هایی که در سایه گرفته می شوند، نور ملایم خوبی را برای شما فراهم می کنند و تا زمانی که مناطق زیادی از نور آفتاب در پس زمینه وجود نداشته باشد، عکس شما نباید مناطق بیش از حد زیادی را نشان دهد.

روزهای ابری که نور در آن ها پراکنده تر است نیز می تواند جلوه خوبی برای گرفتن عکس از سر و شانه در فضای باز ایجاد کند.

بهترین مکان برای عکسبرداری شما معمولاً باید در فضاهای بسته و در داخل نور باشد. هنگام عکسبرداری از داخل خانه، از نور مصنوعی برای مشخص کردن ویژگی های صورت خود و اطمینان از برجسته بودن آنها در یک تصویر دو بعدی استفاده کنید.

نور پس زمینه مناسب برای گرفتن عکس پروفایل

به آنچه می خواهید در هدف عکس خود بدست آورید فکر کنید. به عنوان مثال ممکن است بخواهید با اعتماد به نفس، تیزبین و حرفه ای به نظر برسید. نور در یک طرف صورت باعث ایجاد کنتراست می شود و سایه پردازی ظریف در اطراف خط فک به شما ظاهری محکم که می خواهید را می دهد.

برای رسیدن به این اثر، منبع نور اصلی را کمی بالاتر از سطح چشم قرار دهید. تمرکز نور از این موقعیت به برجسته شدن چانه و استخوان گونه کمک می کند. برای جلوه ای بهتر، استفاده از آینه در یک طرف صورت شما در تضاد با یک دیوار تیره در سمت دیگر، یک کنتراست قوی و یک ظاهر حرفه ای برای عکس شما ایجاد می کند.

2. از یک پس زمینه ساده استفاده کنید

استفاده از پس زمینه ساده

پس زمینه عکس مورد نظر شما باید بسیار ساده باشد. گنجاندن اشیا مانند گیاهان، تزئینات یا حتی الگوها در پس زمینه عکس شما، تمرکز را از آنچه مهم است، دور می کند.

پس زمینه های سفید برای کمک به برجسته شدن بسیار مناسب هستند. رنگ سفید باعث حواس پرتی نمی شود و بسته به لباس انتخابی شما می تواند یک کنتراست حرفه ای خوب ایجاد کند.

3. کنتراست

روش دیگر گرفتن عکس پروفایل حرفه ای این است که به کنتراست توجه کنید. کنتراست تفاوت بین ترکیب شدن و برجسته شدن است. ایجاد کنتراست قدرتمند کلیدی برای بهبود کیفیت عکس است.

عواملی مانند رنگ مو، لباس، پس زمینه و نور همه تفاوت در کنتراست عکس شما را ایجاد می کنند. به عنوان مثال، اگر موهای مشکی دارید، یک پس زمینه تیره باعث می شود کمتر چشم گیر شوید، بنابراین استفاده از پس زمینه روشن، نرم و سفید به معنای برجسته شدن خواهد بود، بنابراین سعی کنید از مصرف سایه ها یا رنگ های زیاد یکسان خودداری کنید.

کنتراست

به دقت در مورد اینکه کدام رنگ برای استفاده در عکس سر و شانه شما بیشتر منطقی است، فکر کنید. به عنوان مثال، یک ظاهر حرفه ای ممکن است با رنگ های خنثی مانند سیاه و سفید به وضوح دیده شود. با انتخاب رنگ، از اصول طراحی استفاده کنید تا بهترین کنتراست را پیدا کنید.

استفاده از  اصول طراحی برای پیدا کردن بهترین کنتراست

در هنگام درست کردن سر عکس حتی اگر معمولا از سینه به سمت بالا عکس گرفته می شود، مهم است که لباس مورد توجه قرار گیرد. اگر مرد هستید و به دنبال ظاهری حرفه ای هستید، کت و کراوات یا پیراهن دکمه دار تمیز مناسب است. 

4. زاویه خود را درست کنید

همه ما آن “یک طرف خوب صورت” را داریم که دوست داریم از آن طرف عکس بگیریم، درست است؟ به نظر جزئی می رسد، اما درست گرفتن زاویه عکس سر شما می تواند تفاوت در نحوه حضور شما در دوربین و تأثیر عکس شما را ایجاد کند.

هنگامی که می خواهید از زاویه ای مناسب از خود عکس بگیرید، به آنچه می خواهید نمایان و آنچه پنهان شود فکر کنید. مواردی که باید دیده شود، برجسته شدن استخوان گونه، تیز شدن خط فک و قطعا پنهان کردن غبغب چانه است که ممکن است از چرخاندن سر به سمت پایین نمایان شود.
اگر موهایتان در یک طرف سر شما رشد بیشتری دارد، از سمتی عکس بگیرید که این قسمت را برجسته و نمایان می کند.

زاویه درست برای گرفتن عکس پروفایل خوب

استراتژی دیگر این است که یک شانه خود را کمی به جلو متمایل کنید. این امر علاوه بر اینکه به ریزش چانه و برجسته سازی گونه ها کمک می کند، ارتباط بیشتری با بیننده ایجاد می کند و جلوه ای صمیمی یا شخصی را برای مخاطب ایجاد می کند.

همه چیز تا حد ممکن باید ساده و طبیعی به نظر برسد. بنابراین باید سعی کنید هنگام انجام این تنظیمات برای عکسبرداری مناسب، در کنار طرف لنز با مخاطبان خود حضور داشته باشید و آرام و دلنشین به نظر بیایید.

5. به حالت چهره خود اهمیت بدهید

چشم ها پنجره روح است! به آنچه آن ها به مخاطب شما می گویند توجه کنید. هنگام ژست گرفتن، پشت خود را صاف و بدن را در زاویه کمی نسبت به دوربین قرار دهید. با انجام این کار حالت بهتر و فرماندهانه تر ایجاد می شود. سر، گردن و شانه ها را شل کرده و چانه را به گونه ای قرار دهید که خط فک قوی تری نمایان شود.

برای گرفتن عکس پروفایل به حالت چهره خود اهمیت دهید

در مورد وضعیت خود و اینکه چه کسی عکس های شما را می بیند فکر کنید. آیا عکسی که می خواهید بگذارید مربوط به عکس پروفایل LinkedIn است؟ آیا قرار است نمونه کارهای شما به مشتریانتان نشان دهد شما که هستید؟ شرایط مهم نیست، حالت های مختلف چهره تأثیرات متفاوتی خواهند داشت، بنابراین این شما هستید که می خواهید دوستانه و نزدیک یا باحال و جدی برخورد کنید.

6. عکس های مختلف بگیرید و امتحان کنید

لباس های مختلف، لبخندهای مختلف، خنده ها، زاویه ها و حالت های مختلف را امتحان کنید. اما قبل از انتخاب مناسب ترین گزینه، با چند گزینه مختلف آزمایش کنید. گاهی اوقات عکس هایی که تصادفی گرفته می شوند به بهترین عکس ها تبدیل می شوند! 

سخن آخر

مطمئناً ، یک دوربین گران قیمت فوق العاده زیبا ممکن است عکس های شما را متفاوت کند. اما در نهایت شما برای انجام صحیح کار به تجهیزات حرفه ای نیاز ندارید.

دریافت نور مناسب، یافتن بهترین زاویه و برش عکس برای رسیدن به حداکثر اثر می تواند عکس نهایی پروفایل مورد نظر شما را به شما ارائه دهد. از اینکه چند عکس مختلف را امتحان کنید نگران نباشید تا زمانی که نمونه درست آن را دریافت کنید و هنگامی که مراحل بالا را دنبال می کنید و عکسی می گیرید که با شما مطابقت داشته باشد، می تواند در دنیای حرفه ای برجسته شود.

امیدوارم مقاله روش های گرفتن عکس پروفایل حرفه ای برایتان مفید باشد. موفق و پیروز باشید.

منبع: 99designs

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست