کسب درآمد از عکاسی همراه با ترفندهای عکاسی و نکات آموزشی!

کسب درآمد از عکاسی

در مقاله قبل برای شما آموزش عکاسی حرفه ای با گوشی موبایل را قرار دادیم؛ در این مقاله قصد داریم به شما روش هایی آموزش دهیم تا بتوانید کسب درآمد از عکاسی داشته باشید.

برای عکاسی قدم اول تهیه لوازم اولیه آن شامل دوربین، لنز مناسب،‌ لوازم جانبی و سوژه مورد نظر است. نیازی به دوربین حرفه ای نیست شما باید بتوانید با دوربین های ساده نیز بهترین عکس ها را ظاهر کنید.

اگر به راهنمایی نیاز دارید ما در این مقاله ده شغل را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید کسب درآمد از عکاسی داشته باشید.

1- عکاسی عروسی و مراسمی

عکاسی عروسی

یکی از گزینه های ایده آل برای عکاسی، عکاسی از مراسم عروسی، عقد، نامزدی،‌ تولد، جشن دندونی،‌ جشن تولد، ‌جشن تعیین جنسیت و … هستند. این مراسم همیشه مشتریان خاص خود را دارد و شما می توانید مشتریان خود را فورا پیدا کنید. فقط لازم است از دوستان تان بخواهید تا شما را به عنوان عکاس در شبکه های اجتماعی خود معرفی کنند.

اگر می خواهید فورا دست به کار شوید می توانید در آتلیه و تالار ها استخدام شوید و کار های عکاسی آن ها را انجام دهید.

در عکاسی باید صبر داشته باشید و بتوانید با مشتریان پرتوقع و پر استرس کنار بیایید،‌ به آن ها ژست بدهید،‌ در هر شرایطی عکاسی کنید و… .

یکی از بهترین فصل ها برای عکاسی از مراسم فصل پاییز است؛‌ در مقالات قبل برای شما آموزش ژست پاییزی را بیان کردیم برای مطالعه بیشتر روی لینک آن کلیک کنید.

چگونه بهترین ژست ها را برای مردان و زنان پیدا کنیم؟

2- عکاسی تجاری

به عکس هایی که برای بازاریابی و تبلیغات محصولات گرفته می شود عکس تجاری می گویند. در این حرفه چندین سبک مختلف وجود دارد مانند: عکاسی پرتره،‌عکاسی از محصولات،‌ عکاسی از غذا و … را شامل می شود.

برای کسب درآمد از عکاسی نیاز به مهارت های مخلتفی ندارید فقط لازم است چند بار آن را امتحان و تمرین کنید تا بتوانید در هر زاویه و آب و هوایی عکاسی کنید.

عکس هایی که برای تبلیغات محصولات در اینستاگرام منتشر می شود و تاثیر 80 درصدی روی فروش محصولات دارد همه آن ها به نوعی عکاسی تجاری و تبلیغاتی محسوب می شود.

3- عکاسی پرتره

عکاسی پرتره

یکی از روش های عکاسی که مشتریان فوق العاده ای دارد عکاسی پرتره است. عکاس پرتره ترفند های خاصی دارد و اگر به صورت حرفه ای عکاسی کنید؛‌ می تواند عکس های مدارس،‌ عکس های شرکتی و استدیویی عالی را ثبت کنید. ضمن اینکه فراموش نکنید عکاسی از حیوانات نیز درآمد فوق العاده ای دارد.

فردی که عکاسی پرتره را به بهترین نحو ثبت می کند قطعا تمام سبک های عکاسی را بلد است و آن ها را نیز به بهترین نحو می گیرد.

بسیاری از کودکان از قرار گرفتن در مقابل دوربین می ترسند این شما هستید که با جذبه و نشان دادن میزان مهارت تان می توانید کودک را در مقابل دوربین بی حرکت نگه دارید.

از روابط عمومی دوری نکنید و بعد از عکاسی از سوژه تشکر کنید و میزان رضایت آن را بپرسید زیرا بسیاری از مشتریان آینده شما توسط مشتریان گذشته تان به شما لینک می شوند.

4- عکاسی مسافرتی

یکی از لذت بخش ترین سبک های عکاسی، عکاسی مسافرتی است؛‌ ضمن اینکه شما به مسافرت می روید و خوش می گذارنید درآمدتان به کارت شما واریز می شود. اکنون به دلیل وجود شبکه های مجازی علاقه مندان به این سبک عکاسی بسیار زیاد شده اند.

شما می توانید به راحتی این مشتریان را پیدا کنید و جالب است به این مشتریان هر قیمتی که بگویید قبول می کنند. اگر واقعا می خواهید این سبک را دنبال کنید ابتدا درباره آن تحقیق کنید و هر آنچه که می خواهید را یاد بگیرید سپس به صورت فیزیکی عکاسی کنید.

حتی اگر سوژه نیز نداشتید می توانید آلبومی تهیه کنید و عکس های خود را به صورت آرشیو درست کنید بسیاری از آژانس های تبلیغاتی هستند که از این طرح شما استقبال کنند و به قیمت مناسبی از شما خریداری کنند.

حتی بسیاری از برند ها هستند که مایل به اسپانسر شدن سفر شما و تبلیغ کردن محصولات شان در مکان های دیدنی و طبیعت باشند.

5- عکاسی‌ STOCK

عکاسی STOCK یکی از در دسترس ترین و در حال حاضر بی اهمیت ترین سبک های عکاسی است. خیلی سخت می شود زندگی خود را بر مبنای این سبک بگذرانید اما روش بسیار مناسبی برای کسب درآمد تان است.

شما می توانید عکس هایتان را در پلتفرم ها و سایت هایی مانند Istock . Adobe Stock بفروشید. اما اگر می خواهید در پلتفرم ها بفروشید باید به صورت مداوم این کار را انجام دهید تا بتوانید از تمامی قابلیت های پلتفرم استفاده کنید.

6- فتوژورنالیسم

فتوژورنالیسم یا عکاسی خبری به عمل مستند سازی رویداد ها برای نشر می گویند که در این زمینه عکاس های فوق العاده مشهوری مانند: دیوید سیمور، پیترپارکر، رابرت کاپا،‌گرداتارو و … در حال ثبت کردن عکس های زیبایی هستند شما نیز می توانید نمونه کار های ان ها را مشاهده نمایید تا بتوانید در آینده پا بر جای آنان بگذارید.

عکاس های خبری می توانند عکس هایی را ثبت کنند که به خوبی یک داستان پیچیده را به مخاطب منتقل کنند. این رشته خبری از خط مقدم اخبار و مستند های تلویزیون قرار می گیرند.

7- عکاسی ورزشی

عکاسی ورزشی

یکی از مشکل ترین سبک های عکاسی،‌ عکاسی ورزشی است. عکاسی ورزشی نیاز به دوربین فوق العاده حرفه ای و سنگینی دارد تا بتواند در لحظه تصویر را با بهترین کیفیت ثبت کند.

این سبک عکاسی پویایی بالایی دارد و شما همیشه لحظات و صحنه های جدیدی را مشاهده خواهید کرد. قطعا این سبک عکاسی نیز حوصله سربر نیست و لذت فراوانی دارد.

از ویژگی های این سبک در دسترس بودن آن است؛‌ شما می توانید ابتدا با مراجعه کردن به زمین چمن های معمولی در پارک ها شروع کنید و از حالت آماتور بودن خارج شوید سپس به سراغ استادیوم های بزرگ و بازی های اصلی بروید.

شما باید دوربین به دست باشید و از تمامی لحظاتی که داور خطا، پنالتی و گل را اعلام می کند عکاسی کنید تا بعد از مدتی دیده شوید و از شما برای عکاسی استدیومی دعوت کنند.

8- عکاسی مد

عکاسی مابین عکاسی تبلیغاتی و پرتره را عکاسی مد می گویند. اگر به مد و ست کردن لباس و عکاسی از افراد علاقه مند هستید می توانید این سبک را انتخاب کنید.

یکی از راه های فوق العاده عالی برای کسب درآمد از عکاسی این است که شما با رفتن به مزون فرمی را بر اساس عکاس مد پر کنید تا در صورت نیاز برای عکاسی با شما تماس بگیرند.

9- عکاسی خیابانی

عکاسی خیابانی

یکی از پر چالش ترین سبک های عکاسی، عکاسی خیابانی است. به ثبت کردن عکس هایی که در محیط های عمومی (اتوبوس،‌تاکسی، مترو و …) رخ می دهد عکاسی خیابانی می گویند. این عکس ها می تواند از انسان ها از در و شیشه وسیله نقلیه، خط کشی خیابان ها و .. باشد.

در مقالات قبل درباره عکاسی خیابانی صحبت کردیم و قوانینی را برای شما آموزش دادیم تا بتوانید در این زمینه پیشرفت خوبی داشته باشید. اگر می خواهید در این زمینه پیشرفت کیند مقاله لینک شده را مطالعه کنید.

سخن آخر

در این مقاله برای شما سبک های عکاسی پر درآمد را بیان کردیم تا در بتوانید با هر شرایطی که دارید کسب درآمد از عکاسی داشته باشید.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست