معرفی 10 کتاب برتر برای طراحان لوگو

کتاب برتر طراحان لوگو

در هر شغل و حرفه ای لازم است تا افراد از منایع و مراجع مختلف استفاده کنند. استفاده از منابع مختلف به ایده پردازی، آگاهی از اصول و رعایت استاندارد ها کمک می کند. با توجه به آنچه که گفته شد، آیا در فرآیند طراحی لوگو به دنبال یک مرجع خوب هستید؟ اگر به دنبال بهترین کتاب‌ های طراحی لوگو می‌گردید که در طراحی و در تبدیل شدن به یک حرفه‌ای کمک می‌کند، ادامه این مقاله را بخوانید. زیرا، ما در اینجا به معرفی 10 کتاب برتر برای طراحان لوگو می پردازیم:

برای یادگیری طراحی لوگو چه کتاب هایی بخوانم؟

در طول سال‌ ها، من ده‌ ها کتاب در زمینه طراحی لوگو و برند خریداری کرده و خوانده‌ام. بنابراین، اکنون می‌توانم توصیه‌ هایم را در مورد ارزش افزودن به مجموعه کتاب‌ هایتان به شما ارائه دهم. تعداد زیادی کتاب برای انتخاب وجود دارد. اما، پس از خواندن کتاب‌ های بی‌ شماری، فهرست 10 کتاب برتری را که هر طراح لوگو باید بخواند، تهیه کرده‌ام. من آن را به عناوینی که بیشترین ارزش را برای محتوای آن ها یافتم، محدود کردم. بسیاری از این کتاب ها برای کسانی که به تازگی در این زمینه شروع کرده اند و همچنین برای طراحانی که سال ها تجربه دارند خوب است.

10 کتاب برتر طراحی لوگو

این کتاب ها با ارائه نکات و توصیه‌ های عالی از کارشناسان برتر طراحی لوگو به شما کمک می‌کنند، لوگو و هویت برند بهتری ایجاد کنید.

کتاب ها نه تنها برای آموزش، بلکه برای الهام بخشیدن به ایجاد طرح های لوگوی اصلی منابع عالی هستند. برای شروع، کتاب “Logo Design Love” را توصیه می کنم. بسیاری از کتاب هایی که در زیر بررسی می کنم ترکیبی از نکات طراحی گرافیکی، مفاهیم اساسی و همچنین مجموعه ای از نمونه های عالی طراحی لوگو را ارائه می دهند. هر زمان که طراح دیگری از من توصیه‌ هایی می‌خواهد، به آن ها می‌گویم ابتدا عشق طراحی لوگو، طراحی هویت برند و هویت طراحی شده را بخوانند. بقیه کتاب‌ های این فهرست نیز منابع بسیار خوبی هستند و در مواقعی که به کمی الهام نیاز داشتم به من کمک کردند.

1. Logo Design Love (عشق طراحی لوگو)

عشق طراحی لوگو کتابی است که باید برای یادگیری طراحی لوگو حرفه ای داشته باشید.

Logo Design Love، یکی از 10 کتاب برتر مناسب برای طراحان لوگو است. من عشق طراحی لوگو را خوانده‌ام و آن را یکی از بهترین منابع برای هر کسی که می‌خواهد درباره برندسازی بیاموزد، می‌دانم. بنابراین، اگر می خواهید فقط یک کتاب در مورد فرآیند طراحی لوگو بخوانید، من به شما پیشنهاد می کنم Logo Design Love اثر David Airey را بخوانید. زیرا، با 31 نکته مفید طراحی که در این کتاب فوق العاده بررسی شده است، با طراحی لوگوی با کیفیت آشنا خواهید شد. در حالت کلی، این یک کتاب ضروری برای یادگیری طراحی لوگو حرفه ای است.

این کتاب شما را در فرآیند ایجاد یک لوگوی موفق و حرفه‌ای راهنمایی می‌کند و شما را از اولین ایده در کتاب طراحی خود تا فرم چاپ نهایی آن هدایت می‌کند. این کتاب موضوع را به مفاهیم ساده و اساسی تقسیم می کند که طراحان تازه کار می توانند به صورت گام به گام دنبال کنند و نحوه مقایسه طرح های لوگو را برای تعیین این که کدام یک بهتر است، آموزش می دهد. همچنین بر بهترین روش‌ های استفاده از طراحی لوگو برای نشان دادن برند شما تاکید می‌کند و حتی نکاتی در مورد نحوه کار با مشتریان برای ایجاد لوگو ایده‌آل ارائه می‌دهد.

اگر در این صنعت تازه کار هستید، ممکن است داستان های خودی و نکات عملی و کاربردی را ارزشمند بیابید. به طور کلی، کتاب Love Design Logo به شما کمک می کند تا لوگو های نمادینی بسازید که در آزمون زمان مقاومت کنند.

2. Designing Brand Identity (طراحی هویت برند)

راهنمای جامع، اما آسان برای استفاده برای طراحان هویت برند.

چه دانشجوی طراحی باشید و چه یک کهنه کار با تجربه در این صنعت، این باید یک جزء اصلی در قفسه کتاب شما داشته باشد. این موضوعات از استراتژی اولیه تا راه اندازی یک نام تجاری موفق را پوشش می دهد که برای کارآفرینان و طراحان مستقل نیز عالی است. طراحی هویت برند توسط آلینا ویلر، اصول برندسازی را پوشش می‌دهد که با توسعه برند شروع می‌شود و با پیاده‌سازی لوگو در برنامه‌های مختلف ختم می‌شود. او موضوع برندسازی را به سه بخش تقسیم می‌کند:

  • مبانی برندسازی
  • فرآیند اصلی
  • موارد واقعی

مبانی طراحی همراه با مطالعات موردی دقیق پوشش داده شده است و آن را به یکی از بهترین کتاب ها برای دانشجویان طراحی گرافیک تبدیل می کند. بخش اول به خوانندگان پایه خوبی در زمینه مفاهیم طراحی لوگو می دهد تا بتوانند از بقیه کتاب به طور موثر استفاده کنند. همچنین شما را در فرآیند برندسازی از تحقیقات تا راه اندازی هدایت می کند و سپس بهترین شیوه های صنعت را پوشش می دهد.

3. Identity Designed (هویت طراحی شده)

مجموعه ای از مطالعات موردی از استودیو های طراحی برتر.
10 کتاب برتر طراحان لوگو

Identity Designed، یکی از 10 کتاب برتر طراحان لوگو می باشد. اگر به دنبال یکی از بهترین کتاب ها برای دانشجویان طراحی هستید، این یکی از ارزشمند ترین منابعی است که می توانم توصیه کنم. این کتاب به طراحان شاغل می آموزد که چگونه با مشتریان همکاری کنند و خدماتی فراتر از انتظارات آن ها ارائه دهند. Identity Designed اصول اولیه طراحی لوگو را گسترش می دهد و تاریخچه برندسازی را از مراحل اولیه تا شیوه های معاصر مرور می کند. کتاب به زیبایی طراحی شده است. مثال‌های خوبی در مورد نحوه پیاده‌سازی برندسازی منسجم در عناصر مختلف کسب‌ و کار شما ارائه می‌کند.

نویسنده مطالعات موردی را انجام می دهد و آن ها را تجزیه و تحلیل می کند تا خواننده بتواند مسیر های استراتژی های برندسازی موفق را دنبال کند. شما را راهنمایی می کند که چگونه تحقیق کنید، و همچنین از آنچه می یابید برای تولید ایده، ایجاد استراتژی ها و بهبود کسب و کار خود استفاده کنید. دیوید طراحان و شرکت های پیشرو در عرصه طراحی برند را برجسته می کند تا توضیح دهد که چگونه یک طراحی خوب چارچوب یک تجارت خوب را ایجاد می کند. کتابی عالی برای طراحانی که قبلاً تمرین کرده‌اند تا نکات دقیق‌تری در مورد نحوه تولید کار طراحی با کیفیت دریافت کنند.

4. Identity (هویت)

Identity در فرآیند شرکت طراحی پیشرو Chermayeff & Geismar & Haviv، (استودیویی که در آن کار می‌کردم) که مسئول برخی از نمادین‌ ترین لوگو های زمان ما است، می‌کاود. این کتاب مانند شرکت در یک کلاس کارشناسی ارشد در طراحی لوگو و هویت است. این اساساً مجموعه ای از 60 سال کار این شرکت است که برجسته ترین و به یاد ماندنی ترین لوگو ها را در بسیاری از صنایع بزرگ برجسته می کند. این کتاب به عنوان یک دایره المعارف عمل می کند. این یک نگاه جامع است به این که چگونه صنعت در کل با پروژه های هویت برند مقابله می کند. به عنوان یک طراح، از دیدن تکامل هویت برند برخی از بزرگترین شرکت های جهان قدردانی کردم.

این یکی از بهترین کتاب‌ ها برای طراحان لوگو است.
10 کتاب برتر طراحان لوگو

این کتاب شما را از ابتدای پیدایش این لوگو ها می گیرد و به شما نشان می دهد که چگونه آن ها مطابق با سبک های آن زمان تغییر کرده اند. این کتاب جدای از آموزشی بودن، از نظر بصری خیره کننده است و تصاویر و تصاویر غنی ارائه می دهد که مطمئناً شما را برای ایجاد آرم های خود الهام می بخشد. روشی که این کتاب ساخته شده است گواهی بر میراث این شرکت در برندسازی و طراحی است. به طور کلی، کتاب Identity برای هر کسی که در فضای طراحی لوگو کار می کند، ضروری است.

5. Logo Modernism (لوگو مدرنیسم)

این یکی از بهترین کتاب‌ها برای طراحان لوگو است.

لوگو مدرنیسم یکی از 10 کتاب برتر طراحان لوگو می باشد. این کتاب شامل 6000 علامت تجاری از سال 1940 تا 1980 است و به این موضوع می پردازد که چگونه آرمان های مدرنیستی راه را برای هویت شرکتی که امروزه می شناسیم هموار می کند. چگونه مدرنیسم بر نحوه استفاده شرکت ها از برندسازی تأثیر گذاشت. این منبع جامع فرم و سبک را آموزش می‌دهد و فصل‌ های آن در دسته‌ های ساده سازماندهی شده‌اند: هندسی، افکت و تایپوگرافی.

لوگو مدرنیسم، کتابی در مورد این که چگونه مدرنیسم بر نحوه استفاده شرکت ها از برندسازی تأثیر گذاشت می باشد. این کتاب به مطالعات موردی می پردازد که نمونه های مفیدی از طراحی لوگو و برندسازی موثر ارائه می دهد. وقتی به دنبال کتابی بودم که الهام بخش خلاقیت من باشد، این کتابی بود که بیشتر طراحان به من توصیه کردند. این آرم‌ها را به ابتدایی‌ ترین شکل‌ هایشان تقسیم می‌کند و گنجینه‌ ای برای طراحان لوگو است که نیاز به الهام گرفتن سریع دارند. مدرنیسم لوگو به گونه ای سازماندهی شده است که به طراحان کمک می کند سبک های مختلف لوگو را مرور کنند تا فرآیند خلاقانه خود را تقویت کنند. این یکی از بهترین کتاب‌ها برای طراحان لوگو است. زیرا نمونه‌ های لوگوی بسیار خوبی دارد که می‌تواند به شما در ایجاد طوفان فکری برای طراحی‌ های مشتریانتان کمک کند.

6. Los Logos 8 (لوگوس 8)

ویترینی متفکرانه از لوگو های طراحان در سراسر جهان.

Los Logos 8 مجموعه ای کلاسیک از پیشرفت های فعلی در طراحی لوگو است. در حقیقت، مجموعه ای عالی برای هر طراح است. زیرا، هم راهنمایی برای آخرین نوآوری ها و هم برای پیش بینی ترند های آینده در طراحی لوگو است. بنابراین، این یک کتاب مرجع عالی است. نسخه هشتم بیشتر به دنیای در حال تغییر فعلی برندسازی نگاه می کند. این خلاصه مجموعه بی نظیری از نمونه های طراحی لوگوی پیشرفته را از سراسر جهان به نمایش می گذارد. کتابچه راهنمای عملی و روشنگری که به عنوان منبع الهام عمل می کند که باید برای هر طراح، مدیر برند یا استراتژیست بازاریابی داشته باشد.

این مجموعه با سرپرستی ماهرانه با 400 صفحه پر از آرم و لوگو، الهام بخش است. بنابراین، استفاده از آن برای من، به‌عنوان کتابخانه‌ ای از اشکال عمل می‌کند. اگر در پروژه‌ای گیر کنم، همیشه می‌توانم چیزی را پیدا کنم که ایده‌های جدیدی را برانگیزد. به طور کلی، کتاب Los Logos محبوب ترین سبک های مورد استفاده در طراحی لوگوهای امروزی را پوشش می دهد. همچنین می‌توانید نسخه‌ های قدیمی‌ تر را دنبال کنید تا در نهایت مجموعه‌ای عالی از کتاب‌های الهام‌ بخش برای استودیوی طراحی خود بسازید.

7. لوگو (نسخه اصلاح شده)

کتابی با عنوان لوگو مناسب برای طراحان لوگو

لوگو نوشته مایکل ایوامی یک کتاب کلاسیک برای طراحان لوگو است که به تازگی در سال 2021 بازبینی شده است! کتاب مقدسی برای برندینگ که یک مرجع عالی برای طراحی لوگو در اختیار طراحان قرار می دهد. اکنون با اضافه شدن بیش از 300 لوگوی جدید در این نسخه این کتاب کاملاً اصلاح و به روز شده (در حال اصلاح است). نسخه اصلاح شده جدید شامل 300 لوگوی کاملاً جدید است که به مجموعه گسترده ای از بیش از 1600 آیکون و لوگوتایپ اضافه شده است.

همه آرم‌ ها در دسته‌ هایی مانند: مستطیل ها، ستاره‌ها، تاج‌ ها، حیوانات، افراد و … سازمان‌ دهی می‌شوند تا به شما کمک کنند، چیزی را پیدا کنید که می‌تواند در مرحله ایده‌ پردازی لوگو به شما الهام بخشد. همه این لوگو ها فقط به صورت سیاه و سفید نشان داده شده اند تا منحصراً روی فرم بصری تمرکز کنند. این کتاب شامل آثار طیف متنوعی از طراحان، از جمله استادانی مانند: پل رند و سائول باس، و همچنین از طراحان معاصر است.

8. Marks of Excellence (نشان های برتری)

کتابی عالی برای آشنایی با تاریخچه برخی از نمادین ترین علائم تجاری.

این کتاب یکی از 10 کتاب برتر طراحان لوگو و کاتالوگ جامعی از صد ها علامت تجاری برخی از معروف ترین برند ها است. نویسنده Per Mollerup تجزیه و تحلیل متفکرانه ای از علائم تجاری (هر چیزی که آن ها نمایندگی می کنند و تأثیر آن ها بر فرهنگ امروزی) ارائه می دهد.

Marks of Excellence، کتابی عالی برای آشنایی با تاریخچه برخی از نمادین ترین علائم تجاری است. این کتاب میز قهوه معمولی شما نیست. در حالی که تعدادی عکس واضح ارائه می دهد، اما عمدتاً یک منبع آموزشی است. Marks of Excellence یکی از این کتاب‌ های موجود در قفسه من است که دوست دارم از آن به عنوان یک مرجع عالی برای توضیح این که لوگوی موفق برای مشتریانم چیست؟ استفاده کنم. این کتاب یک جشن بصری است، اما جنبه های فنی طراحی و پیاده سازی علامت تجاری را نیز پوشش می دهد.

نه تنها این، بلکه به تأثیر علائم تجاری بر جامعه و نحوه کار آن ها نیز می پردازد تا به ما در شناسایی بزرگترین سازمان های جهان کمک کند. اگر این کتاب را بخوانید، از تحقیق و تحلیل کامل آن شگفت زده خواهید شد. به طور کلی، کتاب Marks of Excellence مانند گذراندن دوره ای در مورد تاریخچه علائم تجاری است.

9. Circle, Square, Triangle (دایره، مربع، مثلث)

کتاب برتر طراحان لوگو Circle, Square, Triangle

بیش از نیم قرن پیش، در پاسخ به این که چگونه اشکال اساسی (دایره، مربع و مثلث) می توانند بر طراحی لوگو تأثیر بگذارند. طراح معروف برونو موناری مجموعه ای از کتاب ها در مورد اشکال منتشر کرد. آن آثار (دایره، مربع و مثلث) اکنون به صورت یک جلد در دسترس هستند. او به سه شکل اساسی کیفیاتی قائل است: دایره به عنوان الهی، مربع به عنوان ایمنی و محفظه، و مثلث به عنوان شکل اتصال. موناری که توسط پیکاسو به عنوان “لئوناردو زمان ما” یاد می شود، طراحی را فراتر از مبانی فنی خود تفسیر می کند. این کتاب به روانشناسی استفاده از دایره، مربع و مثلث در طراحی لوگو و میزان فراگیر شدن آن ها در صنعت می پردازد.

من دوست داشتم که این کتاب چیزی بیش از طراحی باشد. این یک عنصر عمیقا انسانی را به حوزه طراحی به عنوان یک کل اضافه می کند. تاریخچه غنی آیکون شناسی و کهن الگو ها را پوشش می دهد که فقط در پیشرفته ترین دوره های طراحی لوگو می یابید. موضوعاتی که در این کتاب پوشش داده شده است، اکنون به همان اندازه مرتبط هستند که اولین بار در دهه 1960 منتشر شد. من خواندن این کتاب را به شدت توصیه می کنم .زیرا بهترین روش ها را برای ترکیب این اشکال اساسی در طرح های شما برای ایجاد لوگو های معنی دار ارائه می دهد.

10. Logotype (لوگوتایپ)

مرجع برندسازی کوچک (در اندازه جیبی) برای طراحان و دانشجویان طراحی.
10 کتاب برتر طراحان لوگو

لوگوتایپ یکی از 10 کتاب برتر طراحان لوگو و مجموعه دیگری از لوگو ها است، اما این بار تماماً در مورد علائم کلمه یا لوگوتایپ است، نه آیکون ها صحبت می کنیم. این کتاب دارای بیش از 1300 هویت تایپوگرافی است که توسط 250 استودیو طراحی از سراسر جهان ایجاد شده است. نمونه ها نه تنها از آمریکای شمالی و اروپای غربی (مانند سایر کتاب ها) بلکه از اروپای شرقی نیز گرفته شده است. آفریقای جنوبی، شرق دور، آمریکای جنوبی و استرالیا.

یک کتاب راهنمای ضروری برای هر استودیو طراحی که هنگام طراحی لوگوهای مبتنی بر متن می‌توان از آن استفاده کرد. برخی از شرکت های مشارکت کننده غول هایی مانند: Pentagram، Wolff Olins، Landor و همچنین استودیو های نوظهور بسیار خلاق و بی شماری هستند. لوگوتایپ یک جلد همراه مهم و ضروری برای سایر کتاب‌ های موجود در نسخه کوچک است: لوگو و آیکون.

بهترین کتاب طراحی لوگو چیست؟

اگر من مجبور بودم فقط یکی از این کتاب‌ های طراحی لوگو را برای خواندن در سال 2021 انتخاب کنم، با عشق طراحی لوگو پیش می‌رفتم. شاید به این دلیل باشد که این اولین کتابی است که در مورد طراحی لوگو خوانده ام (اولین چاپ است) و واقعاً به من کمک کرد تا حرفه خود را به عنوان یک طراح پیش ببرم. من چندین سال قبل از این که با این کتاب آشنا شوم، طراحی لوگو انجام می‌دادم.. اما وقتی نکاتی را از دیوید ایری یاد گرفتم، به من کمک کرد تا روند طراحی لوگوی خود را تقویت کنم و نکات و ترفند های جدیدی را معرفی کنم.

با این حال، داشتن چند کاتالوگ از نمونه های عالی طراحی لوگو نیز خوب است تا از آن ها الهام بگیرید (لوگوتایپ، لوگو، علائم عالی). یکی دیگر از کتاب‌ های ضروری که حرفه من را به سمت جلو سوق داد، طراحی هویت برند اثر آلینا ویلر است. یک محتوای خوب در تمام جنبه‌ های برندسازی، بسیار فراتر از طراحی لوگو.

نکته: مهم نیست که در شغل خود به عنوان یک طراح لوگو در کجا هستید. اگر به دنبال یک لوگوی سفارشی برای کسب و کار خود هستید؟ توصیه می کنم یک نسخه از هر یک از این کتاب ها را بردارید و از امروز شروع به خواندن کنید!

کلام آخر

چه دانشجوی طراحی باشید و چه خود را یک حرفه ای بدانید، شما می‌توانید یکی از این کتاب‌ های طراحی را انتخاب کنید و من تضمین می‌کنم که این کتاب‌ ها مکمل ارزشمندی برای مجموعه کتاب شما خواهند بود. زیرا، همه آن ها دارای نکات و نمونه هایی برای الهام بخشیدن به فرآیند طراحی لوگوی شما هستند.

امیدوارم نظرات من به شما کمک کند تا برای طراحی لوگو کتاب مناسبی را پیدا کنید.

منبع:

www.ebaqdesign.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست