13 ژست عکاسی مردانه و پسرانه برتر و جذاب!

ژست عکاسی مردانه

در مقاله قبل ایده های ژست عکاسی دخترانه و زنانه را برای شما تهیه کردیم. در این مقاله قصد داریم ایده های ژست عکاسی مردانه را برای شما تهیه کنیم. ژست درست و جذاب می تواند به طرز چشمگیری کیفیت عکس را بهبود ببخشد و حس و فضا را تغییر دهد. در این مطلب 13 ژست عکاسی مردانه و پسرانه جذاب و جالب را به شما معرفی می کنیم.

1- شات کامل صورت (رو به جلو)

شات کامل صورت (رو به جلو)

ژست مردانه جایی که مدل مرد مستقیما به دوربین نگاه می کند. صورت کامل و بخشی از گردن قابل مشاهده است. کاملا بر روی چشمان مدل تمرکز کنید. بیشتر اوقات چهره مردها بیشتر جنبه جدی دارد و یک روش عالی برای آرامش بخشیدن به مدل مرد این است که روی چشمان او تمرکز کنید.

از مدل مرد خود بخواهید که با یک حالت عصبانیت، سپس حالت پوکر، سپس یک لبخند خفیف و در نهایت یک لبخند زیبا داشته باشد. این ایده ها به شما کمک می کند که چه حالتی برای بیان چهره فرد بهتر است.

2- قدم زدن به سمت دوربین

قدم زدن به سمت دوربین

مردی که به سمت دوربین قدم برمی دارد اجازه دهید خطوط پیشرو مدل مرد را به نمایش بگذارد. از مدل مرد خود بخواهید با گام های طولانی به سمت دوربین حرکت کند در حالی که به جهات مختلف نگاه می کند. مدل باید حالت خوب و بیانی خنثی داشته باشد. دستان او نیز باید حالت داشته باشند، شاید با نگه داشتن یک پایه (به عنوان مثال ژاکت).

3- ژست ایستاده (رو به رو)

ژست های ایستاده (رو به رو)

یک مرد که در کنار اتومبیلی رو به پهلو ایستاده است. عکس سیاه و سفید گرفته شده است. سیاه و سفید لحنی جدی به عکس می بخشد با استفاده از این ایده، از مدل مرد خود بخواهید دور از دوربین قرار بگیرد و گویی در فکر فرو رفته است.

پاهای مدل مرد بسته به موضوع عکاسی می تواند آرامش بیشتری داشته باشد. با استفاده از این ایده، ژست عکاسی مردانه می تواند موضوعی داستانی به خود بگیرد.

4- ژست ایستاده (تکیه دادن به چیزی)

ژست ایستاده (تکیه دادن به چیزی)

یک مرد که در کنار پنجره ای در یک انبار متروکه ایستاده است. ژست صحیح را برای مکان انتخاب کنید این ژست گزینه های مختلفی را فراهم می کند: مدل مرد می تواند فقط از پشت به دیوار تکیه دهد. مدل می تواند فقط با شانه به شیئی تکیه دهد.

5- ایستاده (دست در جیب)

ایستاده (دست در جیب)

یکی از اولین سوالاتی که مدل های جدید می پرسند این است که “با دستانم چه کار کنم؟” حالت کلاسیک دست در جیب یکی از راه های حل این مشکل است.

بسته به ژستی که می خواهید می توانید یک دست یا هر دو دست را در جیب داشته باشید، اما مطمئن شوید که انگشت شصت در بیرون جیب قرار بگیرد.

6- نشسته (صندلی رو به جلو)

نشسته (صندلی رو به جلو)

یک مرد در حالی که روی صندلی نشسته، مستقیم به دوربین نگاه می کند. لوازم جانبی می توانند ژست های مختلفی بسازند. استفاده از پایه صندلی یک روش همه کاره برای انجام حالت های نشسته برای مدل مرد است. مدل مرد می تواند به طور عادی روی صندلی بنشیند و دستان خود را بسته و روی زانو به سمت جلو خم کند.

7- نشسته (متفکر)

نشسته (متفکر)

نام این ژست را از مجسمه معروف آگوست رودن گرفته ایم، اما در طول تاریخ عکس نیز قابل ردیابی است. یک عکاس، آلوین لنگدون کبرن، حتی پرتره ای از جورج برنارد شاو را پس از خود مجسمه الگو کرد.

در این حالت، مدل نشسته است، در حالی که چانه روی دست و آرنج روی زانو است. این ژست عکاسی مردانه مرتبط با تفکر و قهرمانی است، بنابراین برای پرتره های جدی مناسب است.

8- نشسته (روی صندلی زاویه دار)

نشسته (روی صندلی زاویه دار)

یک لباس و مدل مو شیک و مناسب، تصاویر را کاملا کامل و زیباتر می کند. برای تغییر، از صندلی می توان استفاده کرد اما کمی از دوربین زاویه گرفته باشد تا مدل مرد بتواند مستقیماً به دوربین نگاه کند یا از فاصله دور باشد.

ارتفاع چانه مدل مرد را تماشا کنید. به طور کلی، ژست های مردانه خواستار بیان جدی تر هستند. هنگام عکس گرفتن مدل های مردانه، حتماً به این ویژگی توجه کنید.

9- نشسته (رو به رو، بدون تکیه گاه)

نشسته (رو به رو، بدون تکیه گاه)

یک مرد در حالی که بالای یک ساختمان نشسته و دور از دوربین نگاه می کند، این ژست ها به طور کلی در موقعیت مکانی استفاده می شود که مدل مرد می تواند روی هر چیزی که موجود است از جمله کف زمین بنشیند.

10- نشسته (روی صندلی به صورت برعکس)

نشسته (روی صندلی به صورت برعکس)

این ژست کلاسیک را می توان از پرتره های ارشد گرفته تا جلد آلبوم در همه جا یافت. این ژست عکاسی مردانه اعتماد به نفس را به شما منتقل می کند و در عین حال قابلیت انعطاف پذیری بیشتری نیز می دهد.

از سوژه خود بخواهید به صورت بر عکس و رو به تکیه گاه صندلی بنشیند و دست هایش را روی صندلی بگذارد.

11- دست در مو کشیدن

دست در مو کشیدن

از مدل خود بخواهید تا انگشتان خود را از میان موهای خود عبور دهد تا احساس آرامش پیدا کند. همچنین می توانید از او بخواهید که بازوی خود را به سمت پایین حرکت داده و دست خود را برای یک ژست مشابه و در عین حال مجزا در پشت گردن خود قرار دهد.

این دو مورد، مورد علاقه عکاسان مد است و آن ها را در تبلیغات و سرمقاله های سراسر جهان پیدا خواهید کرد.

12- پشت به دوربین (نگاه به اطراف)

پشت به دوربین (نگاه به اطراف)

می توانید از مدل مرد خود بخواهید که پشت به دوربین بایستد و به پهلو نگاه کند. این نوع ژست ها می توانند مو و خط فک مدل مرد شما را به نمایش بگذارند.

13- استفاده از زاویه

استفاده از زاویه

یک مدل مرد در حالی که به دیوار تکیه داده در حال ژست گرفتن است. از فاصله کم عکس بگیرید تا فرد قد بلندتر به نظر برسد.

استفاده از زوایای مختلف در هر یک از حالت های فوق، یعنی کار از بالا، پایین و سطح چشم، تنوع بیشتری به شما می دهد. اگر مدل مرد شما اضافه وزن دارد، از بالا عکس بگیرید کنید تا مدل شما لاغرتر به نظر برسد.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست