چگونه یک عکاس برای برند خود استخدام کنیم؟

استخدام عکاس

استخدام عکاس می تواند چالش برانگیز باشد: از یک طرف تعداد زیادی عکاس برای انتخاب وجود دارد، اما از طرف دیگر یافتن شخصی که دقیقاً همان کاری را که شما می خواهید انجام دهد دشوار است. در این مقاله ما به شما آموزش می دهیم تا بتوانید آگاهانه تصمیم بگیرید و از مشکلات احتمالی استخدام عکاس اشتباه جلوگیری کنید. در ادامه با ما همراه باشید.

نحوه پیدا کردن یک عکاس

درک تخصص های عکاس

قبل از جستجو برای یافتن یک عکاس، باید نیازهای خود را درک کنید تا بتوانید شخصی را پیدا کنید که برای نوع عکاسی مورد نظر شما تخصص داشته باشد.

درک تخصص های عکاس برای استخدام عکاس

بسیاری از عکاسان نه تنها در یک نوع خاص از عکاسی تخصص دارند – به عنوان مثال عکاس پرتره یا عکاس محصول – بلکه در کار با نوع خاصی از محصول یا مشتری تخصص بیشتری دارند.

انواع تخصص های عکاس:

 • عکاسان رویداد: از رویداد ها (مانند کنفرانس یا مهمانی شما) عکس می گیرند. برخی از زیر تخصص های معمول عبارتند از: عکاس عروسی، عکاس کنسرت، فیلم پشت صحنه یا عکاس تئاتر.
 • عکاسان محصولات: از اشیا عکس می گیرند، معمولاً برای شرکت هایی که سعی در فروش محصولات خود دارند. آن ها می توانند بیشتر بر اساس نوع محصول (به عنوان مثال غذا، لباس) تخصص داشته باشند.
 • عکاسان پرتره: از مردم عکس می گیرند. عکس های ویژه شامل عکس های اصلی، عکس های خانوادگی، پرتره های کودک یا بارداری و عکس های پرتره فارغ التحصیلان و سالمندان است.
 • عکاسان مستند یا خبرنگاران عکاسی از وقایع تاریخی یا خبرساز عکس می گیرند.
 • عکاسان علمی: با گرفتن عکس هایی که به تحقیقات آن ها کمک می کند، به دانشمندان کمک می کنند.
 • عکاسان طبیعت در فضای باز عکس می گیرند. آن ها می توانند در مناظر و / یا حیات وحش تخصص داشته باشند.
 • عکاسان معماری: از ساختمان ها عکس می گیرند.
 • عکاسان روزنامه و مجلات برای انتشارات عکاسی می کنند که می تواند شامل عکس های جذاب فشن باشد تا پرتره هایی که داستانی را تعریف می کنند.‎
 • عکاسان ورزشی عکاسی ورزشی انجام می دهند.
 • عکاسان تبلیغاتی مشابه عکاسان روزنامه و مجلات هستند، با این تفاوت که برای تبلیغات عکس می گیرند.
عکاسی از سرامیک از طریق عکاسی خلاق
عکاسی از سرامیک از طریق عکاسی خلاق

اگر به عکاسی از محصول نیاز دارید، می توانید یک عکاس محصول استخدام کنید. اگر به عکاسی از رویداد نیاز دارید، یک عکاس رویداد استخدام کنید. به خاطر داشته باشید که عکاسی از موضوعات خاص – به عنوان مثال ظروف شیشه ای، سرامیک، جواهرات و یا مواد چاپی با مواد فویل کاری شده – از نظر فنی می تواند چالش بیشتری داشته باشد.

✅ اختصاص دادن زمان برای تعیین اینکه به چه نوع عکاسی نیاز دارید به شما کمک می کند مرحله تحقیق را تسریع کنید.

جستجو و تحقیق درباره عکاسان

جستجوی عکاس ایده آل مانند جستجوی هر محصول یا خدمات دیگری است: شما باید قبل از تماس با هرکسی تحقیق خود را انجام دهید.

هنگامی که نوع عکاس مورد نیاز خود را شناختید، پرسیدن این سوال ها می تواند مفید باشد:

 • آیا عکاسی وجود دارد که در زمینه خاص شما فعالیت کند؟
 • رقبا یا اشخاصی که در زمینه کاری شما فعالیت می کنند، چه عکاسانی را در اختیار دارند؟
 • آیا اتحادیه تجاری یا سازمانی وجود دارد که در حوزه کاری شما فعالیت کند؟ در این صورت، آن ها نقطه شروع خوبی خواهند بود. آن ها ممکن است نمایشگاه هایی با عکاسان به عنوان فروشنده یا بخشی از وب سایت خود با عکاسان پیشنهاد شده داشته باشند.

انتخاب عکاس مناسب

هنگامی که لیستی از عکاسان مناسب کار خود را پیدا کردید، وقت آن است که به موارد زیر توجه کنید:

کار آن ها را ارزیابی کنید

چند مورد وجود دارد که هنگام استخدام عکاس باید به آن ها توجه کنید:

 1. بررسی رزومه کاری گذشته آن ها
 2. شهرت آن ها
ارزیابی کار عکاس برای استخدام عکاس

با مشاهده صفحه اصلی این عکاس، می توانید بینید که او واقعاً روی یک ویژگی تمرکز کرده است: غذا. اگر این همان چیزی باشد که شما به آن نیاز دارید، تجربه قبلی این عکاس بسیار ارزشمند خواهد بود.

شما همچنین می توانید محتوایی را که عکاسان در حساب های شبکه های اجتماعی خود قرار داده اند بخوانید. همان طور که در تصویر زیر می بینید، این عکاس کاملاً واضح بر کارهای تجاری و شرکتی، به ویژه عکس در محل کار تمرکز دارد.

نمونه کار یک عکاس تجاری و شرکتی

وی علاوه بر تهیه نمونه تصاویر، در صفحه خود می نویسد، تمام عکس های من سرگرم کننده و آرام هستند. این نوع محتوا می تواند به شما کمک کند سبک کار عکاس را درک کرده و در مورد مطابقت آن با نیازتان تصمیم بگیرید.

در آخر، سبک تصاویر را ارزیابی کنید. انتخاب عکاس به دلیل اینکه سبک آن ها را دوست دارید دلیل کاملاً معتبری است و یکی از مهم ترین جنبه های به تصویر کشیدن محصولات یا خدمات شما به شکلی متناسب با برند شماست.

جنبه های مختلفی از سبک عکاسی وجود دارد که می تواند مورد توجه قرار گیرد: قاب بندی، ترکیب، نور، رنگ، عمق میدان و حتی – از نظر عکاسی از محصول – انتخاب عناصر درون عکس ها، مانند سطوح، پس زمینه ها و غرفه ها.

عکاسی از گلدان

این دو تصویر از سوژه های مشابه هستند – گلی در گلدان شیشه ای – اما در سبک های کاملاً متفاوتی عکاسی شده اند. احساس کلی تصاویر متفاوت است، یکی بیشتر به فروش کالایی متمرکز است و دیگری شاید بیشتر به ایجاد یک موضوع یا احساس متمرکز باشد.

به نظر می رسد هر دو در استودیویی گرفته شده اند، اما یکی بیشتر روی نور تمرکز می کند و دیگری بیشتر روی سایه و نور محدود می شود. برخی از نمونه کار ها واقعاً خود را به این روش ساده، روشن یا تاریک جدا می کنند.  هر دو توسط عکاسان مربوطه به زیبایی عکاسی شده اند، اما ممکن است یکی بیشتر در هویت برند شما طنین انداز شود.

ارزیابی اعتبار

آن ها را در شبکه های اجتماعی بررسی کنید، بررسی وب سایت ها، توصیفات، حساب های Instagram Google، LinkedIn ،Facebook و … را بررسی کنید. در صورت امکان، تصاویر موجود در صفحات مشتری یا رسانه های اجتماعی آن ها را بررسی کنید.

لیست عکاسان را بر اساس نیاز خود محدود کنید

در این مرحله، باید به لیست کوتاهی از نامزدهای واجد شرایط برسید. در اینجا چند مورد دیگر برای بررسی وجود دارد:

دسترسی به استودیو

آیا عکاس استودیوی شخصی دارد؟ اگر پاسخ این سوال منفی است و شما به عکاسی از محصول نیاز دارید، بعید است که آن ها عکاس مناسبی برای شما باشند، زیرا این نشان می دهد که آن ها تجهیزات لازم برای عکاسی از محصولات را ندارند.

این می تواند شامل نورپردازی بارق استودیویی (فلش)، ورق های پخش کننده و حتی موارد ساده ای مانند گیره ها برای محکم نگه داشتن محصولات و لوازم جانبی در موقعیت قرار گیرد.

بسیاری از عکاسان تصمیم می گیرند که تمرکز خود را روی تجهیزات خود نگذارند، بلکه بیشتر به فضای استودیوی خود بپردازند. اما اگر حساب شبکه های اجتماعی عکاسان را بیشتر بررسی کنید، بدون شک تصاویر زیادی در پشت صحنه دیده می شود که در آن ها برخی از تجهیزات مورد استفاده شان را مشاهده خواهید کرد.

استودیو عکاس

تجهیزات و روش عکاسی

آیا مهم است که عکاس از چه دوربینی استفاده می کند؟ بدیهی است که داشتن یک دوربین حرفه ای مهم است، اما به عنوان یک مشتری نیازی به تلاش زیاد ندارید تا از دوربین آن ها مطلع شوید.

بسیاری از مقالات با موضوع استخدام عکاس، جنبه های فنی عکاسی را مورد توجه قرار می دهند، مثلاً آیا عکاس از حالت دستی استفاده می کند؟ این واقعاً برای شما به عنوان مشتری مهم نیست. تفاوت بین یک عکاس آماتور و حرفه ای اغلب می تواند به نتیجه ای برسد که برای شما مناسب است.

تجهیزات و روش عکاسی

یک روش خوب برای درک مهارت فنی یک عکاس این است که ببینید آیا آن ها می توانند یک عکس را تکرار کنند یا خیر. اگر در حال کار برای ایجاد یک برند تجاری هستید، می خواهید مطمئن شوید که وب سایت یا عکس محصول شما ظاهری منسجم دارد یا خیر.

اگر عکاس شما نتواند به طور مداوم نور، تصویربرداری پس از پردازش و “احساس” کلی تصویر را تکرار کند، ممکن است استخدام این عکاس کار درستی نباشد. با مقایسه عکس های عکاس و اینکه آیا می توانید انسجام و سبک کلی را ببینید، این مورد را بررسی کنید.

یک عکاس حرفه ای معمولاً بیشتر از یک آماتور سوال می کند، زیرا آن ها قبلاً بار ها مراحل تهیه عکس برداری را پشت سر گذاشته اند و توانایی تحقق اشتباه امور را ندارند. بنابراین اگر چند سوال در مرحله نقل قول، یا در آستانه عکاسی کردن وجود دارد، تعجب نکنید.

امیدوارم این مطلب استخدام عکاس برایتان مفید باشد. موفق و پیروز باشید.

منبع: 99designs

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست