چرا هر کسب وکار باید یک لوگوانیمیشن یا لوگوموشن داشته باشد؟

چرا هر کسب و کار باید لوگو انیمیشن داشته باشد

لوگو هر برند نقش مهمی در توسعه و تقویت کسب و کار دارد و در گذر زمان می تواند باعث شناسایی فوری برند شود. تکرار نقش کلیدی و فوق العاده تاثیر گذاری در آن دارد. اما نحوه ارائه لوگو نیز مهم است. لوگو انیمیشن یکی از قانع کننده ترین راه ها برای تاثیرگذاری بر مخاطبان است.

لوگو انیمیشن چیست؟

هر لوگو ثابت به شکل تصویر، علامت کلمه یا نشان یا ترکیبی از این هاست. لوگو انیمیشن در واقع یک لوگوست که با استفاده از افکت ها و انیمیشن ها ظاهر می شود. طیف لوگوموشن بسیار گسترده است و از نمایش لوگو با یک انیمیشن ساده تا استفاده از جلوه های ویژه سینمایی برای نمایش لوگو را شامل می شود.

برای کسب و کار من چه نوع لوگوموشنی نیاز است؟

لوگو موشن هایی که برای برندتان انتخاب می کنید به چند چیز نیاز دارد. ممتاز دیزاین در این مقاله فهرستی از آن ها را برای شما آورده است.

  1. جایگاه و شخصیت برند شما
  2. اهداف کسب و کار شما
  3. محل قرارگیری لوگو موشن برای نمایش

اگر می خواهید از آن ها در مکان های مختلف با مخاطبان مختلف استفاده کنید، ممکن است بخواهید چندین لوگوموشن در دسترستان باشد. یا به تغییراتی نظیر سریع تر و کندتر نمایش دادن لوگو موشن نیاز داشته باشید. نیازهای شما هر چه باشد، کار با یک سرویس طراحی حرفه ای ایده خوبی است تا اطمینان حاصل کنید خروجی های شما کیفیت بالایی دارند. مخصوصا در مراحل اولیه که نیاز به چندین بار دیدن دارید تا بتوانید تشخیص دهید، کدام یک برای لوگو شما مناسب تر است.

برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله بهترین لوگو برای کسب و کار شما را بخوانید.

چرا باید لوگو انیمیشن داشته باشیم؟

به طور کلی یک لوگو انیمیشن می تواند به شما در شناخت برند و تعامل کمک کند. اما بیایید آن را بیشتر تجزیه کنیم و به برخی از مزایای خاص ساخت یک لوگو انیمیشن نگاه کنیم:

1. در گیر کردن مشتریان

یک لوگو متحرک به نسبت لوگو ثابت توجه مشتریان بالقوه را برای مدت بیشتری جلب می کند. هر چه انیمیشن شما خلاقیت بیشتری داشته باشد، مشتری را بیشتر درگیر کرده و احساس کنجکاوی در مورد محتوایی که به اشتراک می گذارید، بیشتر می شود.

2. ایجاد و افزایش آگاهی

برای هر برند، افزایش آگاهی از برند یک هدف مهم است. از آنجایی که لوگوهای متحرک در جذب مشتریان بهتر هستند. هچنین تضمین می کنند که افراد بیشتری لوگوی شما را با برند شما مرتبط می کند. و به نوبه خود محصولات، خدمات و پیام های بازاریابی مختلفی که به اشتراک می گذارید. یک لوگو موشن مانند یک علامت تعجب کمی تاکید دارد.

3. انتقال شخصیت برند

لوگو انیمیشن ها به تلاش های شما برای ایجاد یک ارتباط عاطفی و رابطه با مشتری کمک می کنند. این را می توان با ترکیبی از افکت ها، انیمیشن ها، موسیقی یا جلوه های صوتی به دست آورد. برای این منظور حتی می توانید یک ویدئو بازاریابی تهیه کنید، که داستان پشت لوگو شما را به اشتراک بگذارد. در این صورت لوگو انیمیشن شما بسیار معنی دار می شود.

4. ایجاد ROI

هر چه افراد بیشتری با نام تجاری شما درگیر شوند، بازده بیشتری در بازاریابی خواهید دید. این به این دلیل است که اگر مخاطبان شما محتوای جذاب ببینند، نرخ پرش بسیار کمتر خواهد بود. و این بدین معناست که آن ها به اندازه کافی در اطراف شما خواهند ماند تا در مورد آنچه شما ارائه میدهید، بیشتر بیاموزند.

5. جنبه خلاقیت خود را نشان دهید

یک لوگو موشن به شخصیت برند شما اجازه می دهد تا بدرخشد. با گزینه هایی برای افزودن طیف گسترده ای از افکت ها و انیمیشن ها، لوگو موشن شما می تواند به مشتریان بالقوه شما کمک کند تا در چند ثانیه، حس برند شما را پیدا کنند و این باتوجه به اینکه چه تعداد محتوا برای جلب توجه آن ها رقابت می کند، بسیار مهم است.

چطور از لوگو انیمیشن در تبلیغات خود استفاده کنیم. محتوای ویدئویی انواع مختلف بازاریابی دیجیتال را در بر می گیرد. این بدان معنی است که تعداد زیادی مکان بالقوه مختلف برای لوگو انیمیشن وجود دارد.

رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی ابزاری فوق العاده مهم برای تبلیغ محصول یا خدمات شما هستند. مصرف کنندگان نه تنها تمایل دارند، محصولات و خدمات جدید را در آنجا کشف کنند. آن ها همچنین به احتمال زیاد از برندهایی که دنبال می کنند، خرید می کنند. با گنجاندن یک لوگو انیمیشن در محتوای ویدئویی از قدرت برندسازی ثابت برای افزایش آگاهی از برند استفاده خواهید کرد. علاوه بر این لوگو انیمیشن ها می توانند به GIF تبدیل شوند. بنابراین لوگو انیمیشن خود را فقط به تبلیغات پولی محدود نکنید. شما می توانید آن ها را در پست های ارگانیک هم بگنجانید.

وب سایت یا صفحه ورود شما

وب سایت شما یک بخش اولیه از محصولات و خدمات شما در چشم انداز بازاریابی دیجیتال شما است. قرار دادن یک لوگو انیمیشن در سایت شما می تواند به تقویت برند شما و همچنین کاهش نرخ پرش کمک کند. وقتی بازدیدکنندگان سایت شما لوگو انیمیشن شما را تماشا می کنند، به طور خودکار زمان بیشتری را در صفحه می گذرانند. این شاخص به تنهایی تاثیر زیادی بر رتبه بندی سئو شما دارد.

استفاده از لوگو موشن در ارائه ها

آیا دموی محصول یا خدمات را ارائه می دهید؟ یا ویدئو های توضیحی دارید که آنچه را که باید ارائه دهید، یا نحوه استفاده از محصول، یا خدمات خود را تجزیه و تحلیل می کند؟ در تمام این سناریو ها و موارد دیگر یک لوگو انیمیشن می تواند به شما کمک کند، اطلاعاتی را که به برند خود ارائه می دهید، مرتبط کنید.

و این زمانی مهم است که ما در نظر می گیریم که مصرف کنندگان اغلب گزینه های خود را به طور همزمان سنجیده و ارزیابی می کنند. با اطمینان از اینکه آن ها می دانند، چه چیزی شما را از دیگرانی که در جایگاه شما هستند، متمایز می کند. احتمال کسب درآمد از تجارت آن ها را افزایش می دهید.

در ویدئوهای تبلیغاتی

ویدئوهای تبلیغاتی می توانند طیف گسترده ای از موضوعات را در بر گیرند. می توانید یک راه اندازی محصول یا گسترش خدمات، یک رویداد آینده، یا یک جمع بندی یا فروش نزدیک را تبلیغ کنید. ویدئوهای تبلیغاتی شما در مورد هر چه باشد، مطمئن شوید که لوگو انیمیشن خود را اضافه کنید. این تضمین می کند که حتی اگر محتوای ویدئوهای شما تغییر کند، مخاطبان شما می دانند که کدام برند آن را به آن ها ارائه می دهد.

تبلیغات دیجیتال OOH

بیلبورد (تبلیغات دیجیتال خارج از خانه) به تبلیغاتی اطلاق می شود که بر روی صفحه نمایش در فضای عمومی نشان داده می شوند. این تبلیغات می تواند در یک ایستگاه اتوبوس یا گاراژ اتوبوس، یا بیرون از یک مجتمع خرید باشد. صرف نظر از محل قرارگیری این بنرها مخاطبانی را هدف قرار می دهند که از نظر فیزیکی در مجاورت یکدیگر هستند. بنابراین تعامل آن ها با تبلیغاتی که دارای یک لوگو انیمیشن است، نسبتا آسان است. این مورد میتواند شامل یک لوگو انیمیشن برای افزایش آگاهی از برند باشد.

ویدئوهای یوتیوب

برندسازی ویدئوهای شما مهم است، صرف نظر از اینکه در مورد کدام کانال بازاریابی صحبت می کنیم. در یوتیوب جایی که مخاطبان بیشتر احتمال دارد برای مدت طولانی تری همراه شما باشند. می توانید از لوگو موشن طولانی تری در مقدمه، یا بیرون ویدئو خود استفاده کنید. وقتی زمان تماشای ویدئو های شما افزایش می یابد. و این به نوبه خود باعث می شود که ویدئوهای شما در نتایج جستجو رتبه بالاتری داشته باشند. همچنین مزیت حس حرفه ای بودن اضافه شده با ویدئویی که شامل یک لوگو انیمیشن با کیفیت بالاست، نیز وجود دارد. این می تواند با مشتریان، حامیان مالی و شرکای بالقوه راه درازی داشته باشد.

بهترین روش ها برای لوگو انیمیشن

اکنون که درکی از مزایا و موارد استفاده برای لوگو انیمیشن دارد، بیایید نگاهی به بهترین شیوه ها بیندازیم. البته این ها می توانند از لوگو به لوگویی دیگر متفاوت باشد. اما ما برخی از مهم ترین ملاحظاتی را که باید در سرتاسر جهان به خاطر بسپارید، گرداوری کرده ایم.

مقدمه و مقدمه خود را به درستی به دست آورید

برداشت های اولیه اکنون بیش تر از هر زمان دیگری مهم به حساب می آیند. رسانه های اجتماعی و سایر کانال های بازاریابی بیش از حد اشباع شده اند. و در نتیجه مصرف کنندگان دامنه توجه کوتاهتری دارند. بنابراین باید شروع ویدئوهایتان بسیار جذاب باشد تا ارزشی را که ارائه می دهید را در ذهن مخاطب تقویت کند. اگر می خواهید در ابتدای ویدئو خود یک لوگو انیمیشن اضافه کنید، آن را کوتاه و جذاب نگه دارید. صرف نظر از اینکه از لوگو انیمیشن در اول کار استفاده می کنید یا خیر. بازکردن ویدئو شما باید از نظر بصری، محرک باشد. این را می توان از طریق تصاویر عناصر موسیقی یا ترکیبی جذاب به دست آورد.

در سرتاسر ویدئو خود لوگو خود را در یکی از گوشه های بالا قرار دهید، تا از برخورد با زیرنویس جلوگیری کنید. اگر از زیرنویس استفاده نمی کنید، می توانید یکی از گوشه های پایین را نیز در نظر بگیرید. هر جایی که لوگو شما متمایز است. در نظر بگیرید، که تمرکز اصلی از عنوان و پیام اصلی نداشته باشد.

سپس ویدئو خود را با یک فراخوان و لوگو انیمیشن خود وارد کنید. استثنا در این مورد، محتوای ویدئو طولانی است و مخاطبان تا زمانیکه به انتها ویدئو شما نرسند، لوگو انیمیشن شما را نخواهند دید. از آنجایی که اکثر ویدئوهای بازاریابی کوتاه (زیر 1 دقیقه) هستند، داشتن لوگو انیمیشن باعث تاثیرگذاری زیاد در مخاطب می شود.

نه خیلی طولانی، نه خیلی کوتاه

مدت زمان لوگو انیمیشن چه قدر باید باشد؟ خوب. اجازه دهید با چند سوال دیگر شروع کنیم. هدف شما از لوگو انیمیشن چیست؟ در چه فرمت هایی استفاده خواهد شد؟ برای آگاهی از برند آن را تا حد امکان کوتاه نگه دارید. این یعنی 5 ثانیه یا کمتر.

برای تقویت شخصیت برند و گنجاندن موارد بیشتر در انیمیشن، حداکثر 10 ثانیه را مد نظر قرار دهید. برای انیمیشن هایی که با فرمت gif ارائه می شوند، طول ایده آل کمتر از 5 ثانیه است. اگر می خواهید از لوگو انیمیشن برای برندسازی ویدئوهای رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید، سعی کنید آن را در عرض 3 تا 10 ثانیه نگه دارید.

دامنه توجه تاثیر لوگو انیمیشن

آن را متناسب با برند خود تنظیم کنید

لوگو انیمیشن شما باید با شخصیت برندتان هماهنگ باشد. باید ماموریت، چشم انداز و ارزش های مشخص خود را داشته باشد. این می تواند به معنای استفاده از روانشناسی رنگ برای پخش رنگ هایی که باید در لوگو شما باشد اینها به ایده های خاصی گره خورده اند. همچنین چگونه می توانید آن را متمایز کنید. بنابراین به این نگاه توجه کنید که چگونه می توانید برند خود را ارتقا دهید و همچنین چگونه می توانید آن را متمایز کنید و اگر دقیقا مطمئن نیستید اینجاست که تکیه بر یک طراحی با تجربه کمک می کند.

ابعاد خود را به درستی دریافت کنید

اگر لوگو انیمیشن شما خیلی کوچک باشد، ممکن است نامشخص یا ناخوانا به نظر برسد. اگر خیلی بزرگ باشد، بدون فضای منفی کافی، ممکن است به هم ریخته به نظر برسد. حتما به طراح خود در مورد نحوه استفاده از لوگو انیمیشن خود بگویید. این به آن ها اجازه می دهد تا لوگو انیمیشن تان را براساس آن بسازید. اگر به لوگو انیمیشن در ابعاد مختلف نیاز دارید، حتما آن را با طراح در میان بگذارید. برای بیشترین تطبیق پذیری با شبکه های اجتماعی از اندازه های ایمن و شناخته شده 1920*1080 رزولوشن 16:9 استفاده کنید. این مشخصات یک خروجی با کیفیت برای رسانه های مختلف به شما ارائه می دهد.

خروجی مربع با حداقل 800*800 پیکسل

به سایه ها و رنگ های استفاده شده فکر کنید. اگر لوگو شما دارای رنگ ها، سایه ها و رنگ های مختلف زیادی است، ترکیب آن ها در یک انیمیشن می تواند مشکل باشد. در یک لوگو انیمیشن ممکن است همه آن ها در هر فریم قابل مشاهده نباشد. بنابراین واقعا ممکن است ایده آل باشد که نسخه ای از لوگو خود را متحرک کنید که رنگ های بسیار کمی دارد. حتی یک نسخه سیاه و سفید از لوگو شما که ساده به نظر می رسد، پس از انیمیشن می تواند بسیار فریبنده و تاثیرگذار باشد.

از طراحان خود بخواهید تا انواع مختلف را آزمایش کنند تا ببینند کدام یک از آن ها بهتر است. اگر تصمیم دارید که جلو بروید و یک لوگو چند رنگ را متحرک کنید، آن را به کوچکترین اندازه ممکن کاهش بدهید، بدون اینکه دید کامل را از بین ببرید و از طراح خود بخواهید تیرگی را از بین ببرد.

لوگو خود را متحرک کنید

لوگو شما نقش مهمی در ایجاد و افزایش آگاهی از برند با مشتریان بالقوه شما تقویت آن و ایجاد روابط و وفاداری با مشتریان موجود دارد.. بنابراین آن را به شکل ثابت خود رها نکنید تا در دنیای وحشی، وحشی و غرب بازاریابی دیجیتال از خود دفاع کند. پس یک لوگو انیمیشن به ممتاز دیزاین سفارش دهید و در کمترین زمان بازدهی بیشتری را در بازاریابی خود بدست می آورید.

منبع: KIMP.IO

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست