نکات کلیدی و بسیار مهم برای چاپ تراکت (قبل از چاپ این مقاله را بخوانید)!

چاپ تراکت

امروزه یکی از روش های موثر برای تبلیغات، چاپ تراکت است. در این مقاله ما قصد داریم باید ها و نباید های طراحی و نکاتی برای تاثیر گذاری بیشتر روی مخاطب را برای شما بیان کنیم با ما همراه باشید.

نکات مهم قبل از چاپ تراکت

1- اطلاعات تان را اولویت بندی کنید.

پس از اتمام صحبت ها و جمع آوری اطلاعات برای چاپ تراکت زمان آن می رسد که متن تان را اولویت بندی کنید؛‌ خلاصه نویسی کنید و کلمات اضافه را حذف کنید.

سعی نکنید همه جای برگه را با کلمات اضافه سیاه کنید گاهی لازم است از سفیدی کاغذ استفاده کنید و چشم مخاطب را هدایت کنید تا به هدف تان برسانید.

2- طراحی تراکت با کسب و کار شما تطبیق داشته باشد.

تراکت اغذیه

توجه کنید چه چیزی قرار است در تراکت معرفی شود یا عنوان شود؛ حرفه شما چیست و چه گروه سنی و جنسیتی قرار است آن را مطالعه کنند.

عدم تطابق تراکت با کسب و کار شما سبب بی اعتمادی می شود. حتی رنگ بندی نیز تاثیر فوق العاده ای روی جذب مخاطب دارد. به عنوان مثال اگر شما یا مشتری تان صاحب کسب و کار اغذیه هستید می توانید تراکت را به شکل ساندویچ یا برشی از پیتزا در بیاورید. می توانید از فونت های فانتزی استفاده کنید و منوی خود را به گونه ای روی پیتزا بچینید که انگار فلفل سبز ها یا سوسیس ها نقطه های متن شماست.

هر چه شما برای طراحی خلاقیت بیشتری داشته باشید می توانید از مشتری تان هزینه بیشتری بگیرید و ضمن اینکه طرح های خلاقانه توجه بسیاری از کودکان را جلب می کند و گاها این کودکان هستند که والدین را به مغازه ها راهنمایی می کنند.

3- از تصاویر و عناصر جذاب استفاده کنید.

استفاده از تصاویر فوق کیفیت ارزش کار شما را دو چندان می کند؛ هنگامی که از تصاویر استفاده می کنید بهتر است با استفاده از نرم افزار فتوشاپ نور تصویر را تنظیم کنید تا کاملا عادی و طبیعی جلوه کند.

عناصر به شما کمک می کند تا طرح خام و اولیه تان را به زیبایی طرح چند میلیون تومانی در بیاورید؛‌ لازم به ذکر است استفاده بی جا و زیادی از تصاویر و عناصر می تواند تاثیر کاملا بر عکسی داشته باشد.

4- از فونت های جذاب استفاده کنید.

طراحی تراکت خیاطی

استفاده از فونت های زیبا به شما کمک می کند تا جذابیت طرح تان را بیشتر کنید. شما باید با فونت ها بازی کنید و آن ها را به اشکالی که خودتان دوست دارید در بیاورید. فرقی نمی کند شما از کدام یک از روش های تبلیغاتی استفاده می کنید، توجه به نکات ظریف مانند استفاده از فونت ها می تواند بسیار مؤثر باشد. فونت ها و نحوه چینش فونت ها یکی از نکات بسیار مهم برای طراحی و چاپ تراکت است.

مقاله مرتبط: اهمیت طراحی و چاپ تراکت چیست؟

به عنوان مثال سعی کنید نکات مهم مانند: تخفیف ویژه،‌ بازه زمانی، خدمات،‌ ویژگی ها و … از فونت های مجزا و رنگ مجزا استفاده کنید تا در نگاه اول چشم مخاطب را بگیرد.

5- برای طراحی حتما از یک تیم حرفه ای کمک بگیرید.

اکر خودتان به طراحی تراکت علاقه دارید دست به کار شوید و با مطالعه چندین مقاله خودتان آن را طراحی کنید؛ اگر هم می خواهید در کمترین زمان و کمترین هزینه و بالاترین کیفیت آن را طراحی کنید می توانید از تیم حرفه ای طراحی ممتاز دیزاین کمک بگیرید.

ما به شما کمک می کنیم تا در کمترین بازه زمانی دیده شوید. تیم حرفه ای ممتاز دیزاین با پشتیبانی 24/7 آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در مشهد مقدس و اطراف مشهد است.

برای اطلاعات بیشتر و تماس با طراحان ما می توانید با شماره 31072 تماس بگیرید و به صورت مستقیم با آن ها ارتباط برقرار کنید.

امیدواریم از این مقاله نیز لذت برده باشید، شما می توانید ما را در کانال تلگرام و پیج اینستاگرام دنبال کنید.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست