پوستر چیست و چه کاربردی در تبلیغات دارد؟

پوستر چیست

در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم که پوستر چیست و چه کاربردی در تبلیغات دارد. هنگامی که می خواهید محصولی را تبلیغ و یا خبری را اطلاع رسانی کنید اگر هدف شما عموم مردم باشند، باید از مسیرهای پر تردد استفاده کنید که روزانه عده ی زیادی از مردم آن را ببینند؛ در چنین شرایطی بهترین روش برای تبلیغ تان طراحی پوستر است.

اگر خودتان توانایی طراحی پوستر را ندارید شرکت ها و افرادی هستند که با کمترین هزینه آن را برای شما آن را طراحی می کنند و بعد از تایید شما برای طرح، مبلغ طراحی را دریافت می کنند.

اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم، پوستر وسیله‌ ای برای اعلام خبر در مورد موضوعات و رویدادهای مختلف است که عموما به ‏صورت عمودی و گاها افقی طراحی شده و به نمایش در می‌ آید.

پوستر تبلیغاتی فیلم سینمایی

یکی از پر مصرف ترین ابعاد برای پوستر، ‏A3‎ است که برای گردهمایی‌ ها، اجرای تئاتر، همایش ها، انواع نمایشگاه‌ها، ‏روی‌ دادهای هنری و علمی، ارائه‌های دانشجویی و… استفاده می شود.‏

اگر کارتان عجله ای است بهتراست از ابعاد A3 استفاده کنید تا در کمترین زمان بتوانید طراحی تان را انجام دهید؛ ضمن اینکه طراحی پوستر یکی از عوامل مهمی است که سبب می شود، صاحبان شرکت ها و مشاغل مختلف ساده تر از قبل به تبلیغ از برندشان بپردازند.

تا اینجا که فهمیدید پوستر چیست حالا می خواهیم ویژگی و کاربرد طراحی پوستر را به شما بگوییم.

ویژگی ها و کاربرد طراحی پوستر

  1. پوستر می تواند به معرفی برند بپردازد.
  2. ابعاد طراحی پوستر باید به گونه ای باشد که از فاصله دور نیز قابل مشاهده باشد.
  3. شما می توانید برای تبلیغ محصول تان از پوستر استفاده کنید و آن را در محل های پر رفت و آمد نصب کنید.
  4. چاپ پوستر در ابعاد بزرگ جهت تبلیغات، بسیار از سوی مردم استقبال می شود.
  5. هنگامی که می خواهیم مطلب خبری را منتقل کنیم بهترین راه آن برای طراحی و نصب پوستر است چرا که افراد شاغل و کسانی که در فضای مجازی و رسانه ها فعالیت ندارند در مسیر رفت و آمدشان تبلیغ شما را می بینند.

اگر پوسترتان را طراحی کردید برای چاپ، آن را به چاپ خانه معتبری بدهید تا با کمترین قیمت بهترین چاپ را برای شما انجام دهد.

یکی از نکات مهم و کلیدی در پوستر: طراحی شما باید به قدری جذاب و زیبا باشد که توجه مخاطب در نگاه اول جذب کند. پوستر خلاقانه یکی از جذاب ترین مدل از انواع پوستر است که طرفداران فوق العاده زیادی دارد.

پوستر خلاقانه

پوسترها معمولا برای چاپ بر روی تحریر 80 گرمی، گلاسه 135 و 170 گرم چاپ می شوند.

در نهایت برای طراحی پوستر توصیه می کنیم نمونه های مشابه طرح تان را مشاهده کنید تا ذهنتان را پرورش دهید و سر نخ دستتان بیاید.

نقش پوستر در روابط عمومی و تبلیغات:

پوسترها می توانند آگاه کننده، ترقیب کننده، تشویق کننده، اطلاع رسانی، فروشنده کالا و یا خدمات و … باشند. اگر بخواهیم به صورت تخصصی جایگاه پوستر را تجزیه کنیم خواهیم دید که پوستر به عنوان یک رابط بین رسانه و انسان شناخته شده است.

عناصر تاثیرگذار روی مخاطب در طراحی پوستر شامل: فونت، رنگ، آبجکت ها، تصاویر، متن جذاب و … می شود. لازم به ذکر است پوسترها را می توان با توجه به رنگ، موضوع و… به دسته های مختلفی تقسیم کرد.

طراحی پوستر در کسب و کار

پوستر جهت نمایش محصولات در سالهای اخیر بیشترین استقبال را داشته، مخصوصا پوستر تبلیغاتی برای شرکتی که دوربین مدار بسته و یا قطعات یدکی خودرو بسیار مفید خواهد بود.

پوستر معرفی محصول

پوستر جایگاه بسیار بالایی دارد و نمی توان آن را جایگزین کاتالوگ نمود. چرا که کاتالوگ بسیار گسترده تر از پوستر است.

امیدوارم مقاله پوستر چیست و چه کاربردی در تبلیغات دارد برایتان مفید باشد. موفق و پیروز باشید.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست