فراخوان پانزدهمین دوره جایزه بین المللی مانگا 2021 توسط سفارت ژاپن اعلام شد!

پانزدهمین دوره جایزه بین المللی مانگا

همانطور که می دانید مانگا که به عنوان کمیک های بسیار پر طرفدار ژاپنی شناخته می شود در سراسر جهان مخاطبان و هنرمندان زیادی را به خود جذب کرده و هر سال طرفداران این صنعت بیشتر و بیشتر می شوند. اگر شما نیز یکی از طرفداران مانگا هستید، احتمالا خوشحال می شوید که بدانید سفارت ژاپن در ایران فراخوان پانزدهمین دوره جایزه بین المللی مانگا 2021 را اعلام کرده و از تاریخ 18 فروردین 1400 الی 17 تیر ماه 1400 منتظر آثار شما می باشد. شرایط ارسال اثر را در ادامه بخوانید.

جایزه بین المللی مانگای ژاپن چیست؟

دولت ژاپن “جایزه بین المللی مانگای ژاپن” را برای شناخت هنرمندان مانگا که در ارتقاء فرهنگ مانگا در خارج از کشور ژاپن همکاری می کنند، تأسیس کرده است. کمیته اجرایی به ریاست وزیر امور خارجه ژاپن و متشکل از رئیس بنیاد ژاپن و اعضای شورای تبادل خارج از کشور/ کمیته فرعی ویژه فرهنگ پاپ تشکیل شده است. علاوه بر این، دولت ژاپن همکاری هایی مانند اعزام اعضای کمیته انتخاب از انجمن مانگاکا های ژاپن دریافت کرده است.

از میان آثار جذب شده، به بهترین کار “بهترین جایزه” و به سه اثر عالی دیگر “جایزه تعالی” تعلق می گیرد و برای هر یک گواهی تقدیر اهدا می شود. علاوه بر این، دولت ژاپن برندگان جوایز را برای مدت 10 روز به مراسم اهدای جوایز در ژاپن دعوت می کند. برندگان می توانند با برجسته ترین هنرمندان مانگای ژاپنی ملاقات کنند و این حتی می تواند فرصتی طلایی برای دریافت موقعیت های شغلی حرفه ای باشد.

فراخوان آثار برای پانزدهمین دوره جوایز بین المللی مانگا

چهاردهمین مراسم جایزه بین المللی مانگای ژاپن

پانزدهمین دوره جوایز بین المللی مانگای ژاپن برگزار می شود. دوره ارسال از 7 آوریل 2021 (18 فروردین 1400) تا 8 ژوئیه 2021 (17 تیر ماه 1400) است.

دستورالعمل های ثبت نام و شرکت در پانزدهمین دوره جوایز بین المللی مانگا

هدف: انتشار فرهنگ مانگا در خارج از ژاپن و تبادل فرهنگی بین المللی از طریق مانگا.

جایزه: از میان آثار ارسالی، “Japan International Manga Award Best Award” به عالی ترین اثر و “Japan International Manga Award Excellence Award” به سه اثر عالی دیگر اهدا می شود. به عنوان یک جایزه تکمیلی، نمایندگان آثار برنده در مراسم اعطای جوایز به مدت 10 روز به ژاپن دعوت می شوند (نمایندگان سایر آثار برنده واجد شرایط نیستند).

ویژگی های اثر ارسالی: یک مانگا (MANGA) با 16 صفحه یا بیشتر. آثاری که در دوره های قبل برنده جایزه بین المللی مانگای ژاپن شده اند، رد خواهند شد. اثر ارسالی را به صورت کاغذ یا داده ارسال کنید (PDF). (در اصل، حتی اگر داده ها (PDF) ارسال شوند، بررسی با چاپ آن ها در رسانه های کاغذی انجام می شود.)

ناشران خارج از ژاپن پس از تأیید قصد خود برای درخواست می توانند برای این جایزه درخواست دهند.
نویسنده باید با ملیت خارجی باشد. کسانی که به عنوان نماینده هر اثر برنده جایزه به ژاپن دعوت می شوند، کسانی هستند که تابعیت خارجی دارند. فقط یک اثر برای هر هنرمند مانگا قابل قبول می شود.

توجه: در صورت ارسال چند اثر، فقط یک مورد، مورد بررسی قرار می گیرد.

توجه: در صورت درخواست تکراری، همه برنامه های دوم و بعدی نامعتبر هستند.

در مورد آثار برنده جایزه، برگزار کننده می تواند با موافقت دارنده حق چاپ، برخی از آثار را به منظور تبلیغ آن ها در داخل و خارج از کشور استفاده کند.

دوره درخواست: 7 آوریل 2021 (چهارشنبه) – 8 ژوئیه 2021 (پنجشنبه)
موارد ارسالی (جزئیات به صورت جداگانه ضمیمه می شوند)
هنگام درخواست، لطفاً دو فایل زیر را ارائه دهید.

قالب اثر ارسالی

قالب ارسال اثر ارسالی یکی از قالب های زیر باشد:

 • رسانه کاغذی (2 نسخه)
 • داده های الکترونیکی (PDF) (1 نسخه)
 • 1 نسخه از رسانه های کاغذی و داده های الکترونیکی (PDF) (هر کدام 1 نسخه)

مقصد ارسال

روش ارسال اطلاعات کار ارسالی به طور جداگانه به شخصی که فرم درخواست را ارسال کرده است اعلام خواهد شد. شرکت کنندگان ایرانی احتمالاً باید اثر خود را برای سفارت ژاپن در ایران ارسال نمایند. توجه داشته باشید که امکان تحویل حضوری وجود ندارد.

 • آدرس: تهران، خیابان زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، پلاک 162، کد پستی 93653-19856
 • آدرس ایمیل بخش فرهنگی: infoeoj@th.mofa.go.jp
 • تلفن تماس: +98(21)22660710

نکاتی که باید توجه داشته باشید

 • برای فرم ثبت نام (اکسل)، موارد مورد نیاز را به زبان ژاپنی یا انگلیسی پر کنید و حتماً آن را به عنوان داده الکترونیکی ارسال کنید.
 • هنگام ارسال فرم ثبتنام و اثر ارسالی به عنوان داده الکترونیکی (PDF)، نام فایل باید شامل نام و نام خانوادگی هنرمند مانگا باشد. (مثال: TaroGaimu.xlsx،TaroGaimu.pdf)
 • هنگام ارسال اثر ارسالی فقط به صورت داده الکترونیکی (PDF)، به خاطر داشته باشید که بررسی به صورت اصولی انجام می شود و داده های الکترونیکی (PDF) را تنظیم کنید تا در هر صفحه در اندازه A4 چاپ شود.
 • شماره اثر (شماره سریال) را در اثر ارسالی وارد کنید.
 • برای صفحاتی که در کار ارسالی دارای تعریف گسترده ای هستند (اگر در کتابچه نیست)، این واقعیت را در صفحه مربوطه وارد کنید.
 • در صورت امکان ارسال اثر در قالب PDF و کاغذ بهتر است.
 • لطفاً دستورالعمل های سفارت یا سرکنسول ژاپن در ایران را در مورد قالب ارسال، دنبال کنید.
 • برای ورودی هایی که کاندیدای دریافت جایزه هستند، ممکن است از شما بخواهیم تعداد نسخه های ارسال شده در رسانه های کاغذی را اضافه کنید.

بازگشت اثر

اثر ارسالی به هیچ عنوان پس داده نمی شود. اگر اثر ارسالی یک اثر تازه کشیده شده است، حتماً یک نسخه کپی از آن را ارسال کنید. اثر ارسالی ممکن است اهدا یا به نمایش گذاشته شود.

انتخاب

پس از اولین نمایش توسط انجمن ناشران مانگای ژاپن، انتخاب توسط کمیته داوران جوایز بین المللی مانگای ژاپن انجام می شود.

زمان مراسم اهدای جایزه

این رویداد در فوریه 2022 در توکیو برگزار می شود. دعوت از برندگان جایزه و یا برگزاری مراسم اهدای جوایز تصمیم گیری می شود.

منبع: وبسایت رسمی جایزه بین المللی مانگاوبسایت رسمی سفارت ژاپن در ایران

ممکن است علاقه مند شوید:

اگر قصد دارید به عنوان یک هنرمند کمیک یا حتی یک مانگاکا زندگی حرفه ای خود را آغاز کنید، مطلب ما در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک هنرمند کمیک را از دست ندهید.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست