آموزش ایلوستریتور ؛ ویرایش اشکال ، لایه ها و گروه ها

ویرایش لایه ایلوستریتور

وقتی که شما با عکس ها و تصاویر کار می کنید، لایه ها ایجاد می شوند. شما بایستی این لایه ها را در قالب گروه ها سازماندهی و مرتب کنید، می توانید لایه ها را حرکت دهید و آن ها را ویرایش کنید. در این مقاله ما به شما نحوه ویرایش اشکال ، لایه ها و گروه ها در ایلوستریتور را آموزش می دهیم.

ویرایش اشکال ، لایه ها و گروه ها در ایلوستریتو

پالت لایه ها

می توانید از سربرگ Window و سپس Layers به پالت لایه ها دسترسی داشته باشید. همان طور که در زیر مشاهده می کنید، اشیا تشکیل دهنده تصویر بالا در 6 لایه مختلف گروه بندی شده است. شما می توانید لایه Background را در پایین ترین سطح و حوله را در بالاترین سطح در پالت لایه ها مشاهده کنید. در زیر لیستی از ویرایش و تنظیمات لایه و کاربرد های آن ها در ایلوستریتور آورده شده است:

  1. آیکون Visibility :از Visibility یا (علامت چشم) برای پنهان کردن یا عدم نمایش لایه ها استفاده می کنند.
  2. Lock: برای قفل شدن لایه، مورد استفاده قرار می گیرد.
  3. Layer Name: برای تغییر نام لایه، روی آن کلیک می کنند.
  4. Target Indicator: برای انتخاب لایه استفاده می شود.
  5. Delete Layer: می توانید برای حذف لایه روی آن کلیک کنید.
  6. New Layer: لایه جدیدی در بالا اضافه کنید
  7. New Sublayer: یک زیر لایه جدید در لایه 1 اضافه می کند.
پالت لایه ها در ایلوستریتور

مرتب سازی لایه ها

برای آوردن یک لایه به لایه های بالاتر، لایه را انتخاب کنید و آن را به سمت بالا درگ کنید. اکنون لایه flower در بالا قرار دارد و کل تصویر را پوشش می دهد.

مرتب سازی لایه ها

گروه بندی اشیا

به جای اینکه وقت خود را صرف کنید و اشیا را به صورت جداگانه روی صفحه جا به جا کنید، می توانید با گروه بندی کردن آن ها، اشیا را با هم جا به جا کنید. در اینجا مثالی از گل را می بینید که از 6 لایه تشکیل شده است.

با انتخاب 6 لایه و زدن کلید Ctrl + G می توانید آن ها را در یک لایه group کنید و آن ها را با هم جا به جا کنید. برای ویرایش یکی از اشیا گروه بندی شده، دوبار بر روی آن کلیک کنید تا بتوانید آن را ویرایش کنید. برای خارج کردن لایه ها از group، کلید Ctrl+Shift+G را فشار دهید.

گروه بندی اشیا

در مرحله بعد، گل group شده را (duplicate (Ctrl+J می کنیم و گل های به وجود آمده را مجددا group می کنیم و در لایه Flower قرار می دهیم.

گروه بندی اشیا در ایلوستریتور

پالت Appearance 

پالت Appearance نشان می دهد که چه جلوه هایی روی لایه اعمال شده است. می توانید یک Fill (رنگ) جدید یا Stroke جدید را به کل لایه یا یکی از لایه ها اعمال کنید.

به سربرگ Windows و سپس Appearance بروید تا پالت Appearance باز شود، بیایید ببینیم وقتی یک رنگ جدید به تصویر اعمال می کنیم، چگونه به نظر می رسد. روی آیکون option کلیک کنید و گزینه Add New Fill را انتخاب کنید.

پالت Appearance

وقتی رنگ را روی صورتی تنظیم کنید، می بینید که کل لایه به رنگ صورتی تغییر می کند.

تنظیمات پالت Appearance

منبع: vectordiary

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست