آموزش واترمارک کردن تصاویر+ همراه با عکس

واترمارک

در مقاله قبل برای شما نکات کلیدی و اصلی برای روتوش تصاویر را آموزش دادیم؛ در این مقاله برای شما آموزش گام به گام واترمارک کردن تصاویر را تهیه کرده ایم.

واتر مارک

واترمارک عبارتی است؛ که از توانایی حمل اطلاعات به منظور احراز هویت خبر می دهد. گاها عکس های زیادی را دانلود کردید و متوجه مارک یا آدرس سایت زیر تصویر شده اید، یا برخی از تصاویر هستند که روی آنها به صورت سرتاسر مارک یا اطلاعاتی دارد، به این اطلاعات واتر مارک می گویند.

واترمارک را جهت ثبت عکس به نام شخص، سایت یا شرکت خاصی استفاده می کنند.

آموزش واتر مارک کردن روی تصاویر

1- لوگو خود را طراحی کنید.

ابتدا برای خود لوگو طراحی کنید. سپس لوگو را داخل نرم افزار فتوشاپ ببرید. لوگو می تواند شامل: سال شروع فعالیت، آدرس سایت، نام شرکت و .. باشد.

لوگوی شما باید به صورت تصویری مشخص باشد. یعنی اگر فروشگاه دارید باید لوگوی فروشگاهی طراحی کنید به عنوان مثال می توانید با فونت های فانتزی و زیبا اسم فروشگاه تان را بنویسید یا از افکت های ویژه استفاده کنید.

می توانید برای مشاهده نمونه کارهای لوگو این قسمت کلیک کنید.

2- با ابزارها و محیط نرم افزار فتوشاپ آشنا باشید.

یکی از حرفه ای ترین نرم افزارهای ویرایش عکس فتوشاپ است که توسط کمپانی ادوبی تولید شده است. برای ادیت عکس و واتر مارک کردن تصاویر ابتدا باید با ابزارهای آن آشنا شوید.

حتما بخوانید: معرفی و آموزش ابزارهای فتوشاپ

3- لوگو را خروجی PNG بگیرید

نرم افزارهای زیادی می توانند برای شما لوگو طراحی کنند یا به سما کمک کنند تا خودتان دست به کار شوید. حتما از لوگو خروجی PNG داشته باشید تا در صورت نیاز فورا آن را داشته باشید یا اگر فایل اصلی آن را گم کردید به آسانی از png آن استفاده کنید.

4- باز کردن فایل ها داخل نرم افزار

لوگوی از قبل طراحی شده را داخل فتوشاپ باز کنید. عکس مورد نظر را سعی کنید در ابعاد بزرگ تر دانلود کنید و آن را نیز به فتوشاپ ببرید. تفاوتی میان عکس گرفته شده با دوربین و عکس دانلود شده وجود ندارد اما عکسی که خودتان بگیرید متعلق به خودتان است.

عکس آتلیه ای محصول باز شده در فتوشاپ
عکس لوگو ی آماده باز شده داخل فتوشاپ

5- انداختن واتر مارک روی تصویر

واترمارک را کپی کنید و روی تصویر پیس کنید. سپس کلید CTRL+ T را فشار دهید تا بتوانید سایز لوگو را تغییر دهید. (اگر از نسخه های قدیمی فتوشاپ استفاده می کنید با نگه داشتن کلیدSHIFT طول و عرض را نسبت به هم کم کنید.) و در محل مورد نظر قرار دهید.

6- کمرنگ کردن واتر مارک

روی لایه لوگو قرار بگیرید و از منوی بالا سمت راست Opacity را انتخاب کنید و درصد آن را کم کنید؛ همزمان برای شما نمایش داده خواهد شد؛ کم کردن آن تا 60 درصد مقدار خوبی است اما بستگی به خودتان دارد می توانید آن را تا درصدهای پایین تر هم ببرید.

7- گرفتن خروجی از تصویر

اگر می خواهد عکس را داخل سایت نمایش دهید نباید کیفیت خیلی بالا داشته باشد. بین 100 تا 150 کیلوبایت کافی است. اگر هم می خواهید عکس را داخل شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، اینستاگرام، و … قرار دهید سعی کنید با بهترین کیفیت خروجی بگیرید.

عکس خروجی گرفته شده

معرفی زیپلین

فروشگاه مشاوره و فروش تخصصی محصولات پوست و مو زیپلین یکی از مشتریان ممتاز دیزاین می باشد؛ که تمام تصویر برداری ها و تیزرهای تبلیغاتی و سایر موارد گرافیکی این فروشگاه توسط تیم طراحی ممتاز دیزاین ایجاد شده است.

نکات لازم

  1. ترنس پرنت کردن همان نام دیگر png کردن تصاویر است.
  2. سعی کنید عکس هایتان را خودتان عکاسی کنید گوگل عکس های زیادی دارد اما تنوع آن کم است و بیشتر عکس ها تکراری.
  3. شما می توانید برای عکاسی از ما کمک بخواهید.

امیدواریم از این مقاله نهایت استفاده را برده باشید؛ ما برای شما بهترین ها را می خواهیم با ما همراه باشید می توانید برای مشاهده نمونه کارهای ما روی سایت ممتــــــــــــــــــــــاز دیزاین کلیک کنید.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست