هویت بصری در برندینگ چیست و چگونه می توان آن را تعریف کرد؟

هویت بصری

محققان پرینستون دریافتند که در عرض 0.1 ثانیه، افراد درباره عکس هایی که می بینند تصمبم می گیرند. آن ها در این زمان کوتاه در مورد دوست داشتن، قابل اعتماد بودن، شایستگی، جذابیت و پرخاشگری قضاوت می کنند. در 0.1 ثانیه اول قرار گرفتن در معرض دید، افراد درباره برند شما چه قضاوتی می کنند؟ در این پست قصد داریم در مورد هویت بصری در بحث برندینگ صحبت کنیم، پس همراه ما باشید.

لئونارد کیم، کارشناس بازاریابی اظهار داشت: “با آن زمان واکنش، شما نیاز به یک نمایش بصری تمیز و واضح از نام تجاری خود دارید. در غیر این صورت، افراد ممکن است برند شما را به ارزان بودن، غیر قابل اعتماد بودن یا حتی غیر قابل اعتماد بودن متهم کنند.”

واضح است که هویت بصری قوی و مهم است، اما هویت بصری دقیقاً چیست؟ و چگونه باید آن را ایجاد می کنید؟

درک هویت بصری

هویت بصری شما شامل لوگو، تصاویر، تایپوگرافی، رنگ ها و طراحی خلاقانه شماست. لیست کردن آن ها به اندازه کافی آسان است، اما چگونه می توان درک کرد که چگونه این عناصر با مشتری شما چه کسانی ارتباط برقرار می کنند، برای چه چیزی ایستادگی می کنید و چرا آن ها باید به شما وفادار باشند؟

ماتیوز، که در تجربه کاری خود با LG ،eBay و در حال حاضر Adobe، همکاری کرده است؛ می گوید هویت بصری برند شما، استایل آن است، وی افزود: اگر برند ها مردم باشند، هویت بصری نحوه راه رفتن، صحبت کردن، لباس پوشیدن و مدل موی آن ها است. آیا برند شما مو های بلوند بلندی دارد و پیراهن حریرش در باد به زیبایی تکان می خورد، یا اینکه با کت و شلوار خوش دوخت و رسمی ای گام برمی دارد؟ شاید شما بلافاصله نتیجه گیری کنید که شخصیت مو بلند زیبا و سرگرم کننده است، در حالی که یک دست کت و شلوار خوش دوخت، شخصیت دوم را شایسته و بالغ نشان می دهد. این اولین برداشتی است که شما در مورد این استایل ها دارید.

اگر در حال ساخت هویت بصری خود هستید، ماتیوز توصیه می کند از چیز های مختلف الهام بگیرید. عکس بگیرید، کارت پستال جمع کنید و به پینترست بروید و یک تابلوی زیبا از این مشخصات مختلف را برای برند خود جمع کنید. در همه جا ارزش برای الهام گرفتن آنقدر زیاد است که نیازی به خلق کردن یک مورد کاملاً جدید نیست. آنچه را که در مورد برند های موجود دوست دارید و آنچه را که دوست ندارید یادداشت کنید.

وی گفت: “شناخت مخاطبان واقعاً مهم است. تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید با آن ها همراه شوید و آن را به طور مداوم به ارزش های اصلی خود متصل کنید.”

وی افزود، نکته اصلی این است که از آنچه می دانید و به شدت به آن اعتقاد دارید شروع کنید و بگذارید برند شما از یک درک اصلی و بی دریغ از کار شما تکامل یابد. متیوز گفت: “حتی اگر این فقط لوگوی شما در قالب چینش ساده حروف باشد، می توانید از آن جا شروع کنید.” “هویت بصری شما بعداً با یک نماد یا آیکون بهتر می تواند بهبود پیدا کند و گاهی اوقات خوب است که به برند خود کمی زمان دهید تا در میان رقبا جا باز کند، مسیر خود را به جلو پیدا کند و با هدف نهایی شما همسو شود.”

وی افزود، “خوب است که ایده هایی داشته باشید و تمام آن لوگو های پیچیده و دقیقی که در ذهن دارید را در آن یک جا جمع کنید، اما در پایان شما به یک نقطه شروع نیاز دارید. هویت بصری مد نظر شما ممکن است یک روش ثابت برای نشان دادن برند در یک رنگ، حروف یا حتی فقط یک نماد باشد. از خود بپرسید، “چگونه برند من قدرتمند و مؤثر اما در عین حال ساده خواهد بود؟ هنگامی که هویت بصری خود را توسعه می دهید، همیشه آنچه را که انجام می دهید با مأموریت خود تطبیق دهید تا کار خود را در راه برنامه ریزی شده نگه دارید.”

همانطور که در حال توسعه مؤلفه های هویت بصری خود هستید (رنگ، لوگو، تایپوگرافی و تصویر)، هویت در حال تکامل را در برابر این سؤالات از کیم، که توسط Forbes ،Inc و Entrepreneur به عنوان یک اینفلوئنسر برتر در بازاریابی شناخته شده است، آزمایش کنید:

  • آیا من یک محیط قابل اعتماد را به تصویر می کشم؟
  • آیا من ارزش فوری به مشتری خود ارائه می دهم؟
  • چه کاری می توانم انجام دهم تا آن ها بخواهند بیشتر در مورد نام تجاری من بیاموزند و کشف کنند؟
  • چگونه می توانم پیام خود را با حداقل کلمات برقرار کنم؟
  • چه کلماتی را می توانم به تصویر تبدیل کنم؟
  • چقدر می توانم مینیمال باشم و پیامی را که می خواهم منتقل کنم همچنان ارائه دهم؟

عناصر برند خود را تعریف کنید

بخشی از ایجاد نام تجاری شما یادگیری انتقال ارزش ها و شخصیت تجاری شما از طریق عناصر بصری است که با تجارت خود همسو هستید. “هویت بصری باید پیام مورد نظر برند تجاری را تقویت کند، بنابراین شما می خواهید بیشتر بیاموزید و داستان را دنبال کنید. سپس داستان باید به مشتریان بگوید که چرا آن ها باید با نام تجاری شما تجارت کنند.”

هسته اصلی هویت بصری مواد تشکیل دهنده برند شما است: لوگو، رنگ، تایپوگرافی و تصاویر.

رنگ

کیم گفت: “پالت رنگ شما باید متناسب با آنچه می خواهید انتقال دهید باشید. اگر شما یک محصول لوکس را تبلیغ می کنید، ممکن است بخواهید از سیاه، طلایی و نقره ای استفاده کنید. اگر یک کسب و کار مالی دارید، ممکن است بخواهید از سبز ها و طلایی استفاده کنید.”

هویت بصری - رنگ

تحقیقات نشان می دهد که بین 62 تا 90 درصد از تصمیمات مصرف کننده بر اساس رنگ است، اما خود را خسته کنید، کافیست برای شروع کار ساده باشید. شما می توانید در ابتدا فقط با یک رنگ شروع کنید، از لوگوی خود تشخیص دهید یا به صورت دستی انتخاب کنید. سپس برخی از طیف های رنگی مشابه را اعمال کنید تا محتوای شما برای اهداف مختلف و در سطوح و پلتفرم های مختلف بازاریابی سازگار باشد. برای انتخاب بهتر رنگ ها شما می توانید از راهنمای ما در انتخاب بلوک های رنگ برای طراحی استفاده کنید.

لوگو

کیم اظهار داشت: لوگوی شما باید کاری را که انجام می دهید منتقل کند و تصویری داشته باشد که به ذهن افرادی که آن را می بینند بپیوندد. یک لوگو می تواند ترکیبی از پالت رنگ، تایپوگرافی و طرح شما باشد. یک لوگو همچنین می تواند با تکامل هویت شما تکامل یابد.

تایپوگرافی

فراتر از آنچه کلمات می گویند، مقیاس، قلم و ترتیب متن شما بر هویت بصری شما تأثیر می گذارد. به طور مثال اگر تیم تدارکات عذاداری برای لوگوی خود از فونت سرزنده و فانتزی و صورتی روشن استفاده کند، مشتریان بالقوه داغدار را گیج می کند. ماتیوز گفت، حتی معروف ترین برند های موجود در بازار، مانند فیس بوک و اپل، تمایل دارند آن را ساده نگه دارند.

هویت بصری - تایپ

تصمیمات مربوط به فونت برای بسیاری چالش برانگیز است. اما شما می توانید از پیشنهاد های پلتفرم های مختلف استفاده کنید که برخی فونت های نامناسب را برای شما حذف می کند و مبتنی بر هوش مصنوعی طراحی از تعادل تا سلسله مراتب است. البته، شما همیشه می توانید به تنهایی تصمیم بگیرید. همچنین شما می توانتید برای اطلاعات بیشتر در زمینه انتخاب فونت مناسب در طراحی، به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

سازگاری و سرعت از موارد کلیدی هستند

ماتیوز گفت در حالی که هویت بصری راه ایجاد ارتباط عاطفی با مشتری است، “این فقط ابتدای ابتکار است”. “هنگامی که توجه مشتری را به خود جلب کردید، توانایی حفظ او به معنای واضح بودن ارزش ارائه شده و تحقق مداوم وعده های خود است.”

ارزش می تواند به اشکال مختلف باشد: خدمات به مشتری، محصولی که تحویل می دهید یا محتوایی که ایجاد می کنید و مخاطب شما را درگیر خود می کند. قدم بعدی حمل تجربه از انتها به انتهای دیگر است. همه می دانستیم در دنیای امروز همگام شدن با سرعت مناسب برای رسانه های اجتماعی دشوار است. شما برای دلایل زیادی نیاز دارید تا هویت بصری خود را تکمیل کنید. برای این کار شما می توانید از خدمات طراحی لوگو و ست های اداری ممتاز سرور استفاده کنید.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست