آموزش ایلوستریتور ؛ نقاشی با ابزار مداد Pencil Tool

نقاشی با ابزار مداد

با استفاده از ابزار مداد Pencil Tool می توانیم به سرعت اشکال و خطوط را ترسیم کنیم. در این مقاله نقاشی و برخی از ترفند های ترسیم خطوط صاف و منحنی را به شما آموزش می دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

کشیدن خط

ابزار مداد (Pencil) را انتخاب کرده و روی صفحه کلیک کنید. با حرکات ماوس می توانید یک خط به دلخواه رسم کنید.

کشیدن خط با ابزار مداد Pencil Tool

بستن مسیر ها (Paths) با ابزار مداد

برای بستن مسیر خطی که کشیده اید، کلید Alt را نگه دارید، یک دایره کوچک در کنار ابزار Pencil Tool ظاهر می شود تا مسیر بسته شدن را نشان دهد.

بستن مسیرها (Paths) با ابزار مداد Pencil Tool

صاف کردن خطوط دندانه دار

معمولاً هنگام نقاشی با ابزار مداد Pencil Tool ، خطوط ناهموار و دندانه دار به نظر می رسد. برای صاف کردن این مسیر کافیست کلید Alt را نگه دارید تا ابزار مداد به ابزار Smooth تبدیل شود، برای خطوطی که می خواهید صاف شوند، این کار را انجام دهید.

صاف کردن خطوط دندانه دار با ابزار مداد Pencil Tool

تغییر شکل مسیر (Path)

برای تغییر شکل یک مسیر (Path)، مطمئن شوید که مسیر شما انتخاب شده است و از ابزار Pencil Tool برای کشیدن مجدد قسمت هایی که می خواهید شکل آن ها را تغییر دهید استفاده کنید. توجه کنید که شروع و پایان باید در مسیر اصلی بسته شود، تا تغییری که داده اید اعمال شود.

تغییر شکل مسیر (Path) با ابزار مداد Pencil Tool

تنظیمات پیشرفته ابزار مداد (Pencil)

با دو بار کلیک بر روی ابزار Pencil تنظیمات پیشرفته مداد نمایش می یابد. می توانید از این قسمت میزان صافی و دقت آن را تغییر دهید تا برای کار شما مناسب باشد.

Fidelity: از این قسمت می توانید نحوه حرکت ماوس را تعیین کنید. اگر هنگام کار با ماوس دستانتان می لرزد و برای کار با آن مهارت کافی ندارید، دقت ماوس را از این قسمت بیشتر کنید.

Smoothness: هر چقدر میزان صافی را بیشتر کنید، نقاط کمتری ایجاد می شود، در نتیجه خط های صاف تری می توانید رسم کنید.

تنظیمات پیشرفته ابزار مداد (Pencil)

امیدوارم این مطلب برایتان مفید باشد.🙂🌹


منبع: vectordiary

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست