نحوه طراحی کاراکتر انیمیشن ساده و سریع و برخی مفاهیم اولیه

طراحی کاراکتر انیمیشن

طراحی کاراکتر انیمیشن شاید مانع سختی برای رد کردن باشد. برای خلق کاراکتر انیمیشن از ابتدا به تفکر خلاق زیادی نیاز است. بسیاری از کاراکتر های کلاسیک آشنا از کارتون ها و فیلم ها ساده به نظر می رسند. با این حال، تلاش و مهارت زیادی برای جذابیت آن ها انجام شده است.

یکی از مهارت های حیاتی که برای ایجاد یک انیمیشن باید به آن دست پیدا کنید، طراحی کاراکتر انیمیشن است. تهیه کاراکتر های جذاب برای انیمیشن شما کار دشواری است. خوشبختانه منابع زیادی برای کمک به شما در دسترس است. می توان از یک ویدیوی آموزشی موشن گرافیک برای اهداف تجاری و اجتماعی استفاده کرد. یکی از پروژه های موشن شگفت انگیز ما را نیز می توانید برای درک بهتر مشاهده کنید.

راهنمای گام به گام برای طراحی کاراکتر های جذاب انیمیشن

مهارت ایجاد یک ویدئوی موشن گرافیک یک سرمایه گذاری عالی برای هر کسب و کار است. در یک نظرسنجی گزارش شده است که 93 درصد از شرکت هایی که از موشن گرافیک ها در کمپین خود استفاده کرده اند، توانسته اند مشتریان را در مورد محصول/خدمات خود بهتر درک کنند.

در پشت طراحی و خلق هر کاراکتر انیمیشن یک مفهوم کاملاً دقیق، بحث های زیاد، مطالعه و تصمیمات کلیدی وجود دارد، بنابراین ایده ها به بهترین شکل ممکن زنده می شوند. بنابراین، بدون هدر دادن یک دقیقه بیشتر، بیایید به سراغ راهنمای نهایی برویم تا بهترین طراحی کاراکتر انیمیشن را ایجاد کنیم.

خواه به طراحی کاراکتر های متحرک دو بعدی یا طراحی کارارکتر های متحرک سه بعدی انیمیشن علاقه مند باشید، این مقاله برای شما مفید خواهد بود. برای طراحی شخصیت های متحرک مراحل زیر را باید دنبال کنید. همچنین برای اطلاعات بیشتر می توالنید به بهترین نرم افزارهای ساخت انیمیشن 2D و 3D مراجعه کنید.

چند سوال حیاتی از خود بپرسید

انجام برخی تحقیقات در مورد یک پروژه ضروری است، چه در حال طراحی نقشه یک خانه باشید یا کاراکتر انیمیشن. در اینجا چند سوال وجود دارد که باید از خود بپرسید:

  • چه نوع مخاطبی را هدف قرار می دهم؟ آیا مخاطبان موردنظر من کاراکتر های خنده دار، جدی یا انواع دیگری را ترجیح می دهند؟
  • چه نوع کاراکتر هایی با هویت بصری برند مطابقت دارد؟
  • چه نوع کاراکتر اصلی به بهترین وجه به هدف کسب و کار من کمک می کند؟ آیا باید با یک آیکون، نماد یا شخص معمولی در بلوک همراه باشم؟

شما باید قبل از شروع به سوالات خود پاسخ مشخص و واضحی داشته باشید. پاسخ به این سوالات به شما می گوید که چگونه پیش بروید، و این پاسخ ها همچنین ماهیت پروژه را تعیین می کند. پس از یادداشت کردن پاسخ سوالات، باید انواع کاراکتر های مورد نظر خود را بنویسید.

انواع سبک های طراحی انیمیشن را بشناسید

با درک دقیق نیاز خود، اکنون می توانید به مراحل بعدی بروید. اکنون باید انواع متداول کاراکتر های طراحی شده برای انیمیشن را بشناسید تا تصمیم بگیرید که بهترین کار را برای پروژه شما انجام می دهد.

طراحی نمادین

طراحی نمادین - طراحی کاراکتر انیمیشن

کاراکتر های انیمیشن نمادین کمتر فانتزی هستند. این کاراکتر ها معمولاً بدون چهره و محدود هستند. با این اوصاف، این کاراکتر ها نیز چشمگیر هستند. می تواند بدون توجه به طبقه، جنسیت، مذهب و غیره در ذهن و قلب افراد نفوذ کند. یک ویدیوی نمادین برای یک ویدیوی شرکتی که هدف آن آگاهی دادن به مفاهیم پیچیده به مخاطب است، بسیار عالی است. این نوع ویدئو اطلاعات را بدون هیچ گونه کاراکتر خاصی مورد توجه قرار می دهد.

کاراکتر های سبک تحریری

کاراکتر های سبک تحریریه- طراحی کاراکتر انیمیشن

نوع کاراکتر هایی که من در موردشان صحبت می کنم آن هایی هستند که معمولاً در نشریاتی مانند “The New Yorker” می بینیم. این کاراکتر ها تمیز، واقع گرایانه و دارای سبک بسیار غنی ای هستند. اگر قصد دارید ظرافت و حس حضور را به تصویر بکشید، کاراکتر های سبک تحریری مفید هستند.

کاراکتر های سبک پاپ

کاراکتر های سبک پاپ- طراحی کاراکتر انیمیشن

ما معمولاً کاراکتر های سبک پاپ را در سبک های کمیک و کارتون پیدا می کنیم. این کاراکتر ها بیانگر هستند. این کاراکتر ها برای جلب توجه و تسلط بر صفحه نمایش استفاده می شوند. مخاطب در حین تماشای آن ها در عمل انرژی درون خود را احساس می کند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به “سبک طراحی مانگا چیست و چگونه می توان به این سبک طراحی کرد؟” مراجعه کنید.

اگر نام برند شما با مد، سرگرمی و طنز مرتبط است، استفاده از این کاراکتر ها می تواند برای قرار دادن نام تجاری شما در بین مخاطبان هدف شما عالی باشد.

شروع به طراحی و آزمایش کاراکتر های انیمشن خود کنید

اکنون که درباره محبوب ترین انواع کاراکتر های انیمیشن و نحوه انتخاب بهترین نوع طراحی کاراکتر برای خود می دانید، باید طراحی را شروع کنید. از مداد و کاغذ استفاده کنید یا از نرم افزار برای ترسیم حالت های بدن و چهره آن کاراکتر ها استفاده کنید. با این حال، هرگز نباید از نظر احساسی به آن کاراکتر ها وابسته باشید.

از کاراکتر هایی که ترسیم کرده اید استفاده کنید و سعی کنید آن ها را در داستان جا بیندازید. کمی بازخورد بگیرید. اگر مطابقت ندارد، آن را پشت سر بگذارید و دوباره آزمایش را شروع کنید. حتی طراحان بزرگ قبل از ارائه یک شاهکار مرحله آزمایش و خطا را پشت سر می گذارند. باید مطمئن شوید که هر کاراکتر شعار ویدئو را نشان می دهد.

این مطالعه نشان می دهد که بیش از 75 درصد از کاربران ترجیح می دهند فیلم های یک برند را در صورت سرگرم کننده بودن به اشتراک بگذارند.

برای کاراکتر های خود ژست های مهم انتخاب کنید

اگر در حال طراحی کاراکتر هایی برای انیمیشن هستید که بیش از 10 دقیقه طول می کشد، در بسیاری از مراحل داستان با کاراکتر برخورد می کنید. کاراکتر های خود را ترسیم کنید، احساسات مختلفی را که باید در مراحل مختلف فیلم نشان دهند، به تصویر بکشید. این تصاویر باید به ویدیو جان ببخشد.

این احتمال وجود دارد که برخی از کاراکتر ها در بسیاری از سناریو های ویدئو جا نیفتند. اگر چنین است، سعی کنید این مورد را تعدیل کنید، یا باید کاراکتر جایگزین انتخاب کنید.

کاراکتر های خود را متحرک کنید

آخرین کار شما این است که کاراکتر های خود را متحرک کنید. برای تأیید کاراکتر های خود باید آزمایش های حرکتی را انجام دهید. با مشاهده حرکات کاراکتر های متحرک خود شگفت زده خواهید شد. همچنین می توانید با استفاده از ابزار های character animation در after effect کاراکتر های خود را زنده کنید.

خوشبختانه تعداد زیادی نرم افزار عالی در بازار وجود دارد که می تواند به شما در ایجاد انیمیشن دو بعدی و سه بعدی کمک کند. می توانید برخی از آموزش ها را ببینید و شروع به استفاده از این نرم افزار کنید. در مورد انیمیشن دو بعدی، در اینجا برخی از ابزار های مورد علاقه که می توانید برای متحرک سازی کاراکتر های دو بعدی استفاده کنید آورده شده است:

  • Animate CC : Animate CC یک ابزار ساده است که به شما امکان می دهد بلافاصله شروع به کار کنید. این نرم افزار عالی برای مبتدیان است زیرا منحنی یادگیری آن نسبت به سایر نرم افزار ها کوتاه تر است.
  • Toon Boom Harmony: این نرم افزار نیاز انیماتور های پیشرفته ای را که می خواهند انیمیشن های پیچیده ای را انجام دهند برآورده می کند. این دستگاه تقریباً قادر به انجام همه کار هایی است که انیماتور های دو بعدی می خواهند انجام دهند. با این اوصاف، مبتدیان نیز می توانند از این ابزار لذت ببرند و با ویژگی های اساسی آن بازی کنند.
  • Adobe After Effects: ابزاری محبوب برای تقلب در کاراکتر، همگام سازی لب و… است. می توانید پس از مدتی صرف یادگیری اصول اولیه، از After Effects استفاده کنید. افزونه های شخص ثالثی وجود دارد که می توانید با این نرم افزار ادغام کنید تا عملکرد آن افزایش یابد.

در اینجا چند نرم افزار مناسب برای انیمیشن سه بعدی آورده شده است:

  • بلندر: بلندر یک نرم افزار منبع باز و رایگان است که قادر به مدل سازی، پردازش پس از ویدئو، انیمیشن، نورپردازی و موارد دیگر است.
  • Autodesk Maya : Autodesk Maya یک برنامه قدرتمند است که برای انیماتور های حرفه ای عالی کار می کند. می توانید از آن برای موشن گرافیک، مدل سازی، انیمیشن سه بعدی، رندر، واقعیت مجازی و موارد دیگر استفاده کنید.

سخن آخر

این راهنما را به عنوان نقشه ای برای طراحی یک کاراکتر انیمیشن فوق العاده در نظر بگیرید. این جزئیات تک تک مورد نیاز برای طراحی کاراکتر های انیمیشن را فاش نمی کند. با این حال، من به شما نشان دادم که چه نوع دانش باید داشته باشید تا به سطح پیشرفته ای از طراحی کاراکتر و انیمیشن برسید.

امیدوارم در این مقاله اطلاعات ارزشمندی برای رفع ابهامات خود یافته باشید. اگر می خواهید بینش بیشتری به این مطالب اضافه کنید، می توانید نظرات خود را با ما به الشتراک بگذارید.

فرض کنید شما واقعاً برای تهیه یک ویدئوی موشن گرافیک عجله دارید. در این صورت، همیشه می توانید پروژه های وقت گیر خود را به یک وب سایت معتبر که می تواند به خوبی وظیفه شما را انجام دهد، بسپارید. همچنین شما می توانید تولید و تدوین ویدئو های موشن گرافیک خود را به ممتاز سئو بسپارید و با اطمینان از کیفیت پروژه، با سایر کار های خود بپردازید.

منبع: webdew.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست