معرفی و کاربردهای نرم افزار ایلوستریتور (illustrator)

معرفی و کاربردهای نرم افزار ایلوستریتور

ایلوستریتور (illustrator) نام یکی از هزاران محصول شرکت ادوبی است. در این مقاله می خواهیم برای شما به معرفی کاربردهای نرم افزار ایلوستریتور، یکی از هزاران محصولات شرکت ادوبی و هر آنچه باید درباره آن بدانید بپردازیم.

بسیاری از هنرمندان از این نرم افزار برای ساخت تصاویر وکتور استفاده می کنند. نخستین بار این نرم افزار برای سیستم عامل مکینتاش ساخته شد و پس از دو سال برای ویندوز نیز ارائه شد.

شرکت ادوبی سالانه ویژگی های جدیدی را به این نرم افزار اضافه می کند که برای لایسنس های مختلف فروش و استفاده همگانی مردم قرار بگیرد.

کاربرد نرم افزار ایلوستریتور

ساخت لوگو

معرفی و کاربردهای نرم افزار ایلوستریتور را می توان اینگونه معنی کرد، که این نرم افزار مناسب برای طراحانی است که می خواهند لوگو، ست اداری، فونت، اینفوگرافی، نمودار، دیاگرام، کاراکتر تبلیغاتی و .. طراحی کنند. کارکرد این نرم افزار به مراتب از فتوشاپ سخت تر است.

اگر طراحی حرفه ای یاد داشته باشید می توانید با کمک فتوشاپ و ایلوستریتور آثار تاثیرگذار و حرفه ای را خلق کنید. محیط این نرم افزار مانند سایر نرم افزار های ادوبی است. اگر با دیگر نرم افزار های این کمپانی آشتایی داشته باشید قطعا محیط این نرم افزار برای شما بیگانه نخواهد بود.

فرمت های مهم و زیادی زیر مجموعه این نرم افزار هستند و شما می توانید فایل هایتان را با فرمت های SVG، Ai، EPS، PDF ,… ذخیره کنید.

ویژگی های دیگر نرم افزار ایلوستریتور

ویژگی بارز این نرم افزار برای طراحان وب سایت است که می توانند فایل های خود را به صورت SVG ذخیره کنند تا فایل های کم حجم و با کیفیت داشته باشند. همچنین شما می توانید تصاویر سه بعدی نیز با این نرم افزار طراحی کنید.

  • تبدیل عکس به وکتور
  • لی اوت بندی بسیار ساده و حرفه ای
  • امکان نقاشی دیجیتال و حرفه ای
  • خلق المان های تکرار پذیر به ساده ترین حالت ممکن
  • دسترسی کامل به رنگ های RGB و CMYK
  • قابلیت طراحی حرفه ای لوگو و کاراکتر

امیدواریم از این مقاله استفاده مفیدی کرده باشید. اگر می خواهید کاراکتر طراحی کنید لازم است پیش زمینه ای داشته باشید می توانید مقاله قبلی ما (طراحی کاراکتر و هر چه لازم است درباره آن بدانید) را مطالعه کنید.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست