راهنمای انتخاب بهترین لوگو موشن مناسب کسب و کار شما

لوگو نقش تعیین کننده ای در تعیین ارزش کلی یک برند تجاری دارد و مردم شرکت های بزرگ را به وسیله لوگو آن ها می شناسند. به همین دلیل است که مدیریت یک کسب و کار برای ایجاد یک لوگو و لوگو موشن مناسب کار خود هزینه زیادی می کند.

مطالعات انجام شده توسط دانشگاه لویولا نشان می دهد که رنگ لوگو می تواند تا 80 درصد احتمال شناخته شدن یک برند را افزایش دهد. مثلا امروزه اکثر مردم رنگ آبی را برای برند پپسی و قرمز را برای کوکاکولا در نظر می گیرند.

ساخت لوگو موشن مناسب کسب و کار

در صورتی که یک سازمان به طور موثر اقدام به برندسازی کند، اکثر مردم می توانند برند یک محصول را تنها با نگاه کردن به لوگوی آن به سرعت تشخیص دهند. حالا که اهمیت لوگو را می دانید، بیایید در مورد لوگو موشن ها و اهمیت استفاده از آن در کسب و کار ها صحبت کنیم.

لوگو موشن چیست؟

در حقیقت لوگو موشن یک قدم جلوتر از لوگو هایی است که فقط یک تصویر ثابت اند. مبحث لوگو موشن در مورد افزودن جلوه ها و انیمیشن ها به یک لوگو است. از انتخاب جلوه های پویا نمایی ساده گرفته تا ساخت یک ویدئوی کوتاه در مورد یک لوگو را، لوگو موشن می نامند.

لوگو موشن های هر برند به عوامل مختلفی مانند هدف کسب و کار آن ها، ماهیت نام تجاری شان و غیره بستگی دارد. شرکت ها باید کار طراحی لوگو موشن را به یک انیماتور ماهر یا یک متخصص موشن گرافیک بدهند. کسی که از لوگو موشن های SVG و سایر مفاهیم مربوط به طراحی لوگو موشن مطلع است. چنین فردی می تواند بهترین لوگو موشن را برای کسب و کار آن ها طراحی می کند.

مزایای ایجاد لوگوی متحرک

بسیاری از کسب و کار های بزرگ سرمایه گذاری زیادی روی لوگو موشن ها کرده اند. اما این سوال پیش می آید که آیا آن ها مبلغ هنگفتی را بدون هیچ تاثیری خرج می کنند؟ مطمئناً لوگو موشن کمی فانتزی به نظر می رسد. اما آیا این تنها مزیت لوگوی متحرک است؟

در این بخش از این مقاله، متوجه خواهید شد. چرا شرکت های ساخت لوگو موشن و نرم افزار های متحرک سازی لوگو به این سرعت رشد کرده اند.

متمایز بودن لوگو موشن

درست است که بسیاری از شرکت ها دارای لوگو های مشابه هستند. اما این باعث می شود مردم حتی دلشان نخواهد به لوگوی آن ها نگاه کنند. اما به لطف لوگو های متحرک، می توانید توجه مشتریان فعلی و مشتریان جدید خود را جلب کنید.

با افزودن جلوه های ویژه و انیمیشن به لوگو خود، می توانید در ذهن مردم تأثیر بگذارید. یک طراح عالی می تواند حرکات و جلوه های بصری متفاوتی را طراحی کند. او می تواند کاری کند که لوگو شما از سایر لوگو ها متمایز شود. مهم ترین نکته آن است که هنگام طراحی لوگوی متحرک هیچ محدودیتی برای خلاقیت وجود ندارد.

لوگو موشن توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب می کند

ما در دورانی زندگی می کنیم که جلب توجه کار بسیار سختی است. به همین دلیل برخی از کارشناسان اقتصاد، اقتصاد ما را «اقتصاد توجه» می نامند. حتی یک مطالعه علمی نشان داده است، که یک ماهی قرمز از توجه بیشتری برخوردار است تا یک انسان معمولی.

پس شما باید تمام تلاش خود را برای جلب توجه مشتریان انجام دهید. یکی از بهترین کار هایی که می توانید انجام دهید این است که با استفاده از یک لوگو موشن مناسب توجه مخاطب را به سمت کسب و کار خود جلب کنید. در ساخت یک لوگو موشن چند ثانیه اول برای درک مخاطب از چگونگی محصول و برند شما بسیار مهم است. اگر لوگوی شما برای یک برند برجسته است، به احتمال زیاد، آنچه که شما می خواهید توجه مخاطب است. لوگو موشن این توجه را برای شما جلب خواهد کرد.

اگر در همان ابتدا سیگنال های قوی با لوگو قدرتمند به سمت مشتری ارسال کنید. مشتریان شما نام تجاری شما را همیشه به خاطر خواهند سپرد.

آگاهی موثر از برند

به یاد آوردن تصاویر متحرک و محتوا های پویا آسان تر از تصاویر معمولی است. تحقیقات فعلی نشان می دهد که تنها یک ویدیوی یک دقیقه ای 1.8 میلیون برابر بیشتر از کلمات ارزش دارد. برخی از لوگو موشن ها می توانند تا 10 ثانیه هم طول بکشند. اما آیا این تاثیرگذار است؟

اگر در یک کمپین معرفی کسب و کار، نام تجاری خود را با یک لوگو موشن چشمگیر نشان دهید. نه تنها توجه مخاطب را به خود جلب می کنید، بلکه نام تجاری شما در خاطر آنان ثبت خواهد شد.

طراحی لوگو موشن کسب و کار

برند هایی که روی یک لوگو متحرک سرمایه گذاری کرده اند، پس از استفاده از لوگو موشن ها در استراتژی کسب و کار خود، به نتایج قابل توجه تری دست پیدا کرده اند.

داستان ها را به طور مؤثر انتقال می دهد

اگر یک برند داستانی قوی برای گفتن داشته باشد، مردم با شنیدن داستان آن ارتباط بهتری با نام تجاری او برقرار خواهند کرد. وقتی مردم یک لوگو موشن را تماشا می کنند، جذب لوگو متحرک می شوند. حال اگر لوگو موشن خود را با یک داستان ترکیب کنید، می توانید برای کسب و کار شما معجزه کنید.

مشتریان شما بخش عمده ای از زمان خود را در اینترنت می گذرانند. تبلیغات در اینترنت به دلیل انعطاف پذیر بودن موفقیت بیشتری را برای شما فراهم می کند. شما می توانید با استفاده از لوگوی موشن متناسب با نام تجاری خود. مشتری ها را به صفحه کسب و کار خود در اینترنت جذب کنید. سپس می توانید در صفحه خود چگونگی ارتباط بین لوگو و هدف شرکت خود را برای آن ها توضیح دهید.

حتماً دیده اید که اکثر بازاریابان برای انتقال پیام خود به دیگران از ویدیو های متحرکی که در مورد خدمات و محصولاتشان توضیح می دهد، استفاده می کنند. داشتن یک لوگوی موشن به این معنی است که وقتی که مخاطب با نام تجاری یک کسب و کار روبرو می شود فوری با داستان و اهداف اصلی آن برند ارتباط برقرار کند.

لوگو موشن احساسات مردم را در مورد کسب و کار شما بر می انگیزد

بر اساس تجزیه و تحلیل های صورت گرفته، مردم ابتدا با احساسات خود تصمیم می گیرند. سپس تصمیم خود را با استدلال های منطقی توجیه می کنند.

همچنین یک لوگو متحرک در برانگیختن احساسات مردم بسیار موثر تر از یک لوگو ثابت است. یک لوگو موشن بینندگان را شگفت زده خواهد کرد. حتی می تواند احساس شادی، هیجان و سایر احساسات مثبت را در مخاطب تحریک کند.

وقتی در همان ابتدا احساسات مخاطب را تحریک کنید. به احتمال زیاد می توانید بینندگان خود را متقاعد کنید تا هدفی را که شما می خواهید دنبال کنند. علاوه بر این، آن ها نام تجاری شما را برای مدتی طولانی با چیز هایی که در لوگو موشن شما دیده اند مرتبط می دانند.

افزایش ارائه شرکت

فرض کنید ما می خواهیم با یک شرکت حرفه ای که می تواند وعده هایش را عملی کند، تجارت کنیم. اولین فاکتوری که ما برای تعیین استاندارد شرکت در نظر می گیریم معمولاً کیفیت محصول یا خدمات ارائه شده توسط آن ها است. در این فرآیند، اولین چیزی که به آن توجه می کنیم کیفیت لوگوی آن ها است.

همچنین با دیدن لوگو موشن های یک شرکت، می توانید از آخرین اطلاعات در مورد روند کسب و کار شان در بازار مطلع شوید. آن ها با تنظیم یک لوگو موشن مناسب می توانند دستاورد های خود و میزان حرفه ای بودن خودشان را به مردم نشان دهند. مثلا شرکتی مانند گوگل از لوگو موشن های به شدت جالبی استفاده می کند تا مردم خدمات آن را دوست داشته باشند.

انتخاب لوگو موشن کسب و کار

چگونه می توانید از قدرت لوگو های متحرک استفاده کنید؟

چندین روش برای بهره بردن از قدرت لوگو های متحرک وجود دارد. در اینجا چندین بستر را برای شما معرفی کرده ایم که در آن ها می توانید لوگو موشن کسب و کار خود را برای مردم به نمایش بگذارید.

  • رسانه های اجتماعی: یک لوگوی موشن زیبا با فرمت GIF بسازید. آن را در رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید تا دست به دست شده و باعث شناخته شدن کسب و کار شما شود.
  • سایت شرکت: می توانید با قرار داد لوگوی موشن برند تان در وب سایت شرکت خود توجه بازدیدکنندگان را به کسب و کار تان جلب کرده و تأثیر مثبتی بر آن ها بگذارید.
  • معرفی: می توانید لوگو های متحرک را برای نشان دادن اصالت و معرفی شرکت خود به مردم استفاده کنید.
  • تبلیغات: در نهایت، می توانید از لوگو موشن ها در مقاله های تبلیغاتی، صفحات فروش و فیلم های فروش کسب و کار خود استفاده کنید تا توجه مردم را جلب کرده و بینندگان را برای شنیدن پیام های خود هیجان زده کنید.

نتیجه نهایی برای استفاده از لوگو موشن در کسب و کار

به نظر من، اگر شما در حال ساخت و توسعه یک نام تجاری قوی هستید. منطقی است که پول و زمان خود را برای تهیه یک لوگوی جذاب سرمایه گذاری کنید. سپس با افزودن انیمیشن به لوگوی خود، می توانید آن را به سطح بالا تری برسانید.

شرکت های زیادی در بازار رقابت حضور دارند. داشتن یک لوگوی ساده و بی ارزش هیچ کمکی به درخشیدن شما در عرصه رقابت نمی کند. به نظر من دلایلی که تا کنون ارائه کرده ایم، نشان می دهند که صرف هزینه و وقت برای لوگو موشن ها نه تنها بیهوده نیست، بلکه برای هر کسب و کاری ضروری نیز هست.

اکنون طرز فکر بسیاری از شرکت ها به همین سمت رفته است. به همین دلیل است که کسب و کار های موفق برای ساخت بهترین لوگو موشن ها سرمایه گذاری می کنند. همچنین لوگو موشن ها به شرکت های بزرگ کمک می کنند از فعالیت های تجاری خود بازده قابل توجهی دریافت کنند.

منبع: webdew.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست