لوگو صوتی چیست؟ چطور می توانیم از آن استفاده کنیم؟

لوگو صوتی

مفهوم لوگوهای صوتی ممکن است عجیب به نظر برسند. به هر حال، وقتی به لوگوها فکر می کنید، احتمالاً یک طرح بصری در ذهنتان می آید. اما برندسازی فقط به آنچه می بینیم نیست، بلکه به آنچه می شنویم نیز مربوط می شود. بنابراین در سال های اخیر، عبارات “لوگو صوتی” و “علامت تجاری صوتی” برای توصیف معادل شنیداری یک لوگوی گرافیکی ایجاد شده است.

لوگو صوتی چیست؟

لوگو صوتی در اصل یک صدا است، بیش از چند ثانیه طول نمی کشد و با ظاهر یک لوگوی بصری همراه است، به طور کلی شناخت برند تجاری را تقویت می کند یا جایگزین آن در رسانه های صوتی مانند رادیو، پادکست یا برنامه هایی مانند Spotify می شود.

همانند انواع طراحی لوگو ها، یک لوگوی صوتی خوب بلافاصله قابل تشخیص و گیرا است و باعث ایجاد واکنش احساسی در شنونده می شود. اگر قصد استفاده از صدایی غیر از صدایی که خودتان ایجاد کرده اید دارید، مهم است که از داشتن مجوز مناسب اطمینان حاصل کنید.

لوگو صوتی چیست

چرا صدا بخش مهمی از برند تجاری است؟

هر برندی صدایی دارد. لوگو های صوتی با استفاده از فطری ترین حس ما و تقویت ارتباط با یک نام تجاری، تعامل عمیق تری ایجاد می کند. صدا جذابیت احساسی را افزایش می دهد و مزیت رقابتی را نسبت به برند هایی که هنوز لوگو صوتی برای خود ایجاد نکرده اند ارائه می دهد.

چطور می توان یک لوگو صوتی ایجاد کرد؟

ساده ترین راه این است که در یک سری مراحل به فرایند ایجاد لوگوی صوتی فکر کنید. اولین قدم این است که فرهنگ برند را به طور کلی در نظر بگیرید. ارزش های اصلی، ویژگی ها، مخاطبان هدف و چشم انداز رقابتی کسب و کار خود را بررسی کنید. مهم ترین پیام ها چیست و کدام داستان ها باید منتقل شوند؟

شرکت هایی که زیاد شناخته شده نیستند، غالباً می خواهند توانمند به نظر برسند، در حالی که شرکت های شناخته شده در حالت ایده آل وفاداری و اعتماد ایجاد می کنند. دنیل لافرتی، مدیر موسیقی و صدا در PHMG ، توصیه هایی را ارائه می دهد:

“برای اینکه قابل اعتماد به نظر برسید، عمدتا از موسیقی های آکوستیک مانند گیتار و پیانو استفاده کنید، هر دو از سازهای چوبی هستند که احساس طبیعی و ارگانیک را تداعی می کنند.”

فرایند ایجاد یک لوگوی صوتی همانند طراحی لوگو بصری است، زیرا شما باید ابتدا پیامی که می خواهید منتقل کنید و سپس بهترین راه برای انجام آن را مشخص کنید. اینکه چه نوع ایده و احساسی را می خواهید لوگوی صوتی شما ایجاد کند تا حد زیادی به هویت و سبک برند شما بستگی دارد.

مطمئن شوید که لوگو صوتی شما با همه عناصر قابل تشخیص است و از سازگاری آن با چندین سیستم عامل شامل تلفن همراه، کامپیوتر، تلویزیون، رادیو یا گرامافون اطمینان حاصل کنید که خوب پخش شود.

در طول تولید، در نظر بگیرید که چگونه روند موسیقی معاصر تغییر می کند. آن چیزی که امروزه وجود دارد، ممکن است در آینده نزدیک تغییر کند.

چه چیزی لوگوی صوتی را موثر می کند؟

آن را کوتاه تهیه کنید. زمان 3 تا 5 ثانیه برای توجه مناسب است. آن را به یاد ماندنی و منحصر به فرد تهیه کنید. تأثیرگذار باشید و مطمئن شوید که لوگوی صوتی شما فوراً مخاطبان شما را جذب می کند و ارزش گوش دادن دارد.

لوگوی صوتی HBO این کار را به خوبی انجام می دهد. اگر می خواهید لوگوی صوتی شما به یاد ماندنی باشد سادگی مهم است.

مطمئن شوید که از لوگوی صوتی خود در جنبه های مختلف تجارت استفاده می کنید، نه فقط برای یک رسانه. لوگو شما باید با عناصر بصری برند شما یکی شود. لوگوی صوتی شما زمانی موثرتر خواهد بود که به طور مداوم در کنار لوگوی بصری شما استفاده شود.

کجا می توانم از صدا با لوگوی خود استفاده کنم؟

اگر برند شما در تلویزیون، رادیو یا پادکست فعال است، می توانید لوگوی صوتی را در هر کاری که انجام می دهید ادغام کنید. آن را در بخشی از هر ویدئو یا تبلیغاتی که ایجاد می کنید، قرار دهید.

fox قرن بیستم

از لوگوهای صوتی می توان در تبلیغات تلویزیونی، برنامه های تلفن همراه، وب سایت خود و در همه فیلم های تجاری و تبلیغات شبکه های اجتماعی استفاده کرد.

لوگوهای صوتی محدود به برند هایی نیستند که مستقیماً با صدا سروکار دارند و همچنین محدود به شرکت های بزرگ تر نیز نیستند. استفاده موثر از صدا یکی از نکات برندسازی است که می تواند تمام تلاش های شما برای نام تجاری را به هم متصل کند.

منبع: 99designscreativebloq

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست