فاکتور میلیاردی شهردار تهران برای لوگو (تهران 1400)!!

لوگو تهران

بر اساس جدول منتشر شده در اینترنت شهردار تهران برای طراحی لوگو تهران 1400 مبلغی بالغ بر یک میلیارد و 600 هزار تومان هزینه کرده است!!!!!!!!! و جزئیات هزینه های آن به شرح ذیل است.

اگر از هزینه 400 میلیونی لوگو رد شویم، هزینه های برندینگ و طراحی کانسپت تهران 1400 هم نزدیک بر 400 میلیون هزینه برداشته است. هزینه طراحی دبیرخانه نیز مبلغی حدود 130 میلیون تومان، ارائه طرح تهران 1400 در قالب ها و الگو های مختلف مبلغی حدود 240 میلیون تومان.

سید محی الدین فاضلیان دبیر ستاد رویداد (تهران 1400) در رشته توییتی نوشت:

این روزها مجموعه رویداد های مربوط به طرح بزرگ تهران ۱۴۰۰ مورد توجه شهروندان قرار گرفته است. از کاروان‌های شادی که از مبعث آغاز شد تا نوای نواحی که صدای ایران را در تهران طنین‌ انداز کرده تا اکران نماد های بصری این طرح در گوشه و کنار شهر و پرچم‌ های ایستاده در بزرگراه‌ ها و پل‌ ها.

وی بیان کرده است: هویت بصری تهران ۱۴۰۰ برگرفته از هویت متکثر تهران از تصویر سازی‌ ها و نشان نوشتار های داینامیک تشکیل شده و لوگوی اصلی با اندکی چرخش، تبدیل به ده‌ ها لوگوی موضوعی و مضمونی مختلف می‌ شود.

دبیر ستاد رویداد طراحی لوگو تهران 1400 این را هم ذکر کرده است که شماری از این لوگو تاکنون رونمایی شده و تعداد دیگری نیز با توجه به موضوعات و رویداد ها عرضه می شوند.

مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران در ادامه حرف هایش اظهار کرده است که: علاوه بر این در پترن طراحی شده برای لوگو تهران 1400 فرم خطوط از کالبد شهر الهام و ایده از مکان هایی مانند: مترو، میدان، تونل، پل، تیر چراغ برق و … گرفته شده است. (تمامی عناصر موجود در این لوگو از طبیعت الهام گرفته شده است)

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار و مشاهده نمونه کار ها می توانید در چنل تلگرام و پیج اینستاگرام ما عضو شوید.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست