بهترین لنز دوربین و لوازم جانبی برای فیلمبرداری حرفه ای

بهترین لنز دوربین و لوازم جانبی فیلمبرداری حرفه ای

بهتر است قبل از هر چیز یاد بگیرید برای ضبط فیلم به چه لنز دوربین و لوازم جانبی ای نیاز دارید. از توصیه های ساده مربوط به استفاده از فیلترهای ND که به شما امکان ضبط تصویری حرفه ای تر می دهد، تا چرخ دنده ای که به شما کمک می کند تصاویری صاف و ابریشمی ضبط کنید.

ممتاز دیزاین در این مقاله همه ی آنچه نیاز دارید را به شما آموزش می دهد.

لنز دوربین و لوازم جانبی خوب برای فیلمبرداری

فیلترهای nd در فیلمبرداری
فیلترهای nd در فیلمبرداری

فیلترهای ND برای فیلمبرداری در زیر نور لوازم جانبی کارآمد

هنگام فیلمبرداری، در زیر نور در بهترین حالت باید سرعت شاتر شما دو برابر باشد، تا به ظاهری شبیه فیلم برسید. برای مثال زمان فیلمبرداری با سرعت 24 فریم بر ثانیه، سرعت شاتر شما بایدروی 48/1 یا 50/1 تنظیم شود.

علاوه بر داشتن یک سرعت شاتر ثابت، از دیافراگم بزرگ ( مثلا 2.8/ f) برای دستیابی به عمق میدان کم نیز باید استفاده کرد. در آخر از آنجایی که ISO تنها می تواند به اندازه 100 درجه کاهش یابد، فقط می توان از آن برای جبران شرایط روشنایی استفاده کرد.

اینجاست که فیلترهای ND (فیلترهای چگالی خنثی) وارد عمل می شوند. فیلتر ND یک شیشه تیره است که در قسمت جلوی لنز شما قرار می گیرد و میزان نوری که به دوربین وارد می شود را کاهش می دهد. این به شما امکان کنترل بیشتر بر روی میزان نوردهی شما می دهد و به شما امکان می دهد از تنظیمات دوربین تان در شرایط نوری روشن استفاده کنید.

اگر می خواهید با انواع نور و نورپردازی آشنا شوید، مقاله نورپردازی در استاپ موشن را مطالعه کنید.

کارت های SD با حافظه زیاد فیلم شما را با کیفیت خوب ذخیره می کنند

خیلی مهمه در زمان فیلمبرداری از کارت SD با حافظه ی زیاد و سرعت ضبط خوب استفاده کنید. این حافظه های حرفه ای به شماامکان می دهد با کیفیت 4k عکس بگیرید و مطمئن باشید فضای کافی برای تکمیل پروژه خود را دارید.

میکروفون برای کیفیت بهتر صدا لوازم جانبی مهم در فیلمبرداری

استفاده از میکروفون

یک مشکل رایج در فیلمبرداری، ضبط صدای لنز دوربین شما زمان فوکوس کردن است. برای حذف این مورد و داشتن کیفیت صوتی بهتر، بهتر است از یک میکروفون خارجی استفاده کنید. می توانید میکروفون را روی دوربین نصب کنید یا دور تر از دوربین باشد. این میکروفون در زمان فوکوس خودکار صدا هایی که توسط دوربین ایجاد شده را ضبط نمی کند و این کیفیت فیلم شما را به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد.

سه پایه برای فیلمبرداری نرم و قاب ثابت

سه پایه یکی از مهم ترین لوازم جانبی در عکاسی و فیلمبرداریی محسوب می شود. استفاده از سه پایه می تواند هرگونه لرزش دوربین که ممکن است زمان فیلمبرداری دستی پیش بیاید را از بین ببرد. سه پایه ها در شکل و اندازه ی متفاوت هستند و به شما کمک می کنند فیلمبرداری صاف و حرفه ای داشته باشید.

گیمبال برای فیلم های ویدئویی سینمایی (لرزشگیر)

استفاده از گیمبال به شما اجازه می دهد در زمان فیلمبرداری با سوژه خود حرکت کنید و تصاویری روان و بدون تکان های ناخواسته داشته باشید. برای خرید گیمبال ها انتخاب های متفاوتی دارید از گیمبال های کوچک دستی تا تنظیمات حرفه ای سینمایی اما همه ی آن ها برای از بین بردن لرزش در فیلم شما طراحی شده اند.

بهترین لنز ها برای فیلمبرداری

لنز دوربین خوب در فیلمبرداری
لنز دوربین خوب در فیلمبرداری

لنز های پرایم (Prime Lens) – برای فیلمبرداری در سناریو های کم نور

بسیاری از مدیران فیلمبرداری یا فیلمبرداران سینمایی با لنز های پرایم عکاسی می کنند. علت استفاده آن ها از این لنز این است که لنز های پرایم، دیافراگم پایین تری نسبت به لنز های زوم برخوردارند. اصلی ترین لنزهای تله شامل EF 35mm f/1.4L II USM ،EF 50mm f/1.8 STM ،EF 85mm f/1.4L IS USM هستند.

این لنز ها نور خیلی بیشتری به نسبت لنز های زوم به دوربین شما وارد می کنند، به همین دلیل برای عکاسی در فضاهای کم بسیار مناسب هستند. شرایط عکاسی سبک مقادیر دیافراگم گسترده تر همچنین امکان کنترل خلاقانه بیشتر بر عمق میدان را فراهم می کند.

آشنایی با انواع نما حرکت و زاویه های مختلف دوربین، به شما کمک می کند، تا فیلمبرداری حرفه ای تری داشته باشید.

لنزهای مناسب برای تصاویر ثابت_ مناسب برای فیلمبرداری صاف دستی

اگر قصد مسافرت یا عکاسی در مکانی را دارید که نمی توانید سه پایه یا گیمبال همراه خود ببرید، استفاده از لنز های تثبیت کننده تصویر به بهبود کیفیت فیلم دستی شما کمک می کند. لنز هایی مانند EF 24-105mm f/4L IS USM ،EF 100mm f/2.8L Macro IS USM، EF 70-200MM f/2.8L IS III USM که لرزش گیر داخلی دارند و برای فیلمبرداری فیلم های دستی بهترین گزینه هستند.

بهترین لنز و لوازم جانبی برای فیلمبرداری حرفه ای

برای تدوین فیلم مقاله آموزش ساخت 13 قاب بی نظیر در افتر افکت (خلق حرفه ای ترین صحنه ها) را بخوانید.

این مقاله براساس مقاله Best Camera Lenses and Accessories for Shooting Video نوشته شده است.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست