عوامل تعیین کننده تعرفه قیمت طراحی لوگو+ به همراه انواع لوگو

قیمت طراحی لوگو

قیمت طراحی لوگو یکی از بحث های مهمی است که همه گرافیست ها قطعا چندین بار سر آن با مشتری بحث کرده اند. لوگو بسیار اهمیت دارد و می تواند برند شما را شکل دهد؛ زیرا اولین چیزی که مخاطب با آن ارتباط می گیرد لوگوی شماست و بعد خودتان.

امروزه در ایران بازار رقابتی است و هر که بهترین کیفیت را با کمترین قیمت ارائه کند مشتریان زیادی خواهد داشت.

شما به عنوان صاحب کسب و کار هزینه ای که بابت طراحی لوگو خرج می کنید را باید به چشم یک سرمایه گذاری نگاه کنید زیرا این لوگوی شماست که برای شما مشتری می آورد. کارکردن با شرکت طراحی معتبر که به شما اطمینان کامل بدهد که برای شما لوگوی 0 تا 100 طراحی می کند و از لوگوی دیگران برای شما کپی نمی کند بسیار اهمیت دارد.

در این مقاله قصد داریم تا برای شما عوامل تعیین کننده قیمت طراحی لوگو را بیان کنیم با ما همراه باشید.

قیمت طراحی لوگو بر چه اساسی بیان می شود؟

امروزه قیمت طراحی لوگو در ایران از 10 هزار تومان شروع می شود تا 45 ملیون تومان و در خارج از 10 دلار تا 000 000 1 دلار متغیر است.

1- استفاده از قالب های آماده در طراحی لوگو

استفاده از قالب های آماده در طراحی لوگو
قالب های آماده لوگو

پایین ترین هزینه طراحی لوگو را وب سایت های آنلاین انجام می دهند. این گروه از وب سایت ها آپشن های محدودی دارند و با استفاده از چند فونت و آیکون به شما این امکان را می دهند که برای خودتان لوگو طراحی کنید؛ اما این لوگو ها در حد برند شدن نیست و در حد لوگوی معمولی می باشد. نهایت قیمت آن 40 هزار تومان است.

2- هزینه طراحی لوگو به وسیله افراد آماتور

در این سطح کسانی قرار دارند که تخصص و دانش زیادی از طراحی لوگو ندارند اما کار با نرم افزار های طراحی را بلد هستند و با استفاده از قالب های آماده و کمی تغییر در آن برای شما لوگو طراحی می کنند. ای نافراد در این زمینه آشنایی چندانی ندارند و هزینه آن نیز به نسبت مناسب رو به پایین است.

3- قیمت طراحی لوگو به وسیله افراد نیمه حرفه ای

کسانی نیز هستند که دانش کافی از طراحی لوگو دارند اما خلاقیت لازم را ندارند آن ها نیز با استفاده از طرح های از قبل تهیه شده و لوگوهای آماده کمی تغییرات ایجاد می کنند و لوگو طراحی می کنند. جالب است که تفاوت بین کسانی که فریلنسر نیمه متخصص هستند با کسانی که فریلنسر آماتور هستند این است که این افراد در طراحی لوگو از خودشان خلاقیت و کمی نوآوری نشان می دهند و به سختی می شود فهمید که این لوگو ایده گرفته از چه لوگویی است.

قیمت طراحی لوگو توسط این افراد در مقایسه با افراد آماتور بیشتر است و بزرگ ترین ایرادی که می شود به آن ها گرفت این است که به شکل تک نفره و با تصرف به طرح طراح دیگری لوگو طراحی می کند.

5- طراحی لوگو توسط شرکت های معتبر تبلیغاتی

لوگو ممتاز سرور

امروزه کمپانی های تبلیغاتی دارای چندین طراح، اتاق ایده و … وجود دارند که قوائد و قوانین تبلیغات را به خوبی دانا هستند. این شرکت ها نمونه کارهای کمی دارند اما از کیفیت آن ها هر چه بگوییم کم است. اما همان 10 نمونه کار آن ها نوآوری و خلاقیت را نشان می دهد و می تواند شما را راضی کند.

در این شرکت ها هزینه کمی گران تر است زیرا نوآوری خاص خود را دارد و به صورت همزمان چندین طراح مشغول طراحی می شوند. برای افرادی که به دنبال ساخت برند و کسب و کار های بزرگ هستند بسیار مناسب است. آن ها بازار سنجی می کنند و با توجه به مشاهده لوگوی رقبا بهترین لوگو را برای شما طراحی می کنند.

چرا نمونه کار های آن ها کم است؟ زیرا در بازار گرافیک ایران قیمت ها رقابتی است و کسانی هستند که ترجیح می دهند لوگوی برند شان توسط افراد آماتور طراحی شود.

6- هزینه طراحی لوگو توسط افراد مشهور و معروف

طراحان بزرگی امروزه سفارش طراحی قبول می کنند اما هزینه طراحی آن نسبت به سایر روش ها گران تر است زیرا فردی برای شما طراحی می کند که سالیان سال تجربه دارد و می تواند بهترین لوگو را برای شما طراحی کند. تنها معایب این روش این است که طراح به صورت تک نفره آن را طراحی می کند و مشارکت جمعی وجود ندارد. اما از کیفیت بالایی برخوردار است.

تفاوت قیمت طراحی لوگو و تجارت

هزینه طراحی لوگو با نوع تجارت شما ارتباط مستقیمی دارد به عنوان مثال اگر شما کسب و کار کوچکی دارید نیازی نیست هزینه بالایی پرداخت کنید تا لوگوی حرفه ای برای شما طراحی کند شما می توانید به افراد اماتور و یا نیمه حرفه ای سفارش طراحی بدهید نیازی نیست به آژانس های تبلیغاتی سفارش بدید.

اما مشاغل بزرگی مانند فروشگاه دارای چند شعبه و یا طلا فروشی در چند شهر مختلف نیازمند لوگوی مناسبی است تا مردم آن را به خاطر بسپارند و به شما اعتماد کنند.

هزینه طراحی لوگو به چه عواملی بستگی دارد؟

_ بسیاری از سوالاتی که مشتری از طراح می پرسد:

  • آرم بر چه اساسی محاسبه می شود؟
  • چند روز زمان می برد؟
  • طراحی کن اگه خوشم اومد دو برابر پول میدم !
  • چند تا کلیکه دیگه انجام بده برای فردا لازم دارم
  • میشه من بشینم پشت سیستم!
  • کوه نکندی که 4 تا عکس ویرایش کردی
  • لازمه این همه جزئیات داشته باشه؟

به تمام این سوالات در ادامه پاسخ می دهیم

1- نوع طراحی

لوگو
انواع لوگو

آرم و لوگو ها انواع مختلفی دارند اعم از تایپوگرام، پیکتوگرام، تصویری، نوشتاری، لوگو تایپ، ترکیبی، مونوگرام و …. هر کدام از این طرح ها پیچیدگی های خاص خود را دارند و باید زمان آن طی شود تا لوگو مناسب طراحی شود.

مقاله مرتبط: لوگو چیست؟ معرفی انواع لوگو

2- زمان صرف شده برای طراحی

مدت زمان متمرکز شده روی لوگو نیز در افزایش و یا کاهش قیمت آن نقش مستقیمی دارد. زمانی که طرح و یا طرح های نهایی ایجاد شود، به عنوان ملاک ارزیابی آرم شناخته می شود. افرادی که در این حرفه تخصص دارند به خوبی متوجه هستند که چقدر خلاقیت و زمان برای طراح مهم است.

3- بودجه

اگر می خواهید کسی برای شما لوگو طراحی کند شما باید مقداری از هزینه را پرداخت کنید و طراح نیز باید سختی کار و زمان و … کارش را برای شما توضیح دهد تا شما خیال آسوده داشته باشید.

کارفرما ممکن است با هزینه ای که طراح ثبت کرده است موافقت نکند بهتر است همان اول درباره تمام هزینه صحبت کنید درباره پیش پرداخت و …

4- ارائه طرح های اولیه

روال طراحی به این گونه است که ابتدا مشتری سبک مورد نظرش را انتخاب می کند و سپس طراح به آن قیمت می گوید. در مرحله بعدی ارائه پیش نمایش است. طراح باید 3 طرح برای مشتری ارسال کند و پس از تایید یکی از آن ها را کامل کند و ویرایش های نهایی را اعمال کند. بسته به تعداد طرح ها و دفعات ویرایش لوگو هزینه آن تغییر می کند.

کارفرما نیز هیچ مالکیتی بر طرح های رد شده ندارد و فقط لوگوی نهایی متعلق به اوست.

سخن پایانی

حال با مطالعه این مقاله شما اطلاعات لازم جهت برآورد هزینه های لوگو را یاد گرفته اید شما می توانید از طریق سایت و یا پیج اینستاگرام ثبت سفارش کنید.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست