نحوه فیلم برداری از محصولات و تکنیک ها و نکات فیلمبرداری

فیلمبرداری محصولات

یکی از چالش برانگیز ترین و در عین حال پر سود ترین کارهایی که یک فیلمبردار می تواند انجام دهد، فیلمبرداری محصولات است. برای اینکه مشتریان خود را متعجب کنید و به آنها ویدیو های با کیفیت و حرفه‌ ای بدهید، باید بدانید که چه کار می‌ کنید. با چند ترفند نورپردازی، مقداری آگاهی از ترکیب بندی و جهت گیری دقیق پس زمینه، ویدیو های محصول شما از بقیه متمایز خواهند شد.

ویدئو ها به شما این امکان را می دهند که بازدید و لینک سایت خود را به طور چشمگیری افزایش دهید. با ارسال ویدیو های محصول در وب سایت های محتوایی دیگر مانند YouTube، Vimeo و MetaCafe، می توانید به طور مؤثر پیوندهای پشتیبان خود را ده برابر افزایش دهید.

مانند بسیاری از مشاغل کوچک – احتمالاً در حال حاضر بودجه بسیار کمی دارید. با این حال، لازم نیست برای ساخت یک سری ویدیو برای محصولات خود هزینه زیادی کنید. با هزینه کم هم می توانید یک ویدئو حرفه ای از محصولات خود بگیرید.

در ادامه 11 نکته برای ایجاد ویدئو های محصول حرفه ای را بررسی می کنیم:

تجهیزات لازم برای فیلمبرداری

تجهیزات فیلمبرداری

تنها چیزی که لازم است:

  • یک دوربین دیجیتال با کیفیت بالا، یا حتی گوشی با کیفیت دوربین خوب
  • یک سه پایه
  • پرده سبز یا اگر دیوار سفیدی دارید می توانید به عنوان پس زمینه از آن استفاده کنید
  • یک برنامه ویرایش ویدئو ی خوب
  • میکروفون
  • رینگ لایت
  • کمی تخیل

در اینجا 7 نکته برای ساخت فیلم با کیفیت خوب و فیلمبرداری محصول آورده شده است:

1. حواستان به زمینه محصول و نور باشد

برای فیلم برداری محصول خود مطمئن شوید محیط نور خوبی داشته باشد می توانید برا این کار از یک رینگ لایت نیز استفاده کنید. سعی کنید پس زمینه محصول را سفید قرار دهید یا از پرده سبز استفاده کنید تا بعدا بتوانید پس زمینه دلخواه روی آن استفاده کنید.

2. استفاده از سه پایه برای فیلمبرداری محصول

همیشه از یک سه پایه برای فیلمبرداری از محصولاتتان استفاده کنید چه موقعی که خودتان صحبت می کنید و در حال معرفی محصول هستید چه زمانی که می خواهید محصولی را نشان دهید. این کار باعث کاهش لرزش در فیلم و افزایش تمرکز و تسلط شما موقع معرفی محصول و فیلم برداری می شود چرا که ویرایش لرزش یا اصلاح فیلم بسیار وقت گیر و سخت است.

3. بزرگنمایی استاتیک

“بزرگنمایی استاتیک” روی محصولات برای نشان دادن جزئیات آنها می تواند بسیار مفید باشد. هنگام فیلمبرداری محصولی که می خواهید نشان دهید را محکم نگه دارید یا یکجا که به صورت ثابت قرار بگیرد بگذارید. حین فیلمبرداری از محصولات مدام بزرگنمایی یا کوچکنمایی نکنید. اگر در حین نمایش نیاز به نشان دادن زوایای مختلف نیاز دارید، دوربین یا سه پایه را جابه جا کنید و محصول را مدام تکان ندهید. از فیلمبرداری از زوایای مختلف نترسید زیرا می توانید همه آن ها را در ویرایشگر ویدئو استفاده کنید تا ویدئو محصول بهتری داشته باشید.

4. تمرین کنید تا تجربه کسب کنید

تا زمانی که کمی تجربه ندارید از آزمایش کردن نترسید. برای چند ویدیو اول، حتی ممکن است آنها را حذف کنید و پس از بررسی باید ها و نباید های خود، دوباره شروع کنید و در فیلمبرداری مجدد سعی کنید اشتباهات قبل را مرتکب نشوید. حتی میتوانید از شخصی که به او اعتماد دارید بخواهید که ویدیو های نهایی را مشاهده کرده و نظر خود را بگوید تا ایراداتی که از چشم شما دور مانده پیدا شود یا نظرات سازنده ای دریافت کنید که می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

5. ذخیره ویدئو ها در پوشه های مختلف

برای هر مجموعه/محصولی که فیلمبرداری می کنید، پوشه های فایل متفاوتی ایجاد کنید. این به هنگام ویرایش ویدئو ها به شما خیلی کمک می کند و کار شما را راحت تر کرده و به کار شما سرعت می بخشد.

6. ویرایش فیلم محصول

ویرایشگر فیلم

از حذف عکس و فیلم یا دوباره فیلمبرداری کردن نترسید. باید بهترین فیلم ها را برای محصول خود بسازید و آنها را با هم ترکیب کنید تا یک داستان محصول خوب را تعریف کنید. اگر مدت زمان ویدئو شما طولانی شده می توانید از برنامه ویرایش گر ویدئو استفاده کنید. اگر برنامه ویرایش ویدئو ی مناسبی را انتخاب کرده باشید، می‌ توان مدت زمان ویدئو را کاهش دهید. همچنین می‌ توانید از برخی از «افکت‌ ها» در نرم‌افزار ویرایش خود برای پنهان کردن برخی از مشکلاتی که هنگام فیلمبرداری ویدیو های کم‌ هزینه ایجاد می‌ شوند استفاده کنید، اما در هنگام استفاده از فیلترها و جلوه‌ ها زیاده روی نکنید. می توانید حین فیلمبرداری موسیقی پخش کنید( این کار ممکن است کیفیت صدا را کاهش دهد چون حین فیلمبرداری قابل تنظیم نیست) یا می توانید روی ویدئو خود با استفاده از ویرایشگر، موسیقی بگذارید.

7. بررسی ویدئو های دیگران

ابتدا ویدئو های دیگر محصولات را در YouTube یا در وب سایت های رقیب خود بررسی کنید تا ببینید چه چیزی برای شما و محصولات شما بهتر است. این به شما کمک می کند تا قبل از شروع، رویکرد ضبط ویدئو ی خود را برنامه ریزی کنید.

8. مراقب نورپردازی باشید

برای فیلمبرداری به نورپردازی جذاب نیاز ندارید، اما مطمئن شوید که مستقیماً به سمت خورشید یا یک پنجره روشن فیلم نگیرید، زیرا سوژه شما در نهایت یک شبح می شود.

9. استفاده از میکروفن جداگانه

اگر می خواهید موقع معرفی محصول حرف بزنید از میکروفن دوربین استفاده نکنید، از یک میکروفن جداگانه استفاده کنید تا بتوانید فاصله میکروفن را تنظیم کنید و مجبور نباشید مدام دوربین را حرکت دهید.

10. انعکاس نور

انعکاس نور در عکاسی محصول

انعکاس نور یکی از تکنیک های خوب برای فیلمبرداری از محصولاتی است که شفاف یا مایع هستند. بنابر این اگر محصولی که در حال عکاسی یا فیلمبرداری از آن هستید شفاف است، تابش نور و به وجود آمدن انعکاس نور می تواند یک تکنیک خوب باشد. مثلا برای یک شیشه عطر می توانید با استفاده از ورقه اکریلیک و تابش نور عکس و ویدئو خوبی بگیرید. این تکنیک سطحی آینه مانند را ایجاد می کند که به کل به عکس و فیلم شما حال و هوای اسرارآمیزی می دهد.

11. بازی با دمای رنگ ها

بازی با دمای رنگ ها یکی دیگر از تکنیک هایی است که می توانید در فیلمبرداری از محصولات از آن استفاده کنید. بسته به اینکه با چه رنگ هایی کار می کنید، برای اجسامی که بازتاب خوبی ندارند، مهم است که از نور پراکنده بالایی استفاده کنید تا به اندازه کافی سطح کل جسم را بپوشانید. برای نور پس‌ زمینه، می‌ توانید رنگ‌ ها را با هم ترکیب کنید.

منابع: shopfactory.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست